Güney Asya Haberleri

Güney Asya haber, Güney Asya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Güney Asya - 14.10.2021
Son dakika haber... Pakistan küresel ısınma sebebiyle varoluşsal bir krizle karşı karşıya
Haberde, son yıllarda yüksek sıcaklıkların çok sayıda insanın hayatına mal olduğuna işaret edilirken, tarımsal üretimin de bundan etkilendiği kaydedildi. ??????? Uzmanlar, 10 yıldır Pakistan'ı uyarıyor Yerel ve uluslararası çevre uzmanları, uzun süredir acil ve sert adımlar atılmazsa Pakistan'da ve Güney Asya'da işlerin daha da kötüleşeceği konusunda uyarıyor.
Güney Asya - 11.10.2021
Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Suriye'deki saldırılara tahammülümüz kalmadı
'ONURLU VE İLKELİ TAVRIN BİR BEDELİ VAR' Erdoğan, Türkiye olarak Balkanlar'dan Kafkaslar'a, Afrika'dan Güney Asya'ya kadar geniş bir coğrafyada hep mazlumun, mağdurun, hakkın ve hakikatin yanında yer aldıklarını belirterek, "Hiç şüphesiz bu onurlu ve ilkeli tavrın bir bedeli var.
Güney Asya - 11.10.2021
Türkiye iklim değişikliği ve göç konusunda yeni bir döneme giriyor
"2023 vizyonumuzu yeni ve daha büyük adımlarla tahkim ettiğimiz bir döneme girdik" Salgının dünyadaki adaletsizlikleri, haksızlıkları, bencillikleri ve bunları örtmek için yapılan güç gösterilerinin gerisindeki zayıf siyasi, sosyal yapıları da gün yüzüne çıkarttığını kaydeden Erdoğan, "Küçük bir kesimin güvenliği ve refahı için asırlardır sömürülen, bölünen, parçalanan, birbirine kırdırılan, vicdan ve ahlak dışı her türlü muameleye maruz bırakılan insanlığın kalanı artık bu çarpık sisteme itiraz ediyor. BM'de dile getirdiğimiz 'Dünya 5'ten büyüktür' sözünü daha adil bir dünyanın mümkün olduğu tezi ile genişleterek insanlığın bu ortak duygularına tercüman oluyoruz. İşte bu anlayışla Türkiye olarak Balkanlar'dan Kafkaslara, Afrika'dan Güney Asya'ya kadar geniş bir coğrafyada hep mazlumun ve mağdurun, hakkın ve hakikatin yanında yer alıyoruz.
Güney Asya - 11.10.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslendi: (2)
Kovid-19 salgınının dünyadaki adaletsizlikleri, haksızlıkları, bencillikleri ve bunları örtmek için yapılan güç gösterilerinin gerisindeki zayıf siyasi, sosyal yapıları da gün yüzüne çıkardığını belirten Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Küçük bir kesimin güvenliği ve refahı için asırlardır sömürülen, bölünen, parçalanan, birbirine kırdırılan vicdan ve ahlak dışı her türlü muameleye maruz bırakılan insanlığın kalanı artık bu çarpık sisteme itiraz ediyor. Birleşmiş Milletlerde dile getirdiğimiz 'Dünya beşten büyüktür' sözünü daha adil bir dünyanın mümkün olduğu teziyle genişleterek insanlığın bu ortak duygularına tercüman oluyoruz. İşte bu anlayışla Türkiye olarak Balkanlardan Kafkaslara, Afrika'dan Güney Asya'ya kadar geniş bir coğrafyada hep mazlumun, mağdurun, hakkın ve hakikatin yanında yer alıyoruz.
Güney Asya - 10.10.2021
Haftanın tarihine bakış
2013- Güney Asya ülkelerinden Laos'ta iç hatlar seferini yapan bir yolcu uçağının düşmesi sonucu 44 kişi öldü.
Güney Asya - 08.10.2021
Pakistan'dan "ABD ile sürdürülebilir ilişki arzuluyoruz" vurgusu
Kureyşi'den Cammu Keşmir'deki insan hakları ihlallerine vurgu Hindistan'ın Cammu Keşmir bölgesindeki insan hakları ihlallerine de değinen Kureyşi, Güney Asya'da barış ve istikrar için Keşmir meselesinin çözülmesi çağrısında bulundu.
Güney Asya - 06.10.2021
Mesut Özil'den İngiltere'de Güney Asyalılar için futbol okulu
Fenerbahçe'nin yıldız futbolcusu Mesut Özil, İngiltere'de yaşayan Güney Asya kökenli vatandaşların futbola katılımını artırmak için Bradford kentinde yeni bir futbol eğitim merkezi kurdu.
Güney Asya - 01.10.2021
Son dakika haberleri: Bakan Muş, eylül ayı dış ticaret rakamlarını açıkladı: (2)
"İşini dürüst yapan işletmeler denetimden memnun" Vatandaşlardan gelen bu başvurulara Bakanlık olarak kayıtsız kalmadıklarını ve derhal harekete geçtiklerini bildiren Muş, şunları belirtti: "Bu kapsamda, ticaret il müdürlüklerimiz vasıtasıyla 81 ilimizde rutin olarak yaptığımız denetimleri daha da sıkılaştırdık. Tüm denetim elemanlarımızı seferber ederek özellikle gıda, sebze ve meyvede arz talep dengesiyle uyuşmayan haksız ve manipülatif fiyat artışlarını incelemeye aldık. Buna ilave olarak, Bakanlığımıza bağlı olan Rehberlik ve Teftiş Başkanlığımızı harekete geçirerek, sebze ve meyve hallerinde incelemeler başlattık. İlk etapta 9 büyükşehrimizde bulunan 10 toptancı halinde inceleme yapmak üzere müfettiş görevlendirmesi yaptık. Daha sonraki süreçte 5 zincir marketle ilgili yine müfettişleri göndermek suretiyle bir inceleme sürecini başlattık. Keza bir başka sektör olan otomotivde de bir adım attık. ÖTV matrah değişikliği kaynaklı indirimleri, çeşitli usulsüzlüklerle fiyatlara yansıtmayanlara ilişkin teftiş başkanlığımızı harekete geçirdik. Bu çerçevede, piyasayı bozucu faaliyette bulunanlara karşı gereken tedbirleri aldık ve almaya devam ediyoruz." Kanunlara riayet eden, işini dürüst yapan işletmelerin ve esnafın denetimlerden memnun olduğunu gördüklerine işaret eden Muş, şöyle konuştu: "Zira burada yaptığımız denetimler, hiçbir surette serbest piyasa koşullarına müdahale şeklinde olmamıştır ve olmayacaktır. Özellikle son dönemlerde yaptığımız denetimleri 'Polisiye tedbirlerle fiyatları düşürmeye çalışıyorlar' şeklinde lanse etmeye çalışan bazı art niyetli çevrelerin olduğunu görüyoruz. Bugüne kadar haksız yorumlarla 'Neden denetleme yapılmıyor?' diyen bazı muhalif çevrelerin, bugün 'Niçin denetleme yapıyorsunuz?' yaygarası koparmasının bizim açımızdan hiçbir kıymetiharbiyesi yoktur. Zira bu çevrelerin derdi, vatandaşımızın aşı, ekmeği ve refahı değil, kendilerinin siyasi rant elde etme çabasıdır. Şunu anlamakta zorlanıyoruz, kamunun denetleme yetkisini kullanmasından kim, neden rahatsız olur? Yapılan denetimler, polisiye tedbirlerle fiyatları düşürme çabası değildir. Kamunun denetleme görevini yerine getirmesidir. Ticari ve ekonomik faaliyetlerin hukuka uygun şekilde yapılmasını sağlamaktır. Biz Ticaret Bakanlığı olarak denetim sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz. Bu bizim hem görevimiz hem de sorumluluğumuz. Tarım ve Orman Bakanlığımız tarımsal üretim noktasında, Hazine ve Maliye Bakanlığımız ile Merkez Bankamız enflasyonla mücadele noktasında bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da gereken çalışmaları yapmaya devam edecektir." "Paris İklim Anlaşması'nın onay süreci tamamlanacak" Bakan Muş, gelecek yıllarda küresel talebin bölgesel dağılımının ciddi biçimde dönüşümüne şahit olunacağını aktarırken, Afrika ve Güney Asya'nın küresel gelirden aldığı payın düzenli artacağının beklendiğini söyledi.
Güney Asya - 01.10.2021
İnsan hakları örgütlerinden, Arakanlı Müslümanların liderlerinden Ullah'ın öldürülmesine tepki
İnsan Hakları İzleme Örgütünün Güney Asya Direktörü Meenakshi Ganguly, yaptığı açıklamada Arakan toplumu için önemli ses olarak nitelendirilen Mohib Ullah'ın, Arakanlı Müslümanların yaşamları ve gelecekleriyle ilgili kararlarda söz sahibi olma hakkını her zaman savunduğunu belirtti.
Güney Asya - 01.10.2021
Hindistan'ın Ankara Büyükelçiliği'nde "Hindistan Teknik ve Ekonomik İş birliği Günü" etkinliği
Davete, Dışişleri Bakanlığı Güney Asya Genel Müdürü Büyükelçi Rıza Hakan Tekin, ITEC mezunları ve çok sayıda davetli katıldı.
Güney Asya - 29.09.2021
Bangladeş'te mülteci kampında Arakanlı Müslüman lider öldürüldü
HRW Güney Asya Direktörü Meenakshi Ganguly, "Mohib Ullah, Bangladeş'e mülteci olarak geldiklerinde akıl almaz kayıplar yaşayan ve acılar çeken Arakanlı Müslümanlar topluluğu için hayati bir sesti.
Güney Asya - 28.09.2021
Wild Rift: Horizon Cup, 500.000 dolarlık bir ödül havuzuna sahip olacak
Wild Rift şu anda dünyanın birçok bölgesinde ilk çıkış yılında ve hala Güney Asya'da mevcut değil.
Güney Asya - 26.09.2021
Son dakika haber! Pakistan'da yıldırım isabet eden 5 kişi öldü
Güney Asya'da haziran-eylül döneminde etkili muson yağışları, her yıl büyük çaplı doğal afet ve kazalara yol açıyor.
Güney Asya - 25.09.2021
Pakistan Başbakanı Han'dan dünyaya Afganistan'daki hükümete destek çağrısı
Han, Güney Asya'da kalıcı barış için Keşmir meselesinin BM Güvenlik Konseyi kararları doğrultusunda serbest ve adil plebisit ile çözülmesi gerektiğini vurgulayarak, ülkesinin Hindistan ile barışı arzuladığını söyledi.
Güney Asya - 24.09.2021
Pakistan ve ABD dışişleri bakanları, New York'ta Afganistan'daki gelişmeleri görüştü
Kureyşi, Hindistan'ın Cammu Keşmir bölgesindeki insan hakları ihlallerine de dikkati çekerek, Keşmir meselesinin çözümünün Güney Asya'da kalıcı barış ve istikrar için önemli olduğunun altını çizdi.
Güney Asya - 23.09.2021
Pakistan, İİT'den Keşmir konusunda daha fazla çaba göstermesini istedi
Kureyşi, Keşmir sorununun Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi kararları ve Keşmir halkının istekleri doğrultusunda adil bir şekilde çözülmeden Güney Asya'da barışın mümkün olmayacağını kaydetti.
Güney Asya - 23.09.2021
Yurt dışı müteahhitlik hizmetlerinde "akreditasyon sistemi" hazırlığı
Türkiye'nin dış müteahhitlik karnesi Eren'in verdiği bilgiye göre, 1972'de Trablus Limanı işinin üstlenilmesiyle başlayan Türkiye'nin dış müteahhitlik süreci, aradan geçen zamanda 430 milyar dolarlık iş bitirme üretti. 129 ülkede 10 bin 832 proje tamamlanırken Türk müteahhitlerinin en büyük pazarı, tamamlanan işlerin yüzde 45'inin gerçekleştirildiği Avrasya coğrafyası oldu. Orta Doğu yüzde 25, Afrika yüzde18, Avrupa yüzde 7,5, Güney Asya ve Uzak Doğu yüzde 3, ABD ve diğer ülkeler de yüzde 1,5 düzeyinde pay aldı.
Güney Asya - 15.09.2021
Son dakika haberi... BM: Küresel ekonomi, 2021'de yüzde 5 ile son 50 yılın en hızlı hızıyla büyüyecek
Kovid-19 krizinin ekonomiye verdiği zarar, küresel finansal krizden daha büyük Raporda, kümülatif küresel gelir kaybının 2020-2022'de yaklaşık 13 trilyon dolar olmasının beklendiğine yer verilerek, "Dünya genelinde, özellikle gelişmekte olan bölgelerde, Kovid-19 krizinin ekonomiye verdiği zarar, küresel finansal krizden (2008-2009) daha büyük olmuştur. Bu zarar özellikle Afrika ve Güney Asya'da daha belirgin yaşanmıştır.
Güney Asya - 13.09.2021
Dünya Bankası: İklim değişikliği 2050'ye kadar 216 milyondan fazla insanı göçe zorlayabilir
Banka, iklim değişikliğinin Güney Asya, Latin Amerika ve Sahra Altı Afrika bölgelerinde göç üzerindeki etkilerini analiz ettiği ve ilk kez 2018'de yayımladığı "Dip Dalgası" (Groundswell) raporunu Kuzey Afrika, Doğu Asya ve Pasifik, Doğu Avrupa ve Orta Asya bölgelerini de kapsayacak şekilde güncelledi.
Güney Asya - 12.09.2021
Son dakika haberi! Pakistan'da aşırı yağışların yol açtığı afet ve kazalarda ölenlerin sayısı 18'e yükseldi
Güney Asya'da haziran-eylül döneminde etkili muson yağışları, her yıl büyük çaplı doğal afet ve kazalara yol açıyor.
Güney Asya - 11.09.2021
Pakistan'da aşırı yağışların yol açtığı afet ve kazalar sonucu ölenlerin sayısı 7'ye yükseldi
Güney Asya'da haziran-eylül döneminde etkili muson yağışları, her yıl büyük çaplı doğal afet ve kazalara yol açıyor.
Güney Asya - 11.09.2021
Afganistan'a büyük yatırımlar yapan Hindistan'ın Taliban ile ilişkilerinin geleceği tartışılıyor
Yeni dönemde iki ülke arasındaki ilişkilerin tamamen kontrolden çıkabilme riskinin de olduğunu söyleyen İngiltere merkezli Uluslararası Stratejik Araştırmalar Enstitüsü'nde Güney Asya Uzmanı Dr.
Güney Asya - 10.09.2021
Son dakika haber | Pakistan'da aşırı yağışların yol açtığı afet ve kazalar sonucu 3 çocuk öldü
Güney Asya'da haziran-eylül döneminde etkili muson yağışları, her yıl büyük çaplı doğal afet ve kazalara yol açıyor.
Güney Asya - 05.09.2021
Haftanın tarihine bakış
1954- SEATO (Güney Asya Paktı) kuruldu.
Güney Asya - 04.09.2021
Pakistan'da aşırı yağışların yol açtığı afet ve kazalarda 4 kişi öldü
Güney Asya'da haziran-eylül döneminde etkili muson yağışları, her yıl büyük çaplı doğal afet ve kazalara yol açıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Güney Asya Haberleri | Güney Asya Haber - Haberler - Güney Asya haberleri, son dakika güney asya haber ve gelişmeleri burada. Türkiye'nin ihraç ürünleri filmlerle dünyaya tanıtılacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.10.2021 22:06:15. #1.16#

title