Seçmen Haberleri

Seçmen haber, Seçmen son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Seçmen - 26.10.2020
Trump'tan seçime 8 gün kala kritik eyaletlerden Pennsylvania'da 3 ayrı miting
İkinci etkinliğini de Lancester kentine bağlı Lititz'de yapan Trump, seçmenlere hitap etti.
Seçmen - 26.10.2020
ABD'deki başkanlık seçimlerine genç nüfustan yüksek seviyede katılım bekleniyor
NEW ABD'de yapılan ankette, 3 Kasım'daki başkanlık seçimlerine 18-29 yaş grubundaki seçmenlerden rekor düzeyde bir katılım beklendiği belirtildi.
Seçmen - 26.10.2020
ABD'de seçime 8 gün kala Biden'ın anketlerdeki üstünlüğü sürüyor
ABD'de başkanlık seçimlerine son 8 gün kaldı ve ülkede seçmenler gerek posta yoluyla gerek oy kullanma merkezlerine giderek oylarını kullanmaya başladı.
Seçmen - 26.10.2020
Bolivya'da boşa çıkan darbe ve Latin Amerika siyasetine etkileri
2) Evo Morales Latin Amerika siyasetinde en dikkat çeken isimlerinden. Ünü ülkesinin sınırlarını aşan yerli kökenli bir lider. 2019 yılı sonunda anayasal sınırları fazlaca zorlayarak girdiği dördüncü seçim sonucunda aldığı galibiyetin bedelini sivil-askeri bir darbeyle ve ülkeden ayrılmak zorunda kalarak ödedi. Bununla birlikte mağdur durumunda olması bir yandan seçmenlerini parti etrafında toplarken diğer taraftan oy oranını artırdı.
Seçmen - 26.10.2020
Şili'de halk anayasanın yeniden yazılmasını istedi
Seçmen sayısının 14 milyonu aştığı Şili'de, referanduma katılım oranı yüzde 50 oldu.
Seçmen - 25.10.2020
Tunuslu milletvekili, Fransa'ya tepki olarak Frankofoni zirvesinin iptal edilmesini istedi
"Ötekinin kültürüne karşı çıkanlar hangi hakla kendi kültürlerini yayabilirler." değerlendirmesine yer veren Ayari, Cumhurbaşkanı Kays Said'den bir milletvekili değil bir seçmen olarak söz konusu zirvenin iptal edilmesini isteyeceğini aktardı.
Seçmen - 25.10.2020
Şili'de anayasa referandumu için oy verme işlemi başladı
Nüfusu 19 milyonu aşan Şili'de 14 milyon seçmen, referandumda, "Yeni bir anayasa istiyor musunuz?" ve "Yeni anayasayı hangi heyet yazmalı; Karma Anayasa Kurulu veya Anayasa Kurulu" sorularına yanıt verecek.
Seçmen - 25.10.2020
Şili'de halk anayasa referandumu için sandık başına gidiyor
Güney Amerika ülkelerinden Şili'de 26 Nisan'da yapılması planlanan ancak korona virüs salgını nedeniyle ertelenen anayasa referandumu için oy kullanma işlemleri başladı. Yaklaşık 14.7 milyon kayıtlı seçmen "Yeni bir anayasa istiyor musunuz?" ve "Yeni Anayasa'yı nasıl bir kurul yazmalı; Karma Anayasa Kurulu veya Anayasa Kurulu?" sorularına yanıt vermek için sandık başına gidiyor.
Seçmen - 25.10.2020
Haftanın tarihine bakış
2007- YSK, cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesini öngören Anayasa değişikliği teklifine ilişkin 21 Ekim'de yapılan halk oylamasının resmi sonuçlarını açıkladı. Buna göre 28 milyon 819 bin 319 kişi oy kullandı ve bu oylardan 28 milyon 167 bin 661'i geçerli sayıldı. Halk oylamasında 19 milyon 422 bin 714 seçmen "evet" (yüzde 68,95), 8 milyon 744 bin 947 seçmen ise "hayır" oyu (yüzde 31,05) kullandı.
Seçmen - 25.10.2020
Ukraynalılar yerel seçimlerde oy kullanıyor
Ülkede 27 milyondan fazla seçmen bulunurken, 29 binden fazla sandıkta oy verme işlemi gerçekleşecek.
Seçmen - 24.10.2020
ABD'de başkanlık seçimleri için şu ana kadar 56 milyondan fazla oy kullanıldı
McDonald, erken oylama oranlarına bakarak seçimlerde 150 milyon oy kullanılabileceği tahmininde bulunmuş, bunun da ülke seçmeninin yüzde 65'ine tekabül edeceğine ve 1908'den bu yana en yüksek seviyede katılımın beklendiğine dikkati çekmişti.
Seçmen - 24.10.2020
Kırgızistan'da 4 Ekim'deki genel seçimlere ilişkin inceleme başlatıldı
Kırgızistan'da 4 Ekim'de genel seçimleri öncesinde toplam kayıtlı 3 milyon 523 bin 532 seçmenden yaklaşık 500 bininin kayıtlı olmadığı sandıkta oy kullanma hakkı elde etmesi muhalif partilerin tepkilerine neden olmuştu.
Seçmen - 24.10.2020
Burkina Faso'da cumhurbaşkanlığı için 13 aday yarışacak
Yaklaşık 6,4 milyon kayıtlı seçmenin olduğu ülkede, 22 Kasım'da cumhurbaşkanı ve milletvekili genel seçimi birlikte yapılacak.
Seçmen - 23.10.2020
ABD'den seçimlere müdahale ettiği gerekçesiyle 5 İranlı kuruluşa yaptırım
Açıklamada, İran rejiminin internette dezenformasyon yayarak ABD seçmenlerini yanıltmayı amaçlayan operasyonlar yürüttüğü ve ABD'deki seçim sürecini hedef aldığı belirtildi.
Seçmen - 23.10.2020
Senegal'deki Gineliler, ülkelerindeki cumhurbaşkanı seçimlerini protesto etti
Yaklaşık 5,4 milyon kayıtlı seçmenin bulunduğu ülkede oy sayımının gün içinde tamamlanması bekleniyor.
Seçmen - 23.10.2020
Gine'de cumhurbaşkanlığı yarışını Alpha Conde önde götürüyor
Buna göre 82 yaşındaki Halkın Yürüyüşü Partisinin (RPG) lideri ve adayı Conde, yaklaşık 5,4 milyon kayıtlı seçmenin olduğu ülkede 2,4 milyon oy alarak, tüm rakiplerine fark attı.
Seçmen - 23.10.2020
ABD'de başkanlık seçimleri için şu ana kadar 50 milyona yakın oy kullanıldı
Teksas 5 milyon 905 bin, California 5 milyon 802 ve Florida 4 milyon 256 milyondan fazla oyla ülkede erken oylamanın en fazla yapıldığı eyaletler olarak öne çıkarken posta yoluyla oylama için ülke genelinde seçmenlerin 85 milyondan fazla oy pusulası talep ettiği belirtildi.
Seçmen - 23.10.2020
MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın'dan "sokak eylemlerine çağrı" tepkisi Açıklaması
CHP yöneticilerinin hayır hasenatla, toplumsal dayanışmayla, insani değerlerle işi olmadığı için bu partinin yetkilileri ve sözcülerinin, toplumsal karmaşa ve çatışmayı tercih ettiğini savunan Yalçın, şu değerlendirmelerde bulundu: "CHP'nin mayasında hayırsızlık ve fitne vardır. CHP'nin mayasında kavgacılık, geçimsizlik ve huysuzluk vardır. CHP sözcülerinin dilinde demokrasi ve insan hakları, kalbindeyse fitne ve fesat vardır. CHP; evlere huzur ve topluma esenlik getirmekten çok sokağa kaos taşımaya, meydanlara ateş ve kan akıtmaya meyillidir. CHP zihniyeti, şiddetten nemalanmakta ve gerginlikten beslenmektedir. CHP'nin derdi halkın boğazından helal lokma geçmesi değil, vatandaşın birbirinin boğazını sıkması ve toplumsal barışa halel gelmesidir. CHP'nin meselesi ekmek değil, tefrika ekmektir." CHP'nin medyadaki sözcülüğünü üstlenen bir köşe yazarının, 15 Ekim günkü yazısında, "Sokak hazır, muhalefetin silkelenmesini bekliyor' başlığını atarak CHP'nin gerçek niyetini açık ettiğini belirten Yalçın, yazıda seçmenlerin sokağa çağrıldığını, CHP ve bağlaşıklarına demokrasiye müdahale tavsiyesinde bulunulduğunun altını çizdi.
Seçmen - 22.10.2020
Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı O'Brien: "Çin de ABD seçimlerine müdahale etmeye çalıştı"
Ratcliffe, İran ve Rusya'nın bazı seçmenlerin bilgilerini ele geçirdiğini tespit ettiklerini de dile getirerek, "İran'ın, Başkan Donald Trump'a zarar vermeyi ve seçmenlerin gözünü korkutmayı amaçlayan e-mailler attığını gördük.
Seçmen - 22.10.2020
ABD'de başkan adayları ikinci kez canlı yayında karşı karşıya gelecek
Bunun üzerine tartışmanın yapılacağı 15 Ekim'de Trump NBC'de, Biden da ABC'de canlı yayınlara katılarak seçmenlerin sorularını yanıtlamıştı.
Seçmen - 22.10.2020
Fotoğraf karesinden çıkarılan Muharrem İnce: Partide bölücü kimmiş herkes gördü
Muharrem İnce ayrıca, kararsız seçmen sayısının Cumhuriyet tarihinin en fazla olduğu bir dönemde olduğunu söyledi.
Seçmen - 22.10.2020
İran, ABD seçimlerine müdahale suçlamaları üzerine İsviçre Büyükelçisi'ni bakanlığa çağırdı
ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ile Ulusal İstihbarat Direktörlüğü (DNI) yetkilileri, Rusya ve İran'ın ABD'de 3 Kasım'da yapılacak başkanlık seçimlerine müdahale etmeye çalıştığını ve bazı seçmenlerin bilgilerinin ele geçirildiğinin tespit edildiğini açıklamıştı.
Seçmen - 22.10.2020
ABD istihbaratı, Rusya ve İran'ın seçimlere müdahale etmeye çalıştığının belirlendiğini açıkladı
ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ile Ulusal İstihbarat Direktörlüğü (DNI), Rusya ve İran'ın ABD'de 3 Kasım'da yapılacak başkanlık seçimlerine müdahale etmeye çalıştığını ve bazı seçmenlerin bilgilerinin ele geçirildiğinin tespit edildiğini bildirdi.
Seçmen - 21.10.2020
Myanmar'da azınlık bölgelerinde seçime katılımın önündeki engellerin kaldırılması istendi
Gerekçe olarak bu bölgelerin özgür ve adil seçimleri garanti edemeyeceğinin gösterildiği belirtilen açıklamada, bu kararla sadece Arakan'da 1 milyondan fazla seçmenin oy verme hakkının ellerinden alındığı vurgulandı.
Seçmen - 21.10.2020
ABD'den Bolivya'da Morales'in adayının seçim galibiyeti için tebrik
Seçimin barışçıl şekilde sonuçlanması nedeniyle Bolivya halkının tebrik edildiği açıklamada, "Yüksek Seçim Mahkemesi Başkanı Salvador Romero ve Bolivya'daki tüm seçim yetkililerinin, Bolivyalı seçmenlerin, siyasi partilerin, sivil toplumun ve güvenlik güçlerinin sıkı çalışması ve barışçıl davranışlarının yanı sıra bu güvenilir süreci denetledikleri için takdir ediyoruz.
Seçmen - 21.10.2020
ABD'de başkanlık seçimleri için şu ana kadar 40 milyondan fazla oy kullanıldı
Teksas 5 milyon 315 bin, California 4 milyon 521 ve Florida 3 milyon 675 milyondan fazla oyla ülkede erken oylamanın en fazla yapıldığı eyaletler olarak öne çıkarken posta yoluyla oylama için ülke genelinde seçmenlerin 80 milyona yakın oy pusulası talep ettiği belirtildi.
Seçmen - 21.10.2020
Oppo'nun sponsor olduğu 212 Photography Istanbul sona erdi
Fotoğrafın ışığın resme dönme hali olduğunu aktaran Eker, ışığın açısını doğru seçmenin bir fotoğrafın karşı tarafta yaratacağı algıyı oldukça değiştirebileceğine değindi.
Seçmen - 21.10.2020
ABD'de Hristiyan grupların seçim mücadelesi kızışıyor
Trump desteğinde azalan oranlara karşın Demokratik aday Joe Biden oylarında ise bir yükseliş söz konusu. [1] Başkan Donald Trump'ın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) teşhisiyle hastanede kaldığı 30 Eylül-5 Ekim tarihleri arasında yapılan ve 10 bin 543 ABD'li seçmenin katıldığı ankete göre Hispanik Katolikler, Siyah Protestanlar, Yahudiler ve herhangi bir dine mensup olmayan grupların desteğini alan Joe Biden, Evanjelikler arasında yaşanan bölünme ile bir grup Evanjelik Hristiyan tarafından da desteklenmeye başladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Seçmen Haberleri | Seçmen Haber - Haberler - Seçmen haberleri, son dakika seçmen haber ve gelişmeleri burada. Trump'tan seçime 8 gün kala kritik eyaletlerden Pennsylvania'da 3 ayrı miting.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.10.2020 04:17:59. #1.14#
title