Anneler Günü

ABD'de Anna Jarvis, kaybettiği annesi için 1908 yılında bir anma günü başlattı. 1914 yılında anneleri anma günü kongrenin onayıyla Amerika çapında genişledi. Anneleri onurlandıran özel bir gün olan ''Anneler Günü'' dünyada farklı günlerde kutlanır. Bu kutlama en yaygın şekilde Mayıs ayının ikinci haftasına denk gelir.

ANNELER GÜNÜ HABERLERİ

Anneler Günü: HDP önündeki eylemde 332'nci günAnneler Günü 30.7.2020
Anneler Günü 20.7.2020
"Diyarbakır anneleri" evde de oturma eyleminde de evlatlarının yolunu gözlüyor
HDP'ye tepkisini dile getiren acılı anne Tokay, şöyle konuştu: "HDP Müslümanların evini yaktı. Çocukları dağa gönderdi. 12, 13 yaşındaki çocuk dağa götürülüp, eline silah verilir mi? Irak'a kadar gittim. Çamura girdim, yağmurda kaldım. 15 gün kaldım, bana göstermediler. Hiçbir sonuç alamadım. 9 yıldır ne çektiğimizi bir Allah biliyor bir biz biliyoruz." Tokay, oğlunun Anneler Günü'nde kendisine hediye ettiği "Veda Hutbesi" tablosu ile oğlunun çok sevdiği okul kravatını yanından ayırmadığını belirtti.
Anneler Günü: Tüketici konforu ikiye katlandıAnneler Günü 12.7.2020
Anneler Günü 30.6.2020
Eşi gazi, oğlu şehit "Zekiye anne"nin onurlu yaşamı
Anneler Günü'nde kendisini ziyaret eden bir kişinin akan çatıyı fark etmesi üzerine durum Burdur Valiliğine bildirildi.
Anneler Günü 22.6.2020
Diyarbakır annelerinin evlat nöbeti devam ediyor
Diyarbakır annelerinin,dağa kaçırılan çocuklarına kavuşma ümidiyle HDP İl Başkanlığı binası önündeki evlat nöbeti sürüyor. Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutan Diyarbakır annelerinin 3 Eylül 2019'da başlattığı oturma eylemi 294. gününe girdi. - "İçim kan ağlıyor" Oturma eyleminde yer alan annelerden Songül Altıntaş, yaptığı açıklamada, PKK'lı teröristlerin kaçırdığı oğlu Müslüm'ü almadan oturma eylemini sonlandırmayacağını söyledi. Kaçırılan oğlunun önce HDP'ye, ardından dağa götürüldüğünü aktaran Altıntaş, şöyle konuştu: "6 yıldır çocuğumun peşindeyim. PKK oğlumu kaçırdı. PKK'dan oğlumu istiyorum. Bu zulme son versinler, yeter artık. 6 yıldır kan ağlıyoruz. Hayatımız kalmadı. Ne bayramlarımız ne Anneler Günü ne de Babalar Günümüz kaldı.
Anneler Günü 20.6.2020
Germencik'in en yaşlısı, 109 yaşında vefat etti
4 çocuk ve 4 torun sahibi Saydak, "Anneler Günü", "Kadınlar Günü" gibi özel günlerde, ilçenin en yaşlısı olarak, kamu kurumu yöneticilerince ziyaret ediliyordu.
Anneler Günü 20.6.2020
Bakan Selçuk: Babalar Günü'nde huzurevlerine ziyaretçi kabul edilmeyecek
AİLE, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, koronavirüs salgını nedeniyle Anneler Günü ve Ramazan Bayramı'nda olduğu gibi Babalar Günü'nde de huzurevlerine ziyaretçi kabul edilmeyeceğini açıkladı.
Anneler Günü 20.6.2020
Şehit babası, hüznünü oğlunun hatıralarıyla dindirmeye çalışıyor
- Anne Kanbur'un da en büyük tesellisi oğlunun eşyaları Anne Suzan Kanbur da günlerinin büyük bölümünü çocuklarının eşyalarının arasında geçirdiklerini ifade ederek, "Fotoğraflarını gördüğümüzde sanki bizi ziyarete gelmiş gibi hissediyoruz. Burada hiçbir şey olmamış gibi onun anılarını yaşatmaya çalışıyoruz. Şehit olmadan önce beni en son ziyareti Anneler Günü'nde olmuştu.
Anneler Günü 20.6.2020
Babalar Günü'nün "fikir annesi" bir iç savaş gazisinin kızıydı
Sonora Smart Dodd, 1909 yılında Metodist Kilisesi'nde Anneler Günü için verilen vaazı dinlerken aklına "Anneler için bir gün var, peki neden babaların da bir günü olmasın?" sorusu takıldı.
Anneler Günü 20.6.2020
Huzurevleri Babalar Günü'nde "dijital" ziyarete açık olacak
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Kovid-19 salgını nedeniyle Anneler Günü ve Ramazan Bayramı'nda olduğu gibi Babalar Günü'nde de huzurevlerine ziyaretçi kabul edilmeyeceğini vurgulayarak, "Huzurevlerimiz, Babalar Günü'nde de dijital ziyarete açık olacak.
Anneler Günü 20.6.2020
Bakan Selçuk: "Babalar Günü'nde de dijital ziyarete açığız"
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Covid-19 salgını nedeniyle Anneler Günü ve Ramazan Bayramı'nda olduğu gibi Babalar Günü'nde de huzurevlerine ziyaretçi kabul edilmeyeceğini açıkladı.
Anneler Günü 20.6.2020
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk: "Covid-19 salgını nedeniyle Anneler...
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk: "Covid-19 salgını nedeniyle Anneler Günü ve Ramazan.
Anneler Günü 4.6.2020
Edirne Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı: "Öğretmenler salgında fedakarca çalıştı"
Her alanda milli eğitim olarak biz diğer kurumlara, halkımıza elimizden geldiği kadar gereken desteği verdik. Öğretmenler salgında fedakarca çalıştı. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.Öğretmenlerimiz yine bu süreçte canlı yayınla dersler yaptılar. 19 Mayıs, 23 Nisan, Anneler Günü'nde etkinlikler düzenledi.
Anneler Günü 3.6.2020
İzmirli esnaf "yeni normal"e alışıyor
Anneler Günü'nde hareketlilik yaşadıklarını anımsatan Kış, "Bu süreçte cenazelere de çiçek gönderemedik.
Anneler Günü 2.6.2020
Antalya'da serada yetiştirilen rengarenk orkideler sahiplerini bekliyor
Serada yetiştirilen kesme orkideler, özellikle düğün organizasyonları ve Anneler Günü gibi önemli günlerde tercih ediliyor.
Anneler Günü 2.6.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 6
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ -Aracın incelenmesi -Detaylar Haber-Kamera: Yavuz YILMAZ/İNEGÖL,(Bursa), ==================== Koronavirüs orkideleri de vurdu  Antalya'nın Serik ilçesinde kesme orkide üretimi yapan Kadir Erdem, "Bu yıl koronavirüs nedeniyle çiçek satışlarımız durdu. Sezonu zararla kapatacağız. Son günlerde sadece Anneler Günü'nde biraz satış oldu" dedi.
Anneler Günü: Koronavirüs orkideyi de vurduAnneler Günü 2.6.2020
Şu an buradasınız: 13 Mayıs Anneler Günü Haber | Anneler Günü Ne Zaman Kutlanır? - Anneler Günü haberleri, son dakika anneler günü haber ve gelişmeleri burada. Garnizon Komutanı Üstün'den şehit ailelerine mektup.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 10.8.2020 10:22:00. #1.15#
title