Papa Francis Haberleri

Papa Francis haber, Papa Francis son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Papa Francis 24.7.2020
Yunanistan'da Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nin ibadete açılmasına tepki
Türkiye'nin cami olarak ibadete açmaya cesaret edemeyeceği savunulmuştu Ayasofya'nın camiye dönüştürülmesine ilk tepki gösteren ülkelerden Yunanistan'ın Cumhurbaşkanı Katerina Sakelaropulu, "Türkiye'nin Ayasofya'yı camiye dönüştürme kararının doğrudan Yunanların tarihsel belleğini kışkırtmaya yönelik" olduğunu ileri sürerek, Papa Franciscus'u Ayasofya tartışmasında uluslararası ağırlığını koymaya çağırmıştı.
Papa Francis 19.7.2020
Alman papazdan, Ayasofya tartışmalarına "iki yüzlülük" eleştirisi
Ayasofya'nın camiye dönüştürülmesinden dindar bir insanın üzülmesine anlam veremediğini belirten Körner, şöyle devam etti: "Papa Franciscus acı duyduğunu söyledi.
Papa Francis 17.7.2020
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, CNN International'a değerlendirmelerde bulundu Açıklaması
"Türkiye'deki dini azınlıklar, ülkedeki diğer herkes gibi eşit vatandaş statüsünde" Kalın, Türkiye'nin Ayasofya kararına ilişkin, Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus'un "Ayasofya'yı düşünüyorum, çok üzgünüm.
Papa Francis 12.7.2020
Papa Franciscus'tan "Ayasofya" açıklaması
Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus, pazar konuşmasında Ayasofya'ya da değinerek, "Ayasofya'yı düşünüyorum, çok üzgünüm." dedi.
Papa Francis 11.7.2020
Dünya liderleri, Srebrenitsa Soykırımı Anma Töreni'ne video mesajlarla katıldı
Törende ayrıca, birçok AB ülkesi ile Balkan ülkelerinden başbakan ve cumhurbaşkanlarının mesajları da gösterildi. Katolik dünyasının ruhani lideri Papa Franciscus'un gönderdiği yazılı mesaj da salonda okundu.
Papa Francis 2.7.2020
Vatikan'dan ABD ve İsrail'e Orta Doğu'da barış uyarısı
Vatikan Devlet Sekreteri (Başbakan) Kardinal Pietro Parolin'in, Orta Doğu'daki durumu tehlikeye atacak tek taraflı girişimlere ilişkin Vatikan'ın endişelerini, ABD ve İsrail'e aktardığı bildirildi. Vatikan'ın resmi yayın organlarından Vatican News'ta yer alan habere göre, Kardinal Parolin 30 Haziran'da ABD ve İsrail'in Vatikan Büyükelçileri ile bir araya geldi. Görüşmede, Kardinal Parolin'in, İsrailliler ve Filistinliler arasında barış arayışlarını ve Orta Doğu'daki kırılgan durumu daha da tehlikeye sokabilecek olası tek taraflı eylemlere yönelik Vatikan'ın endişelerini aktardığı ifade edildi. Vatikan'ın daha önce 20 Kasım 2019 ve 20 Mayıs 2020'de belirttiği üzere, İsrail ve Filistin'in uluslararası alanda kabul edilen sınırlar dahilinde, barış ve güvenlik içinde var olma ve yaşama hakkına sahip olduklarının yinelendiği aktarıldı. Görüşmeye ilişkin Vatikan'dan yapılan açıklamada da taraflara, ilgili Birleşmiş Milletler (BM) kararları temelinde ve karşılıklı güvenin yeniden tesis edilmesine katkı sağlayacak şekilde, doğrudan müzakere sürecinin yeniden başlatılması konusunda ellerinden gelen çabayı göstermeleri çağrısında bulunulduğu kaydedildi. Haberde, Papa Franciscus'un 8 Haziran 2014'te dönemin İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ve Fener Rum Patriği Bartholomeos ile Vatikan bahçelerinde yaptığı "Barış Duası"nda sarf ettiği "Tarafların, şiddet, husumet, provokasyon ve ikiyüzlülüğe 'hayır'; diyalog, müzakere, ahde vefa ve samimiyete 'evet' deme cesaretini göstermeleri gerekiyor.
Papa Francis 30.6.2020
Ezher Şeyhi ile Papa Franciscus dünya barışını görüştü
Mısır'daki Ezher Şeyhi Ahmed et-Tayyib, Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus ile dünya barışını görüştü.
Papa Francis 22.6.2020
ABD'nin Tennessee eyaletindeki yerel gazetede yer alan İslamofobik ilan tepki çekti
"Nashville Vatandaşına" başlığı atılan ve "Amerika için Gelecek Bakanlığı" imzalı ilanda, Amerikan bayrağı ve alevlerin üstüne ABD Başkanı Donald Trump ve Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis'in fotoğraflarının bulunması ve Trump için "ABD'nin son Başkanı" ifadesinin kullanılması dikkati çekti.
Papa Francis 3.6.2020
Son dakika haberleri: Papa'dan George Floyd açıklaması
Son dakika haberlerine göre Papa Francis, Amerikan polisi tarafından öldürülen George Floyd'un ölümüne ilişkin açıklama yaparak, "Irkçılığı tolere etmemeli ya da görmemezlikten gelmemeliyiz" dedi.
Papa Francis 18.5.2020
İtalya ihtiyatlı şekilde yeniden normale dönüyor
Bu dönemin kendileri için ekonomik sıkıntılara yol açtığını anlatan Fabrizia, hükümetin de kendilerine yardımcı olmadığını belirterek, "Gün gün ilerleyeceğiz ve işin nasıl gideceğine bakacağız. Ne olacağını bilmiyoruz." diye konuştu. San Lorenzo in Lucina Meydanı'ndaki Ciampini restoranının sorumlusu Vincenzo da "Yeniden açılmaya çalışıyoruz. Gördüğünüz üzere çok fazla insan yok. Bana göre insanlar hala korkuyor ama yine de iki ay evde durduktan sonra artık açılmalıyız." ifadesini kullandı. Ekonomik olarak sürecin kendileri için zorlu geçtiğini ifade eden Vincenzo, "Giderler, faturalar ve kiralar var ödenmesi gereken. Burası 40 kişiyi istihdam ediyor. Kolay olmadığını söyleyebilirim. Şimdi tedbirlerle yeniden açılmayı deniyoruz. Masalar birer metre aralıklı, dezenfektanlarımızı koyduk. Umarız, halk da çıkabilir." diye konuştu. Aynı restorana aylar sonra sipariş vermek için oturan öğrenci Francesco da "Bu şekilde olması garip ama böyle de olsa açık havaya çıkabildiğim için mutluyum. Karantina altındaki bu iki ayı aşkın süre benim için çalışarak geçti." dedi. Bu arada, İtalya ile beraber salgına karşı alınan önlemleri uygulayan Roma'ya komşu Vatikan'da da ünlü Aziz Petrus Bazilikası, Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus'un yönettiği ayinle yeniden kapılarını açtı.
Papa Francis 12.4.2020
Dünyada yeni tip koronavirüsle ilgili son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus, tüm dünyanın acı çektiği bu salgına karşı birlik çağrısı yaptı.
Papa Francis 12.4.2020
Papa Francis'ten Paskalya mesajı: Fakir ülkelerin borçlarını silin, çatışmalara son verin | Video
Katolik dünyasının ruhani lideri Papa Francis, Covid-19 salgını yüzünden fakir ülkelerin borçlarının silinmesi, çatışma bölgelerinde ateşkes ilan edilmesi ve bazı ülkelere uygulanan uluslararası yaptırımların hafifletilmesi çağrısında bulundu.
Papa Francis 12.4.2020
Papa, Paskalya mesajında koronavirüs kurbanlarını andı
Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından etkilenenleri anarken, tüm dünyanın acı çektiği bu salgına karşı birlik çağrısı yaptı.
Papa Francis 11.4.2020
Papa tarihte ilk kez cemaatsiz Paskalya ayini düzenledi
Papa Francis, tarihte ilk kez cemaat olmadan Paskalya ayini düzenledi.
Papa Francis 11.4.2020
Vatikan'da "Haç Yolu Ayini" yapıldı
Papa Franciscus, "Kutsal Cuma" ritüelinde, "Dünyanın acısını, özellikle bu pandeminin kurbanlarının acısını paylaşıyorum.
Papa Francis 6.4.2020
Papa Francis: Covid-19, cezaevlerinde büyük bir felakete yol açabilir
Salgının aşırı kalabalık cezaevlerine sıçraması durumunda büyük bir felakete dönüşeceğini vurgulayan Papa, çözüm bulmaları için yetkililere dua ettiğini söyledi.
Papa Francis 5.4.2020
Haftanın tarihine bakış
2015- Katolik aleminin ruhani lideri Papa Franciscus'un, Vatikan'da Ermeniler için düzenlenen ayinde 1915 olaylarıyla ilgili Ermenilerin tek taraflı görüşlerini yansıtan ifadeler kullanması tepkilere neden oldu.
Papa Francis 28.3.2020
Yeni tip koronavirüsle ilgili son 24 saatte dünyada yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Papa Franciscus, salgının sona ermesi için dua etti Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus, Kovid-19 salgınının bir an önce sona ermesi için dua etti.
Papa Francis: Papa boş alanda dua ettiPapa Francis 28.3.2020
Papa Francis 27.3.2020
Papa Franciscus, Kovid-19 salgınının sona ermesi için dua etti
Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının bir an önce sona ermesi için dua etti.
Papa Francis 26.3.2020
Avrupa ülkelerinin Kovid-19 salgınına karşı mücadelesi sürüyor
Papa Franciscus'un kaldığı konuttaki bir rahipte de Kovid-19 çıktı İtalyan basınında yer alan haberlerde, Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus'un kaldığı Santa Marta Konukevi'nde kalan bir rahipte de Kovid-19 tespit edildiği belirtildi.
Papa Francis 26.3.2020
Papa ile aynı konutta kalan rahipte korona virüs tespit edildi
Katolik kilisesi ruhani lideri Papa Francis ile aynı konutta kalan bir rahipte korona virüs tespit edildi.
Papa Francis 23.3.2020
Yeni tip koronavirüsle ilgili son 24 saatte dünyada yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Vatikan Basın Ofisi de Katolik aleminin ruhani lideri Papa Franciscus'un 31 Mayıs'ta yapmayı planladığı Malta ziyaretinin ertelendiğini bildirildi.
Papa Francis 22.3.2020
İtalya'da Kovid-19'dan ölenlerin sayısı 5 bin 476'ya yükseldi
-Yetkililerden "Evde kalın" çağrısı Ülkede en çok Kovid-19'un görüldüğü Lombardiya Bölgesi'nin verilerinde, 20 Mart Cuma ile 21 Mart Cumartesi arasında 3 bin 251 yeni vaka kaydedilirken bu sayının dünden bugüne 1691'e gerilediği dikkati çekti. Lombardiya Bölgesel Yönetim Başkanı Attilio Fontana, herkese evinde kalması çağrısını yineleyerek, "Kendinizi ve başkalarını korumak için evde kalmalısınız. Her şekilde limitlerin sınırındayız." dedi. Diğer yandan, Katolik aleminin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus da geleneksel pazar duasını yine video konferans yöntemiyle gerçekleştirirken, halkı hükümetin aldığı önlemlere sert de olsa uymaları çağrısında bulundu.
Şu an buradasınız: Papa Francis Haberleri | Papa Francis Kimdir - Haberler - Papa Francis haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Papa Francis kimdir, hayatı ve biyografisi. Yunanistan'da Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nin ibadete açılmasına tepki.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.8.2020 02:59:49. #1.14#
title