Merkez Bankası Haberleri

Merkez Bankası haber, Merkez Bankası son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Merkez Bankası - Bugün
Nijerya'da eski Kwara Valisi yolsuzluk suçlaması nedeniyle yeniden gözaltına alındı
Ahmed, 2011-2019 yıllarında Nijerya Merkez Bankası tarafından bölgedeki küçük ölçekli işletmelerin desteklenmesi amacıyla gönderilen 3,7 milyar doları zimmetine geçirmekle suçlanıyor.
Merkez Bankası - Bugün
Kısa vadeli dış borç stoku yüzde 1,7 arttı
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), mart ayı Kısa Vadeli Dış Borç İstatistikleri Gelişmeleri'ni açıkladı.
Merkez Bankası - Dün
Son dakika: ABD'den Myanmar Devlet İdare Konseyi ve askeri rejimle ilişkili 16 kişiye yaptırım
Yaptırım kararının İngiltere ve Kanada ile eş zamanlı olarak alındığına işaret edilen açıklamada, SAC'ın 4 üyesinin yanı sıra Uluslararası İşbirliği Bakanı Ko Ko Hlaing, Etnik İşler Bakanı Tun Aung Myint, Sınır İşleri Bakanı Tun Tun Naung, Merkez Bankası Başkanı Than Nyein, Ticaret Bakanı Pwint San, Planlama, Finans ve Sanayi Bakanı Win Shein, Sağlı ve Spor Bakanı Thet Khaing Win ile Doğal Kaynaklar ve Çevresel Koruma Bakanı Khin Maung Yi gibi yetkililerin yaptırım uygulanacak isimler arasında olduğu belirtildi.
Merkez Bankası - Dün
Son dakika haberleri... BIST 100 yüzde 0.90 yükseldi, dolar 8.32 lirada
Merkez Bankası (TCMB) verilerine göre, bu dönemde özel sektörün uzun vadeli kredi borcu 2.
Merkez Bankası - Dün
CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması
Ünlü İspanyol dizisi La Casa de Papel'in Türkiye versiyonunun çekileceğini belirten Öztrak, "O dizi Türkiye'de çoktan çekildi. Dizinin ismi de 'La Casa'da Zaten No Papel' kondu. Merkez Bankasının kasasına fare düşse kafası yarılır.
Merkez Bankası - Dün
Özel sektörün dış kredi borcu 170.2 milyar dolar
Merkez Bankası (TCMB) verilerine göre, bu dönemde özel sektörün uzun vadeli kredi borcu 2.
Merkez Bankası - 12.05.2021
İktisadi Düşünce Araştırmaları Platformu'nun düzenlediği sempozyum 22 Mayıs'ta başlıyor
Konuşmacılar arasında şu isimler bulunuyor: "Kerem Alkin (Türkiye OECD Daimi Temsilcisi, Fransa), Mehmet Asutay (Durham Üniversitesi, İngiltere), Robert John Aumann (Hebrew Üniversitesi, 2005 Nobel İktisat Ödülü, İsrail), Peter Joseph Boettke (George Mason Üniversitesi, ABD), Wolfram Elsner (Bremen Üniversitesi, Almanya), Ercan Eren (Yıldız Teknik Üniversitesi, Türkiye), Carmelo Ferlito (Center for Market Education Başkanı, Malezya), Dennis O. Flynn (Pacific Tarih Araştırmaları, ABD), Daniel M. Hausman (Rutgers Üniversitesi, ABD), Deirdre Nansen McCloskey (Chicago Illinois Üniversitesi, ABD), Malcolm C. Sawyer (Leeds Üniversitesi, İngiltere), Stefano Sıvıero (Bank of ITALY, İtalya), Lord Robert Skıdelsky (Warwick Üniversitesi, İngiltere), Vernon L. Smıth (Chapman Üniversitesi, 2002 Nobel İktisat Ödülü, ABD), Yanis Varoufakıs (Atina Üniversitesi, Yunanistan), Linda Yueh (Oxford Üniversitesi, İngiltere) ile IMF, Beyaz Saray, Karadağ Merkez Bankası'ndan akademisyen danışmanlar.
Merkez Bankası - 12.05.2021
Petrol fiyatları toparlandı, altın geriledi
Gelişmiş ülkelerde yükselen küresel enflasyon beklentilerinin uluslararası finansal piyasalar üzerindeki etkilerinin önemini koruduğunun altını çizen Merkez Bankası (TCMB) "son dönemde emtia fiyatlarında yeniden artış gözlendiğine" dikkat çekti.
Merkez Bankası - 11.05.2021
Rusya'nın uluslararası rezervleri nisanda arttı
Rusya Merkez Bankası verilerine göre, 1 Nisan 2021 itibarıyla 573 milyar dolar düzeyinde olan uluslararası rezervler, 1 Mayıs 2021 itibarıyla 590 milyar dolara yükseldi.
Merkez Bankası - 11.05.2021
Merkez Bankası Para Politikası Kurulu Toplantı Özeti Açıklaması
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) Toplantı Özeti'nde, "Para politikası duruşu, enflasyon görünümüne yönelik yukarı yönlü riskler dikkate alınarak, temkinli bir yaklaşımla enflasyonun kalıcı olarak düşürülmesi ve fiyat istikrarı hedefine ulaşılması...
Merkez Bankası - 11.05.2021
Son dakika haberi! Son dönemde emtia fiyatları yeniden yükseliyor
Son dakika gelişmesine göre Gelişmiş ülkelerde yükselen küresel enflasyon beklentilerinin uluslararası finansal piyasalar üzerindeki etkilerinin önemini koruduğunun altını çizen Merkez Bankası (TCMB) "son dönemde emtia fiyatlarında yeniden artış gözlendiğine" dikkat çekti.
Merkez Bankası - 11.05.2021
BIST 100 yüzde 1.10 düştü, dolar 8.30 lirada
Merkez Bankası (TCMB), sıkı parasal duruşun; enflasyon beklentileri, fiyatlama davranışları ve finansal piyasa gelişmeleri bağlamında, dışsal ve geçici oynaklıklara karşı "önemli bir tampon işlevi" göreceğine dikkat çekti.
Merkez Bankası - 11.05.2021
Son Dakika | TCMB-Portföy yatırımlarında Mart'ta 5.7 milyar dolar çıkış oldu
Merkez Bankası'nın (TCMB) verilerine göre, resmi rezervler Mart ayında net 6 milyar 169 milyon dolar azaldı.
Merkez Bankası - 11.05.2021
Ödemeler dengesi (2)
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) verilerine göre, martta doğrudan yatırımlardan kaynaklanan 363 milyon dolarlık net giriş gerçekleşti.
Merkez Bankası - 11.05.2021
Cari işlemler açığı Mart'ta 3.3 milyar dolara geriledi
Merkez Bankası'nın (TCMB) verilerine göre, bunun sonucunda 12 aylık cari işlemler açığı 36 milyar 192 milyon dolar olarak hesaplandı.
Merkez Bankası - 11.05.2021
Malezya ekonomisinde toparlanma sinyali
Malezya Merkez Bankası yetkilisi Mohd Uzir Mahidin, 2021'in ilk çeyreğinde ülkenin gayri safi yurtiçi hasılasının (GSYH) yüzde 0,5 küçülerek beklenenden daha az düşüş kaydettiğini açıkladı.
Merkez Bankası - 11.05.2021
Dolar 8.30 lira, euro 10.10 lira, sterlin 11.75  lirada
Mitsubishi UFJ Financial Group'tan yapılan açıklamada, Merkez Bankası'nın (TCMB) Haziran'da faiz indirimi yapma olasılığının uzak olduğu vurgulandı.
Merkez Bankası - 09.05.2021
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, canlı yayında soruları yanıtladı: (1)
Merkez Bankasının yetkilerinin protokolle elinden alınarak Hazine ve Maliye Bakanlığına verildiğini anlatan Kılıçdaroğlu, Bakanlığın 128 milyar doları hangi gerekçelerle ve hangi kur üzerinden kimlere sattığını açıklamadığını söyledi.
Merkez Bankası - 07.05.2021
Altına dayalı borsa yatırım fonları ilk çeyrekte geriledi
Söz konusu dönemde en büyük alım Macaristan'dan geldi. Macaristan Merkez Bankası son olarak mart ayında 63 ton satın aldığını açıkladı ve altın rezervlerini 31,5 tondan 94,5 tona çıkardı.
Merkez Bankası - 07.05.2021
Almanya'da ihracat artışı Çin etkisiyle martta da devam etti
Almanya Merkez Bankası (Bundesbank) verilerine göre, ülkenin cari işlemler fazlası martta 30,2 milyar avro olarak gerçekleşti.
Merkez Bankası - 07.05.2021
Dolar 8.27 lira, euro 9.97 lira, sterlin 11.50 lirada
Merkez Bankası (TCMB), Mart ayında 200 baz puanlık artışla yüzde 19 düzeyine yükselttiği politika faizini beklendiği gibi değiştirmedi.
Merkez Bankası - 07.05.2021
Son dakika haberi! Bakan Elvan: Birey olarak döviz aldığınızın açıklanması ticari sırla bağdaşır mı?
Son dakika haberler... HAZİNE ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, 128 milyar dolar tartışmasına ilişkin, "Merkez Bankası, eşleştirme platformlarında, döviz değişim işlemlerini gerçekleştiriyor.
Merkez Bankası - 07.05.2021
Bakan Elvan, ekonomi gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu: (3)
Türkiye'nin ödemeler dengesi sorunu ile karşı karşıya kalacağını düşünmediğini belirten Elvan, Merkez Bankası tarafından yayımlanan 12 aylık ödemelere ilişkin rakamları paylaşarak, şöyle devam etti: "Bizim borç oranımıza baktığınızda, AB tanımlı borç stokunun milli gelire oranı, 2020 yılı sonu itibarıyla yüzde 39,5.
Merkez Bankası - 06.05.2021
Döviz cinsinden rezervler Mart'ta yüzde 12.9 düştü
Döviz cinsinden rezerv varlıkları Mart'ta aylık bazda yüzde 12.9 azalarak 46.2 milyar dolara, altın cinsinden rezerv varlıkları da yüzde 4.3 azalarak 38.9 milyar dolara düştü.  Merkez Bankası'nın (TCMB) verilerine göre, bu dönemde resmi rezerv varlıkları yüzde 9.
Merkez Bankası - 06.05.2021
Merkez Bankası rezervleri 87 milyar 851 milyon dolar oldu
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) toplam rezervleri geçen hafta 826 milyon dolar azalarak 87 milyar 851 milyon dolara geriledi.
Merkez Bankası - 06.05.2021
Yabancı ekonomistler TCMB'nin faiz kararını değerlendirdi
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını yüzde 19 düzeyinde sabit tuttu.
Merkez Bankası - 06.05.2021
Merkez Bankası: "Salgın kısıtlamalarına bağlı olarak iç talep bir miktar ivme kaybederken, dış talep gücünü korumaktadır."
Merkez Bankası: "Salgın kısıtlamalarına bağlı olarak iç talep bir miktar ivme kaybederken, dış talep gücünü korumaktadır.
Merkez Bankası - 06.05.2021
Merkez Bankası: "Ticari kredilerin yanı sıra bireysel kredilerde de daha ılımlı bir seyir gözlenmekle birlikte, bu gelişmenin kalıcılığı...
Merkez Bankası: "Ticari kredilerin yanı sıra bireysel kredilerde de daha ılımlı bir seyir gözlenmekle birlikte, bu gelişmenin kalıcılığı makroekonomik istikrar açısından yakından takip edilmektedir.
Merkez Bankası - 06.05.2021
Son dakika ekonomi: Merkez Bankası: "Son dönemde emtia fiyatlarında yeniden artış gözlenirken, yükselen küresel enflasyon beklentilerinin uluslararası finansal piyasalar...
Son dakika haberler: Merkez Bankası: "Son dönemde emtia fiyatlarında yeniden artış gözlenirken, yükselen küresel enflasyon beklentilerinin uluslararası finansal piyasalar üzerindeki etkileri önemini korumaktadır.
Merkez Bankası - 06.05.2021
Merkez Bankası: Enflasyon ve enflasyon beklentilerindeki yüksek seviyeler dikkate alınarak, nisan Enflasyon Raporu tahmin patikasındaki belirgin...
Merkez Bankası: Enflasyon ve enflasyon beklentilerindeki yüksek seviyeler dikkate alınarak, nisan Enflasyon Raporu tahmin patikasındaki belirgin düşüş sağlanana kadar para politikasındaki mevcut duruş sürdürülecektir.
Merkez Bankası - 06.05.2021
Merkez Bankası, bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını (politika faizi) yüzde 19'da sabit bıraktı.
Merkez Bankası, bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını (politika faizi) yüzde 19'da sabit bıraktı.
Merkez Bankası - 06.05.2021
Ekonomik krizle boğuşan Lübnan, 35 yıl önceki yasa nedeniyle Merkez Bankası altın rezervlerine dokunamıyor
Lübnanlı uzmanlar, ülkede Ekim 2019'da patlak veren ve 4 Ağustos 2020'de Beyrut Limanı'nda meydana gelen patlamayla daha da derinleşen ekonomik krize karşı Merkez Bankasının yaklaşık 20 milyar dolar değerindeki altın rezervlerinin, uluslararası garantili bir plan doğrultusunda parlamentodan...
Merkez Bankası - 06.05.2021
Asya borsaları, Çin hariç alıcılı seyretti
Japonya Merkez Bankası (BoJ) tarafından yayımlanan toplantı tutanaklarında, ekonomi üzerindeki yeni tip koronavirüs salgınının neden olduğu baskı devam ettiği sürece faiz oranlarını istikrarlı bir şekilde düşük tutulmaya devam edileceği vurgulandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Merkez Bankası Haberleri | Merkez Bankası Haber - Haberler - Merkez Bankası haberleri, son dakika merkez bankası haber ve gelişmeleri burada. Nijerya'da eski Kwara Valisi yolsuzluk suçlaması nedeniyle yeniden gözaltına alındı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.5.2021 15:06:25. #1.14#

title