Hacker Haberleri

Hacker haber, Hacker son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hacker - 11.01.2021
3 ilde sahte iş ilanıyla dolandırıcılık çetesine operasyon: 13 gözaltı
DİYARBAKIR'da polis ekiplerince yapılan teknik takip sonucu, sosyal medya üzerinden 'evde kına paketleme, kalem montajı' gibi sahte iş ilanları verip çok sayıda kişiyi dolandıran suç örgütüne yönelik 3 ilde düzenlenen operasyonda, 13 şüpheli gözaltına alındı.  Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, internet üzerinden işlenen suçların önlenmesine yönelik çalışma başlattı. Bu kapsamda harekete geçen ekipler, Diyarbakır'da sahte iş ilanı veren bir suç örgütünü tespit etti. Polis, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla 3 ay sürdürdükleri araştırmada, suç örgütünün sosyal medya üzerinden 'evde kına paketleme, kalem montajı' gibi sahte iş ilanları verdiklerini, örgüt içeriSinde 'hacker' olarak tabir edilenler tarafından açılan binlerce sahte sosyal medya hesaplarıyla sahte iş ilanlarının altına güven verici yorumlar yaptıkları, vatandaşlardan başvuru ücreti ve teminat bedeli adı altında talep ettikleri ücretleri örgüte ait hesaplara eft yaptıkları belirledi.
Hacker - 30.12.2020
Alman mikrobiyolog yazardan "mikroplar dünyasına" farklı bakış
Alman mikrobiyolog ve yazar Jörg Hacker, mikroplar ve insanlar dünyasını farklı bir bakış açısıyla sunuyor.
Hacker - 29.12.2020
Siber dolandırıcılık şebekesi para paylaşımını sanal para üzerinden yapmış
İddianamede ayrıca, mağdurlardan elde edilen 405 bin liranın açığa çıkmasını engellemek için paraların sanal para piyasası üzerinden ana şüpheli ve hackerlarla paylaşıldığı tespitinde bulunuldu.
Hacker - 26.12.2020
Türkiye inovasyonu konuştu
Kurzweil şöyle devam etti: "Yapay zeka alanında hayatımızın her alanını etkileyecek inanılmaz gelişmeleri görmeye devam edeceğiz. Yıllar geçtikçe, insanlar aslında çok fazla değişmiyor. Ama bilgisayarlar her yıl gerçekten büyük ilerleme kaydederek ilerlemeye devam ediyor ve ilerlemeleri devam edecek bu nedenle önümüzdeki yıl teknolojik ilerlemelerin bu yıldan daha büyük olmasını bekleyebiliriz. Bu ilerleme katlanarak devam edecek. Katlanarak gelişen teknolojinin gücünü ayrıştırmanın dünyayı etkilemenin en iyi yolu olduğunu düşünüyorum. Yakında tüm ürün ve hizmetlerin değerinin yüzde 100'ü yazılım ve ilgili bilgi biçimlerinden oluşacak." SİBER GÜVENLİK UZMANI CURRAN: "6 KAREKTERLİ ŞİFRE BİR SANİYEDE KIRILIYOR" Siber güvenliğin nasıl sağlanması gerektiğiyle ilgili tavsiyelerde bulunan etkinliğe katılan Teknoloji İletişimcisi Ulster Üniversitesi Profesörü Kevin Curran, "Yapacağınız en önemli şey cihazlarınızı güncellemek, güncelleme geldiğinde bütün uygulamaları güncelleyin. Ama şifre yöneticisi kullanmaya özen gösterin çünkü ziyaret ettiğiniz her bir site için uzun ve karmaşık şifreler olacaktır. Buradaysa hatırlamanız gereken tek şey bir ana şifre olur. Şifre yöneticisi kullanamıyorsanız o zaman şifrelerinizin olabildiğince uzun ve karmaşık olmasına dikkat edin. Altı karakterli bir şifreyi kırmak için ortalama bir oyun GPU'sunda artık bir saniye yetiyor. Ama şifreyi 12 karakterli yaparsanız onu kırmak iki bin sene sürecektir. Şifreniz ne kadar uzun olursa, kaba kuvvetle kırmanın tekrardan meydana gelebilmesi o kadar karmaşık olacaktır. Ziyaret ettiğiniz tüm sitelerde çok faktörlü kimlik doğrulamayı devreye almayı unutmayın. Umuma açık kablosuz bağlantılara evinizde kendi şifrenizle kullandığınız kablosuz bağlantılardan farklı yaklaşın. Bir ağ üzerinde yaptıklarınıza dikkat edin ve telefonunuzda veya cihazınızda uygulama kullanıyorsanız, bu uygulamaları kaldırın çünkü belki de bunlar hackerların cihazınıza girmek için kullandığı saldırı unsuru olabilirler.
Hacker - 24.12.2020
Jandarmadan uluslararası dolandırıcılık operasyonu
ÖRGÜT LİDERİ, ÜST YÖNETİCİ, YÖNETİCİ VE ÖRGÜT ÜYELERİ Jandarma ekiplerince yaklaşık üç ay süren teknik ve fiziki takip ile yabancı uyruklu A.N.E.A. liderliğindeki örgüt üyelerinin kullandığı adresler tespit edildi. Örgütün yapısı da "şirket yetkilileri ile parasal konularda iletişime geçen şüphelinin örgüt lideri, bilişim işlemlerini yöneten ve hacker olan şüphelinin örgüt üst yöneticisi, elde edilen suç gelirlerinin toplanması ve dağıtılmasından sorumlu olan şüphelinin örgüt yöneticisi, örgütün faaliyetlerine devam edebilmesi için kendisi ve başkaları adına şirketler üzerinden yeni hesaplar açan şüphelilerin örgüt üyeleri" belirlenerek deşifre edildi.
Hacker - 23.12.2020
Büyük güçlerin siber savaşı
Bu arada bir parantez açıp siber savaşın aktörlerinden de bahsedilmesi gerekir. Zira siber saldırılar yalnız (hacker ağları gibi) organize suç örgütleri, devletler, devlet destekli hackerlar, yasadışı gruplar ve ağlar veya hükümete bağlı aktörler tarafından yönlendirilebilir.
Hacker - 23.12.2020
22 Aralık 2020 Haberleri
22 Aralık 2020 Manşet Haberleri.
Hacker - 21.12.2020
Suudi Arabistan ve BAE onlarca gazetecinin telefonunu hacklemiş
BAE ve Suudi Arabistanlı hackerların operasyonu Citizen Lab raporunda, El-Cezire çalışanlarından 18'inin NSO Group operatörlerine bağlanan dört farklı "küme" tarafından hacklendiği ve bunun da Suudi Arabistanlı Monarchy kod adlı bir operatör tarafından gerçekleştirildiği belirtildi.
Hacker - 18.12.2020
ABD'ye yönelik yeni bir siber saldırı gerçekleşti
Beyaz Saray tarafından yapılan Pazar günü yapılan açıklamada, ABD Hazine ve Ticaret Bakanlığı'na "yabancı bir hükümetin" siber saldırıda bulunduğu ifade etmiş, Hazine Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığına bağlı Ulusal Telekomünikasyon ve Enformasyon İdaresinin sistemlerine yapılan saldırıda belgelerin sızdırıldığı iddia edilmişti. Beyaz Saray'ın açıklamasının ardından siber saldırının arkasında Rusya hükümetine bağlı çalışan hacker'ların olduğu iddiası ortaya atılmış ve Rusya'nın Washington Büyükelçiliği ise bu iddiaları yalanlamıştı.
Hacker - 16.12.2020
ABD'li senatörler Rusya'nın ABD'li kurumlara saldırısına ilişkin detaylı bilgi talep ediyor
ABD'li Cumhuriyetçi ve Demokrat senatörler, Rus bir hacker grubunun ABD Ticaret, Hazine ve İç Güvenlik Bakanlıkları da dahil olmak üzere çeşitli kurumlara yönelik siber saldırısına ilişkin, soruşturmayı yürüten makamlardan detaylı bilgi talep etti.
Hacker - 14.12.2020
ABD Hazine ve Maliye bakanlıklarına "yabancı bir hükümetten" siber saldırı
Öte yandan Washington Post gazetesi, söz konusu sızıntının arkasında Rusya hükümetine bağlı çalışan hackerların olduğunu öne sürdü.
Hacker - 10.12.2020
"Alışverişlerde internet korsanlarına karşı tedbirli olunması" uyarısı
Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bilgin Metin, AA muhabirinin sorularını yanıtlarken, "Biz nasıl şu anda internet üzerinden alışveriş yapmak için bir nevi internet seyahat ediyorsak eski zamanlarda ticaret yapmak için gemiler denize açılırdı, yollarını korsan gemileri keserdi. Şimdi de internet korsanları var bunları hacker adını veriyoruz.
Hacker - 08.12.2020
Hacker kiralama grubu DeathStalker, Amerika ve Avrupa'yı vuruyor
Kötü şöhretli hacker kiralama grubu DeathStalker'ın, finans ve hukuk sektöründeki şirketlerden hassas iş bilgilerini çalmak için Amerika ve Avrupa'yı hedef aldığı belirtildi.
Hacker - 04.12.2020
3 Aralık 2020 Haberleri
3 Aralık 2020 Manşet Haberleri.
Hacker - 27.11.2020
İsrail'le yakınlaşan BAE siber cephanesini güçlendiriyor
BAE'nin siber gücü kimleri tehdit eder? BAE'nin siber güç konusunda bölgede etkili bir devlet olmayı arzuladığı öne sürülebilirken diğer bölge devletlerinin buna nasıl tepki vereceği de tartışma konusu. Özellikle İran açısından bir tehdit olarak telakki edildiği düşünülen İsrail-BAE ortaklığının, İran'ın siber alanda daha üst seviyede girişimlerine neden olabileceği değerlendirilebilir. İsrail'in BAE'ye sağladığı siber araçlar üzerinden İran'ın resmi varlıklarına ya da özel girişimlerine yönelik istihbarat faaliyetleri yürütebilmesi ihtimal dahilinde. BAE'nin gelişen operasyonel siber gücüne karşılık olarak ise İran, özellikle APT gruplarının (hackerlar, siber suç grupları) teknik altyapısını ve ofansif siber yeteneklerini geliştirme amaçlı adımlar atabilecektir.
Hacker - 06.11.2020
'Mezopotamia Hackers' grubu soruşturmasında 8 gözaltı kararı
kuruluşu ile tüzel kişiliklere ait internet sitelerine yetkisiz erişim gerçekleştirdiği tespit edilen ve PKK/KCK silahlı terör örgütünün talimatıyla faaliyet yürüten 'Mezopotamia Hackers' isimli örgüt grubunun 8 üyesi hakkında gözaltı kararı verdi.
Hacker - 06.11.2020
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımız Terör Suçları Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturma kapsamında; 01.09.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımız Terör Suçları Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturma kapsamında; 01.09.2020 tarihinde yapılan operasyonun devamı niteliğinde, PKK/KCK silahlı terör örgütü içerisinde ve örgütün talimatıyla faaliyet yürüten MEZOPOTAMİA HACKERS grubu isimli örgüt grubuna mensup şüphelilerin 81 ilimizde 411 kamu kurum/kuruluşu ile 14.
Hacker - 30.10.2020
ABD başkanlık seçimlerine "manipülasyon" gölgesi
Bu iddialar sonrasında konuya ilişkin olarak Federal Soruşturma Bürosu (FBI), Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) ve Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) tarafından 7 Ocak 2017 tarihinde kamuoyuna açıklanan ortak raporda; Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in 2016 ABD başkanlık seçim sürecinin manipülasyonu emrini bizzat verdiği, bu manipülasyonun temel amacının Demokrat Parti'ye kamuoyu güvenini sarsmak olduğu, süreçten Demokrat Parti adayı Clinton'ın açıkça zarar gördüğü ve bu durumdan diğer başkan adayı Donald Trump'ın da istifade ettiği belirtilmişti.[2] ABD siyasetinde manipülasyon tartışmaları ABD resmi kurumlarınca Rus hükümetine yapılan söz konusu açık suçlamalar sonrasında, dönemin ABD Başkanı Barack Obama tarafından çoğunluğu GRU mensubu olduğu iddia edilen 35 Rus diplomatın, ABD başkanlık seçimlerini hedef alan siber saldırılarda rol aldıkları iddiasıyla sınır dışı edilmeleri kararlaştırılmış, Maryland ve New York'taki Rus diplomatik temsilciliklerinin kapatılması kararı alınmıştı. [3] Söz konusu sınır dışı kararı karşısında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından 1 Haziran 2017'de yapılan açıklamada kullanılan "vatansever Rus hackerler" şeklindeki ifade dünya kamuoyunda geniş yankı bulmuştu.
Hacker - 23.10.2020
ABD'den Rus araştırma enstitüsüne "kötü amaçlı yazılım" yaptırımı
Açıklamada, bu yazılımın son yıllarda ABD'ye karşı Orta Doğu'da kullanıldığı ve yazılımın arkasındaki bilgisayar korsanlarının (hacker) ABD tesislerini araştırdığı bildirildi.
Hacker - 23.10.2020
22 Ekim 2020 Haberleri
22 Ekim 2020 Manşet Haberleri.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Hacker Haberleri | Hacker Haber - Haberler - Hacker haberleri, son dakika hacker haber ve gelişmeleri burada. Sahte iş ilanıyla dolandırıcılık çetesine operasyonda 6 tutuklama.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.1.2021 04:01:35. #1.14#
title