Nasa Haberleri

Nasa haber, Nasa son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nasa - Bugün
Soyuz MS-16 kapsülü dünyaya döndü
Rus kozmonotlar Anatoliy İvanişin ve İvan Vagner ile ABD Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA) astronotu Christopher Cassidy'yi taşıyan kapsül, yerel saatle 08.
Nasa - 19.10.2020
NASA Ay yüzeyine 4G teknolojisi kuracak
NEW Amerikan Havacılık ve Uzay Ajansının (NASA) Ay yüzeyine 4G kablosuz sinyal ağı yerleştireceği belirtildi.
Nasa - 17.10.2020
Wikileaks'in kurucusu Assange'e Almanya'da destek mitingi
JULİAN ASSANGE KİM? Julian Assange, 3 Temmuz 1971 tarihinde Avustralya'nın Townsville şehrinde dünyaya geldi. Eğitiminin bir kısmını evde aldığı özel dersler ile gören Assange, ilkokulu 1979-1983 yıllarında New South Wales'ta, liseyi ise Townsville'da okudu. 1994 senesinde University of Queensland'da okumaya başladı, 2003-06 yılları arasında da Univeristy of Melbourne'de bilgisayar programlama, matematik ve fizik eğitimleri aldı. 1987 senesinde birkaç arkadaşı ile birlikte International Subversives isimli hacker grubunu kurdu. Kendisi bu dönemde işlerini 'Mendax' mahlası ile yürüttü. Grup olarak Pentagon, MILNET, ABD Deniz Kuvvetleri, NASA, Motorola ve Panasonic gibi güvenlik duvarı yüksek şirketleri hacklediler.
Nasa - 15.10.2020
Ay, 4 milyar yıl önce Dünya'nın atmosferini Güneş'ten korumuş olabilir
Amerikan Havacılık ve Uzay Ajansında (NASA) görevli bilim insanı James Green ve meslektaşları, bu bilgi doğrultusunda Ay'ın manyetik alanının Dünya ile etkileşimini ortaya koyan bir modelleme çalışması yürüttü.
Nasa - 14.10.2020
Rus kozmonotlar ve NASA astronotu rekor hızla ISS'e ulaştı
ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) astronotu Kathleen Rubins ve Rus kozmonotlar Sergey Rıjikov, Sergey Kud-Sverçkov, Kazakistan'daki uzay üssünden Soyuz-MS-17 uzay aracıyla ultrahızlı uçuş planıyla 3 saat içerisinde rekor hızla Uluslararası Uzay İstasyonu'na (ISS) ulaştı.
Nasa - 14.10.2020
ABD'nin uzay faaliyetlerini düzenleyen Artemis Anlaşmaları'na 7 ülke imza attı
Amerikan Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), uzay boşluğunun barışçıl kullanımı için kurallar belirleyecek ve Ay yüzeyindeki davranışları yönetecek Artemis Anlaşmaları'nı 7 ülkenin imzalayarak ABD ile ortak hareket etme kararı aldığını duyurdu.
Nasa - 13.10.2020
ABD'de Blue Origin firması Ay'a iniş için deneme uçuşu gerçekleştirdi
Amerikan Havacılık ve Uzay Ajansının (NASA) Artemis Ay'a iniş programı kapsamında gerçekleşen test uçuşunda, Teksas merkezli Southwest Araştırma Enstitüsünce, manyetik bir asteroit örnekleme deneyi ve bir mini roket yakma testi gerçekleştirildiği açıklandı.
Nasa - 11.10.2020
Teknoloji ile sanatı buluşturarak ürettiği eserleri dünyaya ihraç ediyor
NASA'dan ayrılan 7 mühendisin kurduğu firmadan ilk 3D yazıcıyı aldığını belirten Erol, şöyle konuştu: "Sıfır tecrübe ve deneme yanılma yoluyla, ilk aldığım cihazı kurdum.
Nasa - 8.10.2020
NASA'nın TESS uydusu, Kuzey Gökü'nün uzay panoramasını kayda aldı
Amerikan Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), Geçiş Halindeki Öte Gezegen Araştırma Uydusu'nun (TESS) çektiği, Kuzey Yarım Küre'den görülen uzay kesitinin (Kuzey Gökü) fotoğraflarından oluşturulan bir panorama yayımladı.
Nasa - 8.10.2020
ABD'li astronot Boeing'in ilk insanlı uzay seferine "ailevi sebepler yüzünden" katılamayacak
ABD Havacılık ve Uzay Ajansı NASA'nın 2011'de Space Shuttle mekiğiyle yaptığı son insanlı uzay seferinin ekip komutanlığını yapan deneyimli astronot, kişisel Twitter hesabında paylaştığı videoda "ailevi sebepler nedeniyle" görevden çekildiğini duyurdu.
Nasa - 3.10.2020
NASA, 23 milyon dolar değerindeki tuvaleti deneme için uzaya gönderecek
Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), sıfır yerçekimine uygun şekilde işleyen 23 milyon dolar değerindeki tuvaleti Uluslararası Uzay İstasyonu'na deneme amaçlı göndermeye hazırlanıyor.
Nasa - 27.9.2020
Haftanın tarihine bakış
2015 - Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), daha önce buzul bulunan Mars gezegeninde sıcak aylarda tuzlu su aktığına dair güçlü kanıt bulunduğunu açıkladı.
Nasa - 26.9.2020
Amerikalı astronot Kate Rubins başkanlık seçiminde oyunu uzaydan kullanacak
Ekim ayı ortasında 2 kozmonotla 6 aylığına Uluslararası Uzay İstasyonu'na (UUİ) gitmeye hazırlanan ABD Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA) astronotu Rubins, Associated Press ajansına yaptığı açıklamada, 3 Kasım'daki başkanlık seçiminde ABD vatandaşlarının oy kullanmasının önemine işaret etti.
Nasa - 23.9.2020
Uluslararası Uzay İstasyonu, eski uydu parçasına çarpmamak için manevra yaptı
ISS'te 6 kişilik mürettebat dönüşümlü görev yapıyor ABD Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), Rusya Federal Uzay Ajansı (Rocosmos), Avrupa Uzay Ajansı (ESA), Kanada Uzay Ajansı (CSA) ve Japon Uzay Araştırma Ajansının (JAXA) ortak projesi Uluslararası Uzay İstasyonu'nda, astronot ve kozmonotlardan oluşan 3'erli ekipler halinde 6 kişilik mürettebat dönüşümlü görev yapıyor.
Nasa - 22.9.2020
NASA, 2024'te Ay'a iki astronot göndermeyi planlıyor
ABD Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), 2024'te Ay'a biri kadın iki astronot göndermeyi planlıyor.
Nasa - 21.9.2020
Son dakika haberi | Karbon emisyonlarındaki artış, deniz seviyesini yüzyılın sonunda 39,3 santimetre yükseltebilir
ABD Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA) öncülüğünde yürütülen, Buz Örtüsü Karşılaştırma Model Araştırması'nın sonuçları "The Cryosphere" dergisinde yayımlandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Nasa Haberleri | Nasa Haber - Haberler - Nasa haberleri, son dakika nasa haber ve gelişmeleri burada. Soyuz MS-16 kapsülü dünyaya döndü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.10.2020 06:41:40. #1.15#
title