Anneler Günü

ABD'de Anna Jarvis, kaybettiği annesi için 1908 yılında bir anma günü başlattı. 1914 yılında anneleri anma günü kongrenin onayıyla Amerika çapında genişledi. Anneleri onurlandıran özel bir gün olan ''Anneler Günü'' dünyada farklı günlerde kutlanır. Bu kutlama en yaygın şekilde Mayıs ayının ikinci haftasına denk gelir.

ANNELER GÜNÜ HABERLERİ

Anneler Günü - 22.10.2020
Son dakika! Sosyal medyanın altın ödülü 4 yıldır Gratis'in oluyor
Anneler Günü'nde gerçekleştirdiği "Güzeller Güzeli Anneme" dijital projesi ile binlerce kullanıcısının annelerine özel kişiselleştirilmiş görsel tasarımlar göndermesini sağlayan Gratis, bu kampanyasıyla da 30 milyon erişim ve 14 milyonluk izlenme sağladı.
Anneler Günü - 1.10.2020
Tur midibüsünün devrilmesi sonucu 24 kişinin ölümüyle ilgili dava yeniden görülmeye başlandı
İzmir'in Buca ilçesinden Anneler Günü programı için Marmaris'e gidenleri taşıyan tur midibüsünün devrilmesi sonucu 24 kişinin yaşamını yitirdiği kazaya ilişkin davada aracın sahibinin yargılanmasına yeniden başlandı.
Anneler Günü - 24.9.2020
DOKTORLAR KOVİD-19'LA SAVAŞI ANLATIYOR - "Her düğünü bir cenaze ile gölgelemeyelim artık"
Doğum günü, Anneler Günü gibi bütün özel günleri hiçe sayarak görevlerine devam ettiklerini dile getiren Yünoğlu, şunları kaydetti: "Bir baharı, bir yazı kaçırdık.
Anneler Günü - 20.7.2020
"Diyarbakır anneleri" evde de oturma eyleminde de evlatlarının yolunu gözlüyor
HDP'ye tepkisini dile getiren acılı anne Tokay, şöyle konuştu: "HDP Müslümanların evini yaktı. Çocukları dağa gönderdi. 12, 13 yaşındaki çocuk dağa götürülüp, eline silah verilir mi? Irak'a kadar gittim. Çamura girdim, yağmurda kaldım. 15 gün kaldım, bana göstermediler. Hiçbir sonuç alamadım. 9 yıldır ne çektiğimizi bir Allah biliyor bir biz biliyoruz." Tokay, oğlunun Anneler Günü'nde kendisine hediye ettiği "Veda Hutbesi" tablosu ile oğlunun çok sevdiği okul kravatını yanından ayırmadığını belirtti.
Anneler Günü - 20.6.2020
Germencik'in en yaşlısı, 109 yaşında vefat etti
4 çocuk ve 4 torun sahibi Saydak, "Anneler Günü", "Kadınlar Günü" gibi özel günlerde, ilçenin en yaşlısı olarak, kamu kurumu yöneticilerince ziyaret ediliyordu.
Anneler Günü - 20.6.2020
Şehit babası, hüznünü oğlunun hatıralarıyla dindirmeye çalışıyor
- Anne Kanbur'un da en büyük tesellisi oğlunun eşyaları Anne Suzan Kanbur da günlerinin büyük bölümünü çocuklarının eşyalarının arasında geçirdiklerini ifade ederek, "Fotoğraflarını gördüğümüzde sanki bizi ziyarete gelmiş gibi hissediyoruz. Burada hiçbir şey olmamış gibi onun anılarını yaşatmaya çalışıyoruz. Şehit olmadan önce beni en son ziyareti Anneler Günü'nde olmuştu.
Anneler Günü - 20.6.2020
Babalar Günü'nün "fikir annesi" bir iç savaş gazisinin kızıydı
Sonora Smart Dodd, 1909 yılında Metodist Kilisesi'nde Anneler Günü için verilen vaazı dinlerken aklına "Anneler için bir gün var, peki neden babaların da bir günü olmasın?" sorusu takıldı.
Anneler Günü - 20.6.2020
Huzurevleri Babalar Günü'nde "dijital" ziyarete açık olacak
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Kovid-19 salgını nedeniyle Anneler Günü ve Ramazan Bayramı'nda olduğu gibi Babalar Günü'nde de huzurevlerine ziyaretçi kabul edilmeyeceğini vurgulayarak, "Huzurevlerimiz, Babalar Günü'nde de dijital ziyarete açık olacak.
Anneler Günü - 20.6.2020
Bakan Selçuk: "Babalar Günü'nde de dijital ziyarete açığız"
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Covid-19 salgını nedeniyle Anneler Günü ve Ramazan Bayramı'nda olduğu gibi Babalar Günü'nde de huzurevlerine ziyaretçi kabul edilmeyeceğini açıkladı.
Anneler Günü - 20.6.2020
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk: "Covid-19 salgını nedeniyle Anneler...
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk: "Covid-19 salgını nedeniyle Anneler Günü ve Ramazan.
Anneler Günü - 4.6.2020
Edirne Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı: "Öğretmenler salgında fedakarca çalıştı"
Her alanda milli eğitim olarak biz diğer kurumlara, halkımıza elimizden geldiği kadar gereken desteği verdik. Öğretmenler salgında fedakarca çalıştı. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.Öğretmenlerimiz yine bu süreçte canlı yayınla dersler yaptılar. 19 Mayıs, 23 Nisan, Anneler Günü'nde etkinlikler düzenledi.
Anneler Günü - 3.6.2020
İzmirli esnaf "yeni normal"e alışıyor
Anneler Günü'nde hareketlilik yaşadıklarını anımsatan Kış, "Bu süreçte cenazelere de çiçek gönderemedik.
Anneler Günü - 29.5.2020
Karantina süreci biten vatandaşlardan geriye teşekkür notları kaldı
Süreci yurt müdürleri ve personel sayesinde zorlanmadan atlattıklarını belirten Kalyon, şöyle devam etti: "Bu süreçte çok güzel dönüşler aldık. Burada kalan misafirlerle aile gibi olduk. Halen buradan ayrılan misafirlerimizle kurduğumuz gruplar aracılığıyla görüşüyoruz. O kadar güzel şeyler paylaştık ki bazen duygulanıyoruz. Bir odada 14 gün kalmak kolay değil. Biz onların bugünleri atlatabilmeleri için etkinlikler yapmaya çalıştık. Anneler Günü, kandil gecelerinde bakanımızın hediyeleri, ikramları oldu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: 13 Mayıs Anneler Günü Haber | Anneler Günü Ne Zaman Kutlanır? - Anneler Günü haberleri, son dakika anneler günü haber ve gelişmeleri burada. Son dakika! Sosyal medyanın altın ödülü 4 yıldır Gratis'in oluyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.10.2020 11:37:24. #1.15#
title