Golan Tepeleri Haberleri

Golan Tepeleri haber, Golan Tepeleri son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Golan Tepeleri - 06.06.2021
Haftanın tarihine bakış
1967- Arap-İsrail Savaşı'nda İsrail; Gazze Şeridi, Golan Tepeleri, Doğu Kudüs, Batı Şeria ve Sina Yarımadası'nı işgal etti.
Golan Tepeleri - 30.05.2021
Haftanın tarihine bakış
1967- İsrail ile Arap ülkeleri arasında, tarihe "Altı Gün Savaşı" diye geçen çatışmalar başladı. Çatışmalar sonrasında kendi topraklarından daha fazla toprak elde eden İsrail, Gazze Şeridi'ni, Beytüllahim ve Hebron kentlerini, Batı Şeria'yı ve Golan Tepeleri'ni ele geçirdi.
Golan Tepeleri - 26.05.2021
74. Dünya Sağlık Asamblesinde Filistin topraklarındaki sağlık koşullarına ilişkin karar tasarısı kabul edildi
"Doğu Kudüs dahil işgal altındaki Filistin toprakları ve işgal altındaki Suriye Golan Tepeleri'ndeki sağlık koşulları" başlıklı karar tasarısı hakkında ülkeler söz aldı.
Golan Tepeleri - 21.03.2021
Haftanın tarihine bakış
2019- Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyi, İsrail'in Golan Tepeleri işgaline karşı çıkan ve İsrail'e, BM Güvenlik Konseyi'nin 497 sayılı kararı başta olmak üzere tüm BM kararlarına uyma çağrısında bulunan karar tasarısını kabul etti.
Golan Tepeleri - 17.03.2021
Esed rejimi, İsrail'in Şam'a füze saldırısı düzenlediğini iddia etti
Esed rejiminin haber ajansı SANA, askeri kaynağa dayandırdığı haberinde, İsrail'in yerel saatle 22.35'te, işgal altındaki Golan Tepeleri yönünden Şam kent merkezinin çevresindeki rejime ait bazı noktalara füze saldırısı düzenlediğini ileri sürdü.
Golan Tepeleri - 07.03.2021
Haftanın tarihine bakış
2019- ABD yönetimi, 2018 İnsan Hakları Raporunun İsrail bölümünde, daha önce "işgal altında" şeklinde tanımladığı Golan Tepeleri için ilk kez "İsrail kontrolündeki" ifadesini kullandı.
Golan Tepeleri - 28.02.2021
Esed rejimi, İsrail'in Şam'a hava saldırısı düzenlediğini öne sürdü
Esed rejiminin haber ajansı SANA, askeri kaynağa dayandırdığı haberinde, İsrail'in yerel saatle 22.16'da, işgal altındaki Golan Tepeleri yönünden, Şam kent merkezinin çevresindeki rejime ait bazı noktalara hava saldırısı düzenlediğini ileri sürdü.
Golan Tepeleri - 09.02.2021
İsrail'den Blinken'a "Golan Tepeleri" yanıtı: Sonsuza kadar İsrail'in parçası olarak kalacak
İsrail yönetimi, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'ın işgal altındaki Suriye toprağı olan Golan Tepeleri'ne ilişkin açıklamasına, söz konusu bölgenin "sonsuza kadar İsrail'in bir parçası olarak kalacağı" cevabını verdi.
Golan Tepeleri - 09.02.2021
Son dakika haber: Açık-kaynaklı istihbaratın yükselişi
Açık-kaynaklı istihbarat alanındaki bir başka devrim niteliğindeki değişiklik ise ticari uydular aracılığıyla gelişen "görüntü istihbaratı" (imagery intelligence) alanında karşımıza çıktı. Bugün düşünce kuruluşları, özel istihbarat firmaları ve hatta gazetecilik sektörü, Golan tepeleri civarındaki İran kontrolündeki militanlar [4] ya da Kuzey Kore balistik füze tesisleri gibi çok hassas jeopolitik sorunları değerlendirirken uydu görüntülerinden yararlanmaktalar.
Golan Tepeleri - 21.01.2021
Arap basını Biden'ın ABD Başkanı olarak göreve başlamasını manşetlerine taşıdı
Gazetede, Biden'ın, işgal altındaki Golan Tepeleri ve Kudüs üzerinde İsrail'in egemenliğinin tanınması gibi Trump yönetiminin dayattığı meselelerle uğraşmak zorunda kalacağı değerlendirmesi yapıldı.
Golan Tepeleri - 20.01.2021
Eğreti barış: Arap-İsrail 'normalleşmesinin' geleceğine ilişkin jeopolitik senaryolar
Söz konusu tedrici çekilmenin sonuçlarından biri de Arap-İsrail normalleşmesi olarak belirdi. Obama yönetiminden anımsayabileceğimiz bir kavramsal çerçevede, bir nevi "geriden liderlik" ederek, başta "İran tehdidi" olmak üzere bölgesel sorunların yine bölgesel ortaklar tarafından dengelenmesi, Arap-İsrail ihtilafındaki sorun başlıklarını bir biçimde ortadan kaldırmakla mümkün olabilirdi. Bu çerçevede Trump yönetimi, ivedilikle bu sorun başlıklarına yönelik oldu-bittiler yaratarak zemini temizlemeye çalıştı. Kudüs'ün İsrail'in "başkenti" olarak kabul edilmesi, Golan Tepeleri ilhakının tanınması ve benzeri başlıklar, tek taraflı bir eylem biçimiyle "ortadan kaldırıldılar".
Golan Tepeleri - 12.01.2021
Kushner'in, Trump'ın Orta Doğu politikaları hakkında Biden ekibini bilgilendirdiği iddiası
Söz konusu toplantıda Friedman'ın, ABD tarafından Kudüs'ün İsrail'in başkenti olarak tanınması ile İsrail'in ilhak ettiği işgal altındaki Golan Tepeleri konusunda ise Biden'in Trump politikalarından geri adım atmaması gerektiğini söylediği aktarıldı.
Golan Tepeleri - 03.01.2021
Dünya Müslüman Alimler Birliği: İsrail'in kapsamlı şekilde boykot edilmesi gerekir
Açıklamada, "Fetvalarımız, topraklarımızı ve evlerimizi işgal eden, Filistin'deki ve Suriye'nin Golan Tepeleri'ndeki kardeşlerimize saldıran, topraklarına ve evlerine el koyan ve halen Mescid-i Aksa'yı işgal etmekte olan İsrail devletine, mallarına ve ürünlerine yöneliktir.
Golan Tepeleri - 25.12.2020
Fetih: ABD'nin yasa dışı yerleşimlerden gelen ürünleri "İsrail malı" sayması sömürgecilik politikasında aşırı gitmektir
ABD Dışişleri Bakanlığı, Pompeo'nun ziyaretinden kısa süre sonra, işgal altındaki Batı Şeria ve Golan Tepeleri'nde yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerinden ithal edilen ürünlerin "İsrail'de üretildi" olarak etiketlenebileceğini açıklamıştı.
Golan Tepeleri - 24.12.2020
Hamas: ABD'nin yasa dışı yerleşimlerden gelen ürünleri "İsrail malı" sayması uluslararası hukukun ihlalidir
ABD Dışişleri Bakanlığı, Pompeo'nun ziyaretinden kısa süre sonra, işgal altındaki Batı Şeria ve Golan Tepeleri'nde yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerinden ithal edilen ürünlerin "İsrail'de üretildi" olarak etiketlenebileceğini açıklamıştı.
Golan Tepeleri - 14.12.2020
Arap Birliği: İsrail'in Golan Tepeleri'ni işgali barışın önünde engel teşkil ediyor
Arap Birliği, İsrail'in Golan Tepeleri'ndeki işgalinin bölgede kapsamlı ve kalıcı barışın önünde engel teşkil ettiğini bildirdi.
Golan Tepeleri - 13.12.2020
Haftanın tarihine bakış
1981- İsrail, Suriye'nin kontrolündeki Golan Tepeleri'ni ilhak etti.
Golan Tepeleri - 12.12.2020
Dünya Müslüman Alimler Birliği, Fas'ın İsrail'le normalleşme kararını kınadı
Dünya Müslüman Alimler Birliğinden yapılan yazılı açıklamada, Birliğin, halen Mescid-i Aksa, Kudüs, bereketli topraklar ve Golan Tepeleri'ni işgal altında tutan siyonist yapıyla normalleşme konusunda duruşunun sabit olduğu belirtildi.
Golan Tepeleri - 11.12.2020
Son dakika haber: BM Genel Kurulu'nda Filistin lehine 6 karar kabul edildi
Üçüncü kararın İsrail işgali sonucu (1948) Filistinli mültecilerin geride bıraktıkları mülkler ve bunlardan elde edilen gelirlerle ilgili olduğunu aktaran Avadallah, Filistin'de ve işgal altındaki Golan Tepeleri'nde bulunan İsrail yerleşimlerinin yasa dışı olduğuna dair dördüncü kararın da 150 ülkenin desteğiyle kabul edildiğini kaydetti.
Golan Tepeleri - 09.12.2020
İsrail güçleri Golan Tepeleri'nde 10 Suriyeliyi yaraladı
İsrail güçleri, işgal altındaki Golan Tepeleri'nde rüzgar türbinlerinin kurulmasına karşı düzenlenen gösteriye müdahale ederek 10 Suriyeliyi yaraladı, 8'ini de gözaltına aldı.
Golan Tepeleri - 04.12.2020
Filistin, Bahreyn'in Yahudi yerleşim birimlerinden ürün ithalatı iddialarını yalanladığını açıkladı
Filistin Dışişleri Bakanlığı Bahreyn'in, işgal altındaki Batı Şeria ve Golan Tepeleri'nde yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerinden ürün ithalatı ve bu ürünleri İsrail'de üretilmiş olarak kabul edeceği konusundaki iddiaları yalanladığını duyurdu.
Golan Tepeleri - 04.12.2020
Son dakika haber | İsrail'i Boykot Hareketinden, "Bahreyn, İsrail'in işlediği savaş suçlarına ortak oluyor" nitelendirmesi
Edinilen son dakika gelişmesine göre "Filistin İçin İsrail'i Boykot Girişimi" olarak bilinen Boykot, Tecrit ve Yaptırımlar (BDS) Hareketi, Bahreyn'in, işgal altındaki Batı Şeria ve Golan Tepeleri'nde yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerinden ithal edilen ürünleri "İsrail'de üretildi" olarak kabul etme kararını...
Golan Tepeleri - 03.12.2020
Hamas: Bahreyn, Filistin'e karşı İsrail işgalinin yanında yer alıyor
Bahreyn Ticaret, Sanayi ve Turizm Bakanı Zeyyani, Times Of Israel gazetesine verdiği demeçte, işgal altındaki Batı Şeria ve Golan Tepeleri'nde yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerinden ithal edilen ürünleri "İsrail malı" kabul edeceklerini ve ayrı etiket kullanmayacaklarını söylemişti.
Golan Tepeleri - 03.12.2020
Bahreyn, yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerinden ithal edilen ürünleri "İsrail'de üretildi" sayacak
Bahreyn yönetiminin, işgal altındaki Batı Şeria ve Golan Tepeleri'nde yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerinden ithal edilen ürünleri "İsrail'de üretildi" olarak kabul edeceği bildirildi.
Golan Tepeleri - 29.11.2020
BM'nin Filistin'i taksim kararının 73. yılında İsrail'e sınırsınız destek verilirken Filistin meşru haklarını alamadı
Ancak İsrail bununla yetinmeyip 5 Haziran 1967'de Batı Şeria, Doğu Kudüs, Gazze, Mısır'daki Sina Yarımadası ve Suriye'deki Golan Tepeleri'ni de işgal etti.
Golan Tepeleri - 25.11.2020
Esed rejiminden İsrail'in Şam'a hava saldırısı düzenlediği iddiası
Esed rejiminin haber ajansı SANA, askeri kaynaklara dayandırdığı haberinde, İsrail'in, işgal altındaki Golan Tepeleri üzerinden yerel saatle 23.
Golan Tepeleri - 21.11.2020
Son dakika haber | Hamas: ABD'nin "İsrail etiketi" kararı Filistin halkına saldırıdır
Son dakika haberi: Hamas, ABD yönetiminin, işgal altındaki Batı Şeria ve Golan Tepeleri'nde yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerinden ithal edilen ürünlerin "İsrail'de üretildi" şeklinde etiketlenebileceği yönündeki kararının "Filistin halkına karşı tehlikeli bir saldırı" olduğunu bildirdi.
Golan Tepeleri - 20.11.2020
Filistinli yetkililerden ABD'ye "İsrail etiketi" tepkisi
Filistinli yetkililer ABD yönetiminin, işgal altındaki Batı Şeria ve Golan Tepeleri'nde yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerinden ithal edilen ürünlerin "İsrail'de üretildi" şeklinde etiketlenebileceği kararına tepki gösterdi.
Golan Tepeleri - 20.11.2020
Biden, Trump'ın İsrail politikasını nasıl revize edecek?
Trump kendinden önceki tüm ABD yönetimlerinin adeta içtihat teşkil eden politikasını bir kenara koyarak, geçen yıl Mart ayında işgal altındaki Golan Tepeleri'ni "İsrail toprağı" olarak gören kararı imzalamıştı.
Golan Tepeleri - 19.11.2020
ABD Dışişleri Bakanı Pompeo'dan işgal altındaki Golan Tepeleri'ne ziyaret
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, İsrail ziyaretinin ikinci gününde işgal altındaki Batı Şeria'da bulunan bir Yahudi yerleşim biriminin ardından işgal altındaki Golan Tepeleri'ni de ziyaret etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Golan Tepeleri Haberleri | Golan Tepeleri Haber - Haberler - Golan Tepeleri haberleri, son dakika golan tepeleri haber ve gelişmeleri burada. Tarihte bugün ne oldu? 10 Haziran tarihinde ne oldu, kim doğdu, kim öldü, hangi önemli olaylar oldu? İşte, 10 Haziran'd
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 5.8.2021 21:26:22. #1.16#

title