Aralık Haberleri

Aralık haber, Aralık son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Aralık - 25.10.2020
İngiliz özel kuvvetleri, Manş Denizi'nde kaçak yolcuların bulunduğu petrol tankerine müdahale etti
Aralık 2018'de de İngiliz güvenlik güçleri, kaçak yolcuların mürettebatı tehdit etmesinin ardından bir İtalyan kargo gemisine baskın düzenleyerek kontrolü ele almıştı.
Aralık - 25.10.2020
Son dakika haber: Libya Devlet Konseyi, Fransa'ya tepki olarak Total firmasıyla yapılan petrol anlaşmasının iptalini istedi
DYK, açıklamasında, Fransız şirketleriyle ekonomik iş birliğini durdurması için de Bakanlar Kuruluna çağrı yaptı. Bu kapsamda, DYK, "özellikle Marathon şirketinin hissesinin (Fransız) Total şirketine satılmasına ilişkin anlaşmanın feshedilmesini" istedi. Fransız bir öğretmenin başının kesilerek öldürülmesinin kınandığı açıklamada, bu tür eylemlerin İslam'ın öğretileri ve değerlerine aykırı olduğu vurgulandı. Fransa'da 16 Ekim'de Hazreti Muhammed'e hakaret içerikli karikatürleri derste öğrencilerine gösteren bir öğretmenin başının kesilerek öldürülmesinin ardından, siyasetçilerin büyük bir kısmının İslam'ı ve Müslümanları hedef alan açıklamalarda bulunması tartışmalara ve İslam dünyasında protestolara yol açtı. Macron son dönemde yaptığı bir açıklamada, Hazreti Muhammed'e yönelik karikatürleri yayınlamaktan geri durmayacaklarını söylemişti. Fransa'nın çokuluslu "süper büyük" petrol şirketi Total, Libya hükümetinin onayıyla, 10 Aralık 2019'da Libya'nın doğusundaki Sirte petrol havzasında bulunan imtiyazları satın almak için Libya Ulusal Petrol Kurumu ile bir anlaşma imzalamıştı.
Aralık - 25.10.2020
İsrail'de geliştirilen Covid-19 aşısı 1 Kasım'da insanlar üzerinde denenecek
IIBR, Mart ayında "BriLife" isimli aşısı için hayvan denemelerine başlamıştı. Sağlık Bakanlığı ve bir gözetim komitesi, bir sonraki aşamaya geçmek için yeşil ışık yaktı. Savunma Bakanlığı, aşının yaşları 18 ile 55 arasındaki 80 gönüllü üzerinde deneneceğini ve gönüllülerin Covid-19'a karşı antikor üretip üretmediğinin 3 hafta boyunca izleneceğini açıkladı. Aralık ayında başlaması planlanan ikinci aşamaya ise 18 yaşın üzerindeki 960 kişi katılacak.
Aralık - 25.10.2020
Tunuslu milletvekili, Fransa'ya tepki olarak Frankofoni zirvesinin iptal edilmesini istedi
Tunus Cumhurbaşkanı Said ile Uluslararası Frankofoni Örgütü Genel Sekreteri Louise Mushikiwabo arasında geçen Mayıs ayındaki görüşmelerin ardından, Tunus'ta 12-13 Aralık'ta yapılması planlanan zirve, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle ertelenmişti.
Aralık - 25.10.2020
Fenerbahçe üst üste 3. galibiyetini aldı
Bordo-mavili takımı 26 Aralık 2016'da deplasmanda 3-0 yenen Fenerbahçe, daha sonra oynanan 9 karşılaşmada galibiyet alamamıştı.
Aralık - 25.10.2020
Kömürhan ve Tohma köprüleri aralık ayında açılacak
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'nın liderliğinde 18 yıldır Türkiye'nin her bir noktasında başlamış olan büyük yatırım hamlesinin artarak devam ettiğini söyledi.
Aralık - 25.10.2020
Son dakika haber | Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Malatya 7. Olağan İl Kongresi'nde konuştu: (3)
Eğitimden sağlığa, adaletten savunmaya, sanayiden tarıma, ulaştırmadan enerjiye kadar tüm alanlardaki çalışmalarını bu anlayış ve azimle yürütmeleri gerektiğini dile getiren Erdoğan, şöyle konuştu: "Güçleri yetse, ellerinden gelse ülkemizi bir kaşık suda boğmaya niyetli olanların heveslerini kursaklarında bıraktıkça yeni sinsiliklerle, yeni ahlaksızlıklarla karşımıza çıkıyorlar. Allah'ın izni ve milletimizin desteğiyle, ne yaparlarsa yapsınlar bu kutlu yürüyüşü durduramayacaklar. Hakk'ın ve adaletin güneşi yükseldikçe zulmün ateşi sönecek, zalimin gücü tükenecektir." Kalkınma hamlesi Türkiye'nin küresel ve bölgesel düzeydeki mücadelesini medeniyet ve tarihi mirasına yakışır şekilde yürütürken 81 vilayetin her birini içine alan kalkınma hamlesinden de en küçük bir taviz vermediklerini vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti: "Vatan topraklarının her karışını, Cumhuriyet tarihinde yapılanların tamamını beşe, ona katlayan eserlerle, hizmetlerle, yatırımlarla donatıyoruz. Bu yatırımlardan, 81 vilayetimizin her biriyle beraber Malatyamız da payına düşeni almıştır. 18 yılda Malatya'ya yaptığımız yatırım ne biliyor musunuz? 23 katrilyon, yeni rakamla 23 milyar lira. Bu yatırımlarla eğitimde 5 bin 35 adet yeni derslik inşa ettik. 208 bilişim teknolojileri sınıfı kurduk. Tablet bilgisayar, etkileşimli tahta ve yazıcıdan oluşan toplam 10 bin malzemeyi okullarımıza ulaştırdık. Şehrimize ikinci bir devlet üniversitesi olarak Turgut Özal Üniversitesini kazandırdık. Yüksek öğretim öğrencileri için 6 bin 919 kişilik yurt binalarını yaptık. Sporda 27 bin seyirci kapasiteli bir stadyumla çeşitli branşlarda 39 adet spor tesisi inşa ettik." "Kömürhan Köprüsü 15 Aralık'ta açılacak" Yeni Malatyaspor'un bugün oynadığı futbol müsabakasının sonucunu alandaki vatandaşlara soran Erdoğan, "2-1 yendik" yanıtı üzerine "Hayırlı olsun" dedi.
Aralık - 25.10.2020
Son dakika: Tayland'da hükümet karşıtları, Başbakan Prayut'un istifası için protestoları sürdürdü
Tayland'da hükümet karşıtı protestolar Tayland'da hükümet karşıtları, tartışmalı 2019 genel seçimlerinin ardından muhalefetteki İleri Gelecek Partisinin kapatılarak meclisten ihraç edilmesi üzerine 14 Aralık 2019'da protestolara başlamıştı.
Aralık - 25.10.2020
Samsung Yönetim Kurulu Başkanı Lee yaşamını yitirdi
Lee, Güney Kore Cumhurbaşkanı Lee Myung-bak'ın özel af çıkarmasının ardından Aralık 2009'da beraat etti.
Aralık - 24.10.2020
Tayland'da hükümet karşıtı protestocular, gösterilere yarın devam edecek
Tayland'da anayasal reformlar ve Başbakan Prayut Çan-oça'nın istifası talebiyle kitlesel protestolar yürütülüyor. Tayland'da hükümet karşıtı protestolar Tayland'da hükümet karşıtları, tartışmalı 2019 genel seçimlerinin ardından muhalefetteki İleri Gelecek Partisi'nin kapatılarak meclisten ihraç edilmesi üzerine 14 Aralık 2019'da protestolara başlamıştı.
Aralık - 24.10.2020
15 Temmuz Derneğince "Hafızanda Ne Var? / Harbi Konuşmalar" programı düzenlendi
15 Temmuz'un darbe değil bir "işgal girişimi" olduğunu vurgulayan Yarar, şöyle konuştu: "O gece başarılı olsalardı Türkiye bugünkü senaryolarla karşılaşmayacaktı. Çünkü tamamen yurt dışına bağlı, kendi içinde parçalanmış bir coğrafyaya dönecekti. Asker ve polisin sokakta çatışması, ülkenin dermanını tüketecek, diğer terörist gruplara bekledikleri fırsatı sunacaktı. Türkiye'nin belli bölgeleri parçalara ayrılmış olacaktı. O gece Allah'ın yardımıyla atlattık. Halkın sokağa çıkmasını beklemiyorlardı." "FETÖ istihbaratın içindeydi" Yarar, 17/25 Aralık sürecinin iyi okunmadığını, sadece "Yargı ve polis içindeki bir grup" şeklinde algılandığını anlatarak, bu süreçte polislerin meslekten atılmak yerine Doğu ve Güneydoğu'ya gönderildiklerine dikkati çekti.
Aralık - 24.10.2020
Dünya genelinde tedavisi süren Kovid-19 hastası sayısı 10 milyonu aştı
Çin'in Vuhan kentinde Aralık 2019'da ortaya çıkan Kovid-19 virüsü, 200'den fazla ülke ve bölgeye yayılarak salgına dönüştü.
Aralık - 24.10.2020
Son dakika: ABD'li Demokrat vekillerden Pompeo'ya "Gazze'ye insani yardımlar serbest bırakılsın" çağrısı
6 Aralık 2017'de Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıyan Donald Trump yönetimi, geçen ay İsrail ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn arasındaki "siyasi normalleşme" sürecinin de ara buluculuğunu yapmıştı.
Aralık - 24.10.2020
Milli Savunma Bakanı Akar, AK Parti Kayseri 7. Olağan İl Kongresi'nde konuştu: (2)
Bakan Akar, Kadir Has Stadyumu'ndaki, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı, AK Parti Kayseri 7. Olağan İl Kongresi'ndeki konuşmasına, medeniyetler beşiği, Anadolu'nun incisi, memleketi Kayseri'de olmaktan duyduğu mutluluğu ifade ederek başladı. Kayseri'nin Türkiye'nin en hızlı büyüyen ve dikkati çeken şehirlerinden biri olmasını sağlayan, buna katkı sunan başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere, tüm emeği geçenlere şükranlarını sunan Akar, şöyle devam etti: "Asil milletimizin her bir ferdi gibi Kayseri'nin yetiştirdiği evlatlar da söz konusu vatan olunca, canını seve seve feda etmekten çekinmemiştir. Balkan Savaşlarından Sakarya Savaşı'na kadar tereddüt etmeden cepheye koşan ve birçok şehit veren Taş Mektepliler, Kayserimizin gururu ve onuru olmuştur. Bu dönemde 753'ü Çanakkale'de olmak üzere toplam 1771 şehidimiz var." "Talas'ın aslanları" olarak nitelendirdiği komandoların, "Güçlüyüm, cesurum, hazırım" parolasıyla 1974'te Kıbrıs Barış Harekatı'nda önemli görevler üstlendiğini anımsatan Akar, "O günden beri de hamiyetperver hemşehrilerimiz tarafından komandolarımız sürekli desteklenmektedir. Bu arada önemli bir gelişme oldu, komandolarımızı 2016 Aralık'ta katleden terörist Ferhan Tekiner de MİT tarafından Irak'ın kuzeyinde yakalanıp Türkiye'ye getirildi, adalete teslim edildi" ifadelerini kullandı.
Aralık - 24.10.2020
Son dakika haberi: Gine'de mevcut Cumhurbaşkanı Alpha Conde ilk turda seçildi
Üçüncü dönem adaylık tartışmaları Ülkenin 1958'de bağımsızlığını kazanmasından bu yana ilk demokratik güç değişimiyle Aralık 2010'da 5 yıllığına seçilerek göreve gelen Conde, 2015'te yeniden Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturmuştu.
Aralık - 24.10.2020
Son dakika haber | Cumhurbaşkanı Erdoğan: Macron'un zihinsel noktada bir tedaviye ihtiyacı var
'SINIRLARIMIZDA TERÖR DEVLETİ KURULMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ' 17 Aralık 2016'da çarşı iznine çıkan askerlere yönelik saldırının faillerinden 'Fırat Botan' kod adlı PKK'lı terörist Ferhat Tekiner'in yakalandığına değinen Erdoğan, "Bombalı araçla 2016'da askerlerimize yönelik Kayseri'de gerçekleştirilen saldırının faillerinden birini saklandığı ininde bulup ülkemize getirdik.
Aralık - 24.10.2020
Tayland Başbakanı Prayut'dan, protestoculara farklılıkların "özel oturumda" çözülmesi çağrısı
Tayland'da hükümet karşıtı protestolar Tayland'da hükümet karşıtları, tartışmalı 2019 genel seçimlerinin ardından muhalefetteki İleri Gelecek Partisinin kapatılarak meclisten ihraç edilmesi üzerine, geçen yıl 14 Aralık'ta protestolara başlamıştı.
Aralık - 24.10.2020
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, canlı yayında soruları yanıtladı: (3)
Kurtulmuş, CNN Türk canlı yayınında gazeteci Hakan Çelik'in gündeme ilişkin sorularını yanıtladı, değerlendirmelerde bulundu. İYİ Parti'deki FETÖ tartışmalarının sorulması üzerine Kurtulmuş, "İYİ Parti'nin içindeki tartışmalar bizi ilgilendirmez. Oraya asla elimizi sokmayız. Bir partinin iç işidir ve oraya dilimizi uzatmayız. Diğer meseleye gelince FETÖ dediğiniz mesele en az 40 yıldır devam eden ve devletin her tarafına nüfuz etmiş, 15 Temmuz akşamından itibaren de artan ve gelişen bir hızla kendisiyle mücadele edilen karanlık bir çetedir. Türkiye'deki siyasi iktidar, Sayın Cumhurbaşkanımız sadece 15 Temmuz değil, 17-25 Aralık'tan başlayarak, Gezi Parkı eylemlerinden itibaren başlayarak, zaten FETÖ'cüleri darbe sürecine iten de Cumhurbaşkanımızın o kararlı tavrıdır.
Aralık - 24.10.2020
MSB'den faaliyetlere ilişkin bilgilendirme yapıldı Açıklaması
Sevk Ekim, kasım, aralık 2020 celp ve sevk dönemlerinde silah altına alınacak yedek subay, yedek astsubay ve erbaş/erlerin celp ve sevk dönemleri ile temel eğitim yapacakları eğitim birliklerinin, e-Devlet ve askerlik şubelerinden 23 Ekim'de duyuruya açıldığını hatırlatan Kara, 30 Ekim 2020'de sevke tabi vatandaşların 26 Ekim'den itibaren PCR testi sonrasında e-Devlet veya askerlik şubelerinden sevk evraklarını alabileceklerini belirtti.
Aralık - 24.10.2020
Son dakika... Meme kanseri hastaları da Kovid-19 açısından öncelikli risk grubunda
Avcılar Medicana Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hüseyin Kapu, meme kanseri hastalarının da tıpkı diğer kanser hastaları gibi yeni tip koronavirüs (Kovid-19) açısından öncelikli risk grubunda yer aldığını belirterek, "Meme kanserinin haricinde akut veya kronik farklı hastalıkları bulunan hastaların bunlar açısından da risk altında olduklarını bilmeleri, sağlık kontrollerini ihmal etmemeleri ve hekimlerin tavsiyelerine uyum sağlamaları gerekiyor." ifadelerini kullandı. Avcılar Medicana Hastanesi'nden yapılan açıklamaya göre, geçen yılın aralık ayından bu yana tüm dünyayı etkileyen ve binlerce ölüme yol açan Kovid-19 salgını ülkemizde de etkisini sürdürüyor.
Aralık - 24.10.2020
Ailelere "SMA tedavisinde hiçbir ilaç 'mucizevi' olarak adlandırılamaz" uyarısı (1)
Sinir hücrelerini etkileyen, kas zayıflığına yol açan kronik nörolojik, genetik bir hastalık olan SMA için Aralık 2016'da "nusinersen sodyum" etken maddeli ilacın Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından onaylandığını anımsatan Çarman, böylelikle hastalar için ilk kez bir tedavi şansının doğduğunu ifade etti.
Aralık - 24.10.2020
ABD'deki San Bernardino saldırganlarına silah sağlayana 20 yıl hapis cezası
San Bernardino "terör saldırısı" 2 Aralık 2015'te California'nın San Bernardino kentinde engellilere hizmet veren Inland Regional Center binasına giren 2 saldırganın, uzun namlulu silahlarla ateş açması sonucu 14 kişi ölmüş, 10'dan fazla kişi yaralanmıştı.
Aralık - 24.10.2020
"Trabzon Su Temini Projesi"nde 25 kilometre ilerleme sağlandı
Ortahisar ilçesine 565 kilometrelik yeni içme suyu şebekesi kazandıracak projeye Beşirli ve Kalkınma mahallelerinden başlandığını ve çalışmaların hızla devam ettiğini vurgulayan Zorluoğlu, şu değerlendirmede bulundu: "Yüklenici firmamız 154 personel, 104 iş makinesi ile günde 580 metre boru imalatı gerçekleştiriyor. Günlük 700 metre ortalama ilerleme yakalandığında 2023 yılı sonuna kadar iş teslimi yapılacak. Gayet organize bir iş yapılıyor. Çalışma sonrası bozulan yollar anında betonlanıyor. Vatandaş şikayetlerini en aza indirmek adına gerekli tüm önlemleri alıyoruz. Projede şimdiye kadar toplamda 25 kilometrelik ilerleme kaydettik." Zorluoğlu, meydan bölgesindeki çalışmalara aralık itibarıyla başlanmasının planlandığını, bölgede yapacakları çalışmayla 70 kilometrelik hattı 4 ayda tamamlamayı hedeflediklerini aktardı.
Aralık - 24.10.2020
Gelir İdaresi 1500 gelir uzmanı ve 1000 gelir uzman yardımcısı alacak
Gelir uzman yardımcılığı giriş sınavının yazılı bölümü 12 Aralık Cumartesi saat 10.
Aralık - 24.10.2020
23 Ekim 2020 Haberleri
23 Ekim 2020 Manşet Haberleri.
Aralık - 24.10.2020
Son dakika haber! Fransa Ekonomi Bakanı, havuzlarda kadınlara özel seans ayrılmasını terörle bağdaştırdı
Macron, İslam'ı hedef göstermişti Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, 2 Ekim'de, hükümetinin "İslamcı ayrılıkçı" fikirlerle mücadeleye ilişkin bir yasa tasarısı hazırladığını ve 9 Aralık'ta Bakanlar Kuruluna sunacağını duyurmuştu.
Aralık - 23.10.2020
İstihdam teşvikine ilişkin kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi (3)
Milli Eğitim Bakanlığına bilgisayar ve donanımlarının bedelsiz teslimleri, bunlara ilişkin yazılım teslimi ve hizmetlerinde uygulanan KDV istisnasının süresi, 31 Aralık 2023'e kadar uzatılacak.
İmsak04:55
Öğle11:53
İkindi14:48
Akşam17:17
Yatsı18:35
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Aralık Haber, Aralık Son Dakika Haberleri - Haberler - Aralık haber sayfamızda Aralık haberleri okuyabilir, Aralık son dakika haberleri ve güncel Aralık gelişmelerini görebilirsiniz. İngiliz özel kuvvetleri, Manş Denizi'nde kaçak yolcuların bulunduğu petr
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.10.2020 04:44:25. #1.14#
title