Müslüman Haberleri

Müslüman haber, Müslüman son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Müslüman - Bugün
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran, konsolosluk istişareleri kapsamında Alman heyetiyle görüştü
"Türk ve Müslüman kökenli insanların nefret suçlarının hedefi olmasına göz yumamayız" Türklerin yurt dışındaki başarıları ve katkılarının gurur verdiğini ifade eden Kıran, "Ancak Türk ve Müslüman kökenli insanların nefret suçlarının hedefi olmasına göz yumamayız.
Müslüman - Bugün
Prof. Dr. Hayrettin Karaman, MÜSİAD İzmir Şubesince düzenlenen söyleşiye katıldı
MÜSİAD İzmir Şubesinden yapılan açıklamaya göre, Prof. Dr. Karaman, çevirim içi düzenlenen sohbet programında "Türkiye'de Dini Değerlerin Günlük Hayata Yön Veren Gücü ve Müslüman Tacirin Ticaret Ahlakı" başlıklı bir konuşma yaptı.
Müslüman - Bugün
Fransa'da bazı seçim görevlilerinin başörtülü olması tartışma yarattı
Ile-de-France bölgesindeki Vitry-sur-Seine kentinde Avrupa Ekolojisi-Yeşiller (EELV) Partisinin Müslüman meclis üyesi Rachida Kabbouri, Val-de-Marne ilinde seçim bürosu başkanı olarak göreve başladı.
Müslüman - Bugün
Mali'de cenazeye giden aralarında bir başrahibin bulunduğu 5 kişinin kaçırıldığı öne sürüldü
Çoğunluğu Müslüman olan Mali'de nüfusun sadece yüzde 4'ünü Hristiyanlar oluşturuyor.
Müslüman - Dün
Kanadalı Müslüman işçi lideri senatör olarak atandı
Kanadalı Müslüman işçi lideri Hasan Yusuf, Başbakan Justin Trudeau tarafından senatör olarak atandı.
Müslüman - Dün
Kanada ile Çin arasında "insan hakları" tartışması
Trudeau, Kanada'nın yerli halklarla olan sorunlu ilişkisi ile Çin'in etnik Müslüman Uygurlara yönelik sistematik taciz ve insan hakları ihlalleri arasında temel bir fark olduğunu söyledi.
Müslüman - Dün
Fransız siyasetçi Rousseau: Fransa'da tesettür mayosundan bahsedilmeden Müslüman kadın konuşulmuyor
Fransa'da muhalefetteki Avrupa Ekolojisi-Yeşiller (EELV) Partisinin 2022'deki seçimde cumhurbaşkanı aday adayı Sandrine Rousseau, ülkede dini aidiyetleri ve giyim kuşamları haricinde neredeyse Müslümanlardan bahsetmenin mümkün olmadığını söyledi.
Müslüman - Dün
Cammu Keşmir'de askeri operasyonlar aileleri evsiz bıraktı
Nüfusunun yüzde 90'ı Müslüman olan Keşmir halkı, 1947'de Pakistan'a katılmaktan yana tavır alsa da dönemin prensi, Hindistan ile birleşmeye karar verdi.
Müslüman - Dün
Cammu Keşmir'in iki eski başbakanı, Modi ile bölgenin gelecekteki statüsünü görüşecek
Nüfusunun yüzde 90'ı Müslüman olan Keşmir halkı, 1947'de Pakistan'a katılmaktan yana tavır alsa da dönemin prensi Hindistan ile birleşmeye karar verdi.
Müslüman - Dün
Erdoğan: İhracatta 200 milyar dolara ulaşarak yeni rekor bekliyoruz
'5 YILDA YÜZDE 250 ARTTI' Cumhurbaşkanı Erdoğan, ırkçılığa da değinerek, "Burada giderek küresel bir boyut kazanan ırkçılık virüsüne de değinmekte fayda görüyorum. Salgın sadece ekonomik adaletsizlikleri derinleştirmekle kalmamış aynı zamanda İslam düşmanlığı ve göçmen karşıtlığını da alevlendirmiştir. Bugün birçok Batılı ülkede kültürel ırkçılık, farklı dinden, inançtan renkten olana tahammülsüzlük koronavirüsten daha tehlikeli hal almıştır. İstatistikler buz dağının sadece görünen kısmı olsa dahi sorunun ulaştığı boyutları ortaya koymaktadır. Batı'da ırkçı ve İslam düşmanı saldırılar son 5 yıl içinde yüzde 250, bu saldırılarda hayatını kaybedenlerin oranı ise yüzde 700 artmıştır. Camilere, derneklere, Müslümanlara ait iş yerlerine, Müslüman kadın ve gençlere yönelik ırkçı eylemlerin de tırmandığını görüyoruz" dedi.
Müslüman - Dün
İsrail polisi korumasındaki onlarca fanatik Yahudi, Mescid-i Aksa'ya baskın düzenledi
Bu girişleri baskın olarak nitelendiren Kudüs İslami Vakıflar İdaresi, Müslümanların egemenliğinin ihlal edildiğini belirtiyor.
Müslüman - Dün
21 Haziran 2021 Haberleri
21 Haziran 2021 Manşet Haberleri.
Müslüman - 21.06.2021
Hindu aşırılıkçıların bir Müslüman'ı darbettiği videoyu paylaşan gazeteciler, hapis cezasıyla karşı karşıya
Hindistan'da başkent Yeni Delhi'ye komşu Gaziabad şehrinde yaşlı bir Müslüman'ın Hindu aşırılıkçılar tarafından darbedildiği videoyu sosyal medyada dolaşıma soktukları gerekçesiyle gözaltına alınan 3 gazetecinin 9 yıla kadar hapis cezasına çaptırılabileceği bildirildi.
Müslüman - 21.06.2021
ABD'li Müslümanların çatı organizasyonu, ABD Kongresinde 6. Müslüman Kongre Günü'nü başlattı
ABD'de Müslüman sivil toplum kuruluşlarının çatı organizasyonu olan ABD Müslüman Organizasyonları Konseyi (USCMO), ABD Kongresinde 6. Müslüman Kongre Günü'nü düzenledi.
Müslüman - 21.06.2021
Batman'da Filistin yararına kermes düzenlendi
Kermesin açılışında konuşan Batman Düşünce ve İnanç Özgürlüğü Platformu sözcüsü Şeyhmus Temiz, Filistinli Müslümanlarla dayanışmak ve onların acılarını paylaşmak için kermesi düzenlediklerini söyledi.
Müslüman - 21.06.2021
İspanya'da bir Faslının ölümüne, bir Ekvadorlunun yaralanmasına neden olaylar üzerine ırkçılığa tepkiler arttı
Mazarron'da yaşanan olayda görgü tanıkları, "Müslüman karşıtı" olduğu bilinen 52 yaşındaki eski asker Carlos'un, ilk olarak garson kıza "Neden Müslüman Afrikalılara servis yapıyorsun?" dediğini, Faslı Yunus Bilal'in de buna karşılık vererek garson kıza destek çıktığını aktardı.
Müslüman - 21.06.2021
BM, Myanmar'dan yaklaşık 10 bin kişinin Hindistan ve Tayland sınırına sığındığını açıkladı
Burgener, Arakanlı Müslümanların da deniz yoluyla ülkelerinden göçerek güvenliksiz şartlarda başka ülkelere sığınma çabalarının sürdüğünün de altını çizdi.
Müslüman - 20.06.2021
Bangladeş'teki Arakanlı Müslümanlar, örgün eğitim yetersizliğinden şikayetçi
Arakanlı Müslüman (Rohingya) insan hakları örgütleri ve uzmanları, Bangladeş hükümetini mültecilere Myanmar'a geri dönüşleri ve entegrasyonları için gerekli olan örgün eğitimi sağlamaya çağırdı.
Müslüman - 20.06.2021
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Kosova Türk Temsil Heyeti Başkanlığı'nı Ziyaret Etti
Başkan Erbaş, Kosova'nın yaklaşık yüzde doksan beşinin Müslüman olduğunu belirterek, "İnşallah bu oran hiç eksilmez.
Müslüman - 20.06.2021
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Emin Paşa Hafızlık Yatılı Kur'an Kursunu Ziyaret Etti
Balkanların Anadolu'dan önce İslam'la tanıştığını hatırlatan Başkan Erbaş, "Bu topraklarda Müslümanların var olması bizim çalışmalarımıza bağlı.
Müslüman - 20.06.2021
Fas'ta Tevhid ve Islah Hareketi, İsrail Büyükelçisi'nin sınır dışı edilmesi çağrısı yaptı
Filistin meselesinin tek çözümü işgalin son bulması Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Ahmed er-Raysuni de Filistin meselesinin tek çözümünün, işgalin son bulması ve Yahudilerin geldikleri topraklara geri dönmesi olduğunu belirtti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Müslüman Haberleri | Müslüman Haber - Haberler - Müslüman haberleri, son dakika müslüman haber ve gelişmeleri burada. Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran, konsolosluk istişareleri kapsamında Alman heyetiyle görüştü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.6.2021 17:06:16. #1.15#

title