Kovan Haberleri

Kovan haber, Kovan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kovan - 24.01.2021
Koronavirüse iyi geldiğini öne sürüp, kendilerini bal arılarına ısırtıyorlar -TEKRAR
Koronavirüse iyi geldiğini öne sürüp, kendilerini bal arılarına ısırtıyorlar -TEKRAR  UZAMANLAR UYARDI Malatya'da bazı kişiler, koronavirüse karşı iyi geldiği düşüncesiyle kendilerini, bal arılarına ısırtıyor. İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Parlakpınar, uygulamanın çok sakıncalı olduğunu söyledi. Bu yönde herhangi bir bilimsel çalışma olmadığını hatırlatan Parlakpınar, şu uyarılarda bulundu: "Bu durum çok sakıncalı bir durum. Vatandaşlarımızın, halkımızın doğrudan kendisine arıyı ısırtmalarını çok tehlikeli buluyorum. Şimdi apiterapi uygulamalarına baktığımızda 2014 yılında Resmi Gazetede yayınlanan geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamaları yönetmeliğinde 15 uygulamadan bir tanesi olarak apiterapi uygulaması görünüyor ve bu apiterapi uygulamalarının sınırları orada çizilmiş. Apiterapi kısaca arı ve arı ürünleri ile yapılan uygulama demek. Arı ürünlerinden kastımız da bal, arı sütü, arı poleni, arı ekmeği, arı larvası, bal mumu hatta arı kovanı havası gibi böyle bir yelpazesi var.
Kovan - 22.01.2021
Muğla'da tarımdan elde edilen gelir ve ürün sayısı artırılacak
Kentin yüzde 68'nin de orman alanı olduğuna değinen Saylak, şöyle konuştu: "Dünyada üretilen çam balının yüzde 92'si ülkemizde, ülkemizde üretilen çam balının yüzde 75'i ilimizden sağlanmaktadır. İlimizde yaklaşık 1 milyon koloni sayısıyla 15 bin ton bal üretilmektedir. Muğla eylül-ekimde ülkemizin dört bir yanından gelen arıcılarımızla beraber, yaklaşık 3 milyon arı kolonisiyle ülkemiz kovan varlığının yaklaşık yüzde 50'sine ev sahipliği yapmakta ve yaklaşık 35 bin ton bal üretimi yapılmaktadır.
Kovan - 18.01.2021
TİKA Güney Sudan'daki çiftçilere tavukçuluk ve arıcılık ekipmanı sağladı
Proje kapsamında ayrıca arıcılar için 300 arı kovanı ve arıcılıkta kullanılan kıyafetler ile çeşitli ekipman temin edildi.
Kovan - 17.01.2021
Şırnak Valiliğinden kayıp kişi için yürütülen çalışmalara ilişkin açıklama Açıklaması
Şırnak Valiliği, Beytüşşebap ilçesinin Kovankaya köyünde 11 Ocak 2020'den bu yana haber alınamayan Hürmüz Diril'i arama çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.
Kovan - 15.01.2021
Son dakika haberleri: Salgında arı ürünlerine olan talep katlandı
Samancı, yeni ürün serisi olarak cilt bakımı serisi de geliştirdiklerini aktararak, şunları kaydetti: "Geçen yıl güneş koruyucu ürün serimizin lansmanını yapmıştık. Yüzde 100 doğal formüller geliştiriyoruz. Anadolu propolisi etken madde açısından çok zengin, bundan dolayı antioksidan ve antibakteriyel etkileri de var. Dolayısıyla cilt bakım veya gıda ürünlerinin formüllerine girdiğinde ürünü de koruyucu, raf ömrü sağladığı için ürünlerimizi katkısız, koruyucusuz saf ve doğal şekilde geliştirebiliyoruz. El ve yüz kremleri, anti aging (yaşlanmayı geciktirici) kremler, serumlar, diş ve saç serisi alanlarındaki formülasyonlarımızla bu yıl yeni ürünlerimizi piyasaya sunacağız. Mevcut formülasyonlarımızda da daha kolay tüketilebilen hazır içecekler serisi gelişiyor olacak." "5 binin üzerinde sözleşmeli arıcımız ve 500 binin üzerinde sözleşmeli arı kovanımız var" Aslı Elif Tanuğur Samancı, şu anda Avrupa, Amerika, MENA bölgesi ve Uzak Doğu'da olmak üzere 14 ülkeye ihracat yaptıklarını, bu yıl pazarlarına 10 yeni ülke ilave etmeyi hedeflediklerini belirterek, geçen yıl 20 milyon lira ihracat gerçekleştirdiklerini, bu yıl bunu en az 2 katına çıkarmayı hedeflediklerini kaydetti.
Kovan - 14.01.2021
Adıyaman'da üretilen "safranlı bal" yok satıyor
Merkeze bağlı Rezip köyünde organik bal üreticisi Yiğit, tarlasına bin soğan safran ekti ve yaklaşık 100 arı kovanını safranların bulunduğu yere yerleştirdi.
Kovan - 13.01.2021
Son dakika haberleri! Jandarma Suç Araştırma Timleri (JASAT) 2020'de 44 olayı aydınlattı
Halkın huzur ve güvenliğinin teminatı olan jandarma suç araştırma timlerinin hırsızlık olaylarına müdahale ederek 35 büyükbaş hayvan, 42 küçükbaş hayvan, yaklaşık 1400 metre enerji nakil kablosu, 24 baz istasyonlarında kullanılan büyük akü, 4 jeneratör, 5 su motoru, 76 arı kovanı, 7 cep telefonu, 3 motosiklet ve değeri 1 milyon lira olan ziynet eşyası ve nakit parayı bularak sahiplerine teslim ettiği ifade edilen açıklamada, JASAT'ın ayrıca toplam cezası 39 yıl 3 ay olan ve yıllardır aranan 10 şahsın yakalanarak cezaevine teslim edilmesini de sağladığını aktarıldı.
Kovan - 13.01.2021
Yeni Zelanda'da parlamento binasına saldırı
Yeni Zelanda parlamentosuna baltalı saldırı düzenleyerek cam giriş kapılarını kıran 31 yaşındaki bir erkek saldırgan, gözaltına alındı. Yeni Zelanda parlamentosu baltalı saldırıyla sarsıldı. Elindeki baltayla binaya girme girişiminde bulunan 31 yaşındaki saldırgan polis tarafından kıskıvrak yakalandı.Yaz aylarını yaşayan Güney Yarım Küre ülkesi Yeni Zelanda'da parlamentonun yaz tatilinde olduğu gerekçesiyle boş olması olası felaketi önledi. Yerel medya,  'Arı Kovanı' olarak bilinen parlamento binasına sabahın erken saatlerinde elinde baltayla saldıran kişinin, parlamento binasının giriş kapısını hedef aldığını aktardı.
Kovan - 13.01.2021
Giresun'da 8 ayrı bölgede çıkan yangınlarla ilgili soruşturma başlatıldı
Kırsal alanda 6 ayrı bölgede çıkan yangınlar ekiplerce söndürülürken, Tirebolu ilçesine bağlı Kovancık köyü ormanlık alandaki yangının devam ettiği, müdahalelerin sürdüğü öğrenildi.
Kovan - 07.01.2021
Giresun'da örtü yangınına sebebiyet verdiği öne sürülen kişi hakkında işlem başlatıldı
Alınan bilgiye göre, 5 Ocak'ta Kovancık köyündeki ormanlık alanda örtü yangını çıktı.
Kovan - 05.01.2021
Ziraat Odası Başkanı Demir'den arıcılara bakım uyarısı
Ladik Ziraat Odası Başkanı İmdat Demir, arıcılara kovanlarda yiyecek kontrolü yapılması uyarısında bulundu.
Kovan - 05.01.2021
Kocaeli Büyükşehir Beldiyesi'nden arı yetiştiricilerine destek
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Arıcılığı Geliştirme Projesi kapsamında 500 arıcıya 500 adet termo kovan, 240 arıcıya 15 bin adet plastik kovan altlığı, 400 arıcıya 400 takım arıcı ekipman malzemesi, 70 arıcıya 70 adet bal dinlendirme ve süzme kazanı, 10 arıcıya da 100 adet ana arı desteği verilmişti.
Kovan - 03.01.2021
Düzce'de arıcılara hibe desteği sağlanacak
Açıklamada, projeden Arı Yetiştiricileri Birliği veya Bal Üreticileri Birliğine üye, Arıcılık Kayıt Sistemine (AKS) müracaat tarihi itibarıyla en az 3 yıldır kayıtlı, AKS'deki aktif kovan sayısı bakımından 50 ve üstü arılı kovana sahip, bal üretimine ilaveten bulunduğu bölge ve ekotip dikkate alınarak diğer arı ürünlerinden arı sütü, polen, propolis, arı ekmeği, arı zehiri, apilarnil' den en az ikisini üreteceğini taahhüt eden arıcıların faydalanabileceği belirtildi.
Kovan - 31.12.2020
Arıcılık Kayıt Sistemi'ndeki tüm sektör yetiştiricileri "arılı kovan desteği"nden faydalanabilecek
Arıcılık Kayıt Sistemi'nde (AKS) yer alan tüm arıcılar, "arılı kovan desteklemesi"nden faydalandırılacak.
Kovan - 31.12.2020
DHA YURT ÖZEL HABER GÜNDEMİ
Bahar aylarında arı ölümleri artacak; uzmanından 'stok' uyarısı   ÇUKUROVA Üniversitesi (ÇÜ) Ceyhan Veteriner Fakültesi Parazitoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Armağan Erdem Ütük, Adana'da son günlerde on binlerce arının telef olmasının ardından yetiştiricilere yaptığı uyarıda hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiğini hatırlatarak, "Bahar aylarında daha büyük kayıpların önüne geçmek için kovanda yeterli bal ve polen stoğunu bulundurun" dedi.
Kovan - 30.12.2020
Organik arıcılık yapanlara kovan başına 10 lira destek verilecek
Organik arıcılık yapan yetiştiricilere kovan başına 10 lira destek ödemesi yapılacak.
Kovan - 29.12.2020
Son dakika haber | Malatya'da eşini tabancayla öldüren kişi tutuklandı
Polis ekipleri, olay yerinde yaptığı incelemede 1 tabanca, bu tabancaya ait şarjör, mermiler ve boş kovan ile 2 uyuşturucu kullanımı için yapılmış aparat ele geçirdi.
Kovan - 29.12.2020
Son dakika haber | Malatya'da eşi tarafından tabancayla vurulan kadın öldü
Polis ekipleri, olay yerinde yaptığı incelemede 1 tabanca, bu tabancaya ait şarjör, mermiler ve boş kovan ile 2 uyuşturucu kullanımında kullanılan cam aparat ele geçirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kovan Haberleri | Kovan Haber - Haberler - Kovan haberleri, son dakika kovan haber ve gelişmeleri burada. Son Dakika | Adana'da silahlı saldırıya uğrayan kişi öldü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.1.2021 11:06:47. #1.16#
title