Kerbela Haberleri

Kerbela haber, Kerbela son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kerbela - 17.11.2021
Son dakika haberleri: Prof. Dr. Veysel Eroğlu Melen Barajı iddialarına yanıt verdi Açıklaması
"Melen ve Yeşilçay İstanbul suyunun yüzde 47'sini karşılıyor" 1994 yılı itibariyle yönetime gelen AK Parti ile birlikte İstanbul'un yaşamış olduğu problemlerin en hızlı şekilde çözüme kavuştuğunu ifade eden Prof. Dr. Eroğlu ayrıca Melen Barajı ile ilgili son günlerde ortaya atılan iddialara da cevap verdi. Eroğlu açıklamalarına şu şekilde başladı: "Sayın Cumhurbaşkanımızın 1994'teki Büyükşehir Belediye Başkanlığı öncesi İstanbul kerbela gibiydi.
Kerbela - 29.10.2021
Son dakika haberleri! Irak'taki Sadr Hareketi, silahlı milis grubunun 4 ildeki hariç tüm karargahlarını kapatma kararı aldı
Sadr, ofisinden yaptığı yazılı açıklamada, Barış Seriyyeleri'nin Bağdat, Kerbela, Necef ve Salahaddin'deki hariç tüm karargahlarını kapatma kararı aldığını belirtti.
Kerbela - 18.10.2021
Vali/Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz, Caferi Cemaati temsilcileri ile Bir Araya Geldi
Vali ve Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz, Kars Ehlibeyt Derneği'nde yaptığı konuşmada, Kerbela olayından önemli dersler alınması gerektiğine dikkat çekerek "Muharrem ayındayız ve inancımız için çok önemli bir ay elbette.
Kerbela - 14.10.2021
Irak seçimleri Şii partiler arasındaki kutuplaşmayı artırdı
Irak'ın yeni Meclisinde Ekim 2019 halk gösterilerinden doğan gruplar da yer alacak. Seçimlerde İmtidad (Uzantı) Koalisyonu 9 sandalye kazanırken, Kerbela merkezli İşrakat Kanun ise Meclise 6 vekil gönderdi.
Kerbela - 09.10.2021
MHP Genel Başkanı Bahçeli "Türk Gençliği Büyük Kurultayı"nda konuştu: (1)
Dava insanını, "her türlü yokluğu ve zorluğu göze alarak yola çıkan, mücadelesine tarihsel boyut, kültür ve medeniyet boylamı katan, aynı şekilde sistem ve metodolojik derinlik kazandıran kişi" olarak tanımlayan MHP Genel Başkanı Bahçeli, şöyle devam etti: "Dava insanı olmak, kalabalıklar arasında kaybolmak değil, gerekirse yalnızlığı göze alabilmektir. Bu bir kaçış veya kopuş hali değildir. Herkesin gittiği yol doğru yol olmayabilir. Kendine güvenen, fikrine güvenen, ruh kökünden gücünü alan bir dava insanı, yeri gelirse inandığı yolda tek başına kalabilmeyi, yine de ülkülerinden taviz vermemeyi bir hayat gerçeği olarak kabul etmelidir. Efendimizin şu buyruğu iman ve dava insanı için nimet gibi görülmesi gereken bir davranış ve deyiş kalıbıdır, 'Allah'a yemin ederim ki güneşi sağ elime, ayı da sol elime verseler yine de bu davadan vazgeçmem, ya Allah bu dini hakim kılar ya da ben bu yolda yok olur giderim.' Muhammedi ahlak işte budur. Milliyetçi ülkücü gençlik bu ahlakla yoğrulmuştur. Bu gençlik ki Kerbela'da Yezid ile kazanmaktansa Hazreti Hüseyin ile şehit olmaya talip bir gençliktir.
Kerbela - 03.10.2021
Haftanın tarihine bakış
10 Ekim 680- Hazreti Muhammed'in torunu İmam Hüseyin, Kerbela'da şehit edildi.
Kerbela - 30.09.2021
Irak'ta Sistani'ye bağlı silahlı gruplar, Haşdi Şabi'den ayrı olduklarını açıkladı
Haşd'ül Atabat el-Mukaddese lideri Meytem ez-Zeydi, Kerbela'da Hazreti Abbas Külliyesi'nde kalabalığa yaptığı açıklamada, resmi, meşru ve yasal bir oluşum olduklarını, bunun Fırkat'ül İmam Ali, Fırkat'ül İmam Abbas, Ensar el-Mercii Tugayı ve Ali Ekber Tugayı'ndan meydana geldiğini söyledi.
Kerbela - 25.09.2021
İran'da Erbain törenleri için Irak'a geçmek isteyen kalabalık izdihama yol açtı
Erbain törenleri Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ile beraberindekilerin 10 Ekim 680'de (Hicri 10 Muharrem 61) Kerbela kentinde şehit edilişi, her sene "Aşura Günü"nde anılıyor.
Kerbela - 19.09.2021
Vali Erin, Kısas'ta Gençlere Seslendi
Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Alevi-Türkmen kültürünün yaşatıldığı Haliliye ilçesine bağlı Kısas Mahallesinde bu yıl 14'üncüsü düzenlenen aşure etkinliğine katıldı. Etkinliği düzenleyen Kısaslı gençleri tebrik eden Vali Erin, Kerbela hadisesinin insanlık tarihi açısından önemine dikkat çekti.
Kerbela - 06.09.2021
Bornova'da aşure dayanışması
Muharrem Orucu ve Kerbela yasının kabul olmasını dileyen Bornova Belediye Başkanı Dr.
Kerbela - 03.09.2021
AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, aşure etkinliğine katıldı
Muharrem aynın, çok önemli bir zaman dilimini temsil ettiğini aktaran Çalık, şöyle devam etti: "Önemli olayların yaşandığı muharrem ayı paylaşmanın, şükretmenin, bereketin adı olan Aşure Günü'nün bereketinin yanında zulme boyun eğmeyen, adaletin ve doğruluğun yanından ayrılmayan peygamberimizin sevgili torunu Hazreti Hüseyin ve beraberindeki masum insanların Kerbela'da şehit edilmesi hüznünü de içerisinde barındırmaktadır.
Kerbela - 25.08.2021
T.C. Kuşadası Belediyesi
T. C. Kuşadası Belediyesi | KUŞADASI CEMEVİ'NDE 3 BİN KİŞİYE AŞURE İKRAMI Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Kuşadası Şubesi 12 günlük matem orucunun ardından Aşure Günü etkinliği düzenlendi. Kuşadalıların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte 3 bin kişiye aşure ikram edildi. Hz. Ali'nin çocuklarının katledilişleri nedeniyle tutulan matem oruçları bu sene de sona erdi. Tüm yurtta matemin ardından Aşure Günü etkinlikleri düzenlenmeye başlandı. Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Kuşadası Şubesi tarafından düzenlenen etkinlik ise Kuşadalılardan yoğun ilgi gördü. Kuşadası Cemevi'nde gerçekleşen etkinliğe Cumhuriyet Halk Partisi Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek, Kadın Kolları Başkanı Ayşegül Dağlı, Gençlik Kolları Başkanı Simge Mıkıroğlu, ilçe yöneticileri, Kuşadası Belediye Başkan Yardımcıları Oğuzhan Turan, Yusuf Atak ve Belediye Meclis Üyesi Emre Fazlılar da katıldı. Duaların edildiği ve  deyişlerin söylendiği etkinlikte 3 bin kişiye aşure ikram edildi. Aşure Günü'nün düzenlenmesine katkı sağlayan herkese teşekkür eden Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Kuşadası Şube Başkanı Erdal Kılınç, " 12 günlük matem orucumuzun bitmesinin ardından aşure günümüzde bir araya geldik. Bugün aramızda olan tüm canlara teşekkür ederim. Biz Türkiye'nin demokratları ve ilerici güçleri olarak Kerbela ve benzeri olayların her zaman karşısında olduk.
Kerbela - 25.08.2021
Arapgir'de lokma etkinliği düzenlendi
Burada konuşan Cömertoğlu, Kerbela'da tarihin en acı olaylarından birinin yaşandığını belirterek, "Alıçlı Mahallemizde muharrem matemi ve lokmasına ortak olduk.
Kerbela - 20.08.2021
Malatya Büyükşehir Belediyesi Aşure Programı Düzenledi
Muharrem Ayının hayırlar getirmesi temennisinde bulunan Başkan Gürkan, " Muharrem ayının 12'nci gününü idrak ettik. Memleketimizin her tarafında aşure ikramları var. Muharrem ayı Allah'ın ayıdır. 10 peygambere 10 mucizenin verildiği aydır. Cennet efendilerinden Hz. Hüseyin'in Kerbela'da 72 arkadaşıyla şehit edildiği aydır.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kerbela Haberleri | Kerbela Haber - Haberler - Kerbela haberleri, son dakika kerbela haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberleri: Prof. Dr. Veysel Eroğlu Melen Barajı iddialarına yanıt verdi Açıklaması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 2.12.2021 13:04:44. #1.14#

title