İstihdam Haberleri

İstihdam haber, İstihdam son dakika haberleri ve gelişmeleri.

İstihdam - Bugün
Gaziantep'te kadın kursiyerlere hibe ve destek programları anlatıldı
Gaziantep Bakırcılar ve Sedefçiler Odası Başkanı Celal Açık, AA muhabirine, programın ilk kez düzenlendiğini ve istihdama katkı sağlamak istediklerini söyledi.
İstihdam - Bugün
Mamak'ın gençleri bilim olimpiyatlarına hazırlanacak
Mamak'ta bilim ekosisteminin canlandırılması, geleceğin mesleklerine ilişkin nitelikli istihdamın artırılması ve yenilikçi ve yüksek katma değerli teknoloji geliştirme ağı kurmak hedefleri doğrultusunda yapılacak olan tüm çalışmaları gerçekleştirmek üzere kurulan Mamak Füzyon, TÜBİTAK...
İstihdam - Bugün
Türkiye'nin dijital değişim devrimi Kamu BİB'24 etkinliğinde konuşulacak
2020 ve 2021 yıllarında hızlı büyümelerinin devam ettiğini belirten Yücel, kamu kurum ve kuruluşlarının hem Devlet Malzeme Ofisi üzerinden hem de diğer alımlarındaki önceliklerini yerli markalardan yana kullanmalarından memnun olduklarını aktardı. Yücel, Technopc yatırım ve istihdam artışlarının 2022 yılı içerisinde de devam edeceğini belirtti.
İstihdam - Bugün
Bolu'da kayıt dışı çalışmayla mücadele sürüyor
Kayıtlı istihdamın önemi, kayıt dışı istihdamın çalışana ve ülkeye getirdiği yükler konusunda toplumda farkındalığı artırmak amacıyla çalışmalar yürütüldüğünü aktaran Taştan, bunun öneminin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde bir kez daha ortaya çıktığını dile getirdi.
İstihdam - Bugün
Gaziantep'in ihracat başarısı yüz güldürüyor
Gaziantep'in ihracatı, sanayisi ve istihdamıyla bölge ve ülkenin gözde üretim merkezlerinden olduğuna işaret eden Ünverdi, şu ifadeleri kullandı: "Başarımızın temelinde sektörel zenginliğimiz önemli etken ve 155 alanda binlerce çeşit üretim yapıyoruz.
İstihdam - Bugün
CHP "Turizm Sektöründe İstihdam Sorunları ve Çözüm Önerileri Çalıştayı" düzenledi
CHP Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Taşkın, çalıştayda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin en önemli sorunlarından birinin işsizlik olduğunu, bugün konuşulması gereken bir başka önemli konunun da yaklaşık 9 milyonu bulan kayıt dışı istihdam olduğunu bildirdi.
İstihdam - Bugün
Trabzon'un kuyumculuk alanındaki geleneksel el sanatları teknolojiyle buluştu
İSTİHDAMA DA KATKI SAĞLAYACAK Genel Sekreter Adıyaman; üretim, maliyet ve zaman anlamında ciddi kazanç getirecek merkezin istihdama da katkısı olacağını vurgulayarak "Trabzon'un geleneksel el sanatları olan hasır, telkâri, kazaziye gibi ürünleri de modern tasarımları ile daha katma değerli markalaşan ürünler olarak uluslararası arenada tanıtmış olacağız.
İstihdam - Bugün
Kamu bankaları kredi faiz oranlarını indirdi
Konut kredileri faiz oranlarında ise 26 Ekim'den itibaren geçerli olmak üzere 1 milyon TL altı tutarlarda yüzde 1,29, 1 milyon TL üzerindeki tutarlarda yüzde 1,34 faiz oranlarının uygulanmaya başlanacağı bildirilen açıklamada, "Bankalarımız, bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da ülkemiz ekonomisinin ve istihdamının güçlendirilmesine katkı sağlamaya, müşterilerimizin ve firmalarımızın yanında olmaya devam edecektir.
İstihdam - Bugün
Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'tan kredi faiz oranlarında indirim
Açıklamada "Bankalarımız, bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da ülkemiz ekonomisinin ve istihdamının güçlendirilmesine katkı sağlamaya, müşterilerimizin ve firmalarımızın yanında olmaya devam edecektir" denildi.
İstihdam - Bugün
Avustralya, Çin'in de talip olduğu iddia edilen Digicel Pasific telekom şirketini satın alıyor
Digicel Pacific, Papua Yeni Gine, Fiji, Samoa, Vanuatu ve Tahiti'de 1700 kişiyi istihdam ediyor.
İstihdam - Dün
CHP grup başkanvekillerinden sözleşmelilerin memur kadrolarına atanması için kanun teklifi
Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığının 2021 verilerine göre, 3 milyon 487 bin 629 kamu görevlisinin 523 bin 47 kişisinin sözleşmeli personel olduğu aktarılan gerekçede, "Geldiğimiz noktada sözleşmeli personel istihdamı çok çeşitli ve çok katmanlı sorunlara neden oluyor, kamu yönetimi ve hizmeti ile kamu personel sistemine dönük riskler ve yüksek düzeyde insani, idari ve sosyal maliyet üretiyor.
İstihdam - Dün
STM, beyaz şapkalı hackerları 7'nci kez buluşturdu
Çevrim içi olarak 22-23 Ekim'de düzenlenen CTF'de STM'nin siber güvenlik uzmanları, eğitimler vererek tecrübelerini gençlerle paylaştı. STM'nin insan kaynakları uzmanları da siber güvenlik alanında istihdam olanaklarını anlattı.
İstihdam - Dün
Türk müteahhitleri yurt dışında bu yılın 9 ayında 17,7 milyar dolarlık iş üstlendi
Yılın ikinci çeyreğinde yatırımlarda izlenen göreli iyileşmenin sürmesinin sektör için önemli olduğu belirtilen raporda, sektörde istihdam edilen kişi sayısının 2020'de ortalama 1,5 milyon dolayında iken ağustos ayı itibarıyla bu sayının 1,8 milyon olduğu kaydedildi.
title