Müslüman Haberleri

Müslüman haber, Müslüman son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Müslüman - Bugün
Suudi Arabistan: "Bu yıl yalnızca ülkede yaşayan 60 bin kişiye Hac izni verilecek"
Suudi Arabistan yönetimi, korona virüs salgını gerekçesiyle Müslümanların Hac ibaretine yönelik yeni bir karar aldı.
Müslüman - Bugün
Kanada'da binlerce kişi saldırıda hayatını kaybeden Müslüman aile için yürüdü
Kanada'nın Ontario eyaletinde Müslüman bir aileye yönelik gerçekleştirilen saldırıda hayatını kaybedenler için farklı inanç gruplarından binlerce kişi "nefretin burada yeri yok", "nefrete karşı sevgi" yazılı pankartlarla yaklaşık 7 kilometre yürüdü.
Müslüman - Dün
Nijeryalı Müslüman örgütlerden Filistinlilerin haklarının korunması çağrısı
Nijerya'da faaliyet gösteren Müslüman örgütler, İsrail'in saldırılarına tepki göstererek Filistinlilerin haklarının korunması çağrısı yaptı.
Müslüman - Dün
Blinken, Çin Komünist Partisi üst düzey yöneticisi Yang ile Uygurların durumunu görüştü
Blinken'ın Hong Kong'daki demokratik normların bozulması konusunda da kaygılarını dile getirdiği bilgisini paylaşan Price, "Bakan, ağırlıklı olarak Müslüman Uygurlara ve Sincan'daki diğer etnik ve dini azınlık gruplarının üyelerine karşı devam eden soykırım ve insanlığa karşı suçlardan duyduğu endişenin altını çizdi.
Müslüman - Dün
Bulgaristan'da 11 Temmuz'daki erken parlamento seçimi için kampanya başladı
6 parti ve koalisyon parlamentoya girebilir Son kamuoyu araştırmaları seçimde 6 parti ve koalisyonun parlamentoya yüzde 4 giriş barajını aşabileceğini gösteriyor. Anketler, 6,9 milyonluk ülkede yaşayan yaklaşık 1 milyon Türk ve Müslüman'a karşı nefret ve düşmanlığa dayalı siyaset yürüten ırkçı ve aşırı milliyetçi partilerin "Bulgar Vatanseverleri" isimli koalisyon kurmalarına rağmen bu seçimde de barajın altında kalacaklarını gösteriyor.
Müslüman - Dün
Oscar adayı İngiliz aktör, Müslümanların ekranda olumsuz şekilde gösterilmesini eleştirdi
ABD'de 94. Oscar Ödülleri'nde adaylar arasında yer alan Pakistan asıllı İngiliz aktör Riz Ahmed, Müslüman karakterlerin ekranda olumsuz şekilde gösterilmesini veya hiç yer verilmemesini eleştirdi.
Müslüman - Dün
Güney Afrikalı Müslüman Yargı Konseyi Müftüsü Karaan vefat etti
Güney Afrika Cumhuriyeti'nde Müslüman Yargı Konseyi (MJC) Müftüsü Moulana Taha Karaan hayatını kaybetti.
Müslüman - Dün
ABD'de Zahid Quraishi, Senato tarafından atanan ilk Müslüman bölge yargıcı oldu
NEW ABD'nin New Jersey eyaletinde hakim olarak görev yapan, Pakistan asıllı Zahid Quraishi ilk Müslüman Bölge Yargıcı olarak atandı.
Müslüman - Dün
ABD'li vekil Tlaib'den Demokrat Kongre liderlerine tepki: "Kongredeki Müslüman kadınlar için ifade özgürlüğü yok"
ABD Temsilciler Meclisinin Müslüman üyelerinden Rashida Tlaib, ABD ile İsrail'i Hamas ve Taliban'la kıyaslayan diğer Müslüman vekil Ilhan Omar'a tepki açıklaması yapan Demokrat Kongre liderlerine, "Kongredeki Müslüman kadınlar için ifade özgürlüğü yok." diye tepki gösterdi.
Müslüman - 10.06.2021
ABD ve İsrail'i Hamas ve Taliban ile kıyaslayan Demokrat Vekil Omar, İslamofobik tepkilere maruz kaldı
ABD'de Demokrat Parti içinde terakkiperver kanatla liberal kanat arasındaki ayrışma, Kongrenin Müslüman vekillerinden Omar'ın yaptığı Amerikan dış politikasıyla ilgili bazı güncel değerlendirmelerin ardından yeniden gündeme geldi.
Müslüman - 10.06.2021
Uluslararası Af Örgütü: Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde Müslümanlar devlet eliyle zulme maruz kalıyor
Uluslararası Af Örgütü (UAÖ), Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki Müslümanların, Çin devleti eliyle yürütülen ve insanlığa karşı suçlar kapsamına giren "sistematik toplu kapatmalara, işkenceye ve zulme" maruz bırakıldığını bildirdi.
Müslüman - 10.06.2021
Kanadalı Müslüman STK'lerden Başbakan Trudeau'ya İslamofobi ile mücadele için zirve düzenlemesi çağrısı
Kanada'da faaliyet gösteren Müslüman sivil toplum kuruluşları (STK), Başbakan Justin Trudeau'dan İslamofobi ile mücadelede alınacak önlemlerin belirlenmesi için zirve düzenlenmesini talep etti.
Müslüman - 10.06.2021
Tosya'da 100 yataklı Proje Yatılı Kız Kur'an Kursu'nun temeli atıldı
Kız Kur'an kursunun da temelini attıklarını belirten Pişkin, şunları kaydetti: "Çalıştığım süre içinde gerçekten çok sayıda güzel esere imza attık. Maneviyatı en yüksek, gerçekten tatmini en yüksek, gönül ferahlığı en yüksek hizmet nedir derseniz, işte bu eser derim. Ben bu eserin sadece temel kazısında değil, sonuna kadar bütün kalbimle yanındayım. Hangi kapıya gitmem gerekiyorsa gitmeye, hangi hayırsevere el açmam gerekiyorsa açmaya, boyun bükmeye razıyım, yanınızdayım. Bu güzel çalışmanın ilçemize kazandırılmasında emeği geçenleri canıgönülden kutluyorum." Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil ise Kur'an kursunun ilçeye hayırlı uğurlu olmasını dileyerek, "İslam coğrafyası üzerinde Müslüman alemi içinde dinine sahip çıkan, onu koruyan ve en güzel şekliyle yaşayan büyük Türk milleti, dün olduğu gibi bugün de dinimizi, ibadetimizi öğrendiğimiz bu güzel ilim, irfan yuvalarına sahip çıkacaktır.
Müslüman - 10.06.2021
AK Parti'li Aydemir, araştırma görevlisi Neşe Nur Akkaya'ya yapılan saldırıyı kınadı
Saldırıyı kınadığını ve lanetlediğini ifade eden Aydemir, "Biz, AK kadro olarak müteyakkız haldeyiz. Bunlara fırsat vermeyeceğiz ama milletimiz de bilsin, görsün bunları. Bunların işi gücü iftira, işi gücü Müslüman'a hayat hakkı tanımamak.
Müslüman - 10.06.2021
Çin, yaptırımlara karşı koymayı amaçlayan yasal düzenlemeyi kabul etti
Çin hükümeti, ABD ve Batılı ülkeler ile son dönemde Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde yaşayan Müslüman azınlığına yönelik hak ihlali iddiaları, Tayvan ve çevresindeki güvenliğe tehdit olarak algılanan eylemler nedeniyle ihtilaf yaşıyor.
Müslüman - 10.06.2021
"Bosna Kasabı"na ne ceza verilse az
"Bosna Kasabı" olarak adlandırılan Ratko Mladiç, Mayıs 1992'den itibaren Bosnalı Sırp ordusunun komutanı ve ülke genelinde Boşnak Müslümanlara karşı işlenen üç buçuk yıllık soykırımın en kilit isimlerden biriydi.
Müslüman - 10.06.2021
Kanada'da Katolik okul bahçesindeki çocuk kalıntıları ve İslamofobik saldırı
Bununla birlikte, önemli bir etken olsa da Katolik kiliselerindeki cinsel taciz-pedofili olaylarına sadece ruhbanlığın yol açtığını söylemek de insaflı olmaz. Dolayısıyla olayın köklerinin çok daha derinlerde olduğunu ve yönetimsel yanlarının bulunmakla birlikte, Katolik "papaz/rahip-rahibe" kimliği ve eğitimiyle de yakından ilgili olduğunu söylemek lazım. Nitekim Papa Franciscus da 2017'de Vatikan'daki yolsuzluk ve cinsel taciz skandallarıyla ilgili soruları yanıtlarken, "hastalık" olarak nitelediği cinsel taciz vakalarının önlenmesi için din adamlığı eğitimine "duygusal olgunluğu teyit edilen" kişilerin alınacağını söylemişti. Öte yandan tarih boyunca Hz. Aişe ile evliliği sebebiyle, Hz. Peygamber'e iftiralarda bulunan Hıristiyanlar-Katolikler, ironik bir şekilde, "cinsel taciz", "pedofili" suçlamalarıyla yüz yüze geliyorlar. Bu meyanda vurgulanması gereken bir diğer husus ise İslam ülkeleri ve Müslümanlar söz konusu olduğunda bu tür olaylar karşısında insan hakları örgütleri başta olmak üzere uluslararası kurumları hemen harekete geçiren Batı ülkeleri, konu Yahudi-Hıristiyanları ilgilendirdiğinde bu olayları genelde kapatmanın gayreti içinde olmalarıdır.
Müslüman - 10.06.2021
Fanatik Yahudilerin Mescid-i Aksa baskınları devam ediyor
Bu girişleri baskın olarak nitelendiren Kudüs İslami Vakıflar İdaresi, Müslümanların egemenliğinin ihlal edildiğine işaret ediyor.
Müslüman - 09.06.2021
ABD'de Müslüman STK'ler Biden'ı İslamofobi ile mücadeleye çağırdı
ABD'nin önde gelen Müslüman sivil toplum kuruluşları (STK), Kanada'da aynı aileden 4 kişinin hayatını kaybettiği saldırı üzerine ABD Başkanı Joe Biden'a küresel İslamofobi ile mücadele için özel temsilcilik kurulması çağrısında bulundu.
Müslüman - 09.06.2021
Erdoğan: Milletten umutlarını kesenler suç örgütlerine bel bağlamış durumda
'DÜNYA 5'TEN BÜYÜKTÜR' DEMEYE DEVAM EDECEĞİZ' Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kanada'da Müslüman aileye yönelik saldırıya ilişkin ise, "Kanada'da yaşanan son saldırı, bu kin ve nefret dalgasının artık ne derece büyük bir tehdit haline dönüştüğünün en bariz örneğidir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Müslüman Haberleri | Müslüman Haber - Haberler - Müslüman haberleri, son dakika müslüman haber ve gelişmeleri burada. MÜSİAD Bursa Şubesi'nden Uluslararası Murat Hüdavendigar Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne ziyaret.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 12.6.2021 14:54:05. #1.15#

title