İstihdam Haberleri

İstihdam haber, İstihdam son dakika haberleri ve gelişmeleri.

İstihdam - 30.10.2020
Kilometrelerce yol kat edip baba yadigarı bağda üretimi artırdılar
Baran, üzüm üretimini daha geniş bir alanda sürdürmek ve daha fazla istihdam sağlamayı hedeflerken 2010 yılında vefat etti.
İstihdam - 30.10.2020
Girme Barajı, Türkiye ekonomisine her yıl 32,3 milyon lira kazandıracak
Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Kaya Yıldız, Muğla'daki önemli yatırımlardan Yatağan Girme Barajı'nın gövde dolgu, relokasyon yolu ve enjeksiyon çalışmalarının devam ettiğini belirterek, "Baraj çalışmalarının tamamlanmasıyla 21 bin 510 dekar tarım arazisi daha hizmete açılacak, bölgede yapılacak sulu tarımla birlikte 2020 fiyatlarıyla milli ekonomiye yıllık 32,3 milyon lira gelir artışı ve 717 kişiye istihdam sağlanması hedefleniyor.
İstihdam - 30.10.2020
Japonya'da iş bulma oranı son 7 yılın en düşük seviyesinde
Japonya Sağlık, Çalışma ve Refah Bakanlığı verilerine göre, son 9 aydır sürekli düşüş eğilimi gösteren iş bulma oranı Aralık 2013'ten bu yana ilk kez 1,03'e geriledi. Bu oran, iş arayan her 100 kişiye 103 istihdam olacağı anlamına geliyor.
İstihdam - 29.10.2020
Sivas'ta tarım ve hayvancılık sektörünün lokomotifi olacak SİVTAŞ gün sayıyor
Sivas'ta 2020'yi "üretim ve istihdam yılı" ilan ettiklerini belirten Ayhan, "Bir yıl önce tam da bugün temelini attığımız tesisimiz, Sivas'a hayırlı olsun.
İstihdam - 29.10.2020
Avrupa Parlamentosu Milletvekili bütçe nedeniyle açlık grevine başladı
Avrupa Parlamentosu (AP) Milletvekili Pierre Larrouturou, Avrupa Birliği'nin (AB) gelecekteki bütçesinde iklim değişikliği, sağlık ve istihdam alanlarına yeterince kaynak sağlanmadığı gerekçesiyle açlık grevine başladı.
İstihdam - 29.10.2020
Samsun'dan kısa kısa
Her yeni yatırımın istihdama, ilçe ve ülke ekonomisine katkı sağladığını belirten Saygılı, bereketli ve bol kazanç diledi.
İstihdam - 29.10.2020
İzmirli kadın girişimci cennet hurması kurutarak ihracata başladı
Ailesinin desteğiyle işlerini büyüttüğünü vurgulayan Ocaklıoğlu, "Bugün artık kendi ayaklarımın üstünde duran bir üreticiyim ve kadınlara istihdam oluşturuyorum.
İstihdam - 28.10.2020
Marmaris Belediyesi çiftçilere destek olacak
Protokol kapsamında, sürdürülebilir kırsal kalkınmayı desteklemek için bölgenin özellikli ve öne çıkan tarımsal ve hayvansal ürünlerinin üretilmesi, ortak AR-GE çalışmalarının yapılması, ürünlere katma değer kazandıracak tesislerin kurulması, üreticilere sağlıklı üretim yapabilmeleri için eğitim ve üretim destekleri verilmesi, tarımda istihdam alanları yaratmak amacıyla makine, ekipman gibi desteklerin sağlanması, tüketicilerin ilk elden sağlıklı ve uygun fiyatlı ürüne ulaşmasını sağlamak amacıyla ortak çalışmalar yapılacak.
İstihdam - 28.10.2020
Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası'ndan 336 milyon lira net kar
Ekonomi yönetimi tarafından salgının olumsuz etkilerini gidermek için uygulanan kapsamlı ve destekleyici maliye politikaları ve Merkez Bankası'nın finansal piyasaların, kredi kanalının ve firmaların nakit akışının sağlıklı işleyişini devam ettirmek adına aldığı tedbirler çerçevesinde, banka olarak üstüne düşen sorumluluğun farkında olduklarını ifade eden Öztop, şunları kaydetti: "Üçüncü çeyrek döneminde de kalkınma finansmanı kuruluşlarından temin edilen uluslararası kaynaklar, ülkemizin üretim potansiyelinin artırılması ve koronavirüs salgınının ekonomik faaliyet ve istihdam üzerindeki etkilerinin dengelenmesi için büyük önem arz ediyor.
İstihdam - 28.10.2020
Karabük'ten kısa kısa
Karabük'te, Pandemi Değerlendirme Toplantısı Vali Gürel başkanlığında yapıldı.
İstihdam - 28.10.2020
Merkez Bankası Para Politikası Kurulu Toplantı Özeti: (2)
Küresel iktisadi faaliyete dair belirsizlikler başta olmak üzere emtia fiyatlarına ilişkin aşağı yönlü risklerin canlılığını korumakta olduğu, küresel enflasyon oranlarının önümüzdeki dönemde ılımlı bir görünüm sergilemesinin beklendiği kaydedilen özette, ifadelere yer verildi: "Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeler genişleyici parasal ve mali duruşlarını sürdürmektedir. Gelişmiş ülkelerde uzun vadeli faiz oranları tarihsel düşük seviyelerdeki seyrini sürdürürken, gerek merkez bankalarının açıklamaları gerekse piyasa beklentileri, düşük faiz ortamının uzun bir süre devam edeceğine işaret etmektedir. Uygulanan politikaların finansal piyasalar, büyüme ve istihdam üzerindeki etkinliği, ülkeler itibarıyla salgının seyri ile politika alanının büyüklüğüne göre farklılaşabilecektir.
İstihdam - 28.10.2020
Merkez Bankası Para Politikası Kurulu Toplantı Özeti: (1)
Kurulun, güçlü kredi ivmesine bağlı ilave ithalat talebinin önümüzdeki dönemde zayıflayacağı ve reel kurun dengeleyici etkilerinin daha belirgin hale geleceği değerlendirmesinde bulunduğu ifade edilen özette, şunlar kaydedildi: "Bu kapsamda, mal ihracatındaki güçlü toparlanma, emtia fiyatlarının görece düşük seviyeleri ve reel kur düzeyi önümüzdeki dönemde cari işlemler dengesini destekleyecektir. Kurul, iktisadi faaliyetteki toparlanmanın sürekliliği ve makrofinansal istikrar açısından cari işlemler dengesindeki seyrin önemine dikkat çekmiştir. İktisadi faaliyetteki toparlanma iş gücü piyasasına olumlu yansımaktadır. Temmuz döneminde tarım dışı istihdam sektörler genelinde artarken, mevsimsellikten arındırılmış verilerle ikinci çeyrekteki istihdam kaybının henüz yarısının telafi edilebildiği görülmektedir.
İstihdam - 28.10.2020
Türk Tarih Kurumu'na 62 arkeolojik kazı için 248 kişi alınacak
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesindeki Türk Tarih Kurumu Başkanlığı'nca desteklenen arkeolojik kazı projeleri kapsamında istihdam edilecek personel için alım ilanı, bugün Resmi Gazete'de yayımlandı.
İstihdam - 28.10.2020
Artvin İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı düzenlendi
Artvin İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2020 ekim ayı toplantısı, Vali Yılmaz Doruk başkanlığında gerçekleştirildi. Kentteki işgücü istihdamı ve mesleki eğitimin güncel durumunun ve buna yönelik yapılacak projelerin görüşüldüğü toplantıda, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Cevdet Ertürk sunum gerçekleştirdi.
İstihdam - 28.10.2020
TCMB Başkanı Uysal, enflasyon tahminini açıkladı: (2)
"İhracatın ithalatı karşılama oranı tarihsel yüksek düzeylerde" Murat Uysal, altın ithalatının küresel belirsizliklere ek olarak son dönemde güçlenen dolarizasyon eğilimiyle hızla artarak ağustosta tarihi yüksek seviyelere ulaştığını anımsatarak, şu bilgileri verdi: "Böylelikle yılın ilk 8 ayında cari işlemler açığı 26,5 milyar dolar seviyesinde gerçekleşti. Altın hariç tutulduğunda, ihracatın ithalatı karşılama oranının tarihsel yüksek düzeylerde seyretmesi, reel kur düzeyinin dış dengedeki uyarlamayı desteklediğine işaret ediyor. Bu doğrultuda, salgın dönemine özgü kredi politikalarının normalleşmesiyle birlikte güçlü kredi ivmesine bağlı ilave ithalat talebinin zayıflamasını ve reel kurun dengeleyici etkilerinin daha belirgin hale gelmesini bekliyoruz. Böylelikle, mal ihracatındaki güçlü toparlanmanın yanı sıra emtia fiyatlarının görece düşük seviyeleri de önümüzdeki dönemde cari işlemler dengesini destekleyecektir." "İstihdam imkanları iyileşmeye devam ediyor" TCMB Başkanı Uysal, iktisadi faaliyetteki güçlü toparlanmanın iş gücü piyasasına olumlu yansımalarını görmeye başladıklarını belirterek, mevsimsellikten arındırılmış verilerle, yılın ikinci çeyreğindeki istihdam kaybının henüz yarısının telafi edilebildiğini söyledi.
İstihdam - 28.10.2020
TCMB/Uysal: Veriler toparlanmanın devam ettiğini gösteriyor
Uysal, yılın dördüncü enflasyon raporunun sunumunda, döviz kuru oynaklığının son dönemde artarken, salgın dönemine özgü politikalardaki normalleşme adımlarıyla kredi büyümesinin üçüncü çeyrek sonunda önemli ölçüde yavaşladığının altını çizdi ve ekledi: "İktisadi faaliyet, güçlü kredi ivmesinin desteğiyle üçüncü çeyrekte V-tipi belirgin bir toparlanma kaydetmiştir. Yüksek frekanslı veriler, ekonomideki toparlanmanın son çeyrekte devam ettiğine işaret etmektedir.  "Mal ihracatındaki güçlü toparlanmaya karşın hizmet gelirlerindeki düşüş ve ithalattaki yükselişle cari işlemler açığı artmıştır. Altın hariç tutulduğunda ihracatın ithalatı karşılama oranı oldukça yüksek seyretmektedir "İktisadi faaliyetteki güçlü toparlanma işgücü piyasasına yansımaya başlamakla birlikte, istihdam salgın öncesi seviyelerinin altındadır.
İstihdam - 28.10.2020
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçen'den gençlerin sorunlarına çözüm çağrısı Açıklaması
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, gençlerin güvenceli bir yaşam, hak edilen bir istihdam ve erişebilir nitelikli eğitim istediğini söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: İstihdam Haberleri | İstihdam Haber - Haberler - İstihdam haberleri, son dakika istihdam haber ve gelişmeleri burada. Kilometrelerce yol kat edip baba yadigarı bağda üretimi artırdılar.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.10.2020 11:27:05. #1.14#
title