Protez Haberleri

Protez haber, Protez son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Protez - 24.01.2021
Yaşlı bireyler ev kazalarına yönelik önlemlerle hayata tutunuyor
Belediye ekiplerinin, önce evde inceleme yaptığını ve ev kazalarını önlemek için neler yapılacağını tespit ettiğini anlatan Tosun, "Evde gereken önlemleri aldılar. Bizim için çok büyük bir çalışma. Dizimden ameliyat edildim ve protezim var.
Protez - 23.01.2021
Son dakika haber... Antalya'da gaziyi darbettiği öne sürülen baba serbest bırakıldı, oğlu hakkında ev hapsi kararı verildi
Koç, adliye önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, "İnşaat malzemesi taşınan asansör arızalanınca komşularımızı uyardım. Aramızda tartışma yaşandı. Eşim Pınar Koç bu sırada Z.Y. tarafından kolundan tutularak çekiştirildi. Eşim de 'Sen bana niye dokunuyorsun?' dedi. Aralarına girerek, müdahale etmek istedim. Elbisemden çekti. Bacaklarım protez olmasından dolayı ayakta duramadım.
Protez - 19.01.2021
Torbalı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine "dijital sağlık" ödülü
Hasta bilgileri sisteme kaydedilerek yıllar önce uygulanan tedavi, hekimin ekranına düşürülüyor, hastaya özgü tedavi süreci uygulanıyor. Protez işlemlerin her safhası hastaya bilgilendirilerek hastaların zamanında protez işlemlerinin yapılması sağlanıyor.
Protez - 13.01.2021
Bayındır Tuzla Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği hizmet vermeye başladı
A'dan Z'ye ağız ve diş tedavisi imkanı Bayındır Tuzla Diş Kliniğinde, ağız, diş ve çene hastalıkları alanındaki her vaka için dijital panoramik ve periapikal görüntüleme sistemleriyle teşhis ve tedavi planlaması yapılıyor. Oral diagnoz, ortodonti, periodontoloji, endodonti, konservatif diş tedavisi, pedodonti, çene ve ağız cerrahisi, protez ve estetik diş hekimliği branşlarında hizmet verilen Bayındır Tuzla Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği'nde, koruyucu diş hekimliği uygulamaları da sunuluyor.
Protez - 01.01.2021
AA'nın geleneksel "Yılın Fotoğrafları" oylaması sonuçlandı
"Muhammed bebeğin mutluluğu" başlıklı fotoğrafta, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatıyla Suriye'nin İdlib ilinden Türkiye'ye getirilen, doğuştan bacak ve kolları olmayan 15 aylık Muhammed bebeğin, protez bacaklarıyla İdlib'e dönmesi objektife yansıyor.
Protez - 29.12.2020
Sanatçı Göksel Baktagir, AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı
"Haber" kategorisinde Arif Hüdaverdi Yaman'ın İstanbul'da yoğun bakım ünitesinde görevli hemşirelerin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tanısı alan işitme engelli bir hastayla kağıda yazdıkları notlarla iletişim kurmasını gösteren "İşitme engelli hastayla iletişim" fotoğrafına oy veren Baktagir, şunları söyledi: "Bütün fotoğraflar çok güzel ancak biri beni çok etkiledi belki de yaşadığımız bu dönem itibarıyla. Bütün dünyayı etkileyen bu virüs nedeniyle. Benim 'can neferleri' olarak tanımladığım sağlık çalışanlarımızın bu mücadelesini mutlaka gönlümüzde daha iyi hissetmemiz gereken bir dönem. Bir de hasta engelli olunca, onunla kurulan iletişim, bir canı hayata döndürmek adına o girişim paha biçilmez bir kareye dönüşmüş." "Yaşam" kategorisinde oyunu Muhammed Said'in Suriye'nin İdlib ilinden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatıyla Türkiye'ye getirilen, doğuştan bacak ve kolları olmayan 15 aylık Muhammed bebeğin, protez bacaklarıyla İdlib'e dönüşünü konu alan "Muhammed bebeğin mutluluğu" isimli fotoğrafı için kullanan Baktagir, "spor" kategorisinde ise Şebnem Coşkun'un "Milli yüzücü Nil Şahin" fotoğrafını tercih etti.
Protez - 26.12.2020
Son dakika haberleri... Protez bacak için su satıyor
Son dakika haberi: Otobüs kaptanlığı yaparken büyük bir facianın önüne geçerek otobüsteki 50 kişinin hayatını kurtaran ve yaşadığı kaza sonrasında her iki bacağı ile el parmaklarından bazıları kaybeden Ramazan Aslan, su satarak 150 bin liralık protez için para biriktirmeye çalışıyor.
Protez - 19.12.2020
Dizlerde kireçlenme kadınlarda daha sık görülüyor
Kadın hastalarda erkeklere göre daha sık görülüp daha erken yaşlarda başladığını ve yaşın artması ile özellikle 50'li yaşlarda giderek daha fazla görüldüğünü ifade eden Caferi, şunları kaydetti: "Hastalık genellikle kıkırdakta başlayarak kıkırdağın hasarı ile kemik yüzeylerde deformasyon ve ileri safhalarda bacakta şekil bozukluğu ile devam eder. Diz artrozu birincil (primer) veya ikincil (sekonder) olarak gelişir. Daha sık görülen birincil dediğimiz artroz altta yatan bir hastalık olmaksızın herkeste görülebilen ve genellikle yaşın artması ile birlikte ortaya çıkan durumdur. Birincil artrozun daha erken yaşlarda ve daha hızlı seyretmesinin nedenleri arasında kilo fazlalığı beslenme bozukluğu kötü yaşam ve çalışma koşulları dizin aşırı yüklenmeye maruz kalması gösterilebilir. Bazı ailelerde birincil kireçlenmeyi daha fazla gördüğümüzden kalıtımında oluşumdaki rolünü kanıtlamaktadır. İkincil artroz ise bir hastalık veya geçirilmiş bir kaza sonucu ortaya çıkmaktadır. İkincil artrozun nedenleri arasında diz eklemini etkileyen kazalar romatizma hastalıkları ve gut gibi diğer eklemleri de etkileyen bazı hastalıklar olduğu gibi bazı doğumsal diz çevresi hastalıklarda sayılabilir." Ameliyat dışı yöntemlerle de tedavi edilebiliyor Op. Dr. Caferi, kireçlenmenin belirtileri arasında ağrı, zaman zaman diz ekleminin şişmesi, eklemde sürtünme duygusu, eklemden gelen takılma sesleri ve ileri dönemde oluşan şekil bozukluğu olduğunu aktararak, "Diz artrozu ameliyat ve ameliyat dışı yöntemlerle tedavi edilmektedir. Ameliyat dışı yöntemler ilaç tedavisi, fizik tedavi ve diz içerisine yapılan enjeksiyonlar (kıkırdağı koruyucu hazır satılan iğneler PRP ve kök hücre tedavisi) olarak sıralanır. Ameliyat ile olan tedavi yöntemleri ise kapalı olarak yapılan diz içi temizleme ameliyatı veya daha ileri dönemlerde ise diz eklemini kısmen veya tamamen değiştirilen protez ameliyatlarıdır.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Protez Haberleri | Protez Haber - Haberler - Protez haberleri, son dakika protez haber ve gelişmeleri burada. Savcı itiraz etti, gaziyi darp edenlerden biri tutuklandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.1.2021 11:13:24. #1.16#
title