Müslüman Haberleri

Müslüman haber, Müslüman son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Müslüman - Bugün
Almanya'da eylem hazırlığındayken yakalanan aşırı sağcı Susanne G'ye 6 yıl hapis cezası
Almanya'da kamu görevlileri ve Müslümanlara yönelik silahlı ve bombalı eylem hazırlığı yaparken yakalanan Neo-Nazi Susanne G, 6 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
Müslüman - Bugün
Pakistan, Hindistan'ın Azad Cammu Keşmir seçimlerini protesto etmesini "yapmacık" olarak nitelendirdi
Nüfusunun yüzde 90'ı Müslüman Keşmir halkı, 1947'de Pakistan'a katılmaktan yana tavır alsa da dönemin prensi Hindistan ile birleşmeye karar verdi.
Müslüman - Dün
Hindistan, Pakistan'ın Azad Cammu Keşmir bölgesindeki seçimleri protesto etti
Nüfusunun yüzde 90'ı Müslüman Keşmir halkı, 1947'de Pakistan'a katılmaktan yana tavır alsa da dönemin prensi Hindistan ile birleşmeye karar verdi.
Müslüman - Dün
Belediye Başkanı Savran'dan Bolu Belediye Başkanı Özcan'ın Yabancılarla İlgili İfadelerine Tepki
Belediye Başkanı Savran'dan Bolu Belediye Başkanı Özcan'ın Yabancılarla İlgili İfadelerine Tepki Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, yabancı uyrukluların faydalandığı bazı belediye hizmetlerine zam yapılacağına yönelik açıklamalarıyla gündeme gelen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'a tepki gösterdi. Savran, "Özcan'ın kültürümüzle, vicdan ve insanlıkla bağdaşmayan gaddar ifadelerinin hesabını vermesi gerektiğini düşünüyoruz. " dedi. Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın yabancı uyrukluların faydalandığı su ve katı atık gibi bazı belediye hizmetlerine on katı zam yapacağına yönelik faşizan açıklamalarının tüm kamuoyunun vicdanını yaraladığını belirtti. Kamu hizmetlerinin etnik kökene göre yapılmasının Anayasa'nın eşitlik hükmüne ve Belediye Kanunu'na aykırı bir hareket olduğunu ifade eden Savran, şunları söyledi; "Öncelikle belirtmek isterim ki kamu hizmetinin etnik kökene göre yapılması Anayasa'nın eşitlik hükmüne ve Belediye Kanunu'na aykırı bir harekettir. Aynı zamanda bir Müslüman duruşuyla zerre kadar alakası olmadığı gibi, insani bir tavır da değildir.
Müslüman - Dün
ABD, Çin ile anlaşmazlıkları olan Güneydoğu Asya ülkelerine destek sözü verdi
Çin'in "anlaşmazlıkları barışçıl şekilde çözme ve hukukun üstünlüğüne saygı gösterme" konusundaki isteksizliğinin sadece Güney Çin Denizi konusunda olmadığını aktaran Austin, "Ayrıca Hindistan'a karşı saldırganlık gördük. Tayvan halkına karşı istikrar bozucu askeri faaliyetler ve diğer baskıları gördük. Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki Uygur Müslümanlarına yönelik soykırım ve insanlığa karşı suçlar gördük.
Müslüman - Dün
Bangladeş'teki seller 12 binden fazla Arakanlı Müslümanı etkiledi
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR), Bangladeş'teki muson yağmurlarının 12 binden fazla Arakanlı Müslüman mülteciyi etkilediğini, ülkenin güneydoğusunda tahmini 2 bin 500 barınağın hasar gördüğünü veya yıkıldığını bildirdi.
Müslüman - 28.07.2021
Irak'ta İyad Allavi liderliğindeki Minber el- İraki Koalisyonu, genel seçimlere katılmayacağını açıkladı
Aktivist, gösterici ve Müslümanların öldürüldüğü bu ülkede seçimlerin sağlıklı yapılmayacağını kaydeden Abdullatif, seçimleri boykot ettiklerini ifade etti.
Müslüman - 28.07.2021
Oklahoma'da kapısına "Müslümanlar giremez" yazılan atış poligonu satışa çıkarıldı
ABD'nin Oklahoma kentinde, kapısına "Müslümanlar giremez" yazılan atış poligonu, Müslüman bir bölge sakininin açtığı davanın ardından satışa çıkarıldı.
Müslüman - 28.07.2021
Kazan Zirvesi'nde medya ve din konulu panel düzenlendi
Anadolu Ajansı (AA) Haber Akademisi Direktörü Bora Bayraktar, uluslararası medyada genel olarak İslam dini ve Müslümanların olumsuz tanımlarla neşredildiğini belirterek, "Bunun bir kısmı kasıtlı, ideolojik ve politik gerekçelerle yapılıyor.
Müslüman - 28.07.2021
Fanatik Yahudilerden Mescid-i Aksa'ya baskın
Bu girişleri baskın olarak nitelendiren Kudüs İslami Vakıflar İdaresi, Müslümanların egemenliğinin ihlal edildiğini belirtiyor.
Müslüman - 28.07.2021
Türkiye'ye yasa dışı yollardan giren Afganlar: İran askerleri bizi döverek Türkiye sınırına bıraktı
Yaklaşık 1,5 aydan bu yana yollarda olduğunu anlatan Cemili, şöyle konuştu: "İran askerleri bizi döverek Türkiye sınırına bıraktı. Kaçakçılar bize WhatsApptan konum attı ve 'bu konuma gideceksiniz' dediler. Onlar bizimle gelmiyor, imo programı üzerinden ses kaydı gönderiyorlar, görüşmeleri tespit edilmesin diye numaradan aramıyorlar. Herkes perişan durumda, ne yapacağımızı bilmiyoruz artık. Afganistan'da savaş var. Okulumuzu bombaladılar. Orada duralım, savaşalım ama kimle savaşalım o belli değil, kardeş kardeşi öldürüyor. Biz de mecbur kaldık İran'a geldik. İran da 'burası sizin ülkeniz değil' diyerek dövdüler ve 'Türkiye'ye gidin' dediler. Müslüman Müslüman'a böyle bir şey yapmaz.
Müslüman - 28.07.2021
Surlarla çevrili koruma altındaki mahallenin sakinleri tarihi yapılarla iç içe yaşıyor
Tarihi kiliselerin yanı sıra Müslümanların ibadet ettikleri mescit ve camilerin de yer aldığı mahalle, adeta hoşgörünün de sembolü olarak adlandırılıyor.
Müslüman - 28.07.2021
Bangladeş, Arakanlılar için Kovid-19 aşı kampanyası başlatacak
Bangladeş, Arakanlı Müslüman (Rohingya) mülteciler için yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşı kampanyası başlatacağını duyurdu.
Müslüman - 27.07.2021
Son dakika haberi: Bangladeş'te mülteci kampında meydana gelen heyelanda 5 Arakanlı Müslüman öldü
Son dakika haberine göre Bangladeş'te, Arakanlı Müslüman mültecilerin kaldığı kampta meydana gelen toprak kayması nedeniyle 5 kişinin öldüğü bildirildi.
Müslüman - 27.07.2021
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, AB Adalet Divanı'nın başörtüsü kararını Al Jazeera'ye değerlendirdi Açıklaması
ABAD'ın bu ay Avrupa genelinde işverenlerin Müslüman çalışanlarına ayrımcılık yapmasını fiilen yasal hale getirerek, skandal bir karara imza atığını belirten Altun, Mahkemenin, 15 Temmuz'da AB'de faaliyet gösteren şirketlerin, Müslüman kadın çalışanlarının başörtüsü takmasını belirli hallerde yasaklayabileceğine hükmettiğini aktardı.
Müslüman - 27.07.2021
Son dakika haberleri! İletişim Başkanı Altun: Başörtüsü kararı AB'nin iki yüzlülüğünü ortaya koydu
İLETİŞİM Başkanı Fahrettin Altun, Avrupa Birliği (AB) Adalet Divanı'nın başörtüsü kararının AB'nin iki yüzlülüğünü ortaya koyduğunu belirtti. Altun, "AB yetkilileri ve liderlerinin, Müslüman karşıtı AB Adalet Divanı kararıyla ilgili sağır edici sessizliği, Avrupalı elitlerin hala bu politikalarla kendi halklarına verdikleri zararı göremeyecek kadar miyop olduklarını ortaya koymaktadır" değerlendirmesinde bulundu.
Müslüman - 27.07.2021
Kovid-19 tedbirleriyle yapılacak umre için Suudi Arabistan'ın şartları netleşiyor
Kovid-19 tedbirleri altında hac ibadetini yerine getiren Müslümanlar, Kabe'ye gruplar halinde ve yalnızca belli kapılardan alındı.
Müslüman - 27.07.2021
Kaymakamımız Sayın halil Yazıcı'nın, Kurban Bayram Mesaji
Kaymakamımız Sayın halil Yazıcı'nın, Kurban Bayram MesajiDeğerli Gürün'lü Hemşerilerim, Aile ve toplum olarak birlik ve beraberlik içinde olmanın hazzının yaşandığı özel ve anlamlı günlerden olan Kurban Bayramına kavuşmuş bulunmaktayız. Başta Kahraman Şehitlerimiz ve Gazilerimizin değerli aile bireyleri olmak üzere bütün müslüman aleminin daha nice mutlu, sağlıklı, huzurlu ve barış dolu bayramlara kavuşmak dileğiyle.
Müslüman - 27.07.2021
Fransa'da "İslamofobik yasa" anayasaya uygunluğunun denetlenmesi için parlamenterlerce Konseye taşındı
Fransa'da, 23 Temmuz'da yasalaşan Müslümanları ötekileştirdiği için eleştirilen ve İslamofobik olarak görülen "Cumhuriyet Değerlerine Saygıyı Güçlendiren Prensipler" yasası iptali için 120 parlamenter tarafından Anayasa Konseyine taşındı.
Müslüman - 27.07.2021
Gürcü kadın Elazığ'da Müslüman olup Elif ismini aldı
Gürcistan uyruklu Nino Miladze, yaptığı araştırmalar sonucunda İslamiyet'i seçerek Elif ismini aldı.
Müslüman - 26.07.2021
Güney Afrika'nın ilk Türk pilotu Rüştü Atala'nın oğlu Ahmet Atala Johannesburg'da toprağa verildi
İslam'ı öğretmek için 1863'te Güney Afrika'ya gönderilen Osmanlı alimi Ebubekir Efendi'nin soyundan gelen ülkenin ilk Türk kökenli Müslüman pilotu Ebubekir Rüştü Efendi'nin oğlu olan Ahmet Kemal Atala, son yolculuğuna uğurlandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Müslüman Haberleri | Müslüman Haber - Haberler - Müslüman haberleri, son dakika müslüman haber ve gelişmeleri burada. Almanya'da eylem hazırlığındayken yakalanan aşırı sağcı Susanne G'ye 6 yıl hapis cezası.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 30.07.2021 20:54:56. #1.13#

title