DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ HABERLERİ

Diş Hekimliği Fakültesi Haberleri

Diş Hekimliği Fakültesi haber, Diş Hekimliği Fakültesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Diş Hekimliği Fakültesi - 08.04.2021
YÖK'ten GRÜ Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi açılışına onay
Giresun Üniversitesi (GRÜ) Diş Hekimliği Fakültesi bünyesinde "Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin" açılışının Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylandığı bildirildi.
Diş Hekimliği Fakültesi - 07.04.2021
Nuh Naci Yazgan Üniversitesinin "Erişilebilir iş yerleri" projesine ödül
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesinin hazırladığı "Erişilebilir iş yerleri" projesi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca ödüllendirildi.
Diş Hekimliği Fakültesi - 07.04.2021
Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel Kapadokya Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezini Ziyaret Etti
Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel Kapadokya Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ve Kapadokya Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesini ziyaret etti.
Diş Hekimliği Fakültesi - 22.03.2021
Ortodontik diş tedavisinde yeni yöntem: "Telsiz ortodonti"
Beykent Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalı Dr.
Diş Hekimliği Fakültesi - 19.03.2021
Yapay zeka ortodontik tedavilere de katkı sağlıyor
Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Fulya Özdemir, ortodontik işlemler sırasında doktorların yapması gerekenlerin giderek artan oranda yapay zeka tarafından yapılmaya başlandığını belirterek, "Bu ve diğer teknolojiler yüz yapılarının tanınması...
Diş Hekimliği Fakültesi - 19.03.2021
Uzun süreli emzik kullanımı, ileride ortodontik tedavi gerektirebilir
Bebeklerde uzun süreli ve sık emzik kullanımının ileride ortodontik bozukluklara neden olabileceğini belirterek ebeveynlere önemli tavsiyelerde bulunan Beykent Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dr.
Diş Hekimliği Fakültesi - 17.03.2021
Giresun Üniversitesi'nin kuruluşunun 15. yıl dönümü
Yeni eğitim ve araştırma hastanesinin hizmet sunmaya başladığını belirten Can, diş hekimliği fakültesinde de yeni öğretim yılında öğrenci alımının yanı sıra uygulama hastanesini de faaliyete geçireceklerini aktardı.
Diş Hekimliği Fakültesi - 12.03.2021
Yer tutucu kullananlar dikkat; 6 ayda bir mutlaka kontrol ettirin
Dr. Öğr. Üyesi Dilek Özge Yılmaz, diş tedavisinde sıkça kullanılan yer tutucuların çeşitleri ve nasıl kullanılması gerektiğine dair önerilerde bulundu. Yılmaz, yer tutucu kullanan bireylerin mutlaka 6 ayda bir dişlerini kontrol ettirmesi gerektiğini söyledi.  Süt dişlerinin düşme zamanından önce erken kaybedilmesi durumunda, daimi dişlerde çapraşıklık, gömük kalma, yanlış doğrultuda sürme gibi sorunların önlenmesi amacı ile yapılan sabit ya da hareketli apareylerin 'yer tutucu' olarak adlandırıldığını belirten Beykent Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Pedodonti Anabilim Dalı Dr.
Diş Hekimliği Fakültesi - 11.03.2021
PCR ve antikor testleri, SAÜ Diş Hekimliği Fakültesi'nde yapılacak
Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Sağlık Hizmetleri Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi bünyesinde yapılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) PCR ve antikor testlerinin SAÜ Diş Hekimliği Fakültesi yerleşkesinde yapılacağı bildirildi.
Diş Hekimliği Fakültesi - 09.03.2021
"Ağızdan nefes almak, diş yapısını bozabilir"
Beykent Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Ortodonti Uzmanı Dr.
Diş Hekimliği Fakültesi - 09.03.2021
Ağızdan nefes almak, diş yapısını bozabilir
Beykent Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Ortodonti Uzmanı Dr.
Diş Hekimliği Fakültesi - 08.03.2021
Karabük Üniversitesinde uygulamalı bölümlerde yüz yüze eğitim başladı
Üniversiteden yapılan yazılı açıklamada, KBÜ Senatosu tarafından alınan karar doğrultusunda üniversitede ilk yüz yüze uygulamalı eğitimin Diş Hekimliği Fakültesi tarafından başlatıldığı belirtildi.
Diş Hekimliği Fakültesi - 08.03.2021
Son dakika haberi... "Florür diş çürüğünü önlemede etkilidir"
Diş Hekimi Özge Bektaş, özellikle sosyal medyada diş macunlarında yer alan florür maddesiyle ilgili, 'çocuklarda zeka geriliğine yol açıyor' gibi bilimsel verilere dayanmayan iddiaların son derece sakıncalı olduğuna dikkat çekti. Bektaş, florürün diş çürüğünü önlemede etkili bir madde olduğunu söyledi.   Beykent Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nden Dr.
Diş Hekimliği Fakültesi - 08.03.2021
'Florür, çocuklarda zeka geriliğine yol açıyor' iddialarına inanmayın"
Başta diş macunu olmak üzere pek çok gıdada da kullanılan florürün kullanımının sağlığa zararlı etkilerinin olduğu, toksik özelliği ile zeka geriliğine yol açtığı şeklindeki haberler, aileler tarafından endişeyle karşılandı. Son dönemlerde özellikle sosyal medyada florür ile ilgili bilimsel verilere dayanmayan yanlış ifadelerin yer aldığını belirten Beykent Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Pedodonti Anabilim Dalı Dr.
Diş Hekimliği Fakültesi - 02.03.2021
Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özkan: "Antalya sağlık turizminde marka olabilecek potansiyele sahip"
Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, Rektör Özkan, Diş Hekimliği Fakültesi'nde incelemelerde bulundu.
Diş Hekimliği Fakültesi - 02.03.2021
Uzmanından uyarı: Diş tedavisinde 'gümüş dolgu' en güvenilir yöntem
Gümüş dolgu olarak bilinen amalgam ile diş tedavisine dair önemli bilgiler aktaran Beykent Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Restoratif Diş Tedavisi Bölüm Başkanı Dr.
Diş Hekimliği Fakültesi - 23.02.2021
Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde diş tedavisinde yeni dönem
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) Diş Hekimliği Fakültesi klinikleri yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında yenilenerek kliniklerde tek kişilik cam bölmeler oluşturuldu.
Diş Hekimliği Fakültesi - 19.02.2021
Yozgat Bozok Üniversitesinde 2 bin öğrenci yüz yüze eğitime başlayacak
Diş hekimliği fakültesine dekan atandığını aktaran Karadağ, "Kuruluş aşamasını tamamlayan diş hekimliği fakültemiz, inşallah dekanımızın göreve başlamasıyla çalışmalarını hızlandıracak ve 2022'de öğrenci almaya başlayacak.
Diş Hekimliği Fakültesi - 17.02.2021
KTÜ'de bahar dönemindeki dersler çevrim içi yapılacak
Bu kapsamda istisnalar dışında, ön lisans, lisans ve lisansüstü programlarındaki tüm derslerin Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (UZEM) altyapısı kullanılarak çevrim içi gerçekleştirileceği kaydedilen açıklamaya şöyle devam edildi: "Diş Hekimliği Fakültesi bünyesinde yer alan bazı derslerin pratik uygulamaları (teorik dersler çevrim içi yapılacaktır), Tıp Fakültesi'nin 4'üncü, 5'inci ve 6'ncı sınıflarına yönelik temel hekimlik uygulamaları kursu, Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü 4'üncü sınıf uygulama dersleri, pandemi koşullarına uygun olarak yeterli sayıda gruba bölünerek yüz yüze yapılacaktır.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Diş Hekimliği Fakültesi Haberleri | Diş Hekimliği Fakültesi Haber - Haberler - Diş Hekimliği Fakültesi haberleri, son dakika diş hekimliği fakültesi haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberi: Sivas Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'nde bir ilk gerçekleştirildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.4.2021 09:18:48. #1.15#

title