Dolandırıcılık Haberleri

Dolandırıcılık haber, Dolandırıcılık son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Dolandırıcılık - Dün
Teksas'ta "Kovid-19 yardımlarıyla" Lamborghini satın alan kişiye 9 yıl hapis cezası
ABD Adalet Bakanlığından yapılan açıklamada, Teksaslı 30 yaşındaki Lee Price'ın Kovid-19 salgını nedeniyle dağıtılan yardımlarda dolandırıcılık ve kara para aklamadan suçlu bulunduğu belirtildi.
Dolandırıcılık - Dün
AB mahkemesi, Merkez Bankası yöneticisinin dokunulmazlığının sınırlı olduğuna hükmetti
Kararda, söz konusu yöneticinin resmi sıfatıyla dolandırıcılık, yolsuzluk veya kara para aklama eylemlerini gerçekleştiremeyeceği belirtilerek, dokunulmazlıklarının bu gibi faaliyetleri kapsamadığı ifade edildi.
Dolandırıcılık - Dün
HSK, 6 yeni ihtisas mahkemesi belirledi
Bilişim suçları Türk Ceza Kanunu'ndaki bilişim sistemlerinin kullanılması suretiyle nitelikli hırsızlık, bilişim sistemlerinin, banka veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle nitelikli dolandırıcılık, kişinin kendisini kamu görevlisi veya banka, sigorta ya da kredi kurumlarının çalışanı olarak tanımlaması veya bu kurum ve kuruluşlarla ilişkili olduğunu söylemesi suretiyle nitelikli dolandırıcılık, bilişim sistemine girme, sistemi engelleme, bozma, verileri yok etme veya değiştirme, banka veya kredi kartlarının kötüye kullanılması, yasak cihaz veya programlar, bilişim alanında yer alan suçların işlenmesi suretiyle haksız menfaat sağlanan tüzel kişiler hakkında bunlara özgü güvenlik tedbiri uygulanması ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi Hakkında Kanun'da düzenlenen suçlardan kaynaklanan ve ağır ceza mahkemelerinin görev alanına giren suçlar yönünden sorumlu mahkemeler şu şekilde belirlendi: "İki ağır ceza mahkemesi bulunan il merkezlerinde 1, ilçe merkezlerinde 2 numaralı, üç ağır ceza mahkemesi bulunan yerlerde 3 numaralı, dört ağır ceza mahkemesi bulunan yerlerde 4 numaralı, beş ağır ceza mahkemesi bulunan yerlerde 5 numaralı, altı ağır ceza mahkemesi bulunan yerlerde 5 ve 6 numaralı, yedi ağır ceza mahkemesi bulunan yerlerde 6 ve 7 numaralı, sekiz veya dokuz ağır ceza mahkemesi bulunan yerlerde 7 ve 8 numaralı, on veya on bir ağır ceza mahkemesi bulunan yerlerde 9 ve 10 numaralı, on iki veya on üç ağır ceza mahkemesi bulunan yerlerde 11 ve 12 numaralı, on dört veya on beş ağır ceza mahkemesi bulunan yerlerde 12, 13 ve 14 numaralı, on altı veya daha fazla ağır ceza mahkemesi bulunan yerlerde 12, 13, 14, 15 ve 16 numaralı, yirmi veya daha fazla ağır ceza mahkemesi bulunan yerler ile Ankara'da 5, 6, 7, 8, 9 ve 10 numaralı, İzmir'de 5, 6, 7, 8, 9 ve 10 numaralı, İstanbul'da ise 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ve 12 numaralı ağır ceza mahkemeleri.
Dolandırıcılık - 27.11.2021
TÖDEB olası mağduriyet ve dolandırıcılığa karşı tüketiciyi uyardı
İndirim günlerinde hem güvenli ödeme yöntemlerinin kullanılmasının hem de alışveriş için tercih edilecek internet sitelerine ilişkin kontrollerin yapılmasının önemli olduğunu belirten Eliaçık, bunun olası mağduriyet ve dolandırıcılık vakalarının engellenmesine katkı sağlayacağını bildirdi.
Dolandırıcılık - 27.11.2021
Yaşlı adamı dolandırmak isteyen zanlı gazete kağıtlarıyla dolu çantayı alırken suçüstü yakalandı
İl Emniyet Müdürlüğü Yankesicilik Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, İ.
Dolandırıcılık - 27.11.2021
Kayseri'de 42 Milyon TL'lik dolandırıcılık davası
Kayseri'nin en büyük firmalarından birini yaklaşık 42 milyon TL dolandırdığı iddiası ile 15 yıl 2 ay hapis cezası verilen firari avukat Orhan Kaftanoğlu ile ilgili açıklama yapan müşteki avukatı Fatih Şen, "Adaletten kaçılmayacağını eski meslektaşımız olarak kendisi de biliyor" dedi.
Dolandırıcılık - 27.11.2021
Gaziantep'te e-Devlet şifreli, dublörlü dolandırıcılık
Gaziantep'te bir vatandaşın e-Devlet şifresini çalan dolandırıcılar dublör kullanıp vatandaşın arsasını satmaya çalışırken polis ekiplerince suçüstü yakalandı.
Dolandırıcılık - 27.11.2021
Kırık cep telefonuyla akıl almaz dolandırıcılık
Mersin'de elinde bulundurduğu kırık cep telefonuyla birçok vatandaşı dolandırdığı iddia edilen 1 kişi, polisin titiz çalışması sonucunda yakalandı.
Dolandırıcılık - 27.11.2021
Son dakika haber! 36 milyon dolarlık kaldırım taşı dolandırıcılığı ile ilgili davanın görülmesine başlandı
Son dakika habere göre Çin'e bakır yerine kaldırım taşı göndererek 36 milyon dolarlık vurgun yapan dolandırıcılık şebekesi yöneticileri ve üyelerinin yargılanmasına başlandı.
Dolandırıcılık - 27.11.2021
Tayvanlı uluslararası suç şebekesi Bodrum'da villa kiralamış
Edinilen bilgiye göre, 26 Nisan'da Antalya'da Jandarma Genel Komutanlığı ve Tayvan Kolluk kuvvetleri tarafından düzenlenen operasyonda "İnsan Ticareti ve Uluslararası Siber Dolandırıcılık" yapan şebekeyi çökertmişti.
Dolandırıcılık - 26.11.2021
Son dakika haber... İsviçre merkezli firmanın dolandırılması davasında 4 sanığa tahliye
Sanık Mollaoğlu, şöyle devam etti: "Muammer Karaman, bana biriyle görüştüğünü, kaldırım taşı alacağını ancak muhasebe sorunu çıktığını, benim almamı, bu sayede ticaret de yapacağımı söyledi. Ben de ticaret yapacağım diye kabul ettim. Bir gün geçtikten sonra benim firma bilgilerim verilmiş, fatura kesilmiş. Malı alan kişi, malı alıp götürmüş. Ben enayi yerine konuldum. Kaldırım taşı almadım, bir yere de vermedim. İddianamede benim paravan şirket olduğum söyleniyor. Dolandırıcılık olayı olmadan önce faal bir şirketim vardı.
Dolandırıcılık - 26.11.2021
Samsun'da yaşlı kadının telefonla 1 milyon lira dolandırıldığı iddiası
Bir süre sonra dolandırıldığını anlayan yaşlı kadın, polise başvurdu. Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Dolandırıcılık Bürosu ekipleri, zanlının yakalanması için çalışma başlattı.
Dolandırıcılık - 25.11.2021
Son dakika haber | Malatya'da telefonda dolandırıcılık operasyonunda 2 zanlı tutuklandı
Son dakika haberine göre Malatya'da, telefonla aradıkları kişiye kendilerini polis ve savcı olarak tanıtarak 457 bin lira dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 3 şüpheliden 2'si tutuklandı.
Dolandırıcılık - 25.11.2021
Malatya'da dolandırdılar Adana'da yakalandılar
Edinilen bilgiye göre, müşteki K.D. isimli şahsı arayan ve kendisini polis-savcı olarak tanıtan şahıslar, müştekiye ait 475 bin TL'yi Malatya'nın Yeşilyurt ilçesi Fahri Kayahan Caddesi'nde elden teslim aldı. Meydana gelen nitelikli dolandırıcılık olayı ile ilgili olarak polis tarafından yapılan detaylı kamera kaydı incelemesinde şüpheli 3 şahsın Adana'da ikamet ettikleri tespit edildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Dolandırıcılık Haberleri | Dolandırıcılık Haber - Haberler - Dolandırıcılık haberleri, son dakika dolandırıcılık haber ve gelişmeleri burada. 'Kolay kredi' ilanlı dolandırıcılığa 4 yıl 2 ay hapis.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 1.12.2021 11:11:40. #1.15#

title