Çemişgezek Haberleri

Çemişgezek haber, Çemişgezek son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Çemişgezek: Alevi ritüelleri müzedeÇemişgezek 13.6.2020
Çemişgezek 11.6.2020
Göçerlerin Munzur ve Mercan dağlarındaki zorlu yayla yaşamı
Sahip olduğu mera ve yaylalarıyla küçükbaş hayvancılığın yaygın yapıldığı yerlerden biri olan Ovacık ilçesi, her yıl çok sayıda göçer aileye ve onlara ait binlerce küçükbaş hayvana ev sahipliği yapıyor. Yaz aylarında hayvanlarını otlatmak için Çemişgezek, Mazgirt, Pülümür ve Hozat ilçelerinden Ovacık'a gelen göçerler, karların eridiği ve otlakların büyüdüğü Munzur ve Mercan dağlarındaki Işıkvuran, Yalmanlar, Gölbaşı, Arpaçukuru, Eğripınar, Havaçor, Ganigasik ve Fikirik yaylalarında çadırlarını kurarak konaklıyor.
Çemişgezek 1.6.2020
Tunceli'de Kovid-19'la mücadele için ek tedbirler alındı
Buna göre, Pertek ve Çemişgezek ilçelerinden Elazığ'a feribotla sağlanan geçişlere getirilen kısıtlama maske, sosyal mesafe ve temizlik şartlarına uyulması koşuluyla kaldırıldı.
Çemişgezek 1.6.2020
Munzur Üniversitesinden öğrencilere kütüphane ve bilgisayar desteği
Munzur Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek, yaptığı açıklamada, Kovid-19 salgını süreci nedeniyle kentte bulunun Munzur Üniversitesi öğrencilerinin yanı sıra Tunceli'de ikamet eden diğer üniversite öğrencilerinin ödev, sınav, proje gibi çalışmalarını yapabilmeleri için sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymak şartı ile 1 Haziran itibariyle mesai saatleri içerisinde üniversitenin bilgisayar laboratuvarları ve kütüphanesini kullanabileceklerini belirtti. Üniversitenin imkanlarından yararlanmak isteyen, internet imkanı ve teknik alt yapısı olmayan öğrencilerin üniversitenin Bilgi İşlem Daire Başkanlığı, Pertek Sakine Genç Meslek Yükeskokulu ve Çemişgezek Meslek Yüksekokuluna müracaat etmeleri gerektiğini aktaran İpek, üniversitenin her zaman öğrencinin yanında olduğunu aktardı.
Çemişgezek 28.5.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 1
Suriye'nin İdlib kentinde, M4 karayolunda devri görevenin bulunun Türk silahlı Kuvvetleri unsurlarının geçişi sırasında meydana gelen patlamada ağır yaralanan Piyade Teğmen Canbert Tatar, kealdırıldığı hastanede doktorların çabalarına rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Şehit ailesinin Tunceli'nin Çemişgezek ilçesindeki dede evinde olduğu öğrenildi.
Çemişgezek 27.5.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 17
Suriye'nin İdlib kentinde, M4 karayolunda devri görevenin bulunun Türk silahlı Kuvvetleri unsurlarının geçişi sırasında meydana gelen patlamada ağır yaralanan Piyade Teğmen Canbert Tatar, kealdırıldığı hastanede doktorların çabalarına rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Şehit ailesinin Tunceli'nin Çemişgezek ilçesindeki dede evinde olduğu öğrenildi.
Çemişgezek 27.5.2020
İdlib şehidinin ailesine acı haber verildi
Suriye'nin İdlib kentinde, M4 karayolunda devri görevenin bulunun Türk silahlı Kuvvetleri unsurlarının geçişi sırasında meydana gelen patlamada ağır yaralanan Piyade Teğmen Canbert Tatar, kealdırıldığı hastanede doktorların çabalarına rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Şehit ailesinin Tunceli'nin Çemişgezek ilçesindeki dede evinde olduğu öğrenildi.
Çemişgezek 27.5.2020
İdlib'de şehit olan Teğmen Canbert Tatar'ın ailesine şehadet haberi ulaştı
Teğmen Tatar'ın şehadet haberini, bayram ziyareti için Tunceli'nin Çemişgezek ilçesine bağlı Bozağaç köyündeki dede evinde bulunan annesi Suna ve babası Çetin Tatar'a, İlçe Kaymakamı Harun Kazez ile askeri yetkililer verdi.
Çemişgezek 14.5.2020
Tunceli'de, Kovid-19 salgınının önlenmesi için ek kararlar alındı
Maske üretim tesislerinde çalışanlar üretime devam edecek Pertek ve Çemişgezek'ten feribotla Elazığ'a geçişler belirtilen tarihe kadar kısıtlamaya dahil edildi.
Çemişgezek 14.5.2020
Tunceli'de caddelerde maskesiz dolaşmak yasaklandı
Vali Tuncay Sonel başkanlığında toplanan İl Pandemi Kurulu'nun, Koronavirüs salgınının önlenmesine yönelik kararlar aldı. Valilik tarafından yapılan açıklamada, ilçelerden il merkezine gelen araçların tedarik, üretim zinciri ve sağlık dışında çok zorunlu haller olmadıkça il merkezine gelmelerine 2 Haziran 2020 tarihine kadar müsaade edilmeyeceği aktarılırken, merkez ve 7 ilçesinde çalışan tüm kamu görevlilerinin il dışına gidip gelmeleri de aynı tarihe kadar müsaade edilmeyeceği duyuruldu. Daha önce getirilen Pertek ve Çemişgezek'ten feribotla Elazığ'a geliş gidişlere yönelik kısıtlamada 2 Haziran'a kadar uzatıldı.
Çemişgezek 29.4.2020
Tunceli'de, Kovid-19 salgınının önlenmesi için ek kararlar alındı
Pertek ve Çemişgezek'ten feribotla Elazığ'a geçişlere 15 Mayıs'a kadar kısıtlama getirilmesi, günde 2 sefer yapılacak seferlerden gıda ve ihtiyaç tedarikçileri, kargo şirketleri, ambulans gibi acil durumda olanlar faydalanması, hasta nakli gibi çok acil durumlar için de bir feribot hazır bekletilmesine karar verildi.
Çemişgezek 17.4.2020
Vali Sonel'den Tuncelililere "Hafta sonu gönüllü olarak sokağa çıkmayın" çağrısı
"Evde kal Tunceli" ve "Evde kal Türkiye" çağrısında bulunan Sonel, "Tunceli, Pülümür, Nazımiye, Çemişgezek, Hozat, Pertek, Mazgirt ve Ovacık sizleri gönüllü olarak hafta sonu evlerinizde kalmaya davet ediyorum.
Çemişgezek: Boz ayıların karda kayak keyfiÇemişgezek 15.4.2020
İmsak03:09
Öğle12:32
İkindi16:27
Akşam19:57
Yatsı21:38
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Şu an buradasınız: Çemişgezek Haber, Çemişgezek Son Dakika Haberleri - Haberler - Çemişgezek haber sayfamızda Çemişgezek haberleri okuyabilir, Çemişgezek son dakika haberleri ve güncel Çemişgezek gelişmelerini görebilirsiniz. Dedelerinin dedeleri dikti, asırlık ağaçlar halen dut ve
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 10.7.2020 13:46:14. #1.14#
title