EYÜP SULTAN HABERLERİ

Eyüp Sultan haber, Eyüp Sultan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Eyüp Sultan

Eyüp Sultan

Doğum Tarihi ... - ...

Eyüp Sultan Kimdir ?

Ebu Eyyûb El-Ensarî - doğum adı Halid bin Zeyd bin Kuleyb ( ö. 672 veya 674), Türkçede Eyüp Sultan olarak anılan en büyük Sahabelerden biridir. İslam peygamberi Muhammed'i Mekke'den Medine'ye göç ettiği zaman evinde ilk misafir eden sahabidir. Bu misafirlik süresi yedi aydır.
Biyografinin devamı için tıklayın
Eyüp Sultan - 26.02.2021
NECMETTİN ERBAKAN VEFATININ 10'UNCU YILINDA DUALARLA ANILDI
Haber-Kamera: Elif YAVUZ-Buğra BENLİOĞLU/İSTANBUL, DHAEski Başbakan Merhum Necmettin Erbakan vefatının 10'uncu yılında Eyüp Sultan Camii'nde dualarla anıldı.
Eyüp Sultan - 14.02.2021
Tarihçi-yazar Dursun Gürlek "İstanbul Efendileri"ni anlattı
Dursun Gürlek, İstanbul'un efendilerinin ikincisi olarak nitelendirdiği Eyüp Sultan'ı ise şöyle anlattı: "İstanbul'un fethinin müjdesi üzerine kenti fethetmeye gelen, İstanbul'u fethetmek için yola çıkan Emevi ordusuna katılan, 'Ben de İstanbul'u fethedecek Müslüman askerlerinin arasında bulunayım, peygamberimizin bu müjdesine ben de mazhar olayım, gerekirse ben de Konstantiniyye'nin fethinde şehit olayım.
Eyüp Sultan - 22.01.2021
İETT şoförüne bir saldırı daha
Kağıthane'de İETT şoförüne dün yapılan bir saldırının ardından bugün de Eyüp Sultan'da bir şoför saldırıya uğradı.
Eyüp Sultan - 22.01.2021
Tarihçi ve yazar Niyazi Birinci son yolculuğuna uğurlandı
Merhum Birinci için Eyüp Sultan Camisi'nde ikindi namazı öncesinde tören düzenlendi.
Eyüp Sultan - 16.01.2021
Gaziantep'te vatandaşlar soba zehirlenmelere karşı bilgilendirildi
Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, Şahinbey'e bağlı Vatan, Güzelvadi, Çamlıca, 60. Yıl ve Şehitkamil'deki Mevlana ve Eyüp Sultan mahallelerinin sakinlerini ziyaret etti.
Eyüp Sultan - 14.01.2021
OSMANİYE'DE SAĞANAK VE FIRTINA ÇATILARI UÇURDU, AĞAÇLARI DEVİRDİ
Kentte uzun süredir beklenen yağış, akşam saatlerinde başladı. Etkili olan yağış ve fırtınada, Yıldırım Beyazıt ve Fakıuşağı mahallelerinde bazı ağaçlar kökünden sökülerek, devrildi. Devrilen ağaçlar nedeniyle bazı yollarda ulaşım aksadı. Dr. İhsan Göknal Mahallesi'ndeki Cebelibereket Anadolu Lisesi'nin çatısı ise okul bahçesine ve yolda park halinde bulunan bir minibüsün üzerine düştü. Vatandaşlar, polisi arayarak yardım isterken, bazı bölgelerde kopan elektrik telleri nedeniyle enerji kesintisi yaşandı. Eyüp Sultan Mahallesi'ndeki bir evin bahçe duvarı, şiddetli rüzgar nedeniyle yıkıldı.
Eyüp Sultan - 09.01.2021
Gaziantep'te uyuşturucu operasyonu
İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Şehitkamil İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Eyüp Sultan Mahallesi'nde bir ikamete operasyon düzenledi.
Eyüp Sultan - 07.01.2021
Kahramanmaraş'ta fabrikada çıkan yangın hasara yol açtı
Alınan bilgiye göre, Eyüp Sultan Mahallesi Doğu Çevreyolu Bulvarı üzerinde bulunan bir tekstil fabrikasında yangın çıktı.
Eyüp Sultan - 23.12.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kılıçdaroğlunu sert sözlerle eleştirdi
Erdoğan konuşmasını söyle sürdürdü: "Siyaset bu değildir. Siyaseti öğrenmesi için bu söylediklerini ispat etmesi gerekir. Mesele sadece bunlardan ibaret değil. CHP zihniyetinin asıl gayesini anlamak için son günlerdeki kimi uygulamalara bakmak lazım. Kendilerini ülkenin ve milletin değerleriyle barışmış göstermek için kırk takla atanların buldukları her fırsatta nasıl tek parti faşizmine döndüklerini bu örneklerle açıkça görmek mümkün. Bu zihniyet geçtiğimiz günlerde Mevlana'nın vuslat yıl dönümü töreni kılıfı altında asırların birikimi olan bir geleneği yerle yeksan etmeye kalktı. Miletlimizin uzun mücadeleler sonucunda yıktığı Kur'an'ı Kerim'i ve ezanı Türkçe okutmak benzeri bir garabet Mevlevi mukabelesi adı altında İstanbul'da sahnelendi. 'Allahhüekber' demekten, 'La ilahe illallah' demekten, 'Sadakallahulazim' demekten imtina eden zihniyetin 70 yıl sonra yeniden hortladığına şahit oluyoruz. Asıl zihniyetin Ayasofya'nın ibadete açılmasından Büyük Çamlıca Camii gibi abide eserlerin, Melike Hatun Camii gibi abide eserlerin ülkemize kazandırılmasından duyduğu rahatsızlığı unutuyor değiliz. Aradan geçen bunca zamana rağmen demokrasiyi hala hazmedememiş olanların tek parti faşizminin özlemiyle yanıp tutuştukları anlaşılıyor. Biz milli iradeyi güçlendirdikçe bu özlemin emareleri ortaya saçılmaya başladı. Buradaki asıl mesele naatin ve duaların nasıl okunduğundan ziyade niçin bu yola başvurulduğudur. Gerçekten inanıyorsanız dininizin temel kaynaklarındaki hüküm ve usuller açıkça ortadadır. Buna göre inancınızı, ibadetinizi, zikrinizi yaşar, yaşatırsınız. İnanmıyorsanız böylesine hassas bir konuda inanç sahiplerini rencide edecek yollara başvurma hakkınızın olmadığını bileceksiniz." İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği Şeb-i Arus töreninde Kur'an-ı Kerim ve Naat-ı Şerif'in Türkçe okunmasına tepki gösteren Erdoğan, "Altını çizerek tekrar ifade etmekte fayda olduğunu ifade etmek istiyorum. Biz hayatımız boyunca kimsenin kökeni, inancıyla, meşrebiyle, kültürüyle, hayat biçimiyle uğraşmadık, uğraşmayız. Ancak kimsenin inancımıza, kültürümüze, meşrebimize el ve dil uzatmasına müsaade etmeyiz. Tasavvufta çok önemli bir kaide var. Dergaha girerken bazı yerlerde görürsünüz. 'Edeb ya hu 'der. El, dil, bel buna dikkat edeceksin. Buna dikkat etmediğin zaman rezili rüsva olursun. Bunların akıbeti budur. Kur'an-ı Kerim'e inanıyorsanız, ona gereken hürmeti göstermek mecburiyetindesiniz. Eyüp Sultan Camii'nde seçim öncesi kalkıp bir mihrabiye yerine Kur'an-ı Kerim'i önüne açıp orada Yasin-i Şerif'ten belli bir bölümü aslına uygun olarak okumak sana bir şey getirmez.
Eyüp Sultan - 23.12.2020
Son dakika haberi... Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (2)
"Yasin-i Şerif'i niye Türkçe okumadın?" "Kur'an-ı Kerim'e inanıyorsanız, ona gereken hürmeti göstermek mecburiyetindesiniz." diyen Erdoğan, "Eyüp Sultan Camii'nde seçim öncesi, kalkıp da bir mihrabiye yerine, Kur'an-ı Kerim'i önüne açıp orada Yasin-i Şerif'ten beli bir bölümü aslına uygun olarak okumak sana bir şey getirmez.
Eyüp Sultan - 23.12.2020
TÜ Rektörü Erhan Tabakoğlu, Eyüpsultan Belediye Başkanı Köken'i ziyaret etti
Eyüpsultan Belediyesi ile pek çok projeyi ortak akıl ile hayata geçirebileceklerini aktaran Tabakoğlu, şunları kaydetti: "Akademik gelişme ve başarıların yanı sıra toplumsal hayatın gelişimine katkı sunmak için çalışıyoruz. Bu manada, Osmanlı döneminde maneviyatın başkenti olmuş, İstanbul'un manevi fatihi Eyüp Sultan Hazretlerinin adını taşıyan ilçemizin belediyesi ile de bu alandaki kalkınmaya destek olacağımıza, ülkemize, milletimize faydalı olacak projeler geliştireceğimize inanıyorum.
Eyüp Sultan - 18.12.2020
"Fatih'te Geçen Bir Ömür" etkinliği
Uçman, İstanbul'a üniversite eğitimi için geldiğini ve 50'li yılı aşkın bir süredir Fatih'te yaşadığını belirterek, "Üniversiteye başladığımda, Kıztaşı'nda daha önce Komünizmle Mücadele Derneği olan binayı pansiyon haline getirmişlerdi. Orada bir tür pansiyoner gibi kalmaya başlamıştık. Abdülkadir Özcan, Davut Doğan ve Fahri Babalı'nın da aralarında olduğu 6-7 kişilik bir grup olarak orada kaldık." dedi "Marmara Kıraathanesi çokça uğradığımız mekanlardandı" Daha sonra öğrencilik yıllarında Karagümrük ve Nişanca'da ikamet ettiğini aktaran Uçman, şunları kaydetti: "Havaların iyi olduğu günlerde Edirnekapı'ya çıkar, surların üstünde dolaşırdık. Şimdi çok değişti. Vatan Caddesi'nden Edirnekapı'ya doğru uzanan yol üzerinde sahabe-i kiramdan Abdurrahman Paşa'nın kabri vardı. Hem sahabeden hem nasıl paşa olur diye düşünürdüm. Sonraları öğrendim. Eyüp Sultan'a sultan unvanı halk tarafından verilmiş.
Eyüp Sultan - 01.12.2020
Hırsızlık anları güvenlik kamerasında
Alınan bilgilere göre, Eyüp Sultan Mahallesi'nde meydana gelen bisikletle Mimar Sinan Mahallesindeki motosiklet hırsızlığı olayı ile ilgili çalışma başlatan Nizip İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, bölgelerdeki güvenlik kamera kayıtlarını inceledi.
Eyüp Sultan - 17.11.2020
İletişim Başkanı Altun: "Eğilip bükülmeyen namuslu bir fikir adamı ayrıldı aramızdan"
İletişim Başkanı Altun, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından vefat eden gazeteci ve yazar Ahmet Kekeç'le ilgili yaptığı paylaşımda, "Eyüp Sultan hazretlerinin manevi huzurunda bir ustayı, bir ağabeyi, bir dostu, gerçek bir yiğidi, Ahmet Kekeç'i ahirete uğurladık bugün.
Eyüp Sultan - 14.11.2020
Yazar Ahmet Kekeç, 16 Kasım'da son yolculuğuna uğurlanacak
Daha önce 2 kez kanser tedavisi gören ve yeni tip koronavirüs sebebiyle tedavi gördüğü hastanede 59 yaşında hayatını kaybeden usta yazarın cenazesi, 16 Kasım'da Eyüp Sultan Camisi'nde kılınacak namazın ardından Eyüp Sultan mezarlığına defnedilecek.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Eyüp Sultan Haberleri | Eyüp Sultan Kimdir - Haberler - Eyüp Sultan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Eyüp Sultan kimdir, hayatı ve biyografisi. Son dakika haberleri | Necmettin Erbakan vefatının 10'uncu yılında dualarla anıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.3.2021 15:43:14. #1.14#
title