Nötr Haberleri

Nötr haber, Nötr son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nötr - Bugün
Stellantis liderlik hedefiyle başladı
Şirket, bir yandan tüm ürünleri, montaj fabrikaları ve tesislerine yönelik uzun vadeli karbon nötr olma hedefine ulaşmak için çalışırken, diğer yandan faaliyet gösterdiği toplumlara katkıda bulunmak için aktif bir rol oynamayı da kararlılıkla taahhüt ediyor.
Nötr - Bugün
TAV, 2030'da karbon salımlarını "nötralize" edecek
TAV Havalimanları, Groupe ADP ağında yer alan 23 havalimanının çevrenin korunması ve toplumsal kalkınmaya destek konusundaki ortak hedeflerini içeren "Airports for Trust" bildirgesine imza attı.
Nötr - Bugün
Fransız entelektüel ve politikacılar Müslümanları hedefe koyan yasa tasarısını eleştirmeye devam ediyor
Toplumu hegemonyasına almaya çalışan "laikçi" bir güruh Bu zihniyetin toplumu nötrleştiren, sadece din özgürlüğüne değil bütün özgürlüklere aykırılık taşıyan bir laiklik ideolojisinin yansıması olduğuna işaret eden Zuber, bunun ifade özgürlüğüne aykırı olduğunu, demokrasinin farklı görüş ve yaklaşımların kamusal alanlarda var olduğu sürece işlevsel olabileceğini belirtti.
Nötr - Dün
Son dakika haber... GSK ve Vir Biotechnology Kovid-19'a karşı "ACTIV-3" antikor tedavisi çalışmasına başladı
"Diğer antikorların şimdiye kadar etki göstermediği hastanede yatan hastalar için yarar sağlayabilir" Açıklamada görüşlerine yer verilen GSK Ar-Ge Başkanı ve Bilimsel Sorumlusu Dr. Hal Barron, Kovid-19 salgınında yeni vaka ve hastaneye yatış oranlarının rekor seviyelere ulaştığını belirterek, "Dünyanın bu pandemiyle mücadelesine yardımcı olmak için birden fazla seçeneğe ihtiyacı olduğu kesin. Virüsü önlemek, tedavi etmek kısacası virüsle savaşmak için çalışmalar yapıyor ve çeşitli çözümler geliştiriyoruz. Dirence karşı güçlü bir bariyere sahip olan virüsü nötralize etme ve enfekte hücreleri öldürme potansiyeli taşıyan tedavi seçeneğimiz VIR-7831, diğer antikorların şimdiye kadar etki göstermediği hastanede yatan Kovid-19 hastaları için yarar sağlayabilir.
Nötr - 16.01.2021
Renault'dan yeni iş kolu: MØBILIZE
Mobilize, daha sürdürülebilir ve paylaşımlı mobilite yöntemlerini benimsemek isteyen tüketicileri hedefliyor. Marka, Renault Grubu'nun karbon nötr ve döngüsel ekonomiden değer yaratma hedefi doğrultusunda yeni ihtiyaçlara cevap vererek sürdürülebilir enerji ekosistemlerini teşvik edecek.
Nötr - 15.01.2021
Schneider Electric'in enerji verimliliği için çözümü "dijital teknoloji ve bağlanabilirlik"
2020 yılında Solar Impulse girişimi ile iş birliği gerçekleştirerek "Solar Impulse Efficient Solution" programı ile karbon nötr ekonomiye geçiş sürecinde, dünyanın kaynaklarını verimli kullanmaya ve korumaya odaklı geliştirilen 1000 adet yenilikçi ürünü sertifikalandırmayı hedefleyen Schneider Electric, karbon nötr ekonomisine geçişte değer yaratacak ürün ya da çözüme sahip tüm girişimci ve startup'ları da bu sertifikasyon programına başvurmaya davet ediyor.
Nötr - 14.01.2021
Son Dakika | Sabancı Üniversitesi, uluslararası araştırmalarla bilimi destekliyor
Verileri inceleyen ekipler patlamanın yakınlarda bir galakside bulunan ve çok yüksek manyetik alana sahip bir nötron yıldızından kaynaklandığı konusunda hem fikir oldu.
Nötr - 13.01.2021
Son Dakika | Arçelik dünyanın en fazla çevresel ve sosyal etki yaratan şirketleri arasında
Son dakika haberleri: Küresel üretiminde kendi kredisiyle karbon nötr hale gelen Arçelik, ABD merkezli Real Leaders Dergisi'nin çevre ve topluma en fazla katkı yapan şirketlerini sıraladığı Top 150 Impact Companies 2021 listesinde 13'üncü sırada yerini aldı.
Nötr - 12.01.2021
Ambalaj Sanayicileri Derneği : Türkiye Çevre Ajansı çevre kirliliğinin önlenmesine katkı sağlayacak
Sektörü daha da ileriye götürmek için tüm güçleriyle bu çalışmaya devam edeceklerini anlatan Sarıbekir, şu açıklamalarda bulundu: "Belirsizliğin ve riskin arttığı salgın gibi dönemlerde bile sürdürülebilir bir çevre için gerekli hazırlıkları yapan ülkeler, uluslararası alanda da güvenilirliklerini sağlamlaştırıyor. Bütün dünya salgınla mücadele ederken iklim değişikliği sorunu da etkisini artırıyor. AB de 2050'de iklim nötr hedefi çerçevesinde Yeşil Mutabakatı (Green Deal) kademeli olarak hayata geçirmeyi hedefliyor.
Nötr - 05.01.2021
Akbank'tan daha sürdürülebilir bir gelecek için 2030'a kadar 200 milyar liralık destek
- "2030 yılına kadar finansal açıdan güçlendirdiğimiz kişi sayısını artıracağız." Binbaşgil, finansal hedeflerine ilişkin şunları kaydetti: "Finansal kaynaklara erişimi kısıtlı kesimler için ortaya koyduğumuz ürün ve hizmetlerle finansal kapsayıcılığı iş modelimizin bir parçası haline getirdik. Yenilikçi bakış açımız sayesinde geleneksel bankacılık hizmetlerinin de ötesine geçiyoruz. Giderek dijitalleşen dünyada paydaşlarımızın mevcut veya henüz ortaya çıkmamış ihtiyaçlarını karşılamak için hızlı ve etkin çözümler geliştiriyoruz. Dijital bankacılık bizim için müşteri deneyimini mükemmelleştirmeyi hedefleyen bir yaklaşıma ek olarak, finansal kapsayıcılığı geliştirmek için de önemli bir araç. Bu kapsamda, müşterilerimize sunduğumuz dijital ve yenilikçi ürün ve hizmetleri geliştirerek yaygınlaştıracağız. 2030 yılına kadar finansal açıdan güçlendirdiğimiz kişi sayısını artıracağız." İklim değişikliğini görmezden gelinmemesi gereken ciddi bir sorun olarak gördüklerini belirten Binbaşgil, "Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için çalışmak, tüm şirketlerin sürdürülebilirlik önceliği olmalı. Biz de bu kapsamda, operasyonlarımızdan kaynaklı salımları sıfırlayarak 2025 yılına kadar karbon nötr banka haline gelmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.
Nötr - 26.12.2020
Çin ve Japonya'dan sağlık alanında işbirliği
Verilen bilgiye göre katılımcılar, COVID-19 salgınının insan toplumunun ortak bir geleceği olan bir topluluk olduğunu gösterdiğine inanıyor. Çin ve Japonya, dünyanın iki önemli ekonomisi olarak, yeşil kalkınma, karbon nötr olma, sağlık ve yaşlı bakım hizmetleri ve sağlıklı şehir yaşam tarzı gibi alanlarda daha derin pratik işbirliğine girmeli.
Nötr - 15.12.2020
Rekabet Kurumu Başkanı Küle: "Reformları uygulamalarımıza yansıtmak durumundayız"
Platformların mevcut veya potansiyel rakiplerini nötralize ederek ya da satın alarak aşırı büyüyen değil, inovasyon rekabetinin bir parçası durumundaki aktörler olarak faaliyet göstermesinin şart olduğunu söyleyen Küle "Tüketicilerin, girişimcilerin ve çalışanların teşebbüslere bağımlı olması değil piyasa düzeninden her anlamda fayda sağlamalarının başarılması şarttır.
Nötr - 15.12.2020
Japonya 2040'a kadar 45 GW offshore rüzgar santralı kuracak
Japonya, karbon salımı azaltma hedefi doğrultusunda 2040 yılına kadar 45 gigawat (GW) kurulu güce sahip denizde kurulu (offshore) rüzgar enerjisi santrali kuracak. Japonya, 2050 yılına kadar karbon nötr bir ülke haline gelmeyi hedefliyor.
Nötr - 13.12.2020
Bahreyn, Sinopharm'ın Covid-19 aşısının kullanımını onayladı
Kurum tarafından yayınlanan raporda, "Aşının faz 3 klinik deneylerinde 42 bin 299 gönüllü üzerinde yapılan testlerin ardından yüzde 86 etkinlik oranı, nötralize edici antikorun yüzde 99 serokonversiyon oranı ve orta şiddetli COVID-19 vakalarının önlenmesinde yüzde 100 etkinlik gösterdiği verileri elde edildi" denildi.
Nötr - 12.12.2020
BM Genel Sekreteri Guterres: Dünya iklim OHAL'i ilan etmeli
BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, tüm ülkelere iklim olağanüstü hali ilan etmeleri çağrısı yaptı. Paris İklim Anlaşması'nın beşinci yıldönümünde düzenlenen sanal zirvede konuşan Guterres, zengin ülkeleri koronavirüs salgınında ekonomik toparlanma programlarında, fosil yakıtlara düşük karbonlu enerjiye kıyasla yüzde 50 daha fazla harcadıkları için eleştirdi. BM, İngiltere ve Fransa'nın organize ettiği zirvede 70'ten fazla dünya lideri konuşacak. Guterres, şimdiye dek 38 ülkenin iklim OHAL'i ilan ettiğini ve liderlere aynısını yapmaları çağrısında bulundu. Genel Sekreter, OHAL'in ancak karbon nötr olmaya ulaşıldığında sona ereceğini belirtti.
Nötr - 11.12.2020
AB ülkeleri gaz emisyonlarını yüzde 55 azaltacak
Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen de yaptığı açıklamada, söz konusu uzlaşmanın, AB'ye "2050 yılında iklimde nötralite" yolunu açtığını vurguladı.
Nötr - 11.12.2020
Son dakika haberi! Uluslararası Yatırım Zirvesi'nde "etki yatırımları" ele alındı
İklim konuları ile ekonomik sürdürülebilirliğin bir arada olabileceğini ve çok büyük fırsatlar barındırdığını belirten Landrut, şunları kaydetti: "1990- 2018 arasında AB'de sera gazları yüzde 23 azaltıldı ve ekonomi yüzde 61 oranında büyüdü. Aynı zamanda pandemi döneminde AB ülkeleri uzun vadeli sözlerini unutmadı. 2050 yılına kadar karbon nötr olmayı hedefliyoruz.
Nötr - 09.12.2020
BAE: "Çin'in Sinopharm Covid-19 aşısı yüzde 86 etkili"
Birleşik Arap Emirlikleri geçtiğimiz aylarda, Sinopharm ilaç firmasının Çin Ulusal Biotec Grubu (CNBG) birimi olan Pekin Biyolojik Ürün Enstitüsü tarafından geliştirilen Covid-19 aşısının 3. aşama klinik denemelerini başlatmış, Eylül ayında da aşının belirli gruplar için acil kullanımını onaylamıştı. Birleşik Arap Emirlikleri Sağlık Bakanlığı tarafından bugün yapılan açıklamada, Sinopharm'ın geliştirdiği aşının virüse karşı yüzde 86 etkinliğe sahip olduğu duyuruldu. Açıklamada ayrıca, analiz sonucunda aşının yüzde 99 nötralize edici antikor serokonversiyon oranına sahip olduğu belirtilerek, orta ve şiddetli hastalık vakalarını önlemede yüzde 100 etkinlik gösterdiği aktarıldı.
Nötr - 07.12.2020
Toyota otomotivin geleceğini Kenshiki Forum'da tanıttı
Böylelikle, 2050'ye kadar Avrupa'yı iklim açısından nötr hale getirme vizyonu uygun olarak AB'nin Yeşil Anlaşmasına uyum sağlanacak.
Nötr - 07.12.2020
Kemoterapi alan hastalar Kovid-19'dan daha çok etkileniyor
Hematolojik kanserli vakalara kemoterapi, radyoterapi, hedeflenmiş tedavi veya immün tedaviler uygulanmasının Kovid-19 hastalığının etkilerini kötüleştirirken tedavisini de güçleştirdiğini belirten Ural, "İmmün sistemi baskılanmış olan lösemi ve lenfoma hastaları hipogammaglobulinemi, lenfopeni, nötropeni, steroid uygulanması, ileri yaş, birlikte bulunan hastalıklar, sık transfüzyon, hastane ortamında sık bulunmaları nedeniyle daha sık Kovid-19'a yakalanıyorlar.
Nötr - 02.12.2020
Daimler Mercedes Benz kamyonları Pekin'de üretecek
Mercedes-Benz Cars Operasyonlar Direktörü (COO) Markus Schaefer, ortak açıklamada, "Tamamen karbon-nötr olma hedefimizi koruyoruz.
Nötr - 02.12.2020
Yeni Zelanda, küresel ısınmayla mücadele için "acil iklim durumu" ilan etti
Çevreci politikalarıyla bilinen Ardern, atık ve emisyonları azaltarak örnek oluşturacakları sözünü verirken, "Meclis ve hükümet, kendi emisyonlarını azaltıp 2025 yılına kadar karbon nötr hale gelerek Yeni Zelanda ekonomisinin diğer sektörleri için nelerin mümkün olduğunu gösterecek.
Nötr - 29.11.2020
Haftanın tarihine bakış
2010- Kentlere en az zararı vererek, insanları öldürmek üzere taktik nükleer silah olarak tasarlanan nötron bombasını icat eden Samuel T.
Nötr - 27.11.2020
Schneider Electric'ten Türk girişimcilere sertifika programı çağrısı
Schneider Electric'ten yapılan açıklamaya göre, "Solar Impulse Efficient Solution" Programı, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma hedefleri doğrultusunda karbon nötr ekonomisine geçişte enerji verimliliğine odaklı, çevreye duyarlı ve kar amaçlı ürünlerin sertifikalandırıldığı dünyadaki ilk program olma özelliğini taşıyor.
Nötr - 24.11.2020
Abdi İbrahim, BM Küresel İlkeler Sözleşmesi 10. İlerleme Raporu'nu yayımladı
Bülbül, Abdi İbrahim'in 2025 vizyonu doğrultusunda, önümüzdeki dönemde sürdürülebilirlik çalışmalarını daha da hızlandıracaklarını belirterek, şunları kaydetti: "Abdi İbrahim'in stratejik hedeflerinden birisi olarak düşük karbonlu ekonomiye geçişini sağlamak, 2030 yılında karbon nötr şirket hedefine ulaşmak, faaliyetleri sonucunda ortaya çıkan çevresel ve sosyal etkileri en aza indirmek ve uzun vadede tüm paydaşları için artı değer yaratmak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Nötr Haberleri | Nötr Haber - Haberler - Nötr haberleri, son dakika nötr haber ve gelişmeleri burada. Stellantis liderlik hedefiyle başladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 19.1.2021 21:09:09. #1.15#
title