Sağlıklı Beslenme Haberleri

Sağlıklı Beslenme haber, Sağlıklı Beslenme son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sağlıklı Beslenme - 06.05.2021
Pandemi ile obezite arttı
Önlem alın! Çocukların ve gençlerin hareketsiz yaşamlarının önüne geçilerek, fiziksel aktivite yapmalarının obeziteyi önleyeceğini aktaran Renan Güneş "Sağlıksız yiyecekler, şekerli içecekler ve yüksek kalorili yiyecekler ile beslenmeleri azaltılarak, sağlıklı besin tercihi yapmaları için programlar oluşturulabilir. Erken çocukluk döneminden itibaren çocukların sağlıklı beslenme, düzenli uyku ve fiziksel aktivite alışkanlıkları ile büyümeleri sağlanabilir.
Sağlıklı Beslenme - 05.05.2021
COVID-19 enfeksiyonunun uzun dönem etkileri konusunda merak edilen soruları yanıtladı
13. COVID-19 enfeksiyonu sonrası beslenme nasıl olmalıdır? Gündelik hayatta nelere dikkat edilmelidir? Sağlıklı beslenme kuralları çerçevesinde tuz ve şekerden uzak durarak, vitamin içerikleri yüksek, bol, taze sebze ve meyve tüketilmelidir.
Sağlıklı Beslenme - 05.05.2021
Türkiye'nin 4 aydaki su ürünleri ihracatı 400 milyon doları aştı
Salgınla beraber birçok sektörde ihracatta düşüş yaşandığını hatırlatan Demir, "Normalleşmeyle beraber birçok sektör toparlandı. Ancak kapanmalara rağmen ihracatını artıran sektörlerin başında gıda geldi. Gıdanın içinde de su ürünleri aylık dalgalanmalar olsa da 2020'yi güzel kapattı. Bu yıl da çok güzel başladı ve devam ediyor. Sektörümüz salgın döneminde artan sağlıklı beslenme talebinin etkisiyle yeni bir rekora adım adım gidiyor.
Sağlıklı Beslenme - 04.05.2021
Sigarayı bırakmak, obeziteyle mücadele ve düzenli egzersiz astımın kontrolünü kolaylaştırıyor
Astım tedavisinde amacın, hastalığın kontrol altına alınması ve sağlanan bu durumun idame ettirilmesi olduğu vurgulayan Yavuzyılmaz, şunları kaydetti: "Dünyada olduğu gibi ülkemizde de bu hastalığın tedavisi ile ilgili gerekli her türlü ilaç ve malzeme bulunmaktadır. Uygun ilaç tedavisiyle astımlılar iş ve okul dahil günlük yaşamlarına, hastalık nedeni ile herhangi bir kısıtlama olmadan devam edebilirler. Astım spor yapılmasına engel değildir. Astımlı hastalar doktorlarıyla paylaşarak ve çevresel tetikleyicilere dikkat ederek yürüyebilirler, hafif koşu yapabilirler, yüzebilirler. Birçok astımlı hasta performans sporlarını yapabilir." "Sağlıklı beslenmenin temel ilkeleri astımlı hastalar için de geçerlidir" Astımlı hastaların doktor tanılı besin alerjileri olmadıkça özel bir diyet yapmalarına gerek olmadığına dikkati çeken Yavuzyılmaz, "Sağlıklı beslenmenin temel ilkeleri astımlı hastalar için de geçerlidir.
Sağlıklı Beslenme - 04.05.2021
8 soruda mide botoksu
Sigara ve alkol tüketimi sınırlandırılmalıdır. Düzenli egzersiz ve sağlıklı beslenme programı uygulanması önerilir.
Sağlıklı Beslenme - 03.05.2021
Kapanma döneminde "Kapalı ortamlar bol bol havalandırılmalı" uyarısı
Parlak, söz konusu süreçte hijyene ekstra önem verilmesi gerektiğine vurgu yaparak, şunları kaydetti: "Bulunduğunuz kapalı ortamları bol bol havalandırmalısınız. Ayrıca ellerinizle gözünüze, yüzünüze, burnunuza ve ağzınıza dokunmaktan kaçının. Dışarda giydiğiniz giysileri eve gelince çıkartın ve giysilerinizi en az 55-60 C'de çamaşır makinesinde yıkayın. Bağışıklık sistemini güçlü tutmak: Sağlıklı beslenme, bol sıvı tüketme, egzersiz ve yeterli uyku (8 saat) gibi bağışıklık sistemi üzerinde etkisi olan davranışlara ekstra dikkat edin.
Sağlıklı Beslenme - 03.05.2021
Esenyurt Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşların yardımına koşuyor
Özel çocuklara destek Esenyurt Belediyesi, Özel Eğitim Merkezi'nde 50 çocuğa 199 seans 'dil ve konuşma terapisi' eğitimi, 37 çocuğa 149 seans 'bireysel eğitim', 7 çocuğa 22 saat 'oyun terapileri' ve 22 aileye ise 118 seans 'psikolojik danışmanlık' düzenledi. Esenyurt Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi ise engelli ve 65 yaş üzeri 57 vatandaşa 'evde temizlik', 55 vatandaşa 'kişisel bakım' hizmeti verirken, 187 vatandaşa da 'sağlıklı beslenme' ve 'diyet' programı uyguladı.
Sağlıklı Beslenme - 30.04.2021
Bornovalı arıcılar kovanlarına kavuştu
"Arıcılığa tam destek" Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, koronavirüs pandemisiyle birlikte tarımsal üretimin toplum sağlığı açısından ne kadar önemli olduğunun bir defa daha ortaya çıktığını söyledi. Tarımsal ürünlerin kalitesinin önemine dikkat çeken Başkan İduğ, "Anadolu topraklarında çok uzun yıllardır bol miktarda ve nitelikli bal üretimi yapılıyor. Bu faaliyet bir yandan sağlıklı beslenme açısından oldukça önemliyken diğer yandan da doğanın dengesinin korunması açısından da hayati önem taşıyor.
Sağlıklı Beslenme - 27.04.2021
Büyükşehir'den ''Sağlıklı Beslenme Danışma Hattı''
Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayında vatandaşları sağlıklı beslenme konusunda bilgilendirmek için "Sağlıklı Beslenme Danışma Hattı" kurdu.
Sağlıklı Beslenme - 27.04.2021
C vitamini içeren meyve ve sebzeler kalkan gibi koruyor
İçerisinde bulunduğumuz Ramazan ayında dengeli ve sağlıklı beslenmenin bağışıklık sistemini güçlendirmede etkili olduğunu belirten Özden Örkçü, "Yüksek kalorili içecek ve yiyeceklerin yerine, bağışıklık sistemimizi destekleyici meyve sebzelere iftar ve sahur saatlerinde yer vermeliyiz.
Sağlıklı Beslenme - 22.04.2021
Uzmanından oruç tutanlara beslenme önerileri
Ramazanda sağlıklı beslenme önerileri Oruç tutanların sahur yapmalarının sağlığın korunması açısından önemli olduğunu dile getiren Uluer, "Sahurda süt, yoğurt, peynir, yumurta gibi proteinden zengin gıdalar ile hafif kahvaltı veya çorba, sebze yemeği gibi hafif yiyecekler tercih edilmelidir.
Sağlıklı Beslenme - 21.04.2021
Çikolata yerine bu besinleri tüketin!
Kuru Meyveler: Kuru meyveler şeker tadını en yoğun aldığımız besinlerden birisidir. Potasyum ve kalsiyumun yanı sıra bir miktar demir içerir. Kansızlık sorunu yaşayan bireylerin günlük beslenmesinde tüketimi önerilmektedir. Karaciğere yardımcı olarak vücudun toksinlerden arınmasını yardımcı olan kuru meyveler bağırsak boşaltımını da hızlandırır. Bu nedenle sağlıklı beslenme listelerinde sık sık tercih edilir.
Sağlıklı Beslenme - 21.04.2021
Trouw Nutrition Türkiye, üretim kalitesinde çıtayı yükseltti
Sağlıklı beslenme için üretimin her aşaması kontrol altında Fabrika otomasyonu yatırımlarını artırmanın yanı sıra sahip oldukları kalite belgelerinin arasına Avrupa Birliği düzenlemelerinin temel taşlarından biri olan GMP (Good Manufacturing Practices-İyi Üretim Uygulamaları) Belgesi'ni de eklediklerini belirten Göcen, "Bu belge temel olarak, tesislerde üretilen ürünlerin kirlenmeye ve bulaşmaya maruz kalmadan güvenli ortamda üretilip üretilmediğini takip ediyor.
Sağlıklı Beslenme - 21.04.2021
Pandemi sürecinde sağlıklı bir Ramazan geçirmek beslenmeye çok dikkat edilmeli!
Diyetisyen Cansu Dölek, "Ramazan Ayında Sağlıklı Beslenmenin Püf Noktaları" programında sağlıklı bir Ramazan geçirmek için özellikle pandemi sürecinde beslenmeye çok dikkat edilmesi gerektiğine vurgu yaptı.
Sağlıklı Beslenme - 21.04.2021
Bilim insanları, yaşanılan çevrenin insan beynini etkileyebileceğini ortaya koydu
Bulgularının geri kalmış yerleşim yerlerindeki insanların demans karşı daha savunmasız olduğuna işaret ettiğine atıfta bulunan Kind, bunda hava kirliliği, sağlık hizmetlerine erişim, stresli yaşam ve sağlıklı beslenmenin de rol oynadığını ileri sürdü.
Sağlıklı Beslenme - 20.04.2021
Fethi Sekin Şehir Hastanesi'nde beslenme, diyet ve obezite polikliniği hizmetleri devam ediyor
Özellikle kilo verme ve kilo koruma desteği için polikliniğe başvuran hastalara, son teknoloji vücut analiz cihazları ile ölçümler yapılarak kişiye özel sağlıklı beslenme programları düzenleniyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Sağlıklı Beslenme Haberleri | Sağlıklı Beslenme Haber - Haberler - Sağlıklı Beslenme haberleri, son dakika sağlıklı beslenme haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberleri... Ordu Büyükşehir Belediyesince 23 Nisan etkinliklerine katılan çocuklara hediye gönderildi
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 8.5.2021 23:44:32. #1.14#

title