Ergenekon Haberleri

Ergenekon haber, Ergenekon son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ergenekon - Bugün
Haftanın tarihine bakış
2009- "Ergenekon" soruşturması kapsamında aralarında Başkent Üniversitesi Rektörü Prof.
Ergenekon - 08.04.2021
Türk Polis Teşkilatının 176. kuruluş yılı anısına bisiklet turu düzenlendi
Tura katılacak bisiklet tutkunları, Ergenekon Mahallesi Atatürk Bulvarı'nda bir araya geldi.
Ergenekon - 07.04.2021
FETÖ'nün mahrem imamı, "elma yedirme" yöntemiyle örgüt karşıtı askerlerin bilgilerinin nasıl alındığını anlattı
Kendisine getirilen ses kayıtlarının o dönemde hakkında Ergenekon soruşturması bulunan eski Tuğgeneral Levent Ersöz'ün hastane odasında görüştüğü kişilerle arasındaki konuşmalara ait olduğunu belirten Ö.
Ergenekon - 30.03.2021
Son dakika haber | Bahçeli, MHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (1)
"Gayemiz daha kudretli bir devlettir" MHP 13. Olağan Büyük Kurultayının, Türkiye'nin kritik bir dönemecinde, siyasi, ekonomik ve diplomatik zorlukların çetrefilleştiği bir kavşak noktasında vuku bulduğuna dikkati çeken Bahçeli, şöyle devam etti: "18 Mart 2021 tarihinde, Anadolumuzun sazıyla, sözüyle, ruhuyla kenetlendik. Şehitlerimizin haysiyetiyle, hatırasıyla, hamiyetiyle sözleştik. Yurdumuzun oyunuyla, onuruyla, oğul vermiş haşmetiyle bütünleştik. Toprağımızın acısıyla, hüznüyle, sevinciyle birleştik. Milletimizin iradesiyle, itibarıyla, varoluş kıvancıyla bilendik. Semahın hasretiyle, semanın huzuruyla, sevginin engin ufkuyla kaynaştık. Beşeriyeti zelzele gibi sallayan salgın hastalığa rağmen, yüreğimizdeki heyecanla, gönlümüzdeki kızıl elma ülküsüyle, aklımızda Türkiye sevdasıyla istiklal için 'birlik' dedik. Küresel senaryolara, zalim planlara, iç ve dış husumet cephesine meydan okuyarak istikbal için 'dirlik' dedik. Türklüğün boynunu bükmek, Türk milletini boyunduruk altına almak için vaziyet kollayanlara, ortam yoklayanlara sarsılmaz bir inançla seslenerek kazananın Türkiye olacağını haykırdık. Demem odur ki, istiklal için birlik, istikbal için dirlik, kazanan Türkiye olacak. Gayemiz daha güçlü bir Türkiye'dir. Gayemiz daha müreffeh bir millettir. Gayemiz daha kudretli bir devlettir. Bu mücadelede, üç hilal mücevher gibi parlayan şuurumuzun ziyneti, Bozkurt ise kutlu ülkülerimize giden yolun Ergenekon'dan beri kılavuzudur.
Ergenekon - 26.03.2021
Son dakika! Dink cinayeti davasında, 14 yıl sonra kamu görevlileri hakkında karar verildi
Cinayet "araç suç" Mütalaada ayrıca, "Sanık Ramazan Akyürek, Erhan Tuncel'in yardımcı istihbarat elemanı olarak angaje edildiği tarihten Hrant Dink cinayetinin gerçekleştiği 19 Ocak 2007'ye kadar Yasin Hayal'in elebaşı olduğu suç örgütünce geliştirilen Dink cinayeti tasarısı ve cinayeti işleyecek tetikçiler hakkında bilgi sahibi olan kamu görevlisi olduğu ancak yöneticisi olduğu FETÖ'nün amaçları doğrultusunda; Ergenekon, Balyoz gibi soruşturmaları başlatmayı amaç edinen örgütün bu amaçla 'amaç suç'un gerçekleştirilmesi için Dink cinayetinin 'araç suç' niteliğinde olduğu ve sanıklar Ali Fuat Yılmazer ve Coşgun Çakar ile cinayetin gerçekleşmesini bekledikleri" değerlendirmesi yer aldı.
Ergenekon - 26.03.2021
Son dakika haberi... 'Dink Ailesi'nden açıklama
Hrant Dink'in Ailesi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Hrant Dink 19 Ocak 2007'de, İstanbul'un göbeğinde, gazetesi Agos'un önünde arkasından sıkılan iki kurşunla kalleşçe öldürüldü. Cinayet; Genelkurmay'ın, siyasilerin, yargının, medyanın ve bazı devlet güdümlü sözde sivil toplum kuruluşlarının dahil olduğu üç yıl süren bir hedef gösterme ve tehdit sürecinin sonunda gerçekleşti.   Öldürülmeden bir hafta önce, öldürülen kişi yazdığı "Neden hedef seçildim?" yazısıyla hepimize bir not bıraktı ve yaptığı son konuşmalarında "Bu devletin derinliğinin bana haddimi bildirme operasyonudur." sözleriyle açıkladı. Hrant Dink'in bu son yazısında bahsettiği hiçbir olay, kişi veya ilişki 14 yıldır soruşturmaya dahil edilmedi. Üstelik de yazısında tanıklığı ve sezgileriyle bahsettiği birçok şey, sonrasında belgelerle de ispat edilmişken… Operasyon öldürmeyle son bulmadı; ihmal, örtbas, delil karartma ve yanlış yönlendirmelerle devam etti. Bütün bu mekanizmayı ele almayan bir yargılamanın bizi de kamuoyunu da ikna etmesi mümkün değil. Bugün verilen karar bu hakikatten oldukça uzak. Kendi içinde dahi orantısız bazı beraat ve ceza hükümlerini anlamak da anlatmak da oldukça güç. Hele bazı kararlar var ki; sanki kötülüğün kendisi değil adeta sızması cezalandırılmış izlenimi veriyor. Yargılamanın geldiği noktada, 15 Temmuz 2016'da alçakça bir harekatla yüzlerce insanımızın ölümüne, binlercesinin de yaralanmasına sebep olan, FETÖ olarak tanımlanan odakların 2007'de Hrant'ımızı da öldürmüş olduğu söyleniyor.  Eğer bu doğruysa, başından beri olması için gayret gösterdiğimiz, talep ettiğimiz etkili soruşturma zamanında yapılsaydı, neredeyse 10 yıl sonra bu kadar canımızı yitirmeyecektik. Bu durumda, Hrant Dink cinayetinin zamanında soruşturulmuş olmamasının hesabının yüzlerce insanın ailesine, yakınlarına verilmesi gerekmez mi?  Yargının itibarının yerlerde gezindiği bugünkü ortamda hangi mahkemeden adil bir karar çıkabilir ki? Bu ortam elbette suçlular için rahatlatıcıdır... Maalesef, bugün de Hrant Dink'in hedef gösterildiği ve cinayetin işlendiği yıllarda hakim olan iklim ve ideolojinin benzeri hakim. Böyle bir ortamda hangi hakikat ve adaletten bahsedilebilir? Bugün herhangi biri çıkıp "Hrant Dink'in öldürülmesinde Ermeni olmasının etkisi yok" diyebilir mi? Bu mekanizmanın kılcal damarlarına kadar işlemiş ırkçılık nasıl inkar edilebilir?   Bu dava bu haliyle kapatılıp, yılların derin devlet mekanizmasına FETÖ deyip geçilir ve etkili bir soruşturma yürütülmezse, bundan sonraki yıllarda kaybedilecek başka canların sorumluluğu kimin olacaktır? Katil nasıl bir çocuktuysa, FETÖ de Ergenekon da çocuk.
Ergenekon - 22.03.2021
Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüne ilişkin soruşturmalara FETÖ müdahalesiyle ilgili davanın görülmesine başlandı
Yazıcıoğlu'nun vefatıyla ilgili soruşturmada, FETÖ'nün amaç ve menfaatleri doğrultusunda usulsüz birçok işlem yapıldığı, kurgu mahiyetinde gizli tanık ifadeleri ve ortam dinlemesi ile zorlama deliller oluşturulduğu, aynı zamanda yaşamını yitirenlerin yakınlarının acılarının istismar edildiği belirtilen iddianamede, şu tespitler yer aldı: "Örgütün genel olarak amacı, taktik ve stratejisi dikkate alındığında, bu şekilde olayın 'Ergenekon' tarafından gerçekleştirilen suikast olduğu iddiasıyla TSK içerisindeki açılması muhtemel kadrolara örgüt mensuplarının yerleştirilmesinin planlandığının değerlendirildiği, 17-25 Aralık tarihinden sonra ise doğrudan 60.
Ergenekon - 20.03.2021
Bahçeli: TBMM'de yer yatağı sermek demokrasiye sürülmüş kara bir lekedir
'BÖLÜCÜLERE KARŞI BİRİZ' Bahçeli, Ergenekon'dan çıkışı, Bozkurt'un geleceğe yürüyüşünün Nevruz'la başladığını vurgulayarak, "Balkanlar'dan Turan coğrafyasına kadar kutlanan Nevruz Bayramı, ayrılığa, ayrımcılığa, bölücülüğe, bölünmeye, nifaka ve şiddet niyetlerine karşı güvence, Türklüğün tarihin derinliklerinden gelen kültürel gücüdür.
Ergenekon - 20.03.2021
Bahçeli: TBMM'de yer yatağı sermek demokrasiye sürülmüş kara bir lekedir
'BÖLÜCÜLERE KARŞI BİRİZ' Bahçeli, Ergenekon'dan çıkışı, Bozkurt'un geleceğe yürüyüşünün Nevruz'la başladığını vurgulayarak, "Balkanlar'dan Turan coğrafyasına kadar kutlanan Nevruz Bayramı, ayrılığa, ayrımcılığa, bölücülüğe, bölünmeye, nifaka ve şiddet niyetlerine karşı güvence, Türklüğün tarihin derinliklerinden gelen kültürel gücüdür.
Ergenekon - 20.03.2021
MHP Genel Başkanı Bahçeli'den Gergerlioğlu'na tepki Açıklaması
Nevruz'un aynı zamanda baharın müjdecisi, barışın ve kardeşliğin müellifi olduğuna işaret eden Bahçeli, şu değerlendirmeyi yaptı: "Hoşgörü arayan Nevruz'un mesajlarına bakmalıdır, bereket ve bolluk özlemi çeken Nevruz'un ruhuna odaklanmalıdır. Nevruz Bayramı, Türk'ün bahar bayramıdır, Türk milletinin yeni günü, ilkyazı, taze yılıdır. Ergenekon'dan çıkış, bozkurdun geleceğe yürüyüşü Nevruz'la başlamıştır.
Ergenekon - 18.03.2021
Son dakika gündem: İstanbul merkezli 15 ilde FETÖ operasyonu: 24 gözaltı
SAHTE DELİL ÜRETTİKLERİ TESPİT EDİLDİ İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca FETÖ'nün kumpas soruşturmalarında etkin görev yapan emniyet görevlilerine yönelik operasyon kararı alındı. FETÖ'nün hiyerarşik yapısında içinde yer alan veya örgütle iltisaklı bulunan, birçoğu hakkında FETÖ'ye üye olma / yardım etme suçlarından kamu davası açılan 68'i ihraç edilen toplam 76 emniyet görevlisi şüpheli hakkında soruşturma yürütülüyor. Ergenekon soruşturmalarının devamı niteliğindeki "Poyrazköy, Amirallere Suikast, Kafes Eylem Planı ve ÇEV/ÇYDD'" olarak bilinen soruşturmalarda etkin şekilde görev aldıkları kaydedilen şüphelilerin, "Poyrazköy" adı ile anılan soruşturma ve kovuşturmalarda mağdur ve müştekilerin tutuklanmaları ve mahkum edilmeleri için FETÖ'nün faaliyetleri kapsamında sahte delil ürettikleri, sahte rapor düzenledikleri, hukuka aykırı dinleme ve dijital delillerde manipülasyon yaptıkları tespit edildi.
Ergenekon - 17.03.2021
Turgutlu'da drone destekli trafik denetiminde 42 sürücüye 13 bin lira ceza
Ergenekon Mahallesi Kavşağında yapılan denetimde kırmızı ışık ihlalinde bulunan ve emniyet kemeri takmadığı tespit edilen 42 sürücüye toplam 13 bin 188 lira cezai işlem uygulandı.
Ergenekon - 10.03.2021
HDP'li Önlü, bütün alanlarda adaletsizlik yaşandığını öne sürdü
Önlü, partisinin Antalya Milletvekili Kemal Bülbül ile Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, "AKP, MHP, Ergenekon, saray rejimi baskıyla, sindirmeyle, KHK'lerle, kayyumlarla hem toplumsal hem de siyasal alanı tümüyle tasfiye etmek istiyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ergenekon Haberleri | Ergenekon Haber - Haberler - Ergenekon haberleri, son dakika ergenekon haber ve gelişmeleri burada. Haftanın tarihine bakış.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 11.4.2021 20:01:42. #1.16#
title