Muhalefet Haberleri

Muhalefet haber, Muhalefet son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Muhalefet - 24.10.2020
CHP Sözcüsü Öztrak, yerel mahkemenin Enis Berberoğlu ile ilgili kararını değerlendirdi Açıklaması
Öztrak, Gül'ü bu Anayasa ihlali karşısında başında olduğu kurulu resen toplamaya ve TBMM'ye karşı bu saldırı girişimini önlemeye çağırdıklarını dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü: "TBMM Başkanı Sayın Şentop, 'bu karara gerek Anayasa, gerekse Anayasa Mahkemesinin Kuruluşu ve Yargılama Usulleri Hakkında Kanuna göre muhatapların uyması gerekir. Bence ilgili mahkeme, hangi mahkeme ilgili ise muhatap ise bu karara uymalıdır' diyor. İlgili mahkemeler Anayasa Mahkemesinin kararına uymamışlardır. Karar milletvekili dokunulmazlığıyla ilgilidir, milletin Meclisinin hukukuyla ilgilidir. Bu mesele partiler üstü ele alınmalıdır. Çağlayan Adliyesi'nde bazı hakimlerin milletin meclisinin hukukuna saldırısı, yol olmadan önlenmelidir. TBMM Başkanını bu hakimlerle ilgili HSK'ye suç duyurusunda bulunmaya çağırıyoruz. Yine Meclis Başkanına konuyu milletvekillerine ya da muhalefet partilerine havale etmeden, Meclisin hukukuna yeni darbeleri önleyecek yasa değişikliği teklifini hızla Meclis'e getirmesini öneriyoruz, bunu bekliyoruz.
Muhalefet - 24.10.2020
Kırgızistan'da 4 Ekim'deki genel seçimlere ilişkin inceleme başlatıldı
Seçimlerin ardından seçim sonuçlarının iptalini talep eden muhalefet partilerinin taraftarlarının düzenlediği gösterilerin şiddet olaylarına dönüşmesi üzerine Cumhurbaşkanlığı ve parlamento binası işgal ve talan edilmişti.
Muhalefet - 24.10.2020
Son dakika haberi: Gine'de mevcut Cumhurbaşkanı Alpha Conde ilk turda seçildi
Muhalefet, Conde'nin adaylığını yasa dışı ilan etmiş, birçok sokak gösterisi düzenlenmişti.
Muhalefet - 24.10.2020
AK Parti Kayseri 7. Olağan İl Kongresi
Şehrin altyapı sorununu tamamladıklarını anlatan Özhaseki, şunları kaydetti: "Şehrin tamamını elden geçirdik. Bütçe düzeldi kasamız parayla doldu ve raylı sisteme başladık, dev tesisler ardı ardına geldi. Cebimizden para çıkmadan stadyumu yaptık. Erciyes'te kayak merkezi inşa ettik, dünyada tek yerel yönetim olarak en güzel kayak merkezini yapan belediye biziz. Hafta sonunda 100 bin kişi geliyor ve Kayseri ekonomisine yılda 100 milyon dolar para bırakıyor. Bugün Allah'a hamdolsun Avrupa'nın başkentleriyle yarışır bir şehir bıraktık. Benim belediye başkanlığımın 7-8 yılı muhalefet olarak geçti.
Muhalefet - 24.10.2020
Tayland Başbakanı Prayut'dan, protestoculara farklılıkların "özel oturumda" çözülmesi çağrısı
Tayland'da hükümet karşıtı protestolar Tayland'da hükümet karşıtları, tartışmalı 2019 genel seçimlerinin ardından muhalefetteki İleri Gelecek Partisinin kapatılarak meclisten ihraç edilmesi üzerine, geçen yıl 14 Aralık'ta protestolara başlamıştı.
Muhalefet - 24.10.2020
Kırgızistan'da cumhurbaşkanı erken seçimi 10 Ocak 2021'de yapılacak
Kırgızistan'da 4 Ekim'de yapılan parlamento seçim sonuçlarının iptalini talep eden muhalefet parti taraftarlarının düzenlediği gösterilerin şiddet olaylarına dönüşmesi üzerine cumhurbaşkanlığı ve parlamento işgal edilmişti.
Muhalefet - 24.10.2020
Son dakika: Kırıkkale'de cinsel içerikli 424 ürün ele geçirildi
Gözaltına alınan şüpheliler hakkında, "5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu"na muhalefet ve "Bozulmuş veya Değiştirilmiş Gıda veya İlaçların Ticareti Suçu" kapsamında adli işlem başlatıldı.
Muhalefet - 24.10.2020
Burkina Faso'da cumhurbaşkanlığı için 13 aday yarışacak
Adaylar arasında, ikinci dönemine devam etmek isteyen mevcut Cumhurbaşkanı Roch Marc Christian Kabore'nin yanı sıra muhalefet lideri Zephirin Diabre, iş adamı Eddie Komboigo ve 2015'teki geçiş hükümetinin başbakanı Yacouba Isaac Zida da bulunuyor.
Muhalefet - 23.10.2020
İstihdam teşvikine ilişkin kanun teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, muhalefet milletvekillerinin, düzenlemeyle kara para aklamanın yolunun açıldığı iddialarını kabul etmediğini belirterek "Bu yönde daha önce de 6 kez düzenleme yaptık.
Muhalefet - 23.10.2020
Senegal'deki Gineliler, ülkelerindeki cumhurbaşkanı seçimlerini protesto etti
Muhalefet, Conde'nin adaylığını yasa dışı ilan etmiş, birçok sokak gösterisi düzenlenmişti.
Muhalefet - 23.10.2020
Gine'de cumhurbaşkanlığı yarışını Alpha Conde önde götürüyor
Diallo taraftarları "zaferi" kutlamak için muhalefet liderinin evinin ve partisinin önünde toplanmış ancak güvenlik güçlerinin müdahalesiyle karşılaşmıştı.
Muhalefet - 23.10.2020
Kayseri'deki terör saldırısı davasının firari sanık sayısı, PKK'lı Tekiner'in yakalanmasıyla bire düştü
Sanıklar Murat Talan ve Serkan Ay, "resmi evrakta sahtecilik"ten 4'er yıl, Abdullah Akbıyık aynı suçtan 6 yıl, Mehmet Oluk "silahlı terör örgütüne üye olmak"tan 7,5 yıl, Ümit Kepir ve Ekrem Uğur "silahlı terör örgütüne yardım etmek"ten 4 yıl 6'şar ay, Hamit Eroğlu ise "6136 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkındaki Kanun'a muhalefet" suçundan 2 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.
Muhalefet - 23.10.2020
Polonya'da "kürtaj yasağı" tartışması
Anayasa Mahkemesi, iktidar ve bazı muhalefet partisi milletvekillerinin başvurusu neticesinde 1993'ten bugüne kadar fetüste ciddi kusur olması durumunda kürtaja izin veren kanunun anayasaya aykırı olduğuna hükmetti.
Muhalefet - 23.10.2020
MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın'dan "sokak eylemlerine çağrı" tepkisi Açıklaması
CHP yöneticilerinin hayır hasenatla, toplumsal dayanışmayla, insani değerlerle işi olmadığı için bu partinin yetkilileri ve sözcülerinin, toplumsal karmaşa ve çatışmayı tercih ettiğini savunan Yalçın, şu değerlendirmelerde bulundu: "CHP'nin mayasında hayırsızlık ve fitne vardır. CHP'nin mayasında kavgacılık, geçimsizlik ve huysuzluk vardır. CHP sözcülerinin dilinde demokrasi ve insan hakları, kalbindeyse fitne ve fesat vardır. CHP; evlere huzur ve topluma esenlik getirmekten çok sokağa kaos taşımaya, meydanlara ateş ve kan akıtmaya meyillidir. CHP zihniyeti, şiddetten nemalanmakta ve gerginlikten beslenmektedir. CHP'nin derdi halkın boğazından helal lokma geçmesi değil, vatandaşın birbirinin boğazını sıkması ve toplumsal barışa halel gelmesidir. CHP'nin meselesi ekmek değil, tefrika ekmektir." CHP'nin medyadaki sözcülüğünü üstlenen bir köşe yazarının, 15 Ekim günkü yazısında, "Sokak hazır, muhalefetin silkelenmesini bekliyor' başlığını atarak CHP'nin gerçek niyetini açık ettiğini belirten Yalçın, yazıda seçmenlerin sokağa çağrıldığını, CHP ve bağlaşıklarına demokrasiye müdahale tavsiyesinde bulunulduğunun altını çizdi.
Muhalefet - 22.10.2020
AB ve ABD'nin yaptırım uyguladığı Zimbabve'den yabancı STK'lere "hükümeti değiştirmeye çalışıyorlar" suçlaması
Muhalefet, Mnangagwa'ya karşı gösteriler düzenleyip sosyal medya üzerinden tepkilerini uluslararası kamuoyuna duyurmaya çalışırken, Mnangagwa ise göstericileri "dış güçlerle iş birliği yapan küçük bir grup" olarak tanımlıyor.
Muhalefet - 22.10.2020
Edirne'de 12 bin 450 paket kaçak nargile tütünü ele geçirildi
Olayla ilgili M.Ö. ve S.Ö. hakkında 5607 sayılı kanuna muhalefet suçundan adli işlem başlatıldı.
Muhalefet - 22.10.2020
İstihdam teşviğine ilişkin kanun teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda
Güneş, kanunun hayata geçmesiyle hem ekonomiye hem istihdama çok büyük katkı sağlayacağını vurgulayarak, "Muhalefetteki arkadaşlarımız, 'Kovid-19 sürecinden önce ekonomi çok mu iyiydi' diye soruyor.
Muhalefet - 22.10.2020
Fotoğraf karesinden çıkarılan Muharrem İnce: Partide bölücü kimmiş herkes gördü
'MUHALEFET KENDİNE BAKSIN' Muhalefetin 'Dış güçler bizi karıştırmak istiyorlar' gibi söylemlerden vazgeçmesi gerektiğini söyleyen İnce, şöyle devam etti: "Muhalefet büyümüyor, küçülüyor.
Muhalefet - 22.10.2020
AP'nin "Sakharov Ödülü", Belarus muhalefetinin oldu
Avrupa Parlamentosu'nun (AP) her yıl insan hakları ve düşünce özgürlüğü alanında verdiği "Sakharov Ödülü"ne bu yıl "Beraluslu muhalifler" layık görüldü.
Muhalefet - 22.10.2020
Ukrayna'da tıp öğrencisi ve arkadaşını öldüren sanık hakkındaki gerekçeli karar açıklandı
Yüksel KOÇ / İstanbul DHA -UKRAYNA'da tıp fakültesinde okuyan eski kız arkadaşı Buket Yıldız ve Zeynep Hüsünbeyi'ni bıçakla öldürdüğü gerekçesi ile iki kez ağırlaştırılmış müebbet ve 10 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılan Hüsnü Can Çökmez'e ilişkin gerekçeli karar açıklandı.   İstanbul Anadolu 16. Ağır Ceza Mahkemesi, Ukrayna'da tıp fakültesi öğrencisi Buket Yıldız ve ev arkadaşı Zeynep Hüsünbeyi'ni öldürdüğü gerekçesi ile iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ve 10 yıl 6 ay hapis cezası ile cezalandırdığı Hüsnü Can Çökmez'e ait kararın gerekçesini açıkladı.  Gerekçeli kararda, sanık Hüsnü Can Çökmez ile maktul Buket Yıldız'ın bir süre duygusal arkadaşlık yaşadıkları, 2018 yılında tıp okumak için Ukrayna'ya giden Buket Yıldız'ın sanık ile olan arkadaşlığını bitirdiği, sanığın arkadaşlığını sürdürmek için Buket Yıldız ile irtibat kurmaya çalıştığı ancak Buket Yıldız'ın kabul etmemesi üzerine sanığın da Ukrayna'ya gittiği belirtildi.  'ONUNLA BİRLİKTE OLMAKTANSA ÖLMEYİ TERCİH EDECEĞİNİ SÖYLEMESİ ÜZERİNE...' Hüsnü Can Çökmez'in 31 Aralık 2018 tarihinde Buket Yıldız'ın Ukrayna'da yaşadığı eve gittiği, bu sırada Buket Yıldız'ın internet üzerinden bir erkek ile görüntülü görüşme yaptığı belirtilen gerekçeli kararda, "Sanık ile maktul arasında tartışma çıktı. Sanık maktule kendisiyle olmayı mı yoksa ölmeyi mi tercih ettiğini sorduğu, maktulun de onunla birlikte olmaktansa ölmeyi tercih edeceğini söylemesi üzerine sanık evde bulunan bıçakla Buket Yıldız'ın boğazını keserek öldürdü. Sonrasında evin giriş kapısında Zeynep Hüsünbeyi'nin de boğazını keserek öldürdü" denildi.  Sanığın olayın ardından kırmızı montunu olayın gerçekleştiği evde bıraktığı, evde bulunan cep telefonu, iki adet bilgisayar ve bir adet tableti alarak Türkiye'ye döndüğü bilgisine yer verilen gerekçeli kararda, bu eşyaları Pendik'te sattığı, sanığın 5 Ocak 2019 tarihinde Kurtköy mezarlığında yakalandığı kaydedildi.  'UKRAYNA'YA GİDERKEN ÖLDÜRMEYE KARAR VERMİŞ OLDUĞU...' Gerekçeli kararda, "Sanığın maktule yönelik eylemini gerçekleştirmeden yaklaşık 15 gün önce eski kız arkadaşı maktul Buket ve arkadaşı maktul Zeynep'in öğrenci oldukları Ukrayna'ya giderek olay gününe kadar havalimanında vakit geçirdiği, Buket'in başka bir şahısla görüştüğünü biliyor olması, daha önce de Buket'le barışmak istemesine rağmen kabul görmemiş olması, sanığın Ukrayna'ya gitmesinin başka bir sebebinin bulunmadığı, evine gittiğinde ona kendisi ile birlikte olmayı mı ölmeyi mi seçeceğini sorduğunun anlaşılması karşısında sanığın Ukrayna'ya giderken maktulü öldürmeye karar vermiş olduğu ve kasten öldürme suçunu bir planın icrası çerçevesinde tasarlayarak işlediği, eyleminin canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme olamayacağı anlaşıldığından tasarlayarak kasten öldürme suçundan cezalandırılmasına karar verilmiş, suçu işleme şekli, kişilik özellikleri, sosyal ilişkileri, suç işlemeye meyilli kişiliğe sahip olması nedeniyle lehine iyi hal maddesi hükümleri uygulanmamıştır" denildi.  Sanığın Buket Yıldız'ı öldürdükten sonra evde 25 dakika beklediği belirtilen gerekçeli kararda, "Suçu gizlemek için Buket'in ev arkadaşı olduğunu ve eve geleceğini bildiği maktul Zeynep Hüsünbeyi'ni bekleyerek boğazını kesmek suretiyle öldürdüğü" belirtildi.  DAVANIN GEÇMİŞİ Ukrayna'da 31 Aralık 2018 tarihinde tıp fakültesi öğrencisi olan eski sevgilisi Buket Yıldız ve ev arkadaşı Zeynep Hüsünbey'i öldüren Hüsnü Can Çökmez, olaya hırsızlık süsü vermek için maktüllere ait telefon ve tablet bilgisayarlarla evden çalarak İstanbul'a kaçtı.      Maktüllere ait eşyaları satan Çökmez, Pendik'te mezarlıkta yakalandı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma sonucunda hazırlanan iddianamede, Çökmez'in, eski kız arkadaşı olan Buket Yıldız ile tekrar bir araya gelmek için yaptığı teklifin reddedilmesi üzerine bıçakla olayı gerçekleştirdiği belirtildi.  Çökmez'in olay esnasında Yıldız'ın eve gelen arkadaşı Zeynep Hüsünbey'ni de öldürüldüğü belirtilen iddianamede, sanığın, "Canavarca hisle birden çok kişiyi öldürmek", "Bina dahilinde hırsızlık", "Konut dokunulmazlığını ihlal" ve "Ateşli Silahlar Kanunu'na muhalefet" suçlarından iki kez ağırlaştırılmış müebbet ve 6 yıldan 12 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması isteniyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Muhalefet Haberleri | Muhalefet Haber - Haberler - Muhalefet haberleri, son dakika muhalefet haber ve gelişmeleri burada. CHP Sözcüsü Öztrak, yerel mahkemenin Enis Berberoğlu ile ilgili kararını değerlendirdi Açıklaması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.10.2020 19:02:28. #1.15#
title