ZEYNEL EMRE HABERLERİ

Zeynel Emre haber, Zeynel Emre son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Zeynel Emre

Zeynel Emre

Doğum Yeri Manisa / Türkiye
Doğum Tarihi 27.4.1981

Zeynel Emre Kimdir ?

1981 yılında Manisa'da dünyaya geldi. İlk ve orta öğreniminin ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olan Zeynel Emre, Bahçeşehir Üniversitesi “Hükümet ve Liderlik Okulu” Sertifika Programı’nı tamamladı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Zeynel Emre - 11.11.2021
5'inci Yargı Paketi'ni içeren kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda
CHP İstanbul Milletvekili Zeynel Emre, kanun teklifinde aslında iki konuda düzenleme olduğunu belirterek, "Birisi ne? İhalelerde, işte açık ihale, herkesin olduğu ortamda açık ihale yerine internet üzerinden elektronik ortamda ihale yapılacak.
Zeynel Emre - 11.11.2021
TBMM Anayasa Adalet Karma Komisyonu toplandı
TBMM Anayasa Adalet Karma Komisyonu, boş bulunan Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) üyeliği için toplandı.
Zeynel Emre - 05.11.2021
5'inci Yargı Paketi'ni içeren İcra ve İflas Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkındaki Kanun Teklifi, TBMM Adalet Komisyonunda kabul...
5'inci Yargı Paketi'ni içeren İcra ve İflas Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkındaki Kanun Teklifi, TBMM Adalet Komisyonunda kabul edildi.
Zeynel Emre - 22.06.2021
Askeri ceza alanında düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda
"Bunun temelinde korku yatıyor" CHP İstanbul Milletvekili Zeynel Emre, bu aralar TBMM Adalet Komisyonu'nun oldukça yoğun çalıştığını belirterek, "Bu yoğun çalışmanın sonucunda Türkiye'de adalet adına iyileşme var mı desek o yok tabii.
Zeynel Emre - 22.06.2021
4. Yargı Paketi TBMM Adalet Komisyonu'nda
CHP İstanbul Milletvekili Zeynel Emre, Yargı Reformu Strateji Belgesi'nde yer alan hedeflerin yerine getirilmediğini savundu.
Zeynel Emre - 27.05.2021
Ceza infaz kurumlarına ilişkin kanun teklifi TBMM Adalet Komisyonu'nda
TBMM'nin tatile girmesine yakın bir zamanda Adalet Komisyonu'nun iş yükünün arttığına dikkati çeken Öztürk, şunları kaydetti: "Geçtiğimiz salı günü görüştüğümüz İcra ve İflas Kanunu'nda yapılan değişikliklerin ardından bugün Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun'da değişiklik, önümüzdeki günlerde Dördüncü Yargı Reformu Kapsamında İnsan Haklarını İçeren Kanun Teklifi gibi çok önemli mevzuat çalışmalarını gerçekleştireceğiz. Teklifte, vatandaş odaklı hizmet, hak ve özgürlüklerin daha etkin korunması, yargı bağımsızlığının ve tarafsızlığının güçlendirilmesi, hukuk güvenliğinin geliştirilmesi, adalete erişimin kolaylaştırılması gibi beklentiler yer alıyor." CHP İstanbul Milletvekili Zeynel Emre, Adalet Komisyonu'nun gündemindeki teklifleri görüşmesinin yanı sıra ülkedeki yargıya ilişkin sorunları da gündemine alarak tartışması gerektiğini dile getirdi.
Zeynel Emre - 25.05.2021
İcra ve İflas Kanunu'nda değişiklik içeren kanun teklifi TBMM Adalet Komisyonu'nda
CHP İstanbul Milletvekili Zeynel Emre, komisyonun Türkiye'de adalete ilişkin yaşanan sıkıntıların konuşulacağı en önemli yerlerden birisi olduğunu belirterek, "Yargıya ilişkin çok majör, belirgin, büyük problemler var ve her geçen gün de buradaki problemlerin sonuçlarıyla karşı karşıya kalıyoruz.
Zeynel Emre - 10.02.2021
CHP'li 17 milletvekili, "Partiden istifa edecekler" haberlerini, ortak yazılı açıklamayla yalanladı Açıklaması
Yazılı açıklamada, Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Antalya Milletvekilleri Aydın Özer ve Rafet Zeybek, Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Bursa Milletvekilleri Yüksel Özkan ve Erkan Aydın, Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Denizli Milletvekili Teoman Sancar, Giresun Milletvekili Necati Tığlı, İzmir Milletvekili Mahir Polat, İstanbul Milletvekili Zeynel Emre, Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Uşak Milletvekili Özkan Yalım'ın imzası yer aldı.
Zeynel Emre - 25.12.2020
Son dakika haberleri | Kitle İmha Silahlarının Yayılmasının Finansmanının Önlenmesine Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda görüşülüyor
"Bu, iki yıllık dönemin telafisidir" CHP İstanbul Milletvekili Zeynel Emre, teklifin, Türkiye'nin gri listeye, stratejik açıdan yetersiz ülke sınıfına düşmemesi için getirildiğini söyledi.
Zeynel Emre - 10.12.2020
Son dakika! "80 yaşındaki kadının evine baskın yapıldı" haberine Emniyetten yalanlama
Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Zeynel Emre tarafından dile getirilen "Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un şikayeti üzerine, İstanbul'da yaşayan 80 yaşındaki bir kadının evine polis baskını yapıldığı ve hakkında dava açıldığı" iddiası gerçeği yansıtmamaktadır.
Zeynel Emre - 10.12.2020
Son dakika haber! "80 yaşındaki kadının evine baskın yapıldı" haberine Emniyet'ten açıklama
Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Zeynel Emre tarafından dile getirilen "Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un şikayeti üzerine, İstanbul'da yaşayan 80 yaşındaki bir kadının evine polis baskını yapıldığı ve hakkında dava açıldığı" iddiası gerçeği yansıtmamaktadır.
Zeynel Emre - 09.12.2020
Altun'un avukatından, '80 yaşındaki kadının evine polis baskını' haberine yalanlama
İLETİŞİM Başkanı Fahrettin Altun'un avukatı Sezgin Tunç, bir gazetede yer alan 'Fahrettin Altun'un şikayet ettiği 80 yaşındaki kadının evine polis baskını yapıldı' haberinin yanıltıcı ve gerçek dışı olduğunu açıkladı.  İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un avukatı Sezgin Tunç, bugün bir gazetede müvekkili Altun hakkında çıkan, haberle ilgili yazılı açıklama yaptı. Olayın, söz konusu haberin kaynağı CHP Milletvekili Zeynel Emre'nin iddia ettiği gibi olmadığını bildiren Tunç, "Dosya şüphelisinin ifadesi, habere kaynak gösterilen CHP milletvekili Zeynel Emre'nin iddia ettiği şekilde adliyeye zorla getirme yoluyla ve baskın yapılarak alınmamıştır.
Zeynel Emre - 09.12.2020
Adalet, Hazine ve Maliye ile Milli Savunma bakanlıklarının bütçe görüşmeleri TBMM Genel Kurulunda
"Ülkenin yüzde 60'ı yargı reformuna güvenmiyor" CHP İstanbul Milletvekili Zeynel Emre, 80 yaşında ve çeşitli rahatsızlıkları bulunan bir kadının, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'a ilişkin bir sosyal medya paylaşımına "Yeter sömürdünüz.
Zeynel Emre - 29.07.2020
CHP'nin PM'nin resmi sonuçları belli oldu
CHP'de hafta sonu gerçekleştirilen 37'nci Olağan Kurultay'ın ardından oluşan 60 kişilik Parti Meclisi'nin (PM), kadın ve gençlik kotası uygulanmış resmi hali belli oldu.
Zeynel Emre - 27.07.2020
CHP'de PM seçimlerinin resmi sonuçları için itiraz süresi beklenecek
CHP'nin 37. Olağan Kurultayı'ndaki Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) seçimlerinin resmi sonuçları, ilçe seçim kurulunun 2 gün süreyle yapılacak itirazları değerlendirmesinin ardından açıklanacak.
Zeynel Emre - 27.07.2020
CHP'nin 37'inci Olağan Kurultayı PM seçimleri
Kesin sonuçlarının cinsiyet ve kadın kotası uygulanarak daha sonra ilan edileceği belirtilen CHP PM seçimleri sonucunda, delegelerden resmi olmayan sonuçlara göre yüksek oy alan diğer bazı isimler ise şöyle: "Ahmet Akın 791, Hakkı Süha Okay 762, Ednan Arslan 743, Zeynel Emre 723, Murat Emir 720, Tekin Bingöl 716, Ulaş Karasu 688, Gökan Zeybek 679, Bülent Tezcan 676, Özgür Karabat 668, Nurhayat Altaca Kayışoğlu 666, Hasan Baltacı 623, Devrim Barış Çelik 612, Ali Mahir Başarır 576, Emre Yılmaz 573, Akif Hamzaçebi 569 ve Turan Aydoğan 551.
Zeynel Emre - 23.07.2020
Sosyal medyaya ilişkin düzenlemeleri içeren kanun teklifi TBMM Adalet Komisyonunda
CHP İstanbul Milletvekili Zeynel Emre, teklifin, komisyon üyelerine iletilmesinden 48 saat sonra komisyon gündemine gelmesini eleştirerek, üzerinde yeterince çalışılmadan, baskın yaparcasına tekliflerin komisyon gündemine gelmesini eleştirdi.
Zeynel Emre - 08.07.2020
Barolara ilişkin kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda
CHP Grubu adına söz alan İstanbul Milletvekili Zeynel Emre, kişisel ihtiyaçlara göre değil ülkenin ihtiyaçlarına göre yasama yapılması gerektiğini söyledi.
Zeynel Emre - 03.07.2020
Barolara ilişkin kanun teklifi TBMM Adalet Komisyonunda
Alt komisyonda görüşülmesi önerisi Teklifin tümü üzerindeki görüşmeler sürerken CHP Grubu, teklifin alt komisyonda görüşülmesine ilişkin önerge verdi. Önerge üzerinde konuşan CHP İstanbul Milletvekili Zeynel Emre, baro başkanlarının görüş ve önerilerinin alınması için alt komisyonda teklifin görüşülmesinin daha yararlığı olacağını söyledi.
Zeynel Emre - 03.07.2020
Son Dakika: Barolara ilişkin kanun teklifi TBMM Adalet Komisyonunda
"Baroları bölmeyelim" CHP İstanbul Milletvekili Zeynel Emre, tümü üzerindeki görüşmeler tamamlandıktan sonra teklifin alt komisyona sevk edilmesini ve maddelerin orada görüşülmesini istedi.
Zeynel Emre - 02.07.2020
AK Parti'li Turan'dan Meclis önünde bekleyen baro başkanlarına ilişkin açıklama Açıklaması
Teklifin, TBMM Adalet Komisyonundaki görüşmelerine katılmak isteyen bazı baro başkanlarının Meclis'in Çankaya kapısı önünde beklemesine ilişkin Turan, şunları kaydetti: "Yaklaşık bir saat kadar önce, Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nun 'Benim arkadaşlarım, baro başkanları, Meclis'in kapısının önünde lütfen onları da komisyona davet eder misiniz?' ısrarıyla beraber başlayan bir görüşme trafiği oldu. Aslında hem pandemi sürecinin zorunlu bir sonucu olarak hem de Meclis'in yüz yıllık ağır teamüllerinin sonucu olarak önceden davetliler belirlenir ve komisyon o minvalde çalışır. Ancak madem baro başkanlarının bir kısmı, daha önce bizimle görüşme imkanı olmasına rağmen bizimle görüşmemesine rağmen bugün komisyon çalışmasında Meclis'in kapısına gelmişler, ısrar ediyorlar, 'görüşelim' diyorlar ise biz de bu talebin Komisyon Başkanımız oluruyla beraber ilgililerle görüşerek, Meclis Başkanımızın da araya girerek, 'kapıları açın, destek olun, yardımcı olun' demesini değerlendirerek içlerinden 3 baro başkanını, hangi baro başkanı olmasını istiyorlarsa içeriye gelmelerini, komisyona katkı sağlamalarını talep ettik. Ben görüştüm. Sayın Durakoğlu'nun telefonunu aradım, açmadı. Sayın Feyzioğlu ile görüştüğümde '3 kişi olmaz, hepsi gelmesi lazım' gibi absürt, usule adaba, pandemi sürecine aykırı bir talepte bulunduklarını ifade ettiler. Buna rağmen, iyi niyetimizi kollayarak, CHP İstanbul Milletvekili Zeynel Emre ile görüşerek, onun da arayıp Sayın Durakoğlu'nu, '3 kişi temsilen içeriye gelsin, özellikle baronun tekliflerini iletsinler' talebini, maalesef aynı gerekçeyle 'Biz hepimiz geliriz' yaklaşımıyla reddettiler.
Zeynel Emre - 02.07.2020
TBMM Adalet Komisyonuna 'sosyal mesafe ihlali' arası (3)
BÜLENT TURAN: ARADIK TELEFONLARINI AÇMADILAR AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan,TBMM Adalet Komisyonu'nda görüşülen baroların yapısının değiştirilmesini öngören 'Avukatlık Kanununu' görüşmelerine, Meclis önünde bekleyen avukatların katılmalarını teklif ettiklerini belirtti. Bülent Turan, avukatlardan 3'ünün Adalet Komisyonu'na gelip izleyebilmeleri yönünde görüş bildirdiklerini ancak bunun reddedildiğini kaydetti. Turan, "Az önce Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu 'Arkadaşlarım meclis kapısı önünde lütfen davet eder miniz' dedi. Bir görüşme trafiği oldu. Komisyon başkanının oluruyla ilgililerle görüşerek Meclis Başkanının araya girmesiyle içlerinden 3 baro başkanının içeri gelmelerini komisyona katkı sağlamalarını kabul ettik. Aradık telefonlarını açmadılar. CHP'li Zeynel Emre de aradı ancak talebi 'hepimiz geliriz' yaklaşımıyla reddettiler.
Zeynel Emre - 24.06.2020
AK Parti'den muhalefete 'baro paketi' ziyareti (2)
GÖRÜŞMELER 1'ER SAAT SÜRDÜ AK Parti Grup Başkanvekilleri Bülent Turan ve Cahit Özkan, hazırladıkları barolarla ilgili düzenlemelerin yer aldığı yasa teklifine ilişkin taslak metni ilk olarak CHP'ye götürdü. AK Partili heyet, CHP'den Grup Başkanvekili Engin Altay ve hukukçu milletvekilleri Bülent Tezcan, Zeynel Emre ve Alpey Antmen ile görüştü.
Zeynel Emre - 03.06.2020
İkinci yargı paketi TBMM Adalet Komisyonunda
"Yeni bir anayasa yapılmalı" CHP İstanbul Milletvekili Zeynel Emre, Adalet Komisyonunda saatlerce süren yasama çalışmalarında, muhalefet partilerinin değişiklik önergelerinin birinin dahi kabul edilmediğini söyledi.
Zeynel Emre - 08.04.2020
İnfaz düzenlemesi teklifi TBMM Genel Kurulunda
"Af kanunudur" CHP İstanbul Milletvekili Zeynel Emre, düzenlemenin, infaz değil, af kanunu anlamına geldiğini iddia etti.
Zeynel Emre - 03.04.2020
İnfaz düzenlemesi TBMM Adalet Komisyonunda
TBMM Adalet Komisyonunda görüşülen teklifin tümü üzerinde söz alan CHP İstanbul Milletvekili Zeynel Emre, düzenlemeyi, "infaz değil af teklifi" olarak değerlendirdi.
Zeynel Emre - 03.04.2020
Ceza İnfaz Yasası teklifi görüşmeleri, Adalet Komisyonu'nda başladı (2)
CHP'Lİ EMRE: KATKI SUNACAĞIMIZ YERLER VAR Teklif üzerine söz alan CHP İstanbul Milletvekili Zeynel Emre ise teklifin 'infaz kanunu'nun ötesinde bir 'af kanunu' olduğu yönünde görüş bildirerek, "Bu düzenlemeye CHP olarak katkı sunacağımız yerleri var" dedi.
Zeynel Emre - 24.03.2020
AK Parti'den CHP'ye infaz düzenlemesi ziyareti
Görüşmede, CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, CHP Parti Meclisi Üyesi Bülent Tezcan, CHP İstanbul Milletvekili Zeynel Emre, CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen ile CHP Ankara Milletvekili Murat Emir de yer aldı.
Zeynel Emre - 24.03.2020
AK Parti ve CHP, infaz düzenlemesi için bir araya geldi
AK Parti heyeti, ceza infaz düzenlemesini görüşmek üzere CHP TBMM Grubu'nu ziyaret etti. AK Parti heyetini girişte CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç karşıladı. Görüşmeye; AK Parti'den Grup Başkanvekilleri Mehmet Muş, Cahit Özkan, Adalet Komisyonu üyeleri katıldı. CHP heyetinde ise Grup Başkanvekilleri Engin Özkoç ve Engin Altay, CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, İstanbul Milletvekili Zeynel Emre, Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Ankara Milletvekili Murat Emir yer aldı.
Zeynel Emre - 11.12.2019
2020 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulunda
CHP İstanbul Milletvekili Zeynel Emre, Türkiye'de çağdaş anlamıyla bir yargı organının olmadığını öne sürdü.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Zeynel Emre Haberleri | Zeynel Emre Kimdir - Haberler - Zeynel Emre haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Zeynel Emre kimdir, hayatı ve biyografisi. 2050 Büyükçekmece Vizyonu Çalıştayı sona erdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 2.12.2021 03:45:57. #1.15#

title