Fındık Fiyatları Haberleri

Fındık Fiyatları haber, Fındık Fiyatları son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Fındık Fiyatları - 19.09.2021
Giresun'da kabuklu tombul fındığın fiyatı düşmeye devam ediyor
Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) yüzde 50 sağlam iç esasına göre Giresun kalite kabuklu fındığın kilosunu 27 liradan, levant kalite fındık ise kilosunu 26.5 liradan alımlarını sürdürürken, serbest piyasada ise fındık fiyatları düşmeye başladı.
Fındık Fiyatları - 12.08.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı yayında soruları yanıtladı: (5)
Fındığın özellikle Karadeniz Bölgesi'nde çayın yanı sıra temel geçim kaynağı olduğunu dile getiren Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Her zaman olduğu gibi bu mahsul döneminde de fındık üreticilerimizin yanında olmayı sürdüreceğiz. Şimdi sizlerin vasıtasıyla Toprak Mahsulleri Ofisimizin 2021 yılı fındık alım fiyatlarını tüm milletimizle, özellikle de Karadenizli üreticilerimizle paylaşmak istiyorum. Fındık alım fiyatımız yüzde 50 sağlam iç esasına göre, Giresun kalite fındık için kilogram başına 27 lira, levant kalite fındık için ise kilogram başına 26,5 liradır. Yüksek randımanlı fındığa en az 1 lira fazla ödeme yapılacaktır. Ayrıca çiftçilerimize verdiğimiz alan bazlı mazot ve gübre desteğini de kilogramda 2 lira olarak veriyoruz. Nihai olarak fındık fiyatları kilogramda 29,5 lira ile 30 lira arasında gerçekleşiyor.
Fındık Fiyatları - 11.08.2021
Erdoğan: "(TMO'nun fındık alım fiyatı) Nihai olarak fındık fiyatları kilogramda 29,5 lira ile 30 lira arasında gerçekleşiyor."
Erdoğan: "(TMO'nun fındık alım fiyatı) Nihai olarak fındık fiyatları kilogramda 29,5 lira ile 30 lira arasında gerçekleşiyor.
Fındık Fiyatları - 19.07.2021
Perinçek: "Dünya fındık borsası Doğu Karadeniz'de olmalı"
"Dünya fındık borsası Karadeniz'de olmalı" Üreticinin, ekonominin baş tacı olduğuna değinen Perinçek, "Fındık kralı dünyada Türkiye. Fındıkta en büyük üretimi yapıyoruz. Biz üretimde fındık kralıyız ama borsa bizde değil. Ne yapacağız? Dünya fındık borsası Karadeniz'de olacak. Doğu Karadeniz'e getirelim şu fındık borsasını. Fındığımızı üretiyoruz ama ham olarak ihraç ediyoruz. İsviçreli onu çikolatada kullanıyor bize de 10 misli ile çikolatanın içinde geri geliyor. O zaman fındıktan üretilen, yağ, çikolata ve diğer önemli ürünleri Türkiye'de yapmak, yani fındığın sanayisini de Türkiye'de oluşturmamız lazım. O zaman fındık fiyatları da çok daha fazla üreticinin lehine olacaktır" diye konuştu.
Fındık Fiyatları - 04.05.2021
Korona virüs salgını fındık fiyatlarını ve ihracatını olumsuz etkiliyor
Giresun'un Keşap ilçesi Ziraat Odası Başkanı Abdullah Şahin, Korona virüs salgını nedeniyle Avrupa'ya fındık ihracatında azalma olduğunu, bu nedenle fındık fiyatının serbest piyasada düşüşe geçtiğini söyledi.
Fındık Fiyatları - 26.01.2021
Son dakika haberi: Ordu'da 3 bini aşkın örnek fındık bahçesi hem üreticiye hem il ekonomisine kazandırıyor
Son dakika haber: Ordu Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz, fındık üretiminde dekarda sağlanan 21 kilogramlık verim artışının, üretim alanı ve bugünkü fındık fiyatları dikkate alındığında il ekonomisine katkısının yaklaşık 1 milyar lira olduğunu söyledi.
Fındık Fiyatları - 04.01.2021
Ordu'da serbest piyasada fındığın kilogramı 23 liradan işlem görüyor
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, Ordu'da fındığın kilogramının serbest piyasada 23 liradan işlem gördüğünü söyledi.
Fındık Fiyatları - 04.01.2021
Giresun serbest piyasasında fındık fiyatı 2021 yılına 23,50 liradan başladı
Giresun serbest piyasasında bir kilogram fındık 23,50 liradan işlem görüyor.
Fındık Fiyatları - 29.12.2020
Fındık üreticileri 2021 yılından umutlu
Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, serbest piyasada 2020 yılını 23,5 lira bandında kapatacak olan fındığın, 2021'de yeniden gerçek değerini göreceğini belirtti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Fındık Fiyatları Haberleri | Fındık Fiyatları Haber - Haberler - Fındık Fiyatları haberleri, son dakika fındık fiyatları haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberi! Fındık fiyatı serbest piyasada yükselişini sürdürüyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.10.2021 03:01:13. #1.16#

title