BÜLENT ECEVİT HABERLERİ

Bülent Ecevit haber, Bülent Ecevit son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bülent Ecevit

Bülent Ecevit

Doğum Yeri İstanbul / Türkiye
Doğum Tarihi 28.5.1925 - 11.11.2006

Bülent Ecevit Kimdir ?

Mustafa Bülent Ecevit 28 Mayıs 1925 tarihinde İstanbul'da doğdu. Babası Kastamonu doğumlu Ahmet Fahri Ecevit Ankara Hukuk Fakültesi'nde adli tıp profesörüydü. Bülent Ecevit 1944 yılında Robert Kolej'den mezun oldu ve aynı yıl içinde çalışma hayatına Basın Yayın Genel Müdürlüğü'nde çevirmenlik yaparak başladı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Bülent Ecevit - 12.09.2021
Haftanın tarihine bakış
1987 - Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Rahşan Ecevit görevinden ayrıldı. Yerine oy birliğiyle Bülent Ecevit seçildi.
Bülent Ecevit - 03.09.2021
Bartın'dan kısa kısa
Akın, Bülent Ecevit Bulvarı ve Çatmaca Caddesi'nde esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti.
Bülent Ecevit - 26.08.2021
Nallıhan ilçesinde bazı mahallelerde yarın elektrik kesintisi uygulanacak
Çayırhan Mahallesi Bülent Ecevit Caddesi'nde 09.
Bülent Ecevit - 05.08.2021
Brezilya polisi, bir İspanyol tarafından kiralanan Türk şirkete ait uçakta bir ton kokain ele geçirdi
Şu anda sahipliği ACM Havacılık'ta bulunan uçak, Süleyman Demirel, Ahmet Necdet Sezer, Bülent Ecevit gibi pek çok siyasetçi tarafından kullanıldı.
Bülent Ecevit - 25.07.2021
Haftanın tarihine bakış
1976- ABD'de bulunan CHP Genel Başkanı Bülent Ecevit'e, Waldorf Astoria Oteli'nde konuşurken, Kıbrıslı Rum Staviros Skopetrides tarafından suikast girişiminde bulunuldu.
Bülent Ecevit - 20.07.2021
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, KKTC'nin 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı'nı kutladı
Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yayımladığı mesajında şunları kaydetti: "Kıbrıs Barış Harekatı'nın yıl dönümünde şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Dönemin Başbakanı, Genel Başkanım Bülent Ecevit'i, dönemin Başbakan Yardımcısı Necmettin Erbakan'ı ve KKTC'nin ilk Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ı saygıyla anıyorum.
Bülent Ecevit - 20.07.2021
BBP Genel Başkanı Destici'den Kıbrıs Barış Harekatı'nın 47. yıl dönümü mesajı Açıklaması
Kıbrıs Barış Harekatı'nın 47. yılında, harekat öncesi Kıbrıs'ta katledilen kardeşlerimizi, 1570'ten 1974'e, Kıbrıs'ı Türk toprağı yapmak, Kıbrıs'ın Türk'ün vatanı kalması ve Kıbrıs'ta yaşayan kardeşlerimizin güvenliği için canlarını veren tüm şehitlerimizi, Kıbrıs Türklüğünün var olma mücadelesinin kahramanları Doktor Fazıl Küçük ve KKTC'nin ilk Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ı, Kıbrıs Barış Harekatı'nın kararını alan dönemin Başbakanı Bülent Ecevit ve Başbakan Yardımcısı Necmettin Erbakan'ı, harekata katkıda bulunan askerlerimizi, kamu görevlilerimizi ve mücahitlerimizi rahmetle, minnetle anıyorum.
Bülent Ecevit - 19.07.2021
DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 47. yıl dönümünü kutladı Açıklaması
"Avrupa Birliği ülkelerinin dolduruşuna gelerek, var olan statünüzü sıkıntıya sokacak kararlar peşinde koşmanın kimseye bir faydası yoktur." değerlendirmesinde bulunan Aksakal, şunları kaydetti: "Yapacağınız en akıllı hareket Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ni tanımak, tanınmasına katkı koymak ve bir an önce insani ilişkileri geliştirmek olmalıdır. Bilinmeli ve kabul edilmelidir ki Kıbrıs Türkü, vatanı ve milletiyle sonsuza kadar da yaşayacaktır. Bu idealin en büyük güvencesi Türkiye Cumhuriyeti Devleti'dir. Kıbrıs Barış Harekatı'nın 47. yıl dönümünde başta Dr. Fazıl Küçük ve Rauf Denktaş olmak üzere harekat kararını veren Kıbrıs Fatihi Başbakan Bülent Ecevit ve şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle yad ediyorum.
Bülent Ecevit - 13.07.2021
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda tütün üreticilerinin sorunları tartışıldı
Gelinen aşamada tütünü asıl sınırlayanın 2001 yıllarında Bülent Ecevit'in başbakanlığı döneminde TEKEL'in özelleştirme kapsam ve programına alınmasıyla olduğunu dile getiren Aydın, daha sonra aynı dönemde "Kemal Derviş yasaları"nın bulunduğu bir dönemde 4733 sayılı Tütün, Tütün Mamulleri ve Alkol Piyasasının Düzenlenmesine Dair Kanun'un Mecliste kabul edildiğini ifade etti.
Bülent Ecevit - 11.07.2021
Haftanın tarihine bakış
1974 - Türkiye, Kıbrıs'taki darbeye karşılık İngiltere'ye, iki garantör devlet olarak adaya müdahale önerdi. Londra'ya giden Başbakan Bülent Ecevit'in, İngiltere Başbakanı Wilson'a yaptığı öneri kabul görmedi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Bülent Ecevit Haberleri | Bülent Ecevit Kimdir - Haberler - Bülent Ecevit haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Bülent Ecevit kimdir, hayatı ve biyografisi. İsmet Sezgin kimdir? Eski Meclis Başkanı İsmet Sezgin ne zaman vefat etti?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.09.2021 11:19:34. #1.13#

title