Otomotiv Endüstrisi Haberleri

Otomotiv Endüstrisi haber, Otomotiv Endüstrisi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Otomotiv Endüstrisi - Bugün
Türkiye'nin binek otomobil ihracatı yılın ilk 4 ayında yüzde 20 arttı
AA muhabirinin Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği verilerinden yaptığı derlemeye göre, yılın ilk 4 ayında 90'dan fazla ülke, özerk bölge ve serbest bölgeye binek otomobil satıldı.
Otomotiv Endüstrisi - Dün
Türkiye'den 4 ayda yaklaşık 4 milyar dolarlık otomotiv yan sanayi ürünü ihraç edildi
AA muhabirinin Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği verilerinden yaptığı derlemeye göre, yılın ilk 4 ayında 10 milyar 153 milyon 309 bin dolar olan otomotiv endüstrisinin toplam dış satımının yüzde 38,86'sını yan sanayi ürünleri oluşturdu.
Otomotiv Endüstrisi - 09.05.2021
Suzuki, Subaru, Daihatsu, Toyota ve Mazda'dan teknoloji ortaklığı
Suzuki'den yapılan açıklamaya göre, otomotiv endüstrisine ciddi bir değişim getiren bağlanabilirlik, bulut, yapay zeka, otonom ve elektrik gibi teknolojiler otomobilleri çevresiyle sürekli bağlantıda kalan araçlar haline getiriyor.
Otomotiv Endüstrisi - 05.05.2021
Bursa, 1,3 milyar dolarla nisan ayı ihracat rekorunu kırdı
Türkiye'nin önde gelen sanayi kentlerinden, otomotiv endüstrisi başta olmak üzere birçok sektörün etkili üretim yaptığı Bursa'dan geçen ay 1 milyar 360 milyon 214 bin dolarlık ürün ihraç edildi.
Otomotiv Endüstrisi - 04.05.2021
OİB Başkanı Çelik, Auto Expo Türkiye Kuzey ve Güney Amerika Dijital Fuarı'nı değerlendirdi Açıklaması
Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) Başkanı Baran Çelik, Ticaret Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) koordinasyonunda gerçekleştirilen Auto Expo Türkiye Kuzey ve Güney Amerika Dijital Fuarı'nın sektöre yeni pazarlar kazandırmasını diledi.
Otomotiv Endüstrisi - 04.05.2021
Uludağ İhracatçı Birliklerinden nisanda yaklaşık 2,6 milyar dolarlık ihracat
Nisanda geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 379'luk artışla 2 milyar 128 milyon dolar dış satım gerçekleştiren Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliğinin, geriye dönük 12 aylık performansı ise 24 milyar 815 milyon dolar oldu.
Otomotiv Endüstrisi - 02.05.2021
Yılın ilk 3 ayında Tekirdağ'dan 146 ülkeye ihracat yapıldı
"En çok kimyevi madde, elektronik ve tekstil ürünleri ihraç edildi" Şahin, Tekirdağ'ın tarihinin en yüksek aylık ihracatını bu yıl mart ayında gerçekleştirdiğini dile getirerek şunları kaydetti: "Tekirdağ'dan ocak ayında 85 milyon, şubatta 93,8 milyon ve mart ayında da rekor bir artışla 109,1 milyon dolarlık ihracat gerçekleşti. Geçen yılın ilk 3 ayına baktığımızda ihracatın 254 milyon dolar olduğunu görüyoruz. Tekirdağ'ın en çok ihraç ettiği ürünler arasında sırasıyla kimyevi maddeler ve mamulleri, elektrik elektronik, hazır giyim ve konfeksiyon, tekstil ve ham maddeleri, makine ve aksamları, demir ve demir dışı metaller, otomotiv endüstrisi, iklimlendirme sanayii, mobilya, kağıt ve orman ürünleri, hububat, bakliyat, yağlı tohumlar ve mamulleri, çimento cam seramik ve toprak ürünleri, çelik, deri ve deri mamulleri, madencilik ürünleri yer alıyor.
Otomotiv Endüstrisi - 30.04.2021
Yarı iletken tedarikinde riski dağıtmanın ve stoklamanın önemi arttı
Başta salgın nedeniyle otomobile olan talebin azalmasının öngörüldüğünü, bunun da otomotiv endüstrisinde kullanılan yarı iletken talebini azalttığını, yarı iletken üretim şirketlerinin bu azalan talebi hızlı bir şekilde tüketici elektroniğindeki artan talep ile doldurduğunu kaydeden Yazıcı, 2021 yılında ise üretimi arttırmayı hedefleyen otomotiv sektörünün geçen sene kaybettiği yarı iletken payını geri kazanamadığını ifade etti.
Otomotiv Endüstrisi - 29.04.2021
Kaspersky, yazılım tanımlı araçlar için "izlenmesi gereken satıcı" olarak gösterildi
Açıklamada görüşlerine yer verilen KasperskyOS İş Birimi, Ulaşım ve Otomotiv Endüstrisi İş Geliştirme Müdürü Evgeniya Ponomareva, "Yazılım tanımlı araçlar, motor ve frenlerden eğlence ve navigasyon sistemlerine kadar her şeyi kontrol eden bilgisayarlardan oluşuyor.
Otomotiv Endüstrisi - 29.04.2021
Elektrikli araçlar, 2020'de 120 milyar dolarlık satışla rekor kırdı
Uluslararası Enerji Ajansının (IEA) Küresel Elektrikli Taşıtlar 2021 raporuna göre, küresel otomotiv endüstrisi yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 2020'de büyük bir şok yaşadı ve bir önceki yıla göre yüzde 16 daraldı.
Otomotiv Endüstrisi - 27.04.2021
Petrol fiyatları toparlandı, altın yatay
Otomotiv endüstrisinde katalitik konvertörlerde ve elektrikli araçlarda kullanılan değerli metal paladyum 2,948.
Otomotiv Endüstrisi - 26.04.2021
Paladyum yeni rekor düzeye yükseldi
Otomotiv endüstrisinde katalitik konvertörlerde ve elektrikli araçlarda kullanılan değerli metal paladyum 2,948.25 dolar ile yeni rekor düzeyine tırmandı.
Otomotiv Endüstrisi - 26.04.2021
Auto Expo Türkiye Kuzey ve Güney Amerika Dijital Fuarı başladı
Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliğinin (OİB) Ticaret Bakanlığı ve TİM koordinasyonunda düzenlediği Türkiye'nin ilk 3D dijital otomotiv fuarı olan Auto Expo Türkiye Kuzey ve Güney Amerika Dijital Fuarı başladı.
Otomotiv Endüstrisi - 24.04.2021
Volvo Cars ve DiDi otonom test filosu için anlaştı
DiDi Autonomous Driving CEO'su ve Didi'nin CTO'su Bob Zhang, "Küresel otomotiv endüstrisi liderleriyle yaptığımız ortaklıklar çerçevesinde ortaya çıkan, paylaşımlı, elektrikli ve otonom otomobil ağları, gelecekte kentsel ulaşım sistemleri içinde en yüksek güvenlik ve sürdürülebilirlik standartları olacak.
Otomotiv Endüstrisi - 23.04.2021
Maserati MC20, Red Dot'ta "En İyinin de İyisi" ödülünü aldı
Tofaş açıklamasına göre, otomotiv endüstrisinin en önemli ve prestijli organizasyonlarından biri olarak kabul edilen Red Dot Tasarım Ödülleri'nin kazananları açıklandı.
Otomotiv Endüstrisi - 22.04.2021
Son Dakika | Almanya'nın ham çelik üretimi martta 3,8 milyon tona yükseldi
Uzmanlar, Kovid-19 krizinin neden olduğu düşüşün ardından otomotiv endüstrisi ve makine gibi sektörlerdeki önemli müşterilerden gelen talebin ham çelik üretimine ivme kazandırdığını belirtti.
Otomotiv Endüstrisi - 22.04.2021
Altının ons fiyatı 1,790 doları aştı
Paladyum fiyatlarındaki hızlı artışı, otomotiv endüstrisindeki toparlanmaya ilişkin artan iyimserliğe karşın, değerli metaldeki yetersiz arza bağlı endişeler kaynaklı alımlar destekledi.
Otomotiv Endüstrisi - 21.04.2021
Paladyum yüzde 4.0 artışla tüm zamanların zirvesine çıktı
Paladyum fiyatlarındaki hızlı artışı, otomotiv endüstrisindeki toparlanmaya ilişkin artan iyimserliğe karşın, değerli metaldeki yetersiz arza bağlı endişeler kaynaklı alımlar destekledi.
Otomotiv Endüstrisi - 19.04.2021
Sakarya'dan yılın ilk çeyreğinde 1,3 milyar dolarlık otomotiv ihracatı
Salgın nedeniyle ocak-mart döneminde taşıt ihracatındaki payı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 4,4 azalan kentte, en çok ihracat kalemi toplam dış satımın yüzde 90,2'sine karşılık gelen otomotiv endüstrisinde yapıldı.
Otomotiv Endüstrisi - 18.04.2021
"Otomotivin Geleceği Tasarım Yarışması"na başvurular yarın başlıyor
Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliğinin (OİB), sektörde katma değerli ürün ve teknolojilerin geliştirilerek ihracatın artmasına katkı sunmak amacıyla düzenlediği "Otomotivin Geleceği Tasarım Yarışması"nın takvimi belli oldu.
Otomotiv Endüstrisi - 17.04.2021
Son dakika haberi! Biden ile yüz yüze görüşen Japonya Başbakanı Suga'dan ikili güvenlik ittifakına vurgu
Biden ve Suga, dünya otomotiv endüstrisinin seri üretimini derinden etkileyen yarı iletken materyallerin temin edilmesi dahil hassas tedarik zincirleri konusunda iş birliği yapılmasında da mutabakata vardı.
Otomotiv Endüstrisi - 14.04.2021
İlk çeyrekte 87 ülke ve özerk bölgeye 2,7 milyar dolarlık binek otomobil satıldı
AA muhabirinin Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) verilerinden yaptığı derlemeye göre, 15 yıldır üst üste ülke ihracatında ilk sırada yer alan otomotiv endüstrisinin yılın ilk çeyreğindeki 7 milyar 690 milyon 521 bin dolarlık dış satımının yaklaşık yüzde 36'sını binek otomobil grubu oluşturdu.
Otomotiv Endüstrisi - 14.04.2021
Çip krizi sadece bir arz şoku mu?
Avrupa basınına göre küresel çip piyasasında yaşanan kıtlığın bir diğer nedeni de ABD hükümetinin ticari yaptırımları. Bilindiği gibi Trump yönetimi Huawei'ye yönelik yaptırımlarını sıkılaştırmış, Çinli teknoloji şirketi Huawei de yaptırımlar Eylül ayında yürürlüğe girmeden önce en büyük çip üreticisi Tayvanlı TSMC ve diğer Tayvanlı üreticilerden yeterli sayıda çipi güvence altına almak için büyük siparişler vermişti. Ancak bu arada Tayvanlı çip üreticileri pandemi nedeniyle dizüstü bilgisayarlar, oyun konsolları ve akıllı telefonların artan talebine binaen elektronik sektörünün siparişlerini yetiştirmekle meşguldü. Yani Tayvanlı üreticiler bir anda çok yüksek siparişleri karşılamak zorunda kaldılar. Bir de bunun üzerine salgın önlemlerinden sonra beklenenden hızlı bir şekilde sahalara geri dönen ve üretime başlayan otomotiv sektörü tekrar çip siparişine başlayınca zaten tam kapasite çalışan çip üreticileri bu talebi karşılayamaz oldular. Tüketici elektroniği çip talebinde o kadar ileri gitti ki Apple tek başına tüm otomotiv endüstrisi kadar çok çip istemeye başladı.
Otomotiv Endüstrisi - 12.04.2021
Toyota Başkanı Akio Toyoda "2021 Yılının Dünya Otomobili İnsanı" seçildi
Tüm otomotiv endüstrisine olan katkılarının fark edilmesine teşekkür eden Toyoda, şu değerlendirmelerde bulundu: "Toyota olarak salgın sırasında çalışanlarımızın istihdamını koruyabildiğimiz ve gelecekteki zorlukların üstesinden gelmek için çalışmalarımıza devam ettiğimiz için çok şanslıyız.
Otomotiv Endüstrisi - 12.04.2021
OTAM, TOSB'da yeni test merkezini açıyor
"Otomotiv parça testleri ve doğrulama hizmetleri verilecek" OTAM TOSB şubesinde otomotiv parçalarının test ve doğrulama hizmetleriyle çevresel testler başta olmak üzere, titreşim, şok, dayanım ömür gibi testler yapılacağını bildiren Özcan, şunları kaydetti: "Örneğin, eksi 70 derece ile artı 150 derece arasında çeşitli boyutlarda otomotiv parçalarının nasıl tepki verdiğini, 70 kilonewtona kadar güç uygulandığında parçamızın yaşam döngüsünü teknik olarak raporlayacağız. Test cihazlarımızla, tek ya da birden fazla çevre koşullarını aynı anda gerçeğe uygun olarak uygulayacağız. Sıcaklık, nem, yükseklik, güneş ısısı, ısıl döngü gibi koşulları, bilgisayar destekli veri kontrol ve toplama sistemiyle takip edilip raporlanacak. Titreşim ve şok testleri, kombine testler, sıcaklık, yükseklik, nem ve ısı döngüsü testlerini gerçekleştireceğiz." Dışa bağımlılık azalacak, maddi tasarruf sağlanacak Özcan, OTAM ekibinin, gelişen hizmet ağı ve müşteri odaklı yaklaşımı sayesinde Türkiye'nin ve otomotiv endüstrisinin kazanımlar sağlayacağını belirterek, büyüyen hizmet ağıyla birlikte otomotiv parça testlerinde de dışa bağımlılığının azaltabileceğini ve Parça Test Merkezi'nin otomotiv sektörüne olduğu gibi, savunma sanayi, havacılık, beyaz eşya gibi sektörlere de hizmet vereceğini dile getirdi.
Otomotiv Endüstrisi - 07.04.2021
Otomotiv yan sanayi ihracatı geçen yılın ilk çeyreğine göre yüzde 17 arttı
Türkiye'nin dış satımında lider sektör olan otomotiv endüstrisi, 2021'in ilk çeyreğinde 2 milyar 893 milyon 658 bin dolarlık yan sanayi ürünü ihraç etti.
Otomotiv Endüstrisi - 06.04.2021
İlk çeyrekteki otomotiv ihracatında en büyük pay yüzde 67'yle AB ülkelerinin oldu
Türkiye ihracatının sektörel bazda son 15 yıldır şampiyonu olan otomotiv endüstrisi, ilk çeyrekteki ihracatından yüzde 67 pay alan AB ülkelerine 5 milyar 149 milyon 277 bin dolarlık satış gerçekleştirdi.
Otomotiv Endüstrisi - 05.04.2021
Başkentten en fazla, "kimyevi maddeler ve mamulleri" ihraç edildi
Ankara'dan yapılan ihracatın sektörlere göre dağılımı incelendiğinde "kimyevi maddeler ve mamullerin" en fazla ihracat yapılan sektör olduğu görüldü. "Kimyevi maddeler ve mamulleri" sektörünün ihracatı ocak-mart döneminde 349 milyon 678 bin dolar oldu. Bu sektörü 320 milyon 688 bin dolarla "makine ve aksamları", 265 milyon 894 bin dolarla "otomotiv endüstrisi" takip etti.
Otomotiv Endüstrisi - 05.04.2021
Türkiye'nin ilk çeyrek ihracatına Bursa'dan 3,7 milyar dolarlık katkı geldi
Otomotiv sektörü 1,9 milyar dolarlık ihracata imza attı OYAK Renault, TOFAŞ, Bosch ve Karsan gibi dev firmaların faaliyet gösterdiği Bursa'da otomotiv endüstrisinin ocak-mart dönemindeki ihracatı 1 milyar 902 milyon 558 bin dolar oldu.
Otomotiv Endüstrisi - 04.04.2021
OİB-Otomotiv ihracatı Mart'ta yüzde 40 artışla 2.9 milyar dolar
Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) verilerine göre, Türkiye otomotiv endüstrisinin ihracatı Mart ayında yıllık bazda yüzde 40 artışla 2.9 milyar dolara yükseldi.
Otomotiv Endüstrisi - 01.04.2021
Konya'nın ihracattaki başarısı sürüyor
İhracatta ilk sırada makine ve aksamları sektörünün geldiğini bildiren Kütükcü, "İhracatımızın ikinci sırasında otomotiv endüstrisi, üçüncü sırada ise savunma ve havacılık sanayimiz geldi.
Otomotiv Endüstrisi - 01.04.2021
Martta en fazla ihracat otomotiv endüstrisinde gerçekleşti
Otomotiv endüstrisi, mart ayında 2 milyar 892 milyon 730 bin dolarla en fazla ihracat gerçekleştirilen sektör oldu.
Otomotiv Endüstrisi - 29.03.2021
2035 yılı ihracat beklentisi yüzde 93'lük artışla 330,4 milyar dolar
Otomotivde 69,9 milyar dolar, kimyevi maddelerde 42,2 milyar dolarlık ihracat beklentisi Rapora göre, gelecek 14 yıl sonunda en yüksek ihracat yapan sektörler değişmeyecek. 2035'te en yüksek ihracat, 69,9 milyar dolarla otomotiv endüstrisi tarafından yapılacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Otomotiv Endüstrisi Haberleri | Otomotiv Endüstrisi Haber - Haberler - Otomotiv Endüstrisi haberleri, son dakika otomotiv endüstrisi haber ve gelişmeleri burada. Türkiye'nin binek otomobil ihracatı yılın ilk 4 ayında yüzde 20 arttı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 13.5.2021 14:50:17. #1.16#

title