İşsizlik Haberleri

İşsizlik haber, İşsizlik son dakika haberleri ve gelişmeleri.

İşsizlik - Bugün
New York borsası yükselişle açıldı
ABD'de bugün açıklanan verilere göre, ülkede işsizlik maaşı başvuruları düşüşünü sürdürdü.
İşsizlik - Bugün
ABD'de işsizlik maaşı başvuruları düşüşünü sürdürdü
ABD'de ilk kez işsizlik maaşı başvurusunda bulunanların sayısı, 8 Mayıs ile biten haftada 473 bine gerileyerek beklenenden fazla düşüş gösterdi.
İşsizlik - Bugün
Avrupa borsaları düşüşle açıldı
Bugünün veri gündeminde ABD'de Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) ile haftalık işsizlik başvurularının olduğunu bildiren analistler, ABD'nin 10 yıllık faizindeki gelişmelerin de yakından takip edileceğini kaydetti.
İşsizlik - Bugün
Son dakika haber | Kolombiya'da hükümet karşıtı protestolar yeniden başladı
Son dakika haberlerine göre Kolombiya'da hükümet karşıtı gösterilerle ilgili çözüm bulmak amacıyla bir araya gelen hükümet ile Ulusal Grev Komitesi arasındaki görüşmede anlaşma sağlanamaması nedeniyle sokaklar yeniden hareketlendi.
İşsizlik - Dün
AB, ekonomik büyüme tahminlerini yükseltti
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, Avro Bölgesi ekonomisinin 2021 yılına ilişkin büyüme tahminini yüzde 4,3'e yükseltti.
İşsizlik - Dün
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, 2020 TÜİK aile istatistikleri verilerini değerlendirdi Açıklaması
Kovid-19 salgını ile iyiden iyiye açığa çıkan yoksulluk ve işsizlik sorununun sadece ücretli çalışanları ve işsizleri değil, aile bireylerini de olumsuz etkilediğine dikkati çeken Ağbaba, "Bu olumsuz tablodan en çok etkilenenler ise çocuklardır.
İşsizlik - 11.05.2021
ABD'de açık iş sayısı martta rekor seviyeye ulaştı
Artan işsizlik yardımları, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastalığına yakalanma korkusu ve çocuk bakımının olmaması gibi bir dizi faktörün, çalışanları işe dönmekten alıkoyduğu belirtiliyor.
İşsizlik - 11.05.2021
Varlık Yönetim Şirketleri Derneği, PwC ile sektöre yeni bir çözüm model önerdi
Çözüm modelinin topluma, ekonomiye ve ülkeye katkısı olacağının altını çizen Ünlüdoğan, takipteki alacaklar sorununun kapsayıcı çözümünün, işsizlik oranını düşürebileceğini dile getirdi.
İşsizlik - 11.05.2021
Merkez Bankası Para Politikası Kurulu Toplantı Özeti Açıklaması
Şubatta tarım dışı istihdamın yatay seyrettiği ve katılım oranındaki artışla toplam ve tarım dışı işsizlik oranlarının 0,7 puan yükselerek sırasıyla yüzde 13,4 ve yüzde 15,3 olarak gerçekleştiği hatırlatılan özette, "Yüksek frekanslı işgücü piyasası verileri, salgın kısıtlamalarının sıkılaştırılması ile birlikte işgücü piyasasındaki iyileşme eğiliminin durakladığına, kısıtlamalardan doğrudan etkilenen ve uzaktan çalışma imkanı daha sınırlı olan sektörlerde iş imkanlarının görece zayıf seyrettiğine işaret etmektedir.
İşsizlik - 11.05.2021
KOTO'dan, pandemiyle iktisadi mücadelede yeni talepler
-Özellikle züccaciye sektöründe faaliyet gösteren mikro ve küçük ölçekli işletmelerin /esnafın korunması adına zincir marketlerde satış yasağının pandemi sonrasında da sürdürülmesi, -Mikro ve küçük ölçekli işletmelerin/esnafın ticari hayatının sürdürülebilir olması adına zincir marketlerin pandemi sonrasında da çalışma sürelerinin kısaltılması gerekliliği, KREDİ VE KREDİ KARTI BORÇLARININ FAİZSİZ ERTELENMESİ §Üyelerimizin pandemi sürecinde kamu ve özel bankalardan kullanmış olduğu kredi ve kredi kartı borçlarının faizsiz bir şekilde ileri bir tarihe ertelenmesi, 17 GÜN BOYUNCA TAM KAPANAN İŞYERLERİBE SGK DESTEĞİ §İçişleri Bakanlığının muaf kişiler /yerler listesinde bulunmayan ve tam kapanma döneminde 17 gün çalışamayan üyelerimizin SGK ödemelerinin işsizlik fonundan karşılanması, TAHLİYE TEHDİDİ ORTADAN KALDIRILMALI §Pandemi döneminde zor günler geçiren esnaf ve tüccarın kira ödemelerini aksatması durumu mülk sahibi tarafından tahliye sebebi olarak kullanılabilmektedir.
İşsizlik - 11.05.2021
Veri seti açıklanmayan enflasyon çalışmalarına iktisatçı eleştirisi
"TÜİK verileri uluslararası standart ve ölçülere uygundur" TÜİK verilerinin uluslararası kurumlar tarafından denetlendiğini dile getiren Şener, "TÜİK verileri uluslararası standart ve ölçülere uygundur. Toplumun tamamını ilgilendiren, enflasyon, büyüme ve işsizlik gibi makroekonomik verilerin istatistiği ancak TÜİK gibi büyük kurumlar tarafından derlenebilir.
İşsizlik - 10.05.2021
Türkiye'nin ekonomi politikaları, ESAM İstanbul'un sempozyumunda ele alındı
ESAM İstanbul Ekonomik Araştırmalar Direktörlüğü'nün hazırladığı ve iki oturumda gerçekleştirilen sempozyumda, para, enflasyon, işsizlik ve maliye politikaları masaya yatırıldı.
İşsizlik - 10.05.2021
CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması
Öztrak, "Mart ayı işsizlik rakamları bugün açıklandı.
İşsizlik - 10.05.2021
New York borsası karışık seyirle açıldı
ABD'de geçen haftanın son işlem gününde açıklanan verilere göre, tarım dışı istihdam, nisanda 266 bin kişi artarak piyasa beklentilerinin altında kalırken, işsizlik oranı yüzde 6'dan yüzde 6,1'e tırmanmıştı.
İşsizlik - 10.05.2021
Borsa haftaya yükselişle başladı
Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, haftaya yüzde 0,59 artışla 1.449,84 puandan başladı.
İşsizlik - 09.05.2021
Irak'taki 2019 gösterilerinin öne çıkan aktivistlerinden Vazni öldürüldü
Irak'ta Ekim 2019'da işsizlik, yolsuzluk ve kamu hizmeti yetersizliği nedeniyle geniş çaplı gösteriler düzenlenmişti.
İşsizlik - 08.05.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 81 ilden gençlerle videokonferans yöntemiyle buluştu: (4)
Bununla birlikte zorunlu olarak aldıkları kısıtlama tedbirlerinden olumsuz etkilenen kesimler olduğunu da bildiklerini belirten Erdoğan, şöyle devam etti: "Hiçbir vatandaşımızı sahipsiz bırakmama anlayışıyla çok yönlü bir destek programını hayata geçirdik. Salgın döneminde şimdiye kadar, sosyal koruma kalkanı adı altında, bakın gençler burası çok önemli, 61 milyar liralık bir meblağı karşılıksız olarak her kesimden ihtiyaç sahibi insanımıza dağıttık. 61 milyar diyorum. Bu çerçevede, hane bazlı sosyal destekler kapsamında yaklaşık 2 milyon 300 bin ihtiyaç sahibi vatandaşımıza 8,5 milyar lira aktardık. İstihdamı korumaya yönelik kısa çalışma ödeneğinden 3 milyon 765 bin, nakdi ücret desteğinden 2,5 milyon, işsizlik ödeneğinden 1 milyon insanımız istifade etti.
İşsizlik - 08.05.2021
Sorgun'a 1000 kişinin istihdam edileceği tekstil fabrikası yapılacak
Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci, gazetecilere, ilçenin en öncelikli sorunlarının başında işsizlik geldiğini, belediye olarak da buna çözüm getirmeye çalıştıklarını söyledi.
İşsizlik - 08.05.2021
AB, Avrupa Günü'nde "geleceğine" odaklanmak istiyor
Bu amaçla kurulan internet sitesinde iklim değişikliği ve çevre, sağlık, ekonomi, sosyal adalet, işsizlik, dış politika, güvenlik, hukukun üstünlüğü, haklar ve değerler, dijital dönüşüm, demokrasi, göç, eğitim, kültür, gençlik ve spor gibi birçok alanda görüşlerin, önerilerin veya tavsiyelerin sunulabilmesi sağlanıyor.
İşsizlik - 07.05.2021
New York borsası yükselişle kapandı
ABD'de bugün açıklanan verilere göre, tarım dışı istihdam, nisanda 266 bin kişi artarak piyasa beklentilerinin altında kalırken, işsizlik oranı yüzde 6'dan yüzde 6,1'e tırmandı.
İşsizlik - 07.05.2021
ABD Hazine Bakanı Yellen, nisanda istihdamdaki artışın ekonomide "devam eden ilerlemeyi" yansıttığını söyledi
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında, uygulamaya konulan destek paketiyle artan işsizlik yardımlarının işe dönüşleri azalttığı yönündeki yorumların sorulması üzerine Yellen, bazı vatandaşların henüz çalışmaya dönmeye hazır olmadıklarının görüldüğünü ancak işsizlik yardımlarının istihdama engel olduğunu düşünmediğini ifade etti.
İşsizlik - 07.05.2021
ABD Başkanı Biden: "Haziranda Putin ile görüşebileceğimize eminim ancak yer ve zaman belli değil"
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında uygulamaya konulan destek paketiyle artan işsizlik yardımlarının işe dönüşleri azalttığı yönündeki yorumların sorulması üzerine Biden, buna inanmadığını, ölçülebilir bir şey olmadığı yanıtını verdi.
İşsizlik - 07.05.2021
New York borsası zayıf gelen istihdam verisinin ardından karışık seyirle açıldı
ABD'de bugün açıklanan verilere göre, tarım dışı istihdam, nisanda 266 bin kişi artarak piyasa beklentilerinin altında kalırken, işsizlik oranı yüzde 6'dan yüzde 6,1'e tırmandı.
İşsizlik - 07.05.2021
ABD'de işsizlik oranı nisanda beklenenin aksine yüzde 6,1'e yükseldi
ABD'de tarım dışı istihdam, nisanda 266 bin kişi artarak piyasa beklentilerinin altında kalırken, işsizlik oranı yüzde 6,1'e tırmandı.
İşsizlik - 07.05.2021
Filistin'de ulusal birlik hayalleri başka bahara mı kaldı?
Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın İsrail işgali ve ablukası altındaki Filistin topraklarında 22 Mayıs'ta yapılacağı ilan edilen Filistin genel seçimlerinin ertelendiğini açıklaması bölgede büyük yankı uyandırdı.
İşsizlik - 07.05.2021
Son dakika haber! Avrupa borsaları yükselişle açıldı
Öğleden sonra ABD'de açıklanacak nisan ayı istihdam raporundaki veriler ile Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde'ın konuşmasının takip edileceğini kaydeden analistler, ABD'de tarım dışı istihdamın nisanda 978 bin kişi artması, işsizlik oranın ise yüzde 6'dan yüzde 5,8'e gerilemesinin beklendiğini söyledi.
İşsizlik - 07.05.2021
BIST100 yüzde 0.48 artışla başladı, dolar 8.27 lirada
TSKB'nin günlük bülteninde, küresel piyasalarda risk iştahının dün iyimser bir seyir izlediği belirtilerek, şu değerlendirme yapıldı: "Makroekonomik veri akışı dün sınırlı kalsa da bir süredir beklentilerden güçlü gelen veriler ve şirket bilançolarının yansımasıyla riskli varlıklar dün bir miktar toparlandı. Euro Bölgesi'nde Mart ayı perakende satışlar beklentilerin üzerinde gelirken, ABD'de işsizlik maaşı başvuruları 1 Mayıs'ta sona eren haftada tahminlerin altında kaldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: İşsizlik Haberleri | İşsizlik Haber - Haberler - İşsizlik haberleri, son dakika işsizlik haber ve gelişmeleri burada. New York borsası yükselişle açıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 13.5.2021 19:51:44. #1.16#

title