Müslüman Haberleri

Müslüman haber, Müslüman son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Müslüman - Bugün
Fatih Belediyesi 1. Fotoğraf Yarışması ödülleri sahiplerini buldu
Yaman'ın "Bir Hikaye Anlat" kategorisinde Fatih'te yaşayan Senegalli Müslümanların hikayesini konu alan "Fatihli Senegalliler" isimli fotoğraf, özel ödüle layık görüldü.
Müslüman - Dün
Son dakika: Orta Afrika Cumhuriyeti'nde BM'in silah ambargosu protesto edildi
Ülkede 2013'te Hristiyan Anti-Balaka ile çoğunluğu Müslüman Seleka grupları arasında çıkan ve iç savaşa dönüşen çatışmalarda binlerce kişi yaşamını yitirmişti.
Müslüman - Dün
Son dakika! Fener Rum Patrikhanesinden, Biden'ın imzaladığı kararnamelerle ilgili "memnuniyet" açıklaması
Patrikhane'den yapılan açıklamada, "Çoğunluğu Müslüman nüfusa sahip 13 ülkeye uygulanan seyahat yasağının kaldırılmasına" yönelik kararnameye ilişkin patrikhanenin, onlarca yıldır İslam ile resmi akademik diyaloğu sürdürdüğü, bugüne kadar dünyada barış ve dayanışmanın yerleşmesi amacıyla tek tanrı inancına sahip iki dinin daha iyi tanışmasını ve karşılıklı saygının pekişmesini hedefleyen 15 ortak sempozyum düzenlediği, bunlarda tüm insanlığı ilgilendiren konuların tartışıldığı belirtildi.
Müslüman - Dün
Uygur Türkleri, Çin'deki akrabalarının hayatından endişe ediyor
Pekin yönetimi, 10 milyon Uygur Türkü'nün yaşadığı Sincan'da nüfusunun yüzde 45'ini oluşturan Müslüman topluma kültürel, dini ve ekonomik ayrımcılık uygulamakla suçlanıyor.
Müslüman - Dün
Filipin Devlet Başkanı Duterte'den, Bangsamoro'ya "tam destek" sözü
Özerk yönetim Ülkenin güneyindeki Müslüman Mindanao bölgesinde 21 Ocak ve 6 Şubat 2019'da yapılan referandumlarda, halk, bölgeye kapsamlı özerklik getiren Bangsamoro Organik Yasası'nı kabul etmişti.
Müslüman - Dün
Dünya Müslüman Alimler Birliği Genel Sekreteri Karadaği, Biden'ın ırkçılık karşıtı açıklamalarını övdü
Dünya Müslüman Alimler Birliği Genel Sekreteri Ali Muhyiddin el-Karadaği, ABD Başkanı Joe Biden'ın göreve başlamasının ardından yaptığı ırkçılık ve etnik ayrımcılık karşıtı açıklamaları takdirle karşıladı.
Müslüman - Dün
İstanbul Kadılığı Dairesi müftülük tarafından yeniden ihya edildi
Osmanlı'nın üç kıtada hüküm sürmesinde sistemi ayakta tutanın kadılar olduğunu dile getiren Özyiğit, "Kadılar özel olarak yetiştiriliyor ve mutlaka merkezden atanıyor. Yerel kadılık yok. Kadılar Müslüman ama tamamına yakını Türk soylu.
Müslüman - Dün
AB stratejik körlüğünü aşabilecek mi?
Avrupa'daki muhafazakar ve aşırı sağcı çevreler Türkiye'nin farklı bir kültüre sahip olmasını gerekçe göstererek Türkiye'ye imtiyazlı ortaklık önerisinde bulunmaktalar. Buradan açıkça anlıyoruz ki Türkiye seküler bir devlet olmasına rağmen bu çevreler tarafından nüfusunun çoğunun Müslüman olması ve İslami kültürü nedeniyle açıkça Avrupa'nın ötekisi olarak konumlandırılıyor.
Müslüman - Dün
Hamas lideri Heniyye: "Filistin meselesi, işgal altındaki topraklara hapsedilmeye çalışılmaktadır"
Heniyye, sözlerine şöyle devam etti: "Hamas, Filistin meselesinin geçen yüzyıldan bu yana Müslümanlardan ve Araplardan uzaklaştırma komplosunun farkına vardı.
Müslüman - 21.01.2021
ABD Müslüman toplumundan Başkan Biden'a tebrik ve teşekkür
NEW ABD'nin 46'ncı Başkanı Joe Biden'ın dün yemin ederek göreve başlamasına, ülkede yaşayan Müslüman toplumundan da tebrik ve destek geldi.
Müslüman - 21.01.2021
Uluslararası kuruluşlar Irak'taki terör saldırısını kınadı
İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT), Körfez İşbirliği Konseyi (KİK), Dünya Müslüman Alimler Birliği ve Irak'taki ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyon güçleri Irak'ın başkenti Bağdat'ta onlarca kişinin öldüğü terör saldırısını kınadı.
Müslüman - 21.01.2021
Uluslararası STK'ler, Müslümanlara karşı ayrımcılığı artırdığı gerekçesiyle Fransa'yı BM'ye şikayet etti
Uluslararası sivil toplum kuruluşları (STK), İslamofobi'yi ve Müslümanlara karşı ayrımcılığı artırdığı gerekçesiyle Fransa yönetimini Birleşmiş Milletler'e (BM) şikayet etti.
Müslüman - 21.01.2021
Bosna Hersek'teki Srebrenitsa ve Doboj'da "usulsüzlük" nedeniyle seçimler iptal edildi
Bu arada, Müslüman Boşnaklara yönelik 1995 yılında soykırım yapılması sebebiyle ayrı bir öneme sahip Srebrenitsa'da seçimlerin yenilecek olması Boşnak taraflarca memnuniyetle karşılandı.
Müslüman - 21.01.2021
Fransa'da bazı Müslüman sivil toplum kuruluşlarından "İslami Prensipler Tüzüğüne" tepki
Fransa'da hükümetin desteğiyle hazırlanan "İslami Prensipler Tüzüğü", bazı Müslüman sivil toplum kuruluşlarının tepkisini çekti.
Müslüman - 21.01.2021
Malezya Arakanlı mültecilerin yurtlarına dönüşü için sağlanan mutabakatı memnuniyetle karşıladı
KUALA Malezya Dışişleri Bakanı Hişamuddin Hüseyin, Myanmar'da baskı ve şiddetten kaçarak çevre ülkelere sığınan Arakanlı Müslüman mültecilerin yurtlarına yeniden dönüş sürecinin başlaması için sağlanan mutabakatı olumlu karşıladığını açıkladı.
Müslüman - 21.01.2021
Avrupa'da nevrotik kaygı ve İslam'a karşı nefret anlatıları
Avrupa'da ortaya çıkan nefret anlatılarında Müslüman azınlıkları hedef alan söylemler, bütüncül bir perspektifle İslam dinine yöneltilmeye başladı.
Müslüman - 21.01.2021
Beyaz Saray'ın yeni sözcüsü Psaki ilk basın toplantısını düzenledi Açıklaması
Biden'ın bugün 15 kararname imzalayarak, Trump dönemindeki birçok politikayı geri çevirdiğini anımsatan Psaki, eski yönetim döneminde bazı Müslüman ülkelere uygulanan seyahat kısıtlamasını "zenofobik" olarak nitelendirdi.
Müslüman - 21.01.2021
ABD Başkanı Biden'dan görevinin ilk gününde, Trump yönetiminin kararlarını tersine çeviren 17 kararname
Trump'ın ilk icraatlarından birini iptal etti Biden, Donald Trump'ın göreve başladıktan yaklaşık 1 hafta sonra imzaladığı kararname ile başlattığı bazı Müslüman ülkelere yönelik seyahat yasağını da kaldırdı.
Müslüman - 21.01.2021
ABD Başkanı Biden, Trump yönetiminin bazı Müslüman ülkelere uyguladığı seyahat kısıtlamalarının kaldırılmasına yönelik kararnameyi imzaladı.
ABD Başkanı Biden, Trump yönetiminin bazı Müslüman ülkelere uyguladığı seyahat kısıtlamalarının kaldırılmasına yönelik kararnameyi imzaladı.
Müslüman - 21.01.2021
Azad Cammu ve Keşmir Cumhurbaşkanı Mesud Han, Hint yönetiminin İslamofobik politikalarını eleştirdi
İktidardaki Hindistan Halk Partisi (BJP) ve bağlı olduğu RSS yapılanmasının Keşmir politikalarındaki Hindutva ideolojisinin etkisine işaret eden Han, "Keşmir halkı Müslüman oldukları için cezalandırılıyor.
Müslüman - 21.01.2021
Hollanda'da ilkokullardaki İslamofobik eğitim materyalleri Müslümanların tepkisini çekti
Hollanda'da dijital ders içeriği üreten Logo 3000 isimli şirketin, ilkokul öğrencileri için hazırladığı bir soruda İslamofobik görseller kullanılmasına Müslümanlar tepki gösterdi.
Müslüman - 20.01.2021
Fransız tarihçi Stora: "Sömürgecilik Fransız tarihinin ayrılmaz bir parçasıdır"
Avrupalıların bir kısmının sömürgeye karşı olduğunu ve Müslümanların yanında yer aldığını ifade eden Stora, Fransa'nın, Cezayir'den özür dileyebileceğini ancak iki halk arasında uzlaşı sağlamak için başka yöntemlerin bulunduğunu kaydetti.
Müslüman - 20.01.2021
Çin Pompeo'yu Sincan Uygur Özerk Bölgesi ile ilgili "soykırım" açıklaması nedeniyle sert eleştirdi
Pompeo, yaptığı yazılı açıklamada, son 4 yıldır Çin'in Uygur halkına yönelik davranışlarını özel bir dikkatle incelediklerini belirterek, "Mevcut gerçeklerin dikkatli bir şekilde incelenmesi sonucunda, Mart 2017'den bu yana, Çin Komünist Partisinin yönetimi altındaki Çin yönetiminin Müslüman Uygur halkı başta olmak üzere Sincan'daki diğer etnik ve dini azınlıklara yönelik insanlığa karşı suç işlediği sonucuna vardım.
Müslüman - 20.01.2021
Orta Afrika Cumhuriyeti, BM'den silah ambargosunu kaldırmasını istedi
Ülkede 2013'te Hristiyan Anti-Balaka ile çoğunluğu Müslüman Seleka grupları arasında çıkan ve iç savaşa dönüşen çatışmalarda binlerce kişi yaşamını yitirmişti.
Müslüman - 20.01.2021
Biden imza atacağı 17 kritik kararı belirledi
Yemin töreni ile görevini resmi olarak devralması beklenen Joe Biden, imza atacağı 17 kritik kararı belirledi. Biden, göreve gelmesinden sonra Paris İklim Anlaşması'na ABD'nin yeniden katılması, Müslüman ülkelere seyahat yasağının kaldırılması ve Meksika sınırında inşa edilen duvarın inşaatının durdurulması gibi kararları imzalayacak.
Müslüman - 20.01.2021
Myanmar, Arakanlı mültecileri yurtlarına yeniden yerleştirmeye bu yıl başlayacak
Myanmar, ülkedeki baskı ve şiddetten kaçarak komşu Bangladeş'e sığınan Arakanlı Müslüman mültecilerin bu yıl içinde yurtlarına dönmesini kabul etti.
Müslüman - 20.01.2021
Son dakika! Biden yönetimi Arakanlı Müslümanlara zulmün soykırım olup olmadığına karar verilmesi için inceleme başlatacak
Son dakika haberler: ABD'de Arakanlı Müslümanlara yönelik zulmün soykırım olup olmadığına karar verilmesi amacıyla kurumlar arası inceleme başlatılacak.
Müslüman - 20.01.2021
Lionel Messi, Giorgio Armani ve Antonio Banderas'ın bulunduğu "Turizm Özel Elçisi" listesinde bir Türk
"Dünyada ilk defa bir Türk, Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü'nün turizm elçisi oldu. Bu çok önemli bir şey." diyen Yükselir, "Dil, din, ırk, mezhep, ülke ayırt etmiyoruz ve başarılı bir iş alanımız var. Müslümanlığımdan ve Türklüğümden hiçbir yerde şüphe duymadım.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Müslüman Haberleri | Müslüman Haber - Haberler - Müslüman haberleri, son dakika müslüman haber ve gelişmeleri burada. Fatih Belediyesi 1. Fotoğraf Yarışması ödülleri sahiplerini buldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.1.2021 12:18:11. #1.14#
title