BİRLEŞMİŞ MİLLETLER GÜVENLİK KONSEYİ HABERLERİ

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi Haberleri

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi haber, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - Dün
Hindistan, Pakistan'ın Azad Cammu Keşmir bölgesindeki seçimleri protesto etti
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), 1948'den itibaren aldığı kararlarla Keşmir'in askerden arındırılmasını ve geleceğinin halk oylamasıyla belirlenmesini öngörüyor.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - Dün
Rusya'nın BM Daimi Temsilci Yardımcısı Polyanski, Türkiye'nin ülkesi için önemli bir komşu olduğunu söyledi Açıklaması
"'Suriye'ye sınır ötesi yardım mekanizması' 6 ay sonra otomatik uzamıyor" Dmitry Polyanski, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin (BMGK), 9 Temmuz'da aldığı, Suriye'ye sınır ötesi yardımlar için Cilvegözü Sınır Kapısı'nın açık tutulmasının bir yıl daha uzatılması kararının, bir yılı kapsadığı iddialarını reddetti.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - Dün
Kıbrıs'taki BM Barış Gücü misyonunun görev süresi 6 ay daha uzatıldı
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), Kıbrıs'taki Birleşmiş Milletler Barış Gücü (UNFICYP) misyonunun görev süresini 6 ay daha uzattı.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 27.07.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
BM İnsan Hakları Myanmar Özel Raportörü Tom Andrews, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) ve üye ülkelere, Kovid-19 kaynaklı ölümlerin arttığı Myanmar için ateşkes talep etmeleri çağrısında bulundu.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 27.07.2021
Son dakika haber! BM Özel Raportörü Andrews, Kovid-19 ölümlerinin arttığı Myanmar için ateşkes talep edilmesini istedi
Son dakika haberleri: Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Myanmar Özel Raportörü Tom Andrews, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) ve üye ülkelere, Kovid-19 kaynaklı ölümlerin arttığı Myanmar için ateşkes talep etmeleri çağrısında bulundu.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 26.07.2021
MHP Genel Başkanı Bahçeli: "ABD'nin ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin bu açılımı reddeden açıklamaları ise Türk milleti nezdinde yok...
MHP Genel Başkanı Bahçeli: "ABD'nin ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin bu açılımı reddeden açıklamaları ise Türk milleti nezdinde yok hükmündedir".
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 25.07.2021
İsrail güçleri, Lübnan sınırında bir çobana ait 500 küçük baş hayvanı alıkoydu
Haşim, çok sık yaşanan bu tür saldırılar ile provokatif eylemlere karşı hükümetin harekete geçmesi ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) nezdinde şikayette bulunması gerektiğini kaydetti.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 24.07.2021
AK Parti Sözcüsü Çelik: "Cumhurbaşkanımızın sözlerine karşı açıklama yapan BMGK, bu tavrıyla itibar kaybına uğramaktadır.
AK Parti Sözcüsü Çelik: "Cumhurbaşkanımızın sözlerine karşı açıklama yapan BMGK, bu tavrıyla itibar kaybına uğramaktadır.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 24.07.2021
AK Parti Sözcüsü Çelik: "Maraş'a dair yürütülen açılım, mülkiyet haklarına saygı çerçevesinde ve uluslararası hukuka uygundur"
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "KKTC'nin Maraş açılımının ikinci aşamasına dair BMGK Başkanlığı tarafından yapılan açıklamayı tümüyle reddediyoruz.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 23.07.2021
Dışişleri'nden BMGK'ya 'Maraş açılımı' tepkisi
Dışişleri'nden BMGK'ya 'Maraş açılımı' tepkisiDIŞİŞLERİ Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi ve bazı AB ülkelerince Maraş açılımına ilişkin yapılan açıklamalara tepki gösterdi.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 23.07.2021
Dışişleri'nden BMGK'ya 'Maraş açılımı' tepkisi
DIŞİŞLERİ Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi ve bazı AB ülkelerince Maraş açılımına ilişkin yapılan açıklamalara tepki gösterdi.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 23.07.2021
KKTC Dışişlerinden "BMGK'nin Rum tarafının mesnetsiz iddialarına dayanarak açıklama yapması üzücüdür" açıklaması
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Dışişleri Bakanlığı, "Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) kapalı Maraş'ın 'tekrar iskana açılmasına' ilişkin Rum tarafının mesnetsiz iddialarına dayanarak açıklama yapması üzücüdür.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 23.07.2021
KKTC'den BMGK'nin Kapalı Maraş'ın açılmasını kınama kararına sert tepki
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Dışişleri Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) Kapalı Maraş'ın açılmasına yönelik kınama kararı alacağına ilişkin açıklamasına tepki gösterdi.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 23.07.2021
KKTC Dışişleri Bakanlığı: "BMGK'nin, Kapalı Maraş'ın 'tekrar iskana açılmasına' ilişkin Rum tarafının mesnetsiz iddialarına dayanarak açıklama...
KKTC Dışişleri Bakanlığı: "BMGK'nin, Kapalı Maraş'ın 'tekrar iskana açılmasına' ilişkin Rum tarafının mesnetsiz iddialarına dayanarak açıklama yapması üzücüdür"
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 23.07.2021
Türkiye'den Maraş açılımına ilişkin BM ve çeşitli ülkelerin açıklamalarına tepki Açıklaması
Bu güruhu ve uluslararası toplumu bir kez daha Ada'daki gerçeklerle yüzleşmeye, Kıbrıs Türk halkına yaptıkları haksızlıklara son vermeye, Kıbrıs Türk halkının iradesine ve 1960'ta kazandığı egemen eşitliğine ve eşit statüsüne saygı göstermeye çağırıyoruz." BM Güvenlik Konseyi'nden Kıbrıs'ta Maraş bölgesinin açılması kararına kınama Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), Kıbrıs'ta kapalı Maraş bölgesinin bir kısmının açılacağının belirtilmesinin ardından "Türk ve Kıbrıslı Türk liderleri kınadığını" açıkladı.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 22.07.2021
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Antalya'da medya merkezi açılışında konuştu: (1)
Kapalı Maraş'ın açılması KKTC'de "Kapalı Maraş" ile ilgili açıklamaların da dünyada yankı uyandırdığını dile getiren Çavuşoğlu, şunları kaydetti: "Kapalı Maraş ile ilgili daha önceki ziyaretimizle bir adım atılmıştı. Bazı kamu alanları halka açıldı, şimdi ise küçük bir bölümü askeri statüden arındırılarak oradaki mülk sahiplerinin kullanımına açılıyor. Hiçbir şekilde mülkiyet hakkı ihlal edilmiyor. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi kararları da ihlal edilmiyor, uluslararası hukuk da ihlal edilmiyor.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 22.07.2021
BM Suriye Özel Temsilcisi Pedersen: "Suriye'de 10 kişiden 9'u yoksulluk içinde hayatını sürdürüyor"
Pedersen, Suriye'nin yaklaşık 3 bölgeye bölündüğüne dikkati çekerek, "Tüm bunların değiştirilmesi gerekiyor ancak bunu yapmak için de Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin (BMGK) 2254 kararını ne şekilde uygulayacağımızı belirlemekten başlamalıyız.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 21.07.2021
BM Güvenlik Konseyi, Irak'ta 30 kişinin öldüğü terör saldırısını kınadı
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), arife günü Irak'taki bir pazar yerine düzenlenen bombalı saldırıyı kınadı.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 21.07.2021
Mısır Cumhurbaşkanı Sisi, Hedasi Barajı için müzakere çağrısında bulundu
Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi, Etiyopya'nın Nil Nehri üzerine inşa ettiği Hedasi Barajı için ciddiyetle müzakere yürütülmesi konusunda uluslararası topluma çağrıda bulundu.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 18.07.2021
Libya'dan İrini Harekatı Komutanı Amiral Fabio Agostini'ye vize yok
Libya'nın, Avrupa Birliği'nin (AB) Libya'ya yönelik silah ambargosunu denetlemek için hayata geçirdiği İrini Harekatı'nın Komutanı Amiral Fabio Agostini ve bazı yetkililerine vize vermediği ortaya çıktı.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 18.07.2021
İslam İşbirliği Teşkilatı'ndan Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlaller konusunda BMGK'ye müdahale çağrısı
İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT), fanatik Yahudilerin ve İsrail polisinin işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesini kınayarak Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ni (BMGK) baskınlar karşısında sorumluluğunu üstlenmeye çağırdı.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 17.07.2021
Son dakika haber: Libya'da Öfke Volkanı Şehit Aileleri Derneği, UCM'den ülkede işlenen savaş suçlarını soruşturmasını istedi
Açıklamada, UCM savcısından savaş suçlarını soruşturması ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi kararlarının kendisine yüklediği sorumluluğu yerine getirmesi ve adaleti sağlaması istendi.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 16.07.2021
Taliban'ın dönüşüne zemin hazırlayan faktörler ve Afganistan'ı bekleyen üç senaryo
Afganistan'ı bekleyen üç senaryo Güvensizliğin bu denli yaygın olduğu Afganistan'da barış mümkün olabilir mi? Türkiye böyle bir ortamda nasıl bir rol ve misyon üstlenebilir? Burada üç muhtemel senaryo karşımıza çıkıyor. Birincisi, Gani hükümeti ile Taliban arasında bir anlaşma olacak; ateşkes şartları yahut barış görüşmeleri yeniden başlayacak. Anlaşma olduğu takdirde, Gani hükümeti ve Taliban arasında güç paylaşımı yapılacak ve neticede Taliban diğer devletler ve örgütlerce bir terör örgütü olarak değil, meşru bir aktör olarak muhatap alınacak. Bu anlamda Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) 1966 yılından beri ilan ettiği 30 yaptırım rejiminden biri olarak (El Kaide ve) Taliban Yaptırım Rejimi'nin akıbeti de değişecek.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 16.07.2021
Mısır Cumhurbaşkanı Sisi, Hedasi Barajı konusunda bağlayıcı bir anlaşmaya ihtiyaç olduğunu belirtti
Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi, Etiyopya'nın Nil Nehri üzerine inşa ettiği Hedasi Barajıyla ilgili bağlayıcı bir anlaşmaya varılması gerektiğini söyledi.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi - 14.07.2021
Yemen'de Stockholm Anlaşması'nı izleyen BM Misyonunun görevi 1 yıl daha uzatıldı
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), Yemen'de görev yapan Birleşmiş Milletler (BM) Hudeyde Anlaşmasını Destekleme Misyonu'nun (UNMHA) görev süresinin bir yıl daha uzatılmasına karar verdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi Haberleri | Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi Haber - Haberl - Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi haberleri, son dakika birleşmiş milletler güvenlik konseyi haber ve gelişmeleri burada. Hindistan, Pakistan'ın Azad Cammu Keşmir bölgesindeki seçimleri protesto et
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 30.7.2021 14:29:55. #1.14#

title