Mezopotamya Haberleri

Mezopotamya haber, Mezopotamya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mezopotamya - Dün
Kontrollü normalleşme Güneydoğu'daki turizmcileri umutlandırdı
"Mezopotamya'nın tam merkezi" Bacaksız, bölgenin önemli turizm merkezlerinden biri olduğuna dikkati çekerek şunları söyledi: "Bölge Mezopotamya'nın tam merkezi diyebiliriz.
Mezopotamya - 03.03.2021
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, ulaşım ağını genişletiyor
Yeni oluşturulan ana hatlar; A-1 Hattı 16 araç ile Üniversite-Dağkapı-Elazığ Bulvarı-Gevran Caddesi-Ofis-Koşuyolu-Bayındırlık -Tesisler- 500 Evler, A-2 Hattı 16 araç ile Üniversite- Dağkapı-Çift Kapı- Anıt Park- Ofis- Koşuyolu-Bayındırlık-Tesisler- Diclekent Bulvarı-Fırat Bulvarı-Stadyum, A-3 Hattı 18 araç ile Üniversite- Dağkapı-Çift Kapı- Anıt Park- Ofis- Koşuyolu-Hat Boyu-Polis Okulu- Emek Caddesi-Fırat Bulvarı- Dicle Kent Bulvarı- Mezopotamya Bulvarı-Araştırma Hastanesi, A-4 Hattı 16 araç ile Üniversite-Dağkapı-Elazığ Bulvarı-Üç Kuyu TOKİ-Araştırma Hastanesi duraklarından oluşacak.
Mezopotamya - 11.02.2021
Mardin'in yerel ürünleri ele alındı
Demirtaş, şöyle konuştu: "Bu toprakları korumak, sahip çıkmak ve ürünlerin verimliliğini artırmaya yönelik çalışmalar yapmak boynumuzun borcudur. Çocuklarımıza miras bırakacağımız bu topraklar tarihten bu yana vatandaşlarımızı besledi. Mezopotamya ovasında bulunan topraklarda yetişen ürünler Mardin ekonomisine de ciddi oranda katkı sağlıyor.
Mezopotamya - 19.01.2021
MHP Genel Sekreteri, Kılıçdaroğlu-Davutoğlu görüşmesini değerlendirdi
LAF CAMBAZLIĞINA GEREK YOK Bebek katilinden boşalan sözde unvanlara talip olan Serok Ahmet'in, bölücülükte Kandil ile atbaşı gittiğini dikkatle takip etmekteyiz. Serokluğunun nereden geldiği bellidir, Kürtçe konuşan kardeşlerimizi kalkan olarak kullanmaya kalkıp laf cambazlığı yapmasına hiç gerek yoktur. 'Ben Başbakanken' ile başlayan masallar anlatan Davutoğlu, 2015 yılında bir şehidimizin töreninde kullandığı 'Anadolu'nun, Trakya'nın, Mezopotamya'nın, Kafkasya'nın, Akdeniz'in, Karadeniz'in, Ege'nin, Van Gölü'nün, Tuz Gölü'nün ve dahi bütün dağların çocukları' ifadelerinde ısrarcıdır.
Mezopotamya - 17.01.2021
Diyarbakır "UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı"na katılmaya hazırlanıyor
Karaloğlu, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi Cem Kınay'ın sanal ortamda hazırladığı "Mezopotamya'nın Altın Üçgeni Bağlamında Turizm" konulu söyleşide, Diyarbakır'ın, kaybettiği zamanı telafi etmek için adeta koşması gerektiğini belirtti.
Mezopotamya - 16.01.2021
Mardin Valisi Demirtaş, radyo programında çalışmaları aktardı
Bu yıl Mardin'de içme suyu problemini ortadan kaldırmayı hedeflediklerini aktaran Demirtaş, şöyle konuştu: "Nusaybin, Kızıltepe, Artuklu, Yeşilli ve Ömerli ilçelerimiz başta olmak üzere birçok kırsal mahalle ile yaklaşık 550 bin kişinin içme suyu ihtiyacını karşılayacak olan içme suyu İsale Hattı Yenileme Projemiz var. İnşallah bu hattımız yenilendiğinde vatandaşlarımızın su problemi kalmayacak. Bizim için çok önemli diğer bir proje ise GAP Sulama Projesidir. Bu proje kapsamı Mezopotamya Ovasının sulanmasıdır.
Mezopotamya - 15.01.2021
Batman'da toplanma yerleri ve miting alanları yeniden belirlendi
Ocak ayı itibariyle yeniden belirlenen yerler şöyle: "Kıbrıs Şehitler Bulvarı ile 2734 Sokağın kesiştiği kavşak toplanma yeri, Hilal Mahallesi Otogar yanında bulunan alan miting alanı, toplanma yerinden hareketle, Kültür ışıklı Kavşağından, Mezopotamya Caddesini takiben, Zehra Camii, miting alanına kadar olan güzergahın yürüyüş güzergahı, Miting alanı çevresinde bulunan sokak ve caddelerin dağılım güzergahı olarak kullanılması, ilimiz Kültür Mahallesi Mezopotamya Caddesi Milli Eğitim Vakfı Ortaokulu önü toplanma yeri, Kültür Mahallesi Mezopotamya Caddesi ve 2607 Sokağın kesişti alan alternatif miting alanı, toplanma yerinden hareketle Mezopotamya Caddesini kullanarak miting alanına kadar olan güzergahın yürüyüş güzergahı, Miting alanı çevresinde bulunan sokak ve caddeler ise dağılım güzergahı olarak kullanılmasına karar verilmiştir.
Mezopotamya - 11.01.2021
Güneydoğu, turizmde "Mezopotamya" gezi rehberiyle dünyaya açılıyor
GAP Bölge Kalkınma İdaresince (BKİ), yerli ve yabancı turistlerin bölgedeki kentlerde daha kaliteli zaman geçirebilmesini sağlamak amacıyla hazırlanan "Mezopotamya" gezi rehberi hizmete girdi.
Mezopotamya - 11.01.2021
Mardin Gastronomi ve Uygulama Merkezinin projesi tamamlandı
Mardin Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Mardin farklı medeniyet ve kültürlere ev sahipliği yapmış, Mezopotamya ve Anadolu mutfağının karışımıyla zengin mutfak kültürüne sahip bir il.
Mezopotamya - 05.01.2021
Siirt Kültür ve Turizm Müdürü Aydın'dan tanıtıma ilişkin açıklama
Siirt'i, Kültür ve Turizm Bakanlığının Gaziantep, Şanlıurfa, Mardin ve Diyarbakır'ın yer aldığı Mezopotamya şehirleri tanıtım ağına alınarak daha etkin tanıtımın sağlanmasının yolunu açtıklarını dile getiren Aydın, şunları kaydetti: "Siirt ile Mardin kültür olarak birbirlerine benzeyen şehirlerdir.
Mezopotamya - 05.01.2021
Ürdün'deki Tabakat Fahil antik kenti binlerce yıldır tarihe tanıklık ediyor
Kentin tarihçesi Tabakat Fahil, ilki Arap Yarımadası ile Anadolu platosunu, ikincisi ise Mezopotamya ülkeleriyle başta Mısır olmak üzere Akdeniz ülkelerini birbirine bağlayan iki eski ticaret yolunun üzerinde bulunmasından dolayı coğrafi ve ekonomik öneme sahip bir kent olarak kabul ediliyor.
Mezopotamya - 29.12.2020
KAEÜ'de "Türk Dış Politikası Diplomasi ve Irak" konferansı düzenlendi
Bu yönüyle Mezopotamya ile Anadolu arasındaki kültürel, dini ve tarihi bağları ayırt etmenin güç olduğuna işaret eden Yıldız, Türkiye'nin önemli tarihi medeniyetlerin beşiğinde bulunduğunu kaydetti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mezopotamya Haberleri | Mezopotamya Haber - Haberler - Mezopotamya haberleri, son dakika mezopotamya haber ve gelişmeleri burada. Kontrollü normalleşme Güneydoğu'daki turizmcileri umutlandırdı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 7.3.2021 09:22:09. #1.16#
title