ASLİYE CEZA MAHKEMESİ HABERLERİ

Asliye Ceza Mahkemesi Haberleri

Asliye Ceza Mahkemesi haber, Asliye Ceza Mahkemesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Asliye Ceza Mahkemesi - Dün
Son dakika haberleri: KIVANÇ TATLITUĞ'UN VERGİ DAVASI; MAHKEME DOSYAYI BİLİRKİŞİYE GÖNDERDİ
İstanbul Anadolu 13. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın bugünkü duruşmasına, sanık Kıvanç Tatlıtuğ katılmadı.
Asliye Ceza Mahkemesi - 23.9.2020
Erol Mütercimler'in 1,5 yıla kadar hapsi istendi
Başsavcılık onayından geçen iddianame, İstanbul 12. Asliye Ceza Mahkemesi'ne gönderildi.
Asliye Ceza Mahkemesi - 22.9.2020
Gökçe Fırat Çulhaoğlu'na 7 yıla kadar hapis istemi
İstanbul 9. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada tutuksuz sanık Gökçe Fırat Çulhaoğlu ile avukatı hazır bulundu.
Asliye Ceza Mahkemesi - 22.9.2020
Son dakika haberi: Gökçe Fırat Çulhanoğlu davasında mütalaa açıklandı: 7 yıla kadar hapis cezası istendi
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'a "İftira" attığı gerekçesiyle yargılanan Ulusal Parti Genel Başkanı Gökçe Fırat Çulhaoğlu'nun davasında mütalaa açıklandı. Savcı, sanık Gökçe'nin "Zincirleme şekilde iftira" suçundan 7 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını istedi.  İstanbul 9. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuksuz sanık Gökçe Fırat Çulhaoğlu ve avukatı katıldı.
Asliye Ceza Mahkemesi - 20.9.2020
Son dakika haber... RTÜK İletişim Merkezine gönderilen hakaret içerikli bildirime dava
İnternet üzerinden 25 Eylül 2019'da RTÜK İletişim Merkezine ulaşan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Üst Kurul Başkanı ve Üst Kurul üyelerini hedef alan küfür ve hakaret içerikli bildirim hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulduğunu bildirilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Başsavcılık tarafından ağır hakaret ve küfür içerikli paylaşımı yapan kişinin adresi ve kimlik bilgileri tespit edildikten sonra şahsın Sayın Cumhurbaşkanımız, Üst Kurul Başkanı ve Üst Kurul üyelerini hedef almış olduğu, Cumhurbaşkanımıza yönelik onur, şeref ve saygınlığına saldırı, küfür ve hakaret içeren iletisi ile Türk Ceza Kanunu'nun 299/1. maddesinde düzenlenen Cumhurbaşkanına hakaret suçunu ve 125/5. maddesinde düzenlenen kurul halinde çalışan kamu görevlilerine görevlerinden dolayı hakaret suçunu işlediğini belirten bir iddianame hazırlanmıştır. İddianame, Ankara 49. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilerek Sayın Cumhurbaşkanımız ve Üst Kurul üyelerine internet yoluyla küfür ve hakaret içerikli mesaj gönderen şahsın tutuksuz yargılanmasına başlanmış durumdadır.
Asliye Ceza Mahkemesi - 19.9.2020
Balıkesir'de polisten uyuşturucu ve aranan şahıslara operasyon
Balıkesir Emniyet Müdürlüğü motosikletli polis timlerince yapılan operasyonda, 1 kişiden 11 adet uyuşturucu nitelikte hap elde edildi. Manisa'dan çalıntı olduğu tespit edilen 1 araç şahıslarla birlikte yakalandı. Gözaltına alınan şahıslardan birinin Balıkesir 2. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından "silahla tehdit" suçundan arandığı tespit edildi.
Asliye Ceza Mahkemesi - 18.9.2020
Ceylan hemşireyi bıçaklayan sanık savunma yaptı
Ilgın'ın, hakkında hazırlanan diğer iddianamede ise Ceylan G'ye yönelik eyleminden dolayı "tehdit", "gece vakti konut dokunulmazlığını ihlal", "kasten yaralama" ve "hakaret" suçlarından 3 yıl 4 aydan 9 yıl 9 aya kadar hapisle cezalandırılması talep edildi. Ilgın hakkında bu suçlardan açılan dava ise İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülecek.
Asliye Ceza Mahkemesi - 17.9.2020
Yılmaz Özdil'in, Akar'a hakaret suçundan yargılanmasına devam edildi
Yılmaz Özdil hakkında, Kasım 2014'te katıldığı bir televizyon programında, Mustafa Kemal Atatürk ile kıyasladığı dönemin Genelkurmay Başkanı, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'a yönelik sözleri nedeniyle dava açıldı. Askeri Ceza Kanunu'nun ilgili maddesinde düzenlenen, 'Astlık-üstlük münasebetlerini zedelemeye, amir ve komutanlara güven hissini yok etmeye matuf olarak alanen tahkir veya tezyif edici fiil ve hakaret' suçundan açılan davanın görülmesine Ankara 3'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nde devam edildi.
Asliye Ceza Mahkemesi - 17.9.2020
Üniversiteli Eda'nın ölümüne jet iddianame
Bursa'da dedesine aşure götüren üniversite öğrencisi Eda Müdüroğlu'nun (20), kamyonet ile duvar arasında sıkışarak hayatını kaybetmesiyle ilgili Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma tamamlandı. Cumhuriyet savcısı tarafından 17 günde hazırlanan iddianameye göre, tutuklu kamyonet sürücüsü İlhami Bekiroğlu (36), hakkında 'taksirle ölümüne neden olma' suçundan 2 ila 15 yıl hapis cezası talebiyle Bursa Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.
Asliye Ceza Mahkemesi - 16.9.2020
Maden firması, köylüye arsenikli su içirdi
Kangal ilçesi Pınargözü köyü sınırları içerisinde Koç grubuna bağlı olarak faaliyet gösteren Demir Export isimli firma tarafından işletilen maden, köylülere önce kaybolan daha sonra ise arsenik karıştırılan içme suları nedeniyle zor günler yaşıyor. Maden faaliyetlerinin içme suları üzerindeki olumsuz etkileri nedeniyle köy sakinlerinin başlattığı hukuk mücadelesi, 2017 yılında Kangal Asliye Ceza Mahkemesinin verdiği bir kararla farklı bir boyut kazandı.
Asliye Ceza Mahkemesi - 11.9.2020
BAŞSAVCILIKTAN "92 YAŞINDAKİ YAZAR TUTUKLANDI" HABERLERİNE AÇIKLAMA
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan açıklama şöyle: "Bazı basın yayın kuruluşlarında '92 yaşındaki yazar siyasilere hakaret ettiği iddiasıyla tutuklandı' başlığıyla yayınlanan haber ve paylaşımlardaki iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Söz konusu yayınlarda adı geçen H.B.A. isimli şahsın, 10 Eylül 2020 tarihinde İstanbul Havalimanındaki işlemleri sırasında hakkında kesinleşmiş mahkumiyet kararı bulunması sebebiyle çıkartılan bir yakalama kaydı olduğu tespit edilmiştir. Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan incelemede kişi hakkında Ankara (Kapatılan) 40.Asliye Ceza Mahkemesi'nce hakaret suçu dolayısıyla 20 Kasım 2008 tarihinde verilen bir mahkeme kararı olduğu, söz konusu kararın temyiz makamınca onanarak kesinleştiği ve cezanın infazına yönelik 18 Ekim 2017 tarihinde çıkarılan yakalama emrinin bulunduğu belirlenmiştir.
Asliye Ceza Mahkemesi - 11.9.2020
"92 yaşındaki yazarın siyasilere hakaret ettiği iddiasıyla tutuklandığı" iddialarına yalanlama
"Cezaevine alınmaksızın aynı gün serbest bırakılmıştır" Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan incelemede bu kişi hakkında, kapatılan Ankara 40.Asliye Ceza Mahkemesi tarafından "hakaret" suçu dolayısıyla 20 Kasım 2008 tarihinde verilen bir mahkeme kararı olduğu belirtilen açıklamada, şu ifadeler kullanıldı: "Söz konusu kararın temyiz makamınca onanarak kesinleştiği ve cezanın infazına yönelik 18 Ekim 2017 tarihinde çıkarılan yakalama emrinin bulunduğu belirlenmiştir.
Asliye Ceza Mahkemesi - 11.9.2020
Hrant Dink Vakfı'na yönelik tehditte bulundukları iddiasıyla yargılanan 2 sanık, hakim karşısında
İstanbul 56. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Hüseyin Ateş ve Ersin Başkan, tutuklu bulundukları cezaevinden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.
Asliye Ceza Mahkemesi - 11.9.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 12
ARKADAŞI TANIK OLARAK DİNLENDİ Davanın bugün görülen ikinci duruşmasına Ömer Er, tutuklu bulunduğu cezaevinden SEGBİS bağlantısındaki hattın meşgul olması nedeniyle katılamadı. Halil İbrahim Er ise Keles Asliye Ceza Mahkemesi salonundan, SEGBİS ile bağlandı.
Asliye Ceza Mahkemesi - 11.9.2020
Eşe karşı kasten yaralama suçunda şikayet aranmaması Anayasa'ya uygun bulundu
Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, Ürgüp Asliye Ceza Mahkemesi, İstanbul 7.
Asliye Ceza Mahkemesi - 11.9.2020
AYM'den, eşe yönelik 'kasten yaralama'da şikayet aranmaması kuralının iptal talebine ret
Ürgüp Asliye Ceza Mahkemesi, İstanbul 7'nci Asliye Ceza Mahkemesi ve Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi 17'nci Ceza Dairesi, söz konusu kuralların iptali için Anayasa Mahkemesi'ne başvuruda bulundu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Asliye Ceza Mahkemesi Haberleri | Asliye Ceza Mahkemesi Haber - Haberler - Asliye Ceza Mahkemesi haberleri, son dakika asliye ceza mahkemesi haber ve gelişmeleri burada. Tuğçe sadece 1 ay rahat edebildi! Sapık serbest kaldı, tacizi bırakmadı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.9.2020 06:49:43. #1.15#
title