Çayırhan Haberleri

Çayırhan haber, Çayırhan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Çayırhan - Bugün
Son dakika haberi: Başkent'te tır devrildi: 1 ölü
Yaşanan kaza nedeniyle oldukça üzgün olduğunu belirten servis sürücüsü Yadigar E., "Çayırhan'dan Nallıhan'a öğrenci getiriyorum, üç dört senedir bu işi yapıyorum ve 20 yıldır servis şoförüyüm.
Çayırhan - Bugün
Bakan Karaismailoğlu: "Ulaştırma ve haberleşme için 1 trilyon 118 milyar liranın üzerinde yatırım yaptık"
"Bir yılda zamandan 5 milyon lira, akaryakıttan 4 milyon lira olmak üzere toplam 9 milyon liralık tasarruf sağlayacağız" Beypazarı-Nallıhan yolu projesi bittiği zaman getireceği kazanımları anlatan Karaismailoğlu şu ifadeleri kullandı: "Beypazarı-Nallıhan arasındaki 59 kilometrelik devlet yolunda daha önce yapılan çalışma ile yolun 30,6 kilometrelik kesimi hizmete sunulmuştu. Yeni projemiz, Çayırhan Köprüsü ve bağlantı tünelinden başlayarak, Nallıhan ilçe girişinde sona erecek olan hattın, tek yoldan 2x2 şeritli bölünmüş yol standardına yükseltme çalışmasıdır.
Çayırhan - Dün
Nallıhan Belediyesi Resmi Web Sitesi
Nallıhan Belediyesi Resmi Web SitesiUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ankara'nın Beypazarı ve Nallıhan ilçeleri arasındaki kara yolu ulaşımını, bölünmüş yol standardında, çok daha emniyetli, hızlı ve konforlu şekle dönüştüreceklerini bildirdi. Bakan Karaismailoğlu, "Beypazarı-Nallıhan bölünmüş yolumuz tamamlandığında kesintisiz güvenli ulaşım imkanının yanında, bölgenin tarihi, turistik ve ekonomik hayatına canlılık kazandıracak. Ulaşım süresi 14 dakikaya inecek" açıklamasında bulundu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Beypazarı-Nallıhan Yolu Temel Atma Töreni"nde yaptığı konuşmada, bakanlık olarak Türkiye'nin dört bir yanında yatırımlara devam ettiklerini, her projeyi milli bağımsızlık ve milli ekonomi yolunda birer aşama olarak gördüklerini, bütünsel kalkınmayı hayata geçirmek için adımlar attıklarını söyledi. Bugün temeli atılan projeyle başkentin Beypazarı ve Nallıhan ilçeleri arasındaki kara yolu ulaşımını, bölünmüş yol standardında, çok daha emniyetli, hızlı ve konforlu bir şekle dönüştüreceklerini belirten Karaismailoğlu, 2003'ten itibaren başlattıkları kara, hava, demir, deniz yolu ve haberleşme sektörlerindeki hamlelerle Cumhuriyetin 100. yılının eşiğinde Türkiye'yi ulaşım ve haberleşmede bölgesinde lider, dünyada da önemli bir kavşak noktası haline getirdiklerini anlattı. Karaismailoğlu, AK Parti hükümetleri döneminde, ulaştırma ve haberleşme için 1 trilyon 118 milyar liranın üzerinde yatırım yaptıklarını ifade etti. "Köprüler yaban hayatın etkilenmemesi için büyük özveriyle hazırlandı"Tüm projelerde özel önem verilen, uygulamalara yön veren çevreye, doğaya, insana hizmet eden politikalar ışığında çalıştıklarını vurgulayan Karaismailoğlu, Nallıhan Kuş Cenneti mevkiinde kalan 5 kilometrelik kesimdeki kuşların zarar görmemesi için Çayırhan Köprüsü ve Bağlantı Tüneli çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiğini söyledi.
Çayırhan - 14.09.2021
Ankara-Nallıhan güzergahında bölünmüş yol çalışmalarının tamamlanması için yarın temel atılacak
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, ülke ekonomisine önemli katkılar sunan Çayırhan Termik Santrali ile Çayırhan Kömür İşletmesi gibi sanayi kuruluşlarının da bulunduğu, Ankara'nın batısında Güney Marmara ve İstanbul'a alternatif ulaşım imkanı sağlayan Ankara-Nallıhan güzergahında artan ulaşım talebine cevap verecek kara yolu yatırımları hayata geçiriliyor.
Çayırhan - 12.09.2021
Nallıhan ilçesinde elektrik kesintisi
Enerjisa Başkent Elektrik Beypazarı Operasyon Merkezi Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Osmanköy Mahallesi'ne 09.30-17.30, Çayırhan Mahallesi 126.
Çayırhan - 01.09.2021
Nallıhan'da elektrik kesintisi
Enerjisa Başkent Elektrik Beypazarı Operasyon Merkezi Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Uluköy, Gökçeöz mahallelerinde ve Çayırhan Mahallesinin bir sokağında planlı bakım ve iyileştirme çalışmaları gerçekleştirilecek.
Çayırhan - 26.08.2021
Son dakika haberleri: Milletvekili Ceylan, Beypazarı-Nallıhan arası bölünmüş yolun yapımına başlandığını söyledi
Çayırhan Mahallesi'nden sonra oldukça trafik yoğunluğu yaşandığını dile getiren Ceylan, şunları kaydetti: "Ankara'nın tüm ilçeleri ile bağlantılarını rahatlatacağız.
Çayırhan - 16.07.2021
Kurban Bayramı Süresince Alınan Güvenlik Tedbirleri ve Kapatılacak Yollara İlişkin Basın Duyurusu
Beypazarı yolu Çayırhan Mahallesi D-140-03/46 kara yolu kontrolsüz kavşağı, İstanbul yolu Veterinerlik, Selpa Sanayi Sitesi, Nurol, İmrendi ve Karayolları Şube Müdürlüğü kavşak ve geçiş noktaları ile Ciğir köy çıkışı, Kurtboğazı tepe orta refüjü, Dutözü Kavşağı, İğdir köyü dönüşü, Çeştepe-İğdir arası dönüş, Tır Parkı kavşağı, Uğurlu köyü kavşağı, Konya yolu TŞOF Kavşağı, Samsun yolu Çalışkanlar Kavşağı, Ortaköy Kavşağı, Gökçeyurt Kavşağı, Maliye Noktası ve Roketsan Kavşağının; 13.
Çayırhan - 22.06.2021
Nallıhan'da kadın istihdamının arttırılması için mesleki kurslar düzenlenecek
Nallıhan Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Çayırhan Mahallesi'nde kadınların meslek öğrenip istihdamının sağlanması için Çini, Satın Alma, Dokuma, Amigurumi ve Muhasebece Yardımcılığı kursları açılacak.
Çayırhan - 17.05.2021
Nallıhan Belediyesinden haşere ile mücadele çalışmaları
Ankara'nın Nallıhan Belediyesi ilçe geneli ile Çayırhan ile Sarıyar mahallelerinde haşere ile mücadele çalışmalarını artırdı.
Çayırhan - 16.04.2021
Ankara'da cami bahçesinde vaşak yakalandı
Çayırhan Mahallesi Merkez Cami bahçesinde bir vaşağın yiyecek aradığını görenler, zabıta ekiplerine haber verdi.
Çayırhan - 04.03.2021
Ankara'da devrilen otomobildeki sürücü öldü, eşi yaralandı
Nallıhan'dan Çayırhan Mahallesi yönüne giden Bülent Çelik'in (43) kullandığı 14 EH 998 plakalı otomobil, kontrolden çıkarak devrildi.
Çayırhan - 12.02.2021
Nallıhan'da "Okulum Temiz Belgesi" alan okul sayısı 19'a ulaştı
Çayırhan Mahallesi'nde bulunan Şükran Kora Kimya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi "Okulum Temiz Belgesi" aldı.
Çayırhan - 30.01.2021
Başkentin 35 meydanında ücretsiz internet hizmeti verilecek
Ücretsiz internet hizmetinin verileceği meydanların listesi şöyle: "Kızılay Meydanı, Güvenpark, Ulus Meydanı, Sıhhiye, Hacı Bayram Veli, Beşevler Üniversiteler mahali, Batıkent Metro önü, Batıkent Meydan (Atlantis AVM), Adnan Ötüken Parkı (Bahçelievler), Etlik (Adnan Yüksel Caddesi), Etimesgut Tren Garı, Gökkuşağı Yolu, Zafer Çarşısı, Keçiören (belediye önü), Sincan Lale Meydanı, Pursaklar Şehit Salim Akgül Parkı, Akyurt Kent Meydanı, Ayaş Kent Meydanı, Bala Kent Meydanı, Beypazarı Atatürk Parkı, Çamlıdere Kent Meydanı, Çayırhan Kent Meydanı, Çubuk Kent Meydanı, Elmadağ Kent Meydanı, Evren Kent Meydanı, Güdül Kent Meydanı, Haymana Kent Meydanı, İvedik, Kale Meydan, Kalecik Kent Meydanı, Kazan Kent Meydanı, Kızılcahamam (Soğuksu gidişi), Nallıhan Kent Meydanı, Polatlı Kent Meydanı, Şereflikoçhisar Kent Meydanı.
Çayırhan - 26.01.2021
Son dakika haber: Çayırhan Mahallesi'ne yöresel ürün tanıtım ve satış stantları kuruldu
Son dakika haberleri... Nallıhan Belediyesinin girişimleriyle, Çayırhan Mahallesi'ne yöresel ürünler satış ve tanıtım stant çadırları kuruldu.
Çayırhan - 14.01.2021
Nallıhan'daki İpekyolu Doğa Kampı, ziyaretçilerini bekliyor
Nallıhan'da belediye tarafından Çayırhan Mahallesinde projelendirilen İpekyolu Kamp Alanı, kampçıların ziyaretine açıldı.
Çayırhan - 31.12.2020
Ankara'dan kısa kısa
AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, Nallıhan-Çayırhan yolunun bölünmüş yol yapım ihalesinin 26 Ocak 2021'de yapılacağını bildirdi.
Çayırhan - 23.12.2020
Nallıhan Belediyesince "Sıfır Atık Projesi" başlatıldı
Projenin Çayırhan Mahallesi'nde hayata geçirileceğini belirten Öntaş, şöyle konuştu: "Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak adına, her yıl on binlerce ton atığın ekonomimize kazandırılmasına olanak sağlayacak 'Nallıhan Belediyesi 1.
Çayırhan - 21.12.2020
Ankara'da ahşap binada çıkan yangında bir kişi öldü
Çayırhan Mahallesi'nde daha önce mescit olarak kullanıldığı öğrenilen binada henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.
Çayırhan - 23.11.2020
Bakan Karaismailoğlu: "Nallıhan Kuş Cenneti'ni korumak için tünel inşa ediyoruz"
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ankara-Nallıhan yolu üzerinde bulunan "Çayırhan Köprüsü ve Bağlantı Tüneli"nin, Nallıhan'daki yaban hayatının korunması için yapıldığını belirterek, "Burayı tünel yapmadan bölünmüş yol olarak geçebilirdik ama Nallıhan Kuş Cenneti'ni korumak için...
Çayırhan - 22.11.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 23 Kasım 2020
(Ankara/11.00) 2- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Nallıhan Belediye Başkanlığı ve AK Parti Nallıhan İlçe Başkanlığı'nı ziyaret edecek, Çayırhan Tüneli Şantiyesi'nde projeye ilişkin brifing alacak.
Çayırhan - 22.11.2020
Tarihi İpek Yolu'nda yer alan "Taşhan" yeniden ticaretin merkezi olacak
"Taşhan'ın karşısında bir bedesten yani Osmanlı Çarşısı yapacağız" Osmanlı Çarşısı kurulumu gibi çalışmaların tamamını Taşhan çevresinde düzenleyeceklerini ifade eden Suer, "Burası aslında bir kervansaray, ticaret hanı. Bu handan 7 tane var. Bunlar; Mihalhan, Vezirhan, Taşhan, Katırhan, Çayırhan ve Nallıhan.
Çayırhan - 21.11.2020
Son dakika haberleri: Ankara'da barajdaki balık ölümlerine inceleme
'GÜMÜŞ BALIĞININ DİRENCİ AZ' Çayırhan Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Erşan İlhan ise balık ölümlerinde mevsim değişiminin etkisi olabileceğini kaydederek, "Yazdan kışa geçişte ya da kıştan yaza geçişte bazen az miktarda ya da biraz daha fazla olmak üzere oksijen yetersizliğinden ve hava olaylarından kaynaklanan sebeple gümüş dediğimiz balık, direnci az olduğundan ölmektedir" diye konuştu.
title