Müslüman Haberleri

Müslüman haber, Müslüman son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Müslüman - Dün
Son dakika haber: Kanada hükümetine Müslümanlara ait hayır kurumlarına yönelik ön yargılı denetimleri durdurması çağrısı
Son dakika haberleri... Merkezi Kanada'nın başkenti Ottawa'da bulunan Uluslararası Sivil Özgürlükler İzleme Grubu (ICLMG), Kanada hükümetine çağrıda bulunarak, Gelir İdaresi tarafından Müslümanlara ait hayır kurumlarına yönelik ön yargılı denetimlerin durdurulmasını istedi.
Müslüman - Dün
ABD, Uygur Özerk Bölgesindeki "zorla çalıştırma" uygulamaları nedeniyle bazı Çin şirketlerine kısıtlama getirdi
Beyaz Saray, Sincan Uygur Özerk Bölgesinde çocukları ve Müslümanları zorla çalıştırarak üretim yapan ya da Uygur Türklerine yönelik "kötü muameleye" katkı sağlayan bazı Çin firmalarına kısıtlamalar getirdi.
Müslüman - Dün
MÜSİAD, Türk iş adamlarını Nijerya'da eylülde düzenlenecek helal gıda fuarına davet etti
Başkent Abuja'da 14-16 Eylül tarihlerinde düzenlenecek fuar hakkında Demirel, "Nijerya, 100 milyonu aşan Müslüman nüfusu ile Batı Afrika'nın en büyük ekonomisi ve yıllık yüzde 1,5 büyüme potansiyeli olan bir ülke.
Müslüman - Dün
TBMM Filistin Alt Komisyonu toplandı
Dr. Özkoç konuşmasını şöyle sürdürdü: "İsrail devleti öyle bir devlet ki bugün hala BM üyesi olup sınırlarının neresi olduğunu bilmediğimiz yegane devletlerden birisidir. Sorun 1948 yılında İsrail'in kurulmasıyla başladı. Siyonizmin mottosunun 'topraksız bir halk için halksız bir toprak' olduğu toprağı olmayan Yahudilerin Filistin'de var olan halkı bu motto çerçevesinde yok sayıyor. Yahudi entelektüeller buna 'etnik temizlik' diyor. İngilizler bu bölgeyi hep Yahudi toplumunun lehine yönetti. İngiliz mandasında göçler o kadar çok arttı ki bölgedeki Filistinli Araplar bu politikaya karşı ayaklandı. İngiltere dönem dönem Yahudi göçlerini kısıtlama politikası izleyeceğini ilan etse de aslında çok da öyle olmadı. 1920'de 84 bin olan Yahudi nüfusu 1931'de 174 bine çıkıyor. İngilizler 1946'da mandadan çekildiğinde Yahudi nüfusu 602 bine geliyor. Bunun karşılığında ise 1 milyon 175 bin Müslüman var.
Müslüman - Dün
"Avrupa Kimliği ve Avrupa'nın Geleceği" panelinde Türkiye'nin yeri ve üyeliği tartışıldı
İKV Genel Sekreter Yardımcısı M. Gökhan Kilit'in yönettiği panelde konuşan Türkoğlu, Avrupa'nın derin ve uzun süreli sosyal krizlerle karşı karşıya olduğunu belirterek, göç, yabancı karşıtlığı, Müslüman düşmanlığı ve aşırı ulusalcı söylemlerin Avrupa'da hızla artmaya başladığını söyledi.
Müslüman - 23.06.2021
Son dakika... Kanada Başbakanı Trudeau, Terör Kurbanlarını Anma Ulusal Günü'nde terörün her türlüsünü kınadı Açıklaması
Bu saldırının ilk ama son olmadığını hatırlatan Trudeau, açıklamasında şu görüşlere yer verdi: "Kanada tarihindeki en kanlı terör saldırısı olan bu alçak terör eylemi ne yazık ki, Kanada'nın terörizmin kötülüğüyle yüzleşmek zorunda kaldığı son sefer değildi. 2014 yılında Ulusal Savaş Anıtı ve Parlamento Tepesi'ne yapılan saldırıdan sonra London kentinde Müslüman bir aileyi hedef alan en son ölümcül nefret suçuna kadar, ülkemiz ve dünya terör eylemlerinin yıkıcı sonuçlarından zarar görmeye devam ediyor.
Müslüman - 23.06.2021
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran, konsolosluk istişareleri kapsamında Alman heyetiyle görüştü
"Türk ve Müslüman kökenli insanların nefret suçlarının hedefi olmasına göz yumamayız" Türklerin yurt dışındaki başarıları ve katkılarının gurur verdiğini ifade eden Kıran, "Ancak Türk ve Müslüman kökenli insanların nefret suçlarının hedefi olmasına göz yumamayız.
Müslüman - 23.06.2021
Prof. Dr. Hayrettin Karaman, MÜSİAD İzmir Şubesince düzenlenen söyleşiye katıldı
MÜSİAD İzmir Şubesinden yapılan açıklamaya göre, Prof. Dr. Karaman, çevirim içi düzenlenen sohbet programında "Türkiye'de Dini Değerlerin Günlük Hayata Yön Veren Gücü ve Müslüman Tacirin Ticaret Ahlakı" başlıklı bir konuşma yaptı.
Müslüman - 23.06.2021
Fransa'da bazı seçim görevlilerinin başörtülü olması tartışma yarattı
Ile-de-France bölgesindeki Vitry-sur-Seine kentinde Avrupa Ekolojisi-Yeşiller (EELV) Partisinin Müslüman meclis üyesi Rachida Kabbouri, Val-de-Marne ilinde seçim bürosu başkanı olarak göreve başladı.
Müslüman - 23.06.2021
Mali'de cenazeye giden aralarında bir başrahibin bulunduğu 5 kişinin kaçırıldığı öne sürüldü
Çoğunluğu Müslüman olan Mali'de nüfusun sadece yüzde 4'ünü Hristiyanlar oluşturuyor.
Müslüman - 22.06.2021
Kanadalı Müslüman işçi lideri senatör olarak atandı
Kanadalı Müslüman işçi lideri Hasan Yusuf, Başbakan Justin Trudeau tarafından senatör olarak atandı.
Müslüman - 22.06.2021
Kanada ile Çin arasında "insan hakları" tartışması
Trudeau, Kanada'nın yerli halklarla olan sorunlu ilişkisi ile Çin'in etnik Müslüman Uygurlara yönelik sistematik taciz ve insan hakları ihlalleri arasında temel bir fark olduğunu söyledi.
Müslüman - 22.06.2021
Fransız siyasetçi Rousseau: Fransa'da tesettür mayosundan bahsedilmeden Müslüman kadın konuşulmuyor
Fransa'da muhalefetteki Avrupa Ekolojisi-Yeşiller (EELV) Partisinin 2022'deki seçimde cumhurbaşkanı aday adayı Sandrine Rousseau, ülkede dini aidiyetleri ve giyim kuşamları haricinde neredeyse Müslümanlardan bahsetmenin mümkün olmadığını söyledi.
Müslüman - 22.06.2021
Cammu Keşmir'de askeri operasyonlar aileleri evsiz bıraktı
Nüfusunun yüzde 90'ı Müslüman olan Keşmir halkı, 1947'de Pakistan'a katılmaktan yana tavır alsa da dönemin prensi, Hindistan ile birleşmeye karar verdi.
Müslüman - 22.06.2021
Cammu Keşmir'in iki eski başbakanı, Modi ile bölgenin gelecekteki statüsünü görüşecek
Nüfusunun yüzde 90'ı Müslüman olan Keşmir halkı, 1947'de Pakistan'a katılmaktan yana tavır alsa da dönemin prensi Hindistan ile birleşmeye karar verdi.
Müslüman - 22.06.2021
Erdoğan: İhracatta 200 milyar dolara ulaşarak yeni rekor bekliyoruz
'5 YILDA YÜZDE 250 ARTTI' Cumhurbaşkanı Erdoğan, ırkçılığa da değinerek, "Burada giderek küresel bir boyut kazanan ırkçılık virüsüne de değinmekte fayda görüyorum. Salgın sadece ekonomik adaletsizlikleri derinleştirmekle kalmamış aynı zamanda İslam düşmanlığı ve göçmen karşıtlığını da alevlendirmiştir. Bugün birçok Batılı ülkede kültürel ırkçılık, farklı dinden, inançtan renkten olana tahammülsüzlük koronavirüsten daha tehlikeli hal almıştır. İstatistikler buz dağının sadece görünen kısmı olsa dahi sorunun ulaştığı boyutları ortaya koymaktadır. Batı'da ırkçı ve İslam düşmanı saldırılar son 5 yıl içinde yüzde 250, bu saldırılarda hayatını kaybedenlerin oranı ise yüzde 700 artmıştır. Camilere, derneklere, Müslümanlara ait iş yerlerine, Müslüman kadın ve gençlere yönelik ırkçı eylemlerin de tırmandığını görüyoruz" dedi.
Müslüman - 22.06.2021
İsrail polisi korumasındaki onlarca fanatik Yahudi, Mescid-i Aksa'ya baskın düzenledi
Bu girişleri baskın olarak nitelendiren Kudüs İslami Vakıflar İdaresi, Müslümanların egemenliğinin ihlal edildiğini belirtiyor.
Müslüman - 22.06.2021
21 Haziran 2021 Haberleri
21 Haziran 2021 Manşet Haberleri.
Müslüman - 21.06.2021
Hindu aşırılıkçıların bir Müslüman'ı darbettiği videoyu paylaşan gazeteciler, hapis cezasıyla karşı karşıya
Hindistan'da başkent Yeni Delhi'ye komşu Gaziabad şehrinde yaşlı bir Müslüman'ın Hindu aşırılıkçılar tarafından darbedildiği videoyu sosyal medyada dolaşıma soktukları gerekçesiyle gözaltına alınan 3 gazetecinin 9 yıla kadar hapis cezasına çaptırılabileceği bildirildi.
Müslüman - 21.06.2021
ABD'li Müslümanların çatı organizasyonu, ABD Kongresinde 6. Müslüman Kongre Günü'nü başlattı
ABD'de Müslüman sivil toplum kuruluşlarının çatı organizasyonu olan ABD Müslüman Organizasyonları Konseyi (USCMO), ABD Kongresinde 6. Müslüman Kongre Günü'nü düzenledi.
Müslüman - 21.06.2021
Batman'da Filistin yararına kermes düzenlendi
Kermesin açılışında konuşan Batman Düşünce ve İnanç Özgürlüğü Platformu sözcüsü Şeyhmus Temiz, Filistinli Müslümanlarla dayanışmak ve onların acılarını paylaşmak için kermesi düzenlediklerini söyledi.
Müslüman - 21.06.2021
İspanya'da bir Faslının ölümüne, bir Ekvadorlunun yaralanmasına neden olaylar üzerine ırkçılığa tepkiler arttı
Mazarron'da yaşanan olayda görgü tanıkları, "Müslüman karşıtı" olduğu bilinen 52 yaşındaki eski asker Carlos'un, ilk olarak garson kıza "Neden Müslüman Afrikalılara servis yapıyorsun?" dediğini, Faslı Yunus Bilal'in de buna karşılık vererek garson kıza destek çıktığını aktardı.
Müslüman - 21.06.2021
BM, Myanmar'dan yaklaşık 10 bin kişinin Hindistan ve Tayland sınırına sığındığını açıkladı
Burgener, Arakanlı Müslümanların da deniz yoluyla ülkelerinden göçerek güvenliksiz şartlarda başka ülkelere sığınma çabalarının sürdüğünün de altını çizdi.
Müslüman - 20.06.2021
Bangladeş'teki Arakanlı Müslümanlar, örgün eğitim yetersizliğinden şikayetçi
Arakanlı Müslüman (Rohingya) insan hakları örgütleri ve uzmanları, Bangladeş hükümetini mültecilere Myanmar'a geri dönüşleri ve entegrasyonları için gerekli olan örgün eğitimi sağlamaya çağırdı.
Müslüman - 20.06.2021
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Kosova Türk Temsil Heyeti Başkanlığı'nı Ziyaret Etti
Başkan Erbaş, Kosova'nın yaklaşık yüzde doksan beşinin Müslüman olduğunu belirterek, "İnşallah bu oran hiç eksilmez.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Müslüman Haberleri | Müslüman Haber - Haberler - Müslüman haberleri, son dakika müslüman haber ve gelişmeleri burada. Cihannüma ne demek? TDK'ya göre Cihannüma ne anlama geliyor?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 25.06.2021 09:48:22. #1.13#

title