Aralık Haberleri

Aralık haber, Aralık son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Aralık - Bugün
YÖKDİL başvuruları başladı
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM) internet sitesinde yer alan duyuruya göre, sınav 13 Aralık'ta İngilizcede fen bilimleri, sağlık bilimleri ile sosyal bilimler, Almanca, Arapça ve Fransızcada ise sosyal bilimler alanında gerçekleştirilecek.
Aralık - Bugün
Kırgızistan'da yeniden parlamento seçimleri 20 Aralık'ta yapılacak
Kırgızistan'da yeniden yapılacak milletvekili seçimleri tam bir ay sonra 20 Aralık'ta düzenlenecek.
Aralık - Bugün
Uluslararası Kriz Grubu, Çin hükümetinden Kanada vatandaşı çalışanını serbest bırakmasını istedi
Uluslararası çatışmaların çözümü konusunda çalışan düşünce kuruluşu Uluslararası Kriz Grubunun Başkanı Robert Malley, Çin'e, Aralık 2018'de gözaltına aldıktan sonra casusluk suçlamasıyla tutuklanan Kuzeydoğu Asya uzmanı Michael Kovrig'i serbest bırakma çağrısı yaptı.
Aralık - Bugün
Kırgızistan'da parlamento seçimi 20 Aralık'ta yenilenecek
Kırgızistan'da genel seçimin 20 Aralık'ta yenilenmesine karar verildiği duyuruldu.
Aralık - Bugün
Son dakika haberleri! API: ABD petrol stokları 584,000 varil yükseldi
API verilerinin açıklanmasının ardından, Aralık teslimi Brent petrolünün varil fiyatı yüzde 0.
Aralık - Bugün
Gine'de cumhurbaşkanı seçiminde bazı bölgelerden ilk sonuçlar geldi
Üçüncü dönem adaylık tartışmaları Ülkenin 1958'de bağımsızlığını kazanmasından bu yana ilk demokratik güç değişimiyle Aralık 2010'da 5 yıllığına seçilerek göreve gelen Conde, 2015'te yeniden Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturmuştu.
Aralık - Bugün
Nijerya'da 4 ayda 121 çocuk sıtma nedeniyle hayatını kaybetti
Dünya Sağlık Örgütünün geçen yıl aralık ayında yayınlanan "2019 Dünya Sıtma Raporu"na göre, 2018'de dünyada 228 milyon sıtma vakası görüldü ve 405 bin kişi hayatını kaybetti.
Aralık - Dün
Fransa'da şiddet gören kadın Katolik kocasını "İslamcı" diye şikayet etti
Macron, İslam'ı hedef göstermişti Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, 2 Ekim'de, hükümetinin "İslamcı ayrılıkçı" fikirlerle mücadeleye ilişkin bir yasa tasarısı hazırladığını ve 9 Aralık'ta Bakanlar Kuruluna sunacağını duyurmuştu.
Aralık - Dün
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslendi: (2)
Milletimiz de bizi anladı ve 'durmak yok, yola devam' diyerek önümüzü açtı. İşte şimdi 2023'e şurada üç yıl kaldı. Türkiye, bunca zamandır nice badireleri, 2023 hedeflerinin rehberliğinde ve aydınlığında aştı. Gezi olaylarından 17/25 Aralık kumpaslarına, terör saldırılarından sınırlarımızın tacizine, siyasi ve ekonomik nice sinsi tuzaklara kadar pek çok sınamayı, bu çıpa sayesinde savrulmadan, başarıyla verdik.
Aralık - Dün
Pakistan Başbakanı Han'dan Afganistan'daki barış sürecinde "huzur bozucuların" tehlikeli rolüne karşı uyarı
ABD ile Taliban arasında Aralık 2019'da yeniden başlayan görüşmeler, "şiddetin azaltılması" adı verilen fiili ateşkes kararıyla sonuçlandı.
Aralık - Dün
AB ile İngiltere arasındaki görüşmeler tıkandı
Brexit Sonrası İlişkiler 31 Ocak'ta AB'den ayrılan İngiltere, birlikle ticaret başta olmak üzere ikili ilişkiler konusunda kapsamlı müzakereler yürütüyor. 31 Aralık'ta sona erecek olan geçiş dönemi boyunca İngiltere, AB kurallarına tabi olmayı sürdürüyor.
Aralık - Dün
BM'den Hindistan'da "STK'lere getirilen kısıtlamalar ve aktivistlerin tutuklanmasına" tepki
Colville, Hindistan'da Pakistan, Afganistan ve Bangladeş'ten gelen 6 dini gruba vatandaşlık yolunu açan, ancak aynı durumdaki Müslüman göçmenleri kapsam dışı bırakacak şekilde değiştirilen "Vatandaşlık Yasası"nın geçen aralık ayında onaylandığını anımsattı.
Aralık - Dün
Son dakika haber | Tayland parlamentosu, hükümet karşıtı protestolar için "özel oturum" düzenleyecek
Tayland'da hükümet karşıtı protestolar Tayland'da hükümet karşıtları, tartışmalı 2019 genel seçimlerinin ardından muhalefetteki İleri Gelecek Partisinin kapatılarak meclisten ihraç edilmesi üzerine, 14 Aralık 2019'da protestolara başlamıştı.
Aralık - Dün
Son dakika haber! Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran: "Rohingya krizi, modern çağın en ağır trajedilerinden biridir"
Nihai hedeflerinin, "siyasi çözümün sağlanması ve mültecilerin dönüşlerinin güvence altına alınması" olduğunu aktaran Kıran, şunları kaydetti: "Myanmar'daki Müslümanların ve diğer ülkelerdeki mültecilerin durumlarını görmezden gelemeyiz. Bu nedenle, Arakanlı Müslümanlara insani yardımlarımızı sürdürebilmek için Myanmar ile olan iletişimimizi korumalıyız. İİT, bu konuyu uluslararası toplumun gündeminde tutma hususunda örnek olmalıdır. Uluslararası Adalet Divanı'nın önünde bulunan dava çok önemlidir. Bu davanın başarılı bir şekilde sonuca ulaştırılması gerekmektedir." Komite adına dava dosyasını Aralık 2019'da mahkemeye sunan Gambiya'ya teşekkür eden Kıran, mahkemenin Myanmar'ı Soykırım Sözleşmesi'ne uygun şekilde karşı önlemler almak ve kati delillerin muhafazasını sağlamak konusunda uyardığını söyledi.
Aralık - Dün
Son dakika haberi: Kerkük'ün güneyinde toplu mezar bulundu
DEAŞ, Haziran 2014'te Musul, Salahaddin ve Enbar vilayetlerinin tamamı ile Diyala ve Kerkük vilayetlerinin bir kısmını ele geçirmiş, söz konusu bölgeler yıllar içinde örgütten geri alınmıştı. Eski Irak Başbakanı Haydar el-İbadi, 9 Aralık 2017'de örgüte karşı zafer kazanıldığını duyurmuştu.
Aralık - Dün
Gaziantep'te anne adaylarına 934 bin litre süt dağıtıldı
Gaziantep'te, Büyükşehir Belediyesinin yürüttüğü ve bebek ölümlerinin önüne geçilmesinin hedeflendiği "Anneye Süt Bebeğe Can" projesi kapsamında ildeki 29 bin anne adayına ulaşılarak, 943 bin litre süt dağıtıldığı bildirildi. Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Sağlık Hizmetleri ve Engelliler Daire Başkanlığınca anne adaylarının sağlıklı beslenmesi ve erken doğum ile bebek ölümlerinin önüne geçilmesi amacıyla 16 Aralık 2019'da başlatılan proje çerçevesinde anne adaylarına 45 günde bir 12 litre süt dağıtılmaya devam ediliyor.
Aralık - Dün
Çin ile Kanada arasında Hong Kong konusundaki gerginlik tırmanıyor
Çinli telekomünikasyon şirketi Huawei'nin Mali İşlerden sorumlu Üst Yöneticisinin ABD'de hakkında açılan bir dava nedeniyle Aralık 2018'de Kanada'da gözaltına alınması, Çin ile Kanada arasındaki gerginliğe sebep olmuştu.
Aralık - Dün
"Uludağ'ın köşkleri"ne izole kış tatili ilgisi
Kış sezonuna ilişkin hazırlıklarının hızla sürdüğünü anlatan Özenoğlu, şöyle konuştu: "Pandemi süreci bizi etkiledi ama rezervasyonlarımız yoğun şekilde devam ediyor. İnsanların kendini izole hissettiği bir yer. Şehrin kalabalığından uzak bir ortam. İnsanlar burada kendilerini izole edip daha güvende hissedebiliyor. Pandemiyle ilgili bütün tedbirlerimizi aldık. Evlerimiz her müşteri giriş çıkışlarında dezenfekte ediliyor. 47 bungalov var. Ağırlıklı olarak Orta Doğu'dan misafirlerimiz geliyor. Özellikle Kuveyt, Katar ve Suudi Arabistan'dan çok misafirimiz oluyor. İnsanların erken rezervasyondan yararlanıp kış için şimdiden rezervasyon yaptırmaları kendileri için bir avantaj." Eray Özenoğlu, aralık, ocak ve şubat aylarında orman köşklerinde yüzde 100'e varan dolulukla hizmet verdiklerini sözlerine ekledi.
Aralık - Dün
Serbest güreşçiler, Dünya Şampiyonası hazırlıklarını Ankara'da sürdürecek
Serbest Güreş Milli Takımı, Sırbistan'da aralık ayında düzenlenmesi planlanan Dünya Şampiyonası'nın hazırlıklarını Ankara'da sürdürecek.
Aralık - Dün
Son dakika: Konya'da 8 yıl önce iple boğulan 13 yaşındaki kızın ölümüne ilişkin dava başladı
Olay Konya'nın Akşehir ilçesinde 21 Aralık 2012'de özel ders aldığı etüt merkezinden çıkan 13 yaşındaki Hatice Çiftçi'den uzun süre haber alamayan ailesi, durumu güvenlik güçlerine bildirmişti.
Aralık - Dün
Sinema destekleri için başvuru ve değerlendirme tarihleri açıklandı
Yerli film gösterim desteği için 7 Aralık 2020'ye kadar alınacak başvurular da Ocak 2021'de görüşülecek.
Aralık - Dün
Sudan, "Terörü Destekleyen Ülkeler Listesi"nden çıkarılma sözü için ABD'ye teşekkür etti
Egemenlik Konseyinden yapılan yazılı açıklamada, Burhan'ın şu ifadelerine yer verildi: "Sudan'ı terörizmin sponsoru olan devletler listesinden çıkarmak için bu yapıcı adımı atan ABD Başkanı Donald Trump'a ve ABD yönetimine, şahsım ve Sudan ulusunun büyük takdir ve minnettarlığını ifade etmek istiyorum. Bu adım, Sudan'daki tarihi değişim ve Sudan halkının özgürlük, barış ve adalet için verdiği mücadele ve fedakarlıklar sebebiyle büyük takdiri hak ediyor." "Terörizmi asla desteklemediğimizi yinelemeliyim" Sudan Başbakanı Abdullah Hamduk da Twitter'dan yaptığı paylaşımında, şunları kaydetti: "Başkan Trump, çok teşekkürler. Sudan'a çok pahalıya mal olan terörizmin sponsoru devlet tanımlamasını iptal kararını, Kongreye resmi olarak bildirmenizi sabırsızlıkla bekliyoruz. Bu tweet ve bu bildiri, Sudan'ın demokrasiye geçişine ve Sudan halkına en güçlü destektir. Sudan'ın çoktan miadını doldurmuş eski rejiminin ağır mirasından kurtulmak üzereyken, barışsever insanlar olduğumuzu ve terörizmi asla desteklemediğimizi yinelemeliyim." Sudan Dışişleri Bakanı Ömer Kameruddin ise "Bu, şehitlerin ruhlarına adadığımız görkemli Aralık devrimi için bir zaferdir.
Aralık - 19.10.2020
Hollanda, Endonezya'da işlediği suçlar için tazminat ödeyecek
Bazı şehirlerde süren çatışmaların ardından Hollanda ve Endonezya arasında başlayan barış görüşmeleri, 27 Aralık 1949'da Hollanda Krallığı'nın yeni devletin bağımsızlığını tanımasıyla sonuçlandı.
Aralık - 19.10.2020
OPEC+ ülkelerinden "üretim kesintisi anlaşmasına" tam bağlılık vurgusu
OPEC+ ülkelerin nisan ayında kararlaştırdıkları üretim kesintisi anlaşmasının piyasalara sağladığı olumlu katkıya değinilen açıklamada, "İzeleme Komitesi, Aralık 2020'e kadar bütün üye ülkelerin (anlaşma kapsamında) verdikleri taahhütlere tam anlamıyla uyum sağlayacakları ve Komiteye sundukları telafi planlarını eksiksiz yerine getireceklerine ilişkin taahhütlerini yeniden teyit etti.
Aralık - 19.10.2020
Kuveyt, 5 Aralık'ta parlamento seçimine gidiyor
Kuveyt'te parlamento seçimlerinin 5 Aralık'ta yapılmasına karar verildi.
Aralık - 19.10.2020
Son dakika haberi! Gine'de cumhurbaşkanı adayının, oy sayımı bitmeden zafer ilanı tepki topladı
Üçüncü dönem adaylık tartışmaları Ülkenin 1958'de bağımsızlığını kazanmasından bu yana ilk demokratik güç değişimiyle Aralık 2010'da 5 yıllığına seçilerek göreve gelen Conde, 2015'te yeniden Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturmuştu.
İmsak04:50
Öğle11:53
İkindi14:53
Akşam17:23
Yatsı18:41
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Aralık Haber, Aralık Son Dakika Haberleri - Haberler - Aralık haber sayfamızda Aralık haberleri okuyabilir, Aralık son dakika haberleri ve güncel Aralık gelişmelerini görebilirsiniz. YÖKDİL/2 başvuru kılavuzu yayımlandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.10.2020 11:06:31. #1.14#
title