CELAL ŞENGÖR HABERLERİ

Celal Şengör haber, Celal Şengör son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Celal Şengör

Celal Şengör

Doğum Yeri İstanbul / Türkiye
Doğum Tarihi 24.3.1955 - ...

Celal Şengör Kimdir ?

Ali Mehmet Celâl Şengör 24 Mart 1955, İstanbul, Türk jeolog. 24 Mart 1955'te İstanbul'da doğdu. 1973 yılında Robert Koleji'nden mezun oldu. 1978'de State University of New York at Albany'den jeolog olarak mezun oldu ve aynı üniversitede 1979'da yüksek lisansını bitirdi.
Biyografinin devamı için tıklayın
Celal Şengör - 02.07.2020
Dünyanın en etkili bilim insanları listesinde Türkiye'den 196 isim
İLK SIRADAKİ İSİMLER Anabilim dallarına göre Türkiye'de ilk sırada yer alan bilim insanları ise şöyle: "Kimya, Gaziosmanpaşa Üniversitesi'nden Prof. Dr. Mustafa Tüzen. Klinik Tıp, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nden Prof. Dr. Özcan Erel. Etkinleştirici ve Stratejik Teknolojiler, Hacettepe Üniversitesi'nden Prof. Dr. Zümriye Aksu. Mühendislik, Hacettepe Üniversitesi'nden Prof. Dr. Mustafa Türkyılmazoğlu. Fizik ve Astronomi, Bilkent Üniversitesi'nden Prof. Dr. Ekmel Özbay. İletişim ve Bilgi Teknolojileri, İstanbul Üniversitesi'nden Prof. Dr. Sabri Arık. Tarım, Balıkçılık ve Ormancılık, Sabancı Üniversitesi'nden Prof. Dr. İsmail Çakmak. Yer ve Çevre Bilimleri, İstanbul Teknik Üniversitesi'nden Prof. Dr. Celal Şengör.
Celal Şengör - 20.05.2020
19 Mayıs 2020 Haberleri
19 Mayıs 2020 Manşet Haberleri.
Celal Şengör - 09.04.2020
8 Nisan 2020 Haberleri
8 Nisan 2020 Manşet Haberleri.
Celal Şengör - 13.02.2020
PROF.DR. EYİDOĞAN: "DEPREM OLACAK MI?" TARTIŞMALARI GEREKSİZ
Avcılar'daki Eğitim Sen 7 No'lu Şube tarafından düzenlenen 'Depremleri tanıyalım, kayıpları azaltalım' başlıklı toplantıya konuk olan Prof.Dr. Haluk Eyidoğan, her depremden sonra kendisi dahil çok sayıda bilim insanından fay değerlendirmesi istenirken, "Ne zaman deprem olacak?" gibi sorulara yanıt bulunması için yer bilimcilerin görüşlerine başvurulduğunu anlattı. Prof.Dr. Eyidoğan, buna karşılık, binalar ve bunları yapan kesimlerin tartışılmadığını, bir depremden sonra inşaat mühendisi, demirci veya müteahhit veya bunları temsil eden kuruluş sözcülerinin ekrana çıkmadığını belirterek, şöyle dedi: "Ekrana jeolog-jeofizikçi; Naci Görür, Haluk Eyidoğan, Celal Şengör çıkıyor.
Celal Şengör - 14.01.2020
İstanbul'un Fethini Anlatan Netflix Dizisi 'Rise of Empires: Ottoman'ın Fragmanı Yayınlandı
TÜRKÇE ANLATIMINI HALİT ERGENÇ SESLENDİRİYOR Prof.Dr. A.M Celal Şengör ve Dr.
Celal Şengör - 15.10.2019
Dünyaca ünlü yer bilimcilere İTÜ'den fahri doktora
Törene, Oxford Üniversitesinden Prof. Dr. John F. Dewey, Cambridge Üniversitesinden Prof. Dr. Dan McKenzie, College de France'den Prof. Dr. Xavier Le Pichon ve aileleri, İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, İTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Celal Şengör ve bilim dünyasından çok sayıda davetli katıldı.
Celal Şengör - 06.10.2019
5 Ekim 2019 Haberleri
5 Ekim 2019 Manşet Haberleri.
Celal Şengör - 28.09.2019
27 Eylül 2019 Haberleri
27 Eylül 2019 Manşet Haberleri.
Celal Şengör - 27.09.2019
Ekrem İmamoğlu ve Celal Şengör'ün Teke Tek programında gerçekleştirdikleri diyalog sosyal medyada gündem oldu
Fatih Altaylı'nın sunduğu Teke Tek Özel'de Celal Şengör'ün "Emrinizdeyiz" sözlerine "Biz de sizin emrinizdeyiz" diye cevap veren İmamoğlu sosyal medyada gündem oldu.
Celal Şengör - 26.09.2019
İtü'den deprem açıklaması
"BU FAY, DAVRANIŞI HER YERİNDE AYNI OLAN BİR FAY DEĞİLDİR"  İTÜ'den yapılan yazılı açıklamada, "Depremin ardından, Marmara Fayı üzerine Üniversitemizde uzun yıllardır uluslararası araştırmalar yürüten Prof. Dr. A.M. Celal Şengör, İTÜ Jeoloji Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof.
Celal Şengör - 26.09.2019
İtü'den deprem açıklaması
"BU FAY, DAVRANIŞI HER YERİNDE AYNI OLAN BİR FAY DEĞİLDİR"  İTÜ'den yapılan yazılı açıklamada, "Depremin ardından, Marmara Fayı üzerine Üniversitemizde uzun yıllardır uluslararası araştırmalar yürüten Prof. Dr. A.M. Celal Şengör, İTÜ Jeoloji Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof.
Celal Şengör - 22.09.2019
Yalova Termal Kaplıcaları kitap haline getiriliyor
Sağlık Bakanlığı Termal Kaplıcaları İşletmesi, Termal Kaymakamlığı, İl Özel İdaresi ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) iş birliğiyle yapılan kitap çalışması, sanat tarihçisi Prof. Dr. Nurhan Atasoy başkanlığında yürütülüyor. Kitap için çalışanlar arasında Prof. Dr. Sümer Atasoy, Prof. Dr. Celal Şengör ve Prof.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Celal Şengör Haberleri | Celal Şengör Kimdir - Haberler - Celal Şengör haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Celal Şengör kimdir, hayatı ve biyografisi. Prof. Dr. Şengör: Eğitimin en önemli mesajı liyakattır.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 7.3.2021 09:56:56. #1.16#
title