Arnavutluk Haberleri

Arnavutluk haber, Arnavutluk son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Arnavutluk - 23.10.2020
NATO, Çekya'ya 60 solunum cihazı gönderecek
NATO, Çekya dışında Arnavutluk, Karadağ ve Kuzey Makedonya'ya da tıbbi yardımda bulunma kararı almış, Arnavutluk'a 60 solunum cihazı 22 Ocak'ta gönderilmişti.
Arnavutluk - 23.10.2020
Enuygun.com, pandemide ziyaret edilebilecek ülkeleri paylaştı
Açıklamaya göre, Kuzey Makedonya, Arnavutluk, vizesiz herhangi bir kısıtlama olmadan Türk vatandaşlarının gezebileceği ülkelerden arasında yer alırken, yanı sıra Türk vatandaşları vize ve başka kısıtlamalar olmadan Meksika, Brezilya, Yemen, Moritanya ve Afganistan'a da gidebiliyor.
Arnavutluk - 23.10.2020
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: "TAP boru hattının açılışı haftalar içerisinde gerçekleşecek"
Güney Gaz Koridoru'nun Avrupa ayağını oluşturan TAP, Yunanistan, Arnavutluk ve Adriyatik Denizi'nden geçerek İtalya'ya yılda 10 milyar metreküp gaz taşıyacak.
Arnavutluk - 22.10.2020
ALG Spor'un Kadınlar UEFA Şampiyonlar Ligi'ndeki rakibi belli oldu
Kadınlar UEFA Şampiyonlar Ligi'nde mücadele eden ALG Spor, 1. eleme turunda Arnavutluk ekibi Vllaznia ile eşleşti.
Arnavutluk - 22.10.2020
Son dakika haberleri... Küresel organik kriz ve ABD-Çin rekabetinin trajedisi
Mearsheimer, ABD-Çin ilişkilerine ve rekabetine dair daha sonra da birçok yazı kaleme aldı. Özellikle son dönemde verdiği röportajlarda [1] Birinci Dünya Savaşı benzetmesi yapan akademisyen "Birinci Dünya Savaşı'ndan önce de Avrupa'da muazzam miktarda karşılıklı ekonomik bağımlılık vardı ve kimsenin savaşa cesaret edemeyeceği yazılıyordu ancak yine de savaş yaşandı" derken Birleşik Devletlerin, Çin'in Asya'da bölgesel bir hegemon olmasına asla müsamaha göstermeyeceğinin özellikle altını çiziyor. Birinci Dünya Savaşı öncesinde de Fas, Balkanlar ve Arnavutluk'ta yaşanan krizler birbirini beslemiş ve devamında 28 Haziran 1914 tarihinde Franz Ferdinand'ın Saraybosna'da öldürülmesiyle büyük bir dünya savaşına evrilmişti.
Arnavutluk - 21.10.2020
NATO ülkelerinin savunma harcamaları arttı
En az harcamayı ise Karadağ, Kuzey Makedonya ve Arnavutluk yaptı.
Arnavutluk - 21.10.2020
Katar ve Arnavutluk'a yerli "drone savar" ihracatı
Antalya'da faaliyet gösteren bir firma, Türk mühendislerinin tasarımıyla Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) için ürettikleri ve TSK envanterine giren drone savarı, Katar ve Arnavutluk'a da ihracat etmeye başladı.
Arnavutluk - 21.10.2020
GÜNDEM / 21 Ekim 2020
(Ankara/17.00) ÖZEL HABER 1- Yurt dışındaki varlıkları milli ekonomiye kazandıracak "Varlık Barışı" 6. kez yolda İlki 2008'de çıkarılan ve "yurt dışındaki varlıkların yurda getirilerek milli ekonomiye kazandırılması" olarak bilinen "Varlık Barışı", hazırlanan kanun teklifiyle 6. kez Türkiye gündemine girdi "Varlık Barışı"nın ilk uygulamasında toplam 47,3 milyar liralık kaynak beyan edilirken, bunlardan 1,6 milyar lira vergi alındı Son başvuru süresi 31 Ekim 2013'te dolan ikinci "Varlık Barışı" uygulaması kapsamında Türkiye'ye getirilip vergisi ödenen tutar 10,5 milyar lira oldu Üçüncü "Varlık Barışı"nın 2016'da ilan edilmesinin ardından kapsamlı bir çalışmayla 2018'de yeniden hayata geçirilen dördüncü uygulamada 30 Kasım 2018'de dolan son başvuru tarihi 6 ay uzatıldı Sonuncusu 17 Temmuz 2019'da başlatılan uygulama, bu yılın haziran sonu itibarıyla sona erdi Aradan geçen 12 yıllık süreçte Varlık Barışı uygulamalarında alınacak vergi oranının değişkenlik göstermesi ve yüzde 1'lere kadar düşmesi dikkati çekerken, son kanun teklifine göre yapılan bildirimlere herhangi bir vergi hesaplanmayacak (Belgin Yakışan Mutlu/İstanbul) 2- Oyuncakta yerli üretim Çin hakimiyetini kırmak için çalışıyor Oyuncakçılar Derneği Başkanı Esin Yürür: "Yurdumuzda üretilebilen ürün kalemlerinde yerli üretim bir çözüm oluşturdu ve sektörümüzde bu alanlara yatırımlar yapıldı. Ancak Çin tüm dünya oyuncak sektöründe hayati önem taşıyan bir üretim üssü olduğundan açığın yerli üretimle kapatılabilmesi pek mümkün değil" "Salgının ne kadar süreceğini bilmiyoruz. Ticaret de buna göre şekilleniyor. Bu durumda yeni koşullara süratle uyum sağlayabilenler ayakta kalacak" (Mehmet Fatih Erdoğdu/İstanbul) 3- Katar ve Arnavutluk'a yerli "drone savar" ihracatı Antalya'da Türk Silahlı Kuvvetleri için yerli drone savar üreten firmanın Ar-Ge Koordinatörü Bekir Yalçın: "Milli Savunma Bakanlığının verdiği izinler doğrultusunda bu yıl yurt dışı satışlarına başladık.
Arnavutluk - 15.10.2020
Lazio, Vedat Muric'i basına tanıttı
Lazio'yu neden tercih ettiği sorusuna Muric, "Çok fazla teklif geldi ama benim tercihim, oyun tarzından ötürü Lazio oldu. Ayrıca burada sportif direktör Igli Tare de Arnavutluk'tan geliyor.
Arnavutluk - 15.10.2020
Basketbol: THY Avrupa Ligi
Salon: Zalgirio ArenaHakemler: Carlos Peruga (İspanya), Piotr Pastusiak (Polonya), Gentian Cici (Arnavutluk)Zalgiris: Walkup 4, Hayes 17, Grigonis 12, Vasturia 7, Lauvergne 10, Jokubaitis 4, Rubit 4, Jankunas 2, Milaknis 10, Lekavicius 12, Geben 7, LukosiunasAnadolu Efes: Beaubois 12, Micic...
Arnavutluk - 14.10.2020
Futbol: UEFA Uluslar Ligi
Futbolda UEFA Uluslar Ligi'nin dördüncü haftası sona erdi.
Arnavutluk - 13.10.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, İsveçli mevkidaşıyla düzenlediği ortak basın toplantısında konuştu (2)...
İsveç'in 2021 yılının başında AGİT dönem başkanlığını Arnavutluk'tan devralacağını belirten Çavuşoğlu, bugün dönem başkanlığında hangi çalışmaları birlikte yürütebilecekleri konusunu da konuştuklarını ifade ederek "AGİT içinde farklı kurumlarda da yine seçimler var.
Arnavutluk - 13.10.2020
TAP, Avrupa'ya doğal gaz vermeye hazır
Güney Gaz Koridoru'nun Avrupa ayağını oluşturan TAP, Yunanistan, Arnavutluk ve Adriyatik Denizi'nden geçerek İtalya'ya yılda 10 milyar metreküp gaz taşıyacak.
Arnavutluk - 12.10.2020
AA ve TİKA iş birliğinde "Online Ekonomi ve Finans Haberciliği Eğitim Programı" başladı
Arnavutluk, Filipinler, Kamerun, Karadağ, Macaristan, Moldova, Pakistan, Tanzanya ve Uganda'dan toplam 25 medya temsilcisinin katıldığı programın ilk günü AA Londra Ekonomi Başmuhabiri Gökhan Kurtaran'ın "Ekonomi ve Finans Haberleri" dersiyle sona erdi.
Arnavutluk - 12.10.2020
Ümit Milli Futbol Takımı, İngiltere'ye konuk olacak
Elemelerde İngiltere, Avusturya, Kosova, Arnavutluk ve Andorra ile 3.
Arnavutluk - 11.10.2020
Futbol: UEFA Uluslar Ligi
Futbolda UEFA Uluslar Ligi'nin üçüncü haftasına 10 maçla devam edildi.
Arnavutluk - 10.10.2020
AB'den Belarus yönetimi ile üst düzey temas
AB'nin AGİT'in çabalarını desteklediğini vurgulayan Borrell, mevcut AGİT dönem başkanı Arnavutluk ile sonraki dönem başkanı İsveç'in Belarus'a ortak ziyaretle ulusal diyaloğu destekleme teklifini Minsk yönetiminin kabul etmesini istedi.
Arnavutluk - 8.10.2020
Avrupa Basketbol Şampiyonası Elemeleri'nde milliler, kasım ayı maçlarını Türkiye'de oynayacak
A Milli Erkek Basketbol Takımı ve A Milli Kadın Basketbol Takımı'nın yer aldığı gruplarda Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nin kasım ayı maçlarına Türkiye ev sahipliği yapacak.
Arnavutluk - 8.10.2020
A Milli Erkek ve Kadın Basketbol Takımı'nın eleme maçları İstanbul'da
Buna göre; 13-16 Kasım 2020 tarihleri arasında ev sahipliği yapılacak Kadınlar Avrupa Şampiyonası Elemeleri karşılaşmaları şu şekilde: E Grubu Türkiye - Arnavutluk Litvanya - Sırbistan Türkiye - Sırbistan Arnavutluk - Litvanya 26-29 Kasım 2020 tarihleri arasında ev sahipliği yapılacak Erkekler Avrupa Şampiyonası Elemeleri karşılaşmaları ise şöyle: D Grubu Türkiye - Hırvatistan Hollanda - İsveç İsveç - Hırvatistan Türkiye - Hollanda Erkeklerde, FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası, 24 takımın katılımı ile 1-18 Eylül 2022 tarihleri arasında Almanya, Çek Cumhuriyeti, Gürcistan ve İtalya'nın ev sahipliğinde gerçekleşecek olup, şampiyonanın final grubu Almanya'nın Berlin şehrinde düzenlenecek.
Arnavutluk - 8.10.2020
23. Avrasya Ekonomi Zirvesi
Eski Romanya Dışişleri Bakanı Teodor Melescanu, "Romanya olarak AB'nin Batı Balkanlar'ı ve Türkiye'yi almadan devam etmesinden yana değiliz. Coğrafi, siyasi ve ekonomik ve sosyal açıdan Batı Balkanlar, AB'nin ayrılmaz bir parçasıdır." dedi. Melescanu, Marmara Grubu Vakfı'nın online olarak düzenlediği 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde yaptığı konuşmada, Batı Balkanlar'ın jeostratejik bir yatırım bölgesi olduğuna dikkati çekerek, bölgenin AB'nin ekonomisi, siyaseti ve güvenliği açısından önemine değindi. AB'nin, geçen yılın son baharında Kuzey Makedonya ve Arnavutluk'un birliğe katılması için müzakerelere başlamasını öngördüğünü anımsatan Melescanu, "AB, genişleme politikası için yeni bölümler açıyor.
Arnavutluk - 8.10.2020
AB'den Kovid-19'a karşı yeni aşı anlaşması
AB ülkelerinin tamamı ile Norveç, İzlanda, İngiltere, üyelik sürecindeki Arnavutluk, Kuzey Makedonya, Karadağ, Sırbistan, Kosova ve Bosna Hersek'in imza attığı sözleşmenin 500 bin tedavi kürünü içerdiği, bunun iki katına çıkarma opsiyonunun bulunduğu belirtildi.
Arnavutluk - 8.10.2020
Trabzonspor, Birleşmiş Milletler gibi
Bordo-mavililer, Belçika ve Slovakya'dan 7'şer, Polonya, Gürcistan ve Gana'dan 6'şar, Nijerya ve Arjantin'dan 5 oyuncu renklerine bağladı. Trabzonspor, Almanya, Portekiz, Ukrayna, Senegal Sirbistan ve Çekya'dan 4'er oyuncu kadrosuna katarken, Bosna Hersek, Kolombiya, Kamerun, Norveç, Hırvatistan, Makedonya, İngiltere, ve Gine'den 3'er oyuncu kattı. İsveç, Azerbaycan, İran, Karadağ, Mısır, Hollanda, Güney Kore, Romanya, Mali, Bulgaristan, Fildişi Sahili ve Cezayir 2'şer, Avusturya, Belarus, Ekvator, Yeşil Burun Adaları, Tago, Fransa, Kosova, Arnavutluk, Kosta Rika, Yunanistan, Fransız Guyanası, Avustralya, Paraguay, Danimarka, Kongo, Fas, Burundi, Peru ve Nambiya'dan 1'er oyuncu kattı.
Arnavutluk - 7.10.2020
AB Komisyonu Varhelyi Kuzey Makedonya ve Arnavutluk'u ziyaret etti
Avrupa Birliği (AB) Komisyonunun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Oliver Varhelyi, AB Komisyonunun Batı Balkan ülkelerinin ilerleme raporlarını açıklamasının ardından Kuzey Makedonya ve Arnavutluk'u ziyaret etti.
Arnavutluk - 7.10.2020
Edirne'de otomobilinin gizli bölmesinde eroin bulunan zanlıya 20 yıl hapis cezası verildi
Olay 2018 yılının ocak ayında Türkiye'den çıkış yapmak üzere İpsala Gümrük Sahası'na gelen ve sürücülüğünü Arnavutluk vatandaşı A.
Arnavutluk - 7.10.2020
3. Uluslararası İzmir Festivali için 169 ülkeden oy kullanıldı
Sarıkaya, festival kapsamında geçen yıl 4 milyon olan oy sayısının 2020'de 5 milyonu aştığına dikkati çekerek şunları kaydetti: "Altın Artemis ödül töreni, kırmızı halı geçişi eşliğinde Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde yapılması planlanırken Kovid-19 önlemleri kapsamında stüdyodan dijital olarak organize edildi. Birbirinden değerli filmlerin, oyuncuların, yönetmen ve senaristlerin ödüllendirildiği festivalde 169 ülke üzerinden 5 milyon 363 bin 27 oy kullanılması bizim için çok büyük ve anlamlı geri dönüş oldu." Sarıkaya, festival için Türkiye'den sonra en çok oy kullanılan ülkelerin İsrail, Mısır, Suudi Arabistan, Romanya, Amerika Birleşik Devletleri, Arnavutluk, Irak, Fransa ve Birleşik Arap Emirlikleri olduğunu bildirdi.
Arnavutluk - 6.10.2020
Ümit Milli Futbol Takımı, İngiltere maçı hazırlıklarına başladı
Ümit Milli Futbol Takımı, Avrupa Şampiyonası Elemeleri 3. Grup'ta İngiltere, Avusturya, Kosova, Arnavutluk ve Andorra ile mücadele ediyor.
Arnavutluk - 5.10.2020
Son dakika! MKE Ankaragücü, Arnavut futbolcu Endri Çekici'yi kadrosuna kattı
Geçen yıl Slovenya 1. Ligi'nde 10 gol atan Endri Çekici, Arnavutluk Milli Takımı'nda da forma giyiyor.
Arnavutluk - 2.10.2020
Sonsuzluk Kitabevi, Arnavutluk'ta perde açacak
Devlet Tiyatroları (DT), Arnavutluk'taki Uluslararası Skampa Çağdaş Tiyatro Festivali'nde "Sonsuzluk Kitabevi"ni tiyatroseverlerle buluşturacak.
Arnavutluk - 1.10.2020
Macron'un Türkiye karşıtı politikası nereye varacak?
ABD ve İngiltere'nin ardından NATO'daki üçüncü nükleer gücü teşkil eden Fransa'nın bu özelliği bile, Avrupa güvenliğinde ve savunmasında yönetici bir rol oynayabilmesini sağlayamayacaktır. Zira Fransa'nın güvenlikle ilgili konularda tek başına karar vermesi, başta Berlin olmak üzere, diğer AB başkentlerinde ciddi bir hoşnutsuzluğa yol açacak ve uzun vadede Birliğin bütünlüğüne zarar verecektir. İlaveten, bir yandan Kırım ve Beyaz Rusya meselelerinin herkesin gözü önünde cereyan etmesi, öte yandan Avrupa'nın –özellikle Almanya'nın– Rus doğal gazına aşırı bağımlılığı söz konusuyken, hiçbir Avrupa ülkesi Rusya'ya karşı NATO'suz ve ABD'siz kalmak istemeyecektir. Bu çerçevede, Kasım 2020'de gerçekleşecek Amerikan başkanlık seçimlerinin sonucu Avrupa siyasetini de doğrudan etkileyecektir. Birlik içindeki genişlemeye yönelik adımları (Kuzey Makedonya ve Arnavutluk'un üyelik süreçlerini verilen sözlere rağmen veto ederek) durduran Macron, AB'nin bölgesel ve küresel düzeyde inandırıcılığına gölge düşüren bir tutum izlemektedir.
Arnavutluk - 1.10.2020
AA'nın Arnavutça yayını 6 yaşında
Açıldığı günden itibaren Balkanlar, Türkiye ve dünyadan 104 binin üzerinde haber, 45 binin üzerinde fotoğraf galerisi ve 24 binin üzerinde görüntü yayımlayan Arnavutça servisi, Balkan ülkeleri Kuzey Makedonya, Arnavutluk ve Kosova'da en önemli haber kaynaklarından biri oldu.
Arnavutluk - 1.10.2020
Ekim 2020 Dünya Gündemi
2 Ekim Arnavutluk ve Kosova, "Ortak Hükümet Toplantısı" düzenleyecek.
Arnavutluk - 30.9.2020
Hakim ve savcılara meslek içi eğitim çalıştayı
İngilizce programa, Adalet Bakan Yardımcısı Cengiz Öner, Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakcı, Adalet Akademisi Başkanı Muhittin Özdemir, GDAÜ katılımcısı olan Arnavutluk, Kuzey Makedonya, Yunanistan, Bosna Hersek, Moldova, Bulgaristan, Romanya, Sırbistan, Kosova ve Karadağ'ın yargı eğitim kuruluşlarından temsilciler katıldı.
Arnavutluk - 29.9.2020
Türkiye'nin Güney Doğu Avrupa İşbirliği Süreci Dönem Başkanlığı etkinlikleri başlıyor
Aralarında Arnavutluk, Bulgaristan ve Kuzey Makedonya'nın da bulunduğu, 13 Güneydoğu Avrupa ülkesinin dahil olduğu en kapsamlı bölgesel iş birliği forumu olma özelliğini taşıyan GDAÜ'nün 1998-1999 ve 2009-2010 yıllarında da dönem başkanlığını yürüten Türkiye, 1 Temmuz 2020'de bu görevi bir yıl süreliğine üçüncü kez devraldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Arnavutluk Haberleri | Arnavutluk Haber - Haberler - Arnavutluk haberleri, son dakika arnavutluk haber ve gelişmeleri burada. YTB, Karadağ'da Balkanlar Türkiye Mezun Dernekleri Eğitim Programı düzenledi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.10.2020 05:24:43. #1.14#
title