Fırat Kalkanı Haberleri

Fırat Kalkanı haber, Fırat Kalkanı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Fırat Kalkanı - 13.01.2019
AK Parti Karabük Belediye Başkan Adaylarını Tanıtım Toplantısı
Dış güçlerin Suriye sınırında bir terör devleti kurma niyetinde olduğunu aktaran Şahin, şöyle konuştu: "Bunu çok iyi gören ve tahlil eden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, hükümetimiz ve devletimiz, bu oyunu bozmak için büyük bir gayret ve çaba içinde. Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı operasyonları bunun için yapıldı ve başarılı olundu.
Fırat Kalkanı - 12.01.2019
Suriye'de Terörden Temizlenen Bölgede "112 Acil Komuta Merkezi" Hizmete Açıldı
Türkiye Sağlık Bakanlığı, Suriye'de Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı'yla terörden temizlenen bölgelere geri dönüşleri teşvik etmek ve bu yolla artan nüfusa hizmet vermek için sağlık hizmetlerine bir yenisini ekledi.
Fırat Kalkanı - 12.01.2019
Cerablus'ta Kalp Kirizi Geçiren Vali Yardımcısı Hayatını Kaybetti
2017 yılından bu yana Gaziantep Vali Yardımcılığı yapan ve bir yıldır Fırat Kalkanı Harekatı ile terör örgütlerinden temizlenen Suriye'nin Cerablus kentinde koordinasyon görevini yürüten Ahmet Turgay İmamgiller, sabah saatlerinde odasında kalp krizi geçirdi.
Fırat Kalkanı - 12.01.2019
Gaziantep Cerablus'ta Kalp Kirizi Geçiren Vali Yardımcısı Hayatını Kaybetti
2017 yılından bu yana Gaziantep Vali Yardımcılığı yapan ve bir yıldır Fırat Kalkanı Harekatı ile terör örgütlerinden temizlenen Suriye'nin Cerablus kentinde koordinasyon görevini yürüten Ahmet Turgay İmamgiller, sabah saatlerinde odasında kalp krizi geçirdi.
Fırat Kalkanı - 12.01.2019
Suriye'ye Dönenler Türkiye'deki Akrabalarını Çağırıyor"
Türk Silahlı Kuvvetlerinin Özgür Suriye Ordusu ile birlikte Suriye'de gerçekleştirdiği Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı operasyonlarının ardından bölgenin güvenli hale gelmesi, Türkiye'de yaşayan Suriyelilerin ülkelerine dönüşlerini hızlandırdı.
Fırat Kalkanı - 12.01.2019
Suriyeliler Ülkelerine Dönmeye Devam Ediyor
Türk Silahlı Kuvvetlerinin Özgür Suriye Ordusu ile birlikte Suriye'de gerçekleştirdiği Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı operasyonlarının ardından bölgenin güvenli hale gelmesi, Türkiye'de yaşayan Suriyelilerin ülkelerine dönüşlerini hızlandırdı.
Fırat Kalkanı - 11.01.2019
200 Bin Suriyeli Ülkesine Döndü"
Bursa'da 160 bin civarında Suriyeli geçici koruma statüsünde yaşayan sığınmacı olduğunu anlatan Uslu, şunları belirtti: "Ayrıca Suriyeliler dışında Bursa'da ikamet izni ile yaşayan 50 binden fazla göçmen bulunmaktadır. Bunlar farklı maksatlar ile gelmişler. Bunların bir kısmı öğrenci, bir kısmı iş adamı, bir kısmı da fabrikalarda teknisyen olarak çalışıyorlar. Bursa yine Balkanlardan yoğun bir göç almış. 1950'li yıllarda ve 1980-90'lı yıllar arasında Balkanlardan göçmen almış, zaten bu göçmenler Türk soyluydu, onlar bizim parçamızdı ama Bursa'ya geldikten sonra şehirle bütünleşmişler ve Bursa modelini ortaya çıkarmışlar. Hem kültürel bir katma değer hem de ekonomik bir katma değer oluşturmuşlar. Buradaki bu örnek model ve örnek uygulamanın başka ülkelerde olmadığını görüyoruz. Hamdolsun biz devlet olarak şuanda 3,6 milyon Suriyeliye ev sahipliği, ensarlık yapıyoruz, onların temel ihtiyaçlarını gideriyoruz." "200 bin civarında Suriyeli kardeşimiz dönmüş durumda" Uslu, Suriye'deki iç savaşa dikkati çekerek, şunları kaydetti: "Suriye'de hakikaten insanların can güvenliği tehlikede. Bugüne kadar 10 milyon Suriyeli yer değiştirmek zorunda kalmış ve 10 milyon Suriyelinin yaklaşık 1 milyonu hayatını kaybetmiş. Çocuk ve kadınlar hayatını kaybediyor. Bu süreçte biz de açık kapı politikası gereği sınırlarımızı açtık ve bugün Türkiye'nin farklı noktalarında Suriyeliler yaşamaktadır. Bizim nihai hedefimiz onların kendi ayakları üzerinde durmalarını ve üçüncü kişilere gerek duymadan yaşamalarını sağlamak ve en nihayetinde de Suriye'de huzur, barış ve güven ortamı sağlandıktan sonra kendi ülkelerine, yuvalarına, mahallelerine dönmelerini sağlamak. Bugüne kadar da 200 bin civarında Suriyeli kardeşimiz kendi ülkesine dönmüş durumda. Bu konuda dün Göç İdaresi İl Müdürlüğünden haber aldık. Bursa'dan da Suriye'ye dönen Suriyeliler bulunmaktadır." Fırat Kalkanı Operasyonu sonrası bölgenin güvenli hale geldiğini ve geri dönüşlerin başladığını aktaran Uslu, "Suriyeliler, en çok Cerablus başta olmak üzere El-Bab, Afrin bölgesine dönüşler yaptı.
Fırat Kalkanı - 10.01.2019
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
Göreve başlamasının üzerinden yaklaşık 2 ay geçtiğini, bu süreçte kentin birçok sorununa vakıf olduğunu anlatan Soytürk, şöyle konuştu: "Kilis, devletine bağlı, kamu görevlilerine saygılı Türkiye'nin en huzurlu şehirlerinden birisi. Nüfusunda fazla Suriyeli olmasına karşın olayların az olması bu şehrin yaşanabilir olduğunu gösteriyor. Kilis'te 3 bin 666 esnafımız, bin 500 civarında da Ticaret ve Sanayi Odasına kayıtlı esnafımız var. Esnafların büyük bölümü küçük esnaf, basit usulde faaliyet gösteriyor. Bin 200 civarında da organize sanayi bölgesinde çalışan işçi var. Tüm bu gerçek verileri alarak bir çalışma yapmamız gerekiyor." Vali Soytürk, Suriye'nin Fırat Kalkanı Bölgesi'nde insani yardımlar çerçevesinde Türkiye'nin ciddi çalışmalar yaptığına işaret ederek, bahse konu bölge ile ticari ilişkilerin geliştirilmesi adına bazı çalışmalar yapılması için bir proje hazırlamayı düşündüğünü dile getirdi.
Fırat Kalkanı - 09.01.2019
Çavuşoğlu: ABD'nin Suriye'den Çekilmede Zorlukları Olduğunu Görüyoruz (Yeniden)
'SURİYE'DE DOĞACAK BOŞLUKTAN TERÖR ÖRGÜTLERİ FAYDALANMASIN' Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'nin Suriye'den çekilme kararını anımsatarak şöyle konuştu:   "Buradan doğacak boşluktan terör örgütleri faydalanmasın. Ne DEAŞ, ne YPG/PKK. Bizim için hepsi aynıdır. Başka sorunların da ortaya çıkmaması için Türkiye'nin, bugüne kadar birlikte çalıştığı ortaklarıyla da süreci değerlendirdik. Bu anlamda Moskova ziyaretimizi zaten takip etmiştiniz, aynı şekilde İran ile de yakın temas içindeyiz. Görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Seversiniz, sevmezsiniz yani bunu ABD ve diğer ülkeler için söylüyorum, İran da Suriye de bir aktördür. Dolayısıyla, burada var olan aktörlerle yapıcı bir şekilde çalışmaya devam etmemiz lazım. YPG/PKK'nın Suriye topraklarında güçlenerek ülkemize tehdit oluşturmasının önüne geçmek için gerekli tedbirlerimizi aldık. Adımlarımızı nasıl Afrin'de attıysak, nasıl Fırat Kalkanı ile Fırat Nehri'nin batısında Cerablus bölgesinde ve El Bab'a kadar adımlarımızı attıysak, Fırat'ın doğusunda da bu adımları atmaktan hiçbir zaman çekinmeyeceğiz.
Fırat Kalkanı - 09.01.2019
Beşir Derneği'nden Soğuğa Karşı "Sıcak Destek"
Açıklamada, derneğin yurt dışı çalışmaları kapsamında ise Fırat Kalkanı Harekatı'nda kontrol altına alınan bölgeler başta olmak üzere İdlib, Halep, Hama gibi yerlerde kışlık yardım çalışmalarına hız verildiği belirtilerek, bölgedeki hayat şartlarının mevsim ve savaş durumuna göre değişkenlik gösterdiği ve derneğin bölgedeki gelişmeleri yakından takip ettiği belirtildi.
Fırat Kalkanı - 09.01.2019
Fırat'ın Doğusunda Adım Atmaktan Çekinmeyeceğiz"
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, YPG/PKK'nın Suriye topraklarında güçlenerek Türkiye'ye tehdit oluşturmasının önüne geçmek için gerekli tedbirlerin alındığını belirterek, "Adımlarımızı nasıl Afrin'de attıysak, nasıl Fırat Kalkanı ile Fırat Nehri'nin batısında Cerablus bölgesinde ve El Bab'a...
Fırat Kalkanı - 08.01.2019
Türk ve Amerikan Heyetleri Bir Araya Geldi
Suriye topraklarının, Türkiye sınırı da dahil olmak üzere bütün terör örgütlerinden tamamen temizlenmesi gerektiğini dile getiren Kalın, şöyle devam etti: "Böylece sadece bizim sınır güvenliğimiz sağlanmakla kalmayacak, aynı zamanda Suriyeli siviller, Kürt, Arap, Müslüman, Hristiyan, Yezidi fark etmez, maruz kaldıkları terör saldırıları ve baskılardan tamamen kurtarılmaları sağlanmış olacaktır. Burada Sayın Cumhurbaşkanımızın Sayın Trump'a ifade ettiği gibi DEAŞ ile mücadele noktasında herhangi bir geri adım, zafiyet, duraklama söz konusu değildir. Türkiye, DEAŞ ile daha önce de etkin mücadele etmiş en önde gelen ülkedir. Fırat Kalkanı Harekatı ile Cerablus, El Bab hattını DEAŞ'lı terör örgütü mensuplarından temizlemek suretiyle uluslararası DEAŞ'a karşı koalisyonun önemli bir üyesi olarak Türkiye üzerine düşeni yapmıştır.
Fırat Kalkanı - 07.01.2019
Cerablus'un Çocuk Hamalları
Suriye'nin Halep kentine bağlı Menbiç ilçesi, devam eden iç savaşta 2014 yılında önce terör örgütü DEAŞ'ın kontrolüne 2 yıl sonra ise terör örgütü PKK/PYD'nin kontrolüne geçti. İlçedeki vatandaşlar terör örgütlerinin baskılarından kurtulmak için Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatları ile terör örgütlerinden arındırılan Cerablus'a göç etmeye başladı.
Fırat Kalkanı - 06.01.2019
Sarıkamış Şehitleri Anılıyor
Sarıkamış'ın İstiklal Savaşı'nda mutlak bir zafere yol açtığını vurgulayan Varank, "Rabbim Sarıkamış Şehitlerimizden razı olsun. Onların o adanmışlığı, o kahramanlığı, o cesareti bugün bizlere yön veriyor. Bin yıldır bizi bu topraklardan atmaya çalışanlarla Sarıkamış ruhu ile mücadele ediyoruz. 15 Temmuz'da, Fırat Kalkanı'da Zeytin Dalı'nda işte o ruhla mücadele ettik.
Fırat Kalkanı - 05.01.2019
Suriye ABD Helikopterlerinden Menbiç Sınırında Devriye Uçuşu
ABD helikopterlerinden Menbiç sınırında devriye uçuşuTürk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından gerçekleştirilen Fırat Kalkanı Harekatı ile terör örgütlerinden temizlenen Suriye'nin Cerablus kentine komşu, terör örgütü PKK/PYD denetimindeki Menbiç sınırında, ABD helikopterleri devriye uçuşu yaptı.
Fırat Kalkanı - 05.01.2019
Eskişehir'de, Tank Palet Fabrikası İçin İmza Kampanyası
Hamamyolu Caddesi'nde stant açan Türk Harb-İş Sendikası üyeleri, Tank Palet Fabrikası'nın özelleştirilmesinin iptal edilmesi için imza kampanyası başlattı. Türk Harb-İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Şenol Yılmaz, milli savunma çalışanları olarak özelleştirme karanının iptal edilmesini beklediklerini belirterek, şunları söyledi: "Bugün milli savunma sanayimizin göz bebeği olan ve kamuoyunda Tank Palet Fabrikası diye bilinen 1'inci Ana Bakım Müdürlüğü'nün özelleştirme kararının düzeltilmesini talebimizi haykırmak için buradayız. 20 Aralık 2018 tarihinde Resmi Gazete'de yayınlanan 481 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararı ile özelleştirme kapsamına alınan TSK'ya ait 1'inci Ana Bakım Fabrikamız kurulduğu 1975 yılından bugüne milli savunma sanayimizin gelişimine önemli katkılar sağlamıştır. Bilindiği üzere, M/48 ve M/52 tankları ile Leopard tanklarının modernizasyonu gerçekleştirmiş 1'inci Ana Bakım Fabrikamız, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarında başarıyla görev yapan Fırtına obüs silah sistemlerinin de tasarımını, prototipini ve seri üretimini gerçekleştirmiştir.
Fırat Kalkanı - 05.01.2019
ABD Helikopterlerinden Menbiç Sınırında Devriye Uçuşu (2)
TÜRK Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından gerçekleştirilen Fırat Kalkanı Harekatı ile terör örgütlerinden temizlenen Suriye'nin Cerablus kentine komşu, terör örgütü PKK/PYD denetimindeki Menbiç sınırında, ABD helikopterleri devriye uçuşu yaptı.
Fırat Kalkanı - 05.01.2019
ABD Helikopterlerinden Menbiç Sınırında Devriye Uçuşu
TÜRK Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından gerçekleştirilen Fırat Kalkanı Harekatı ile terör örgütlerinden temizlenen Suriye'nin Cerablus kentine komşu, terör örgütü PKK/PYD denetimindeki Menbiç sınırında, ABD helikopterleri devriye uçuşu yaptı.
Fırat Kalkanı - 04.01.2019
İdlib'te, Htş ile Muhalif Gruplar Arasında Çatışma Gerginliği (2)
Hatay'ın karşısında yer alan ve rejim karşıtlarının göç etmesiyle nüfusu 4 milyona ulaşan İdlib'in kırsalındaki bölgeler geçen Ağustos ayında Suriye Ordusu tarafından karadan ateş altına alındı. Binlerce kişi zorunlu olarak göç ederken, Eylül ayı başında Rus ve Suriye savaş uçakları İdlib çevresindeki yerleşim alanlarına hava saldırıları düzenlemeye başladı. Milyonlarca insanı tedirgin eden saldırılar Türkiye'nin girişimiyle varılan Soçi mutabakatı ile oluşturulan çatışmasızlık bölgesi modeli sayesinde sonlandı. Türkiye'nin diplomatik başarısıyla tansiyonun düştüğü İdlib'de, Aralık ayının son günlerinde HTŞ ile 16 muhalif grubun bir araya gelerek oluşturduğu Ulusal Kurtuluş Cephesi arasında çatışmalar başladı. HTŞ militanları, bazı üyelerinin öldürüldüğü bahanesiyle Ulusal Kurtuluş Cephesi kontrolündeki Daret İzze ve İdlib kırsalındaki birçok köy ve kasaaya saldırı düzenledi. HTŞ'nin tank ve zırhlı araçlar da kullanarak düzenlediği saldırılarda çoğunluğu sivil yüzü aşkın kişi yaşamını yitirdi. Saldırıların ardından HTŞ, bazı bölgelerde kontrolü ele geçirdi. Ulusal Kurtuluş Cephesi, kaybettiği bazı noktaları HTŞ'den yeniden alırken, tedirgin olan siviller ise çatışmalardan korunmak için bölgeye yakın noktada bulunan TSK'ya ait üslerin çevresine sığındı. Çatışmaların yoğunlaşmasının ardından olası Menbiç operasyonu için Fırat Kalkanı bölgesine giden Ulusal Kurtuluş Cephesi askerleri de tekrar İdlib'e döndü.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Fırat Kalkanı Haberleri | Fırat Kalkanı Haber - Haberler - Fırat Kalkanı haberleri, son dakika fırat kalkanı haber ve gelişmeleri burada. AK Parti Karabük Belediye Başkan Adaylarını Tanıtım Toplantısı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 2.12.2021 05:07:18. #1.14#

title