Yükseköğretim Kurulu Haberleri

Yükseköğretim Kurulu haber, Yükseköğretim Kurulu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yükseköğretim Kurulu - 03.03.2021
YÖK Başkanvekili Prof. Dr. Er, "6. Avrasya Yükseköğretim Zirvesi"nde konuştu Açıklaması
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanvekili Prof. Dr. Rahmi Er, geçen yıl 180 bin olan uluslararası öğrenci sayısının, bu yıl 210 binli rakamlara yükseldiğini, bunun da pandemi döneminde sisteme 40-45 bin yeni öğrencinin dahil olduğu anlamına geldiğini belirtti.
Yükseköğretim Kurulu - 23.02.2021
Azerbaycan Eğitim Bakanı Emin Amrullayev, YÖK'ü ziyaret etti
Azerbaycan Eğitim Bakanı Emin Amrullayev, Yükseköğretim Kurumu (YÖK) Başkan Vekili Prof. Dr. Safa Kapıcıoğlu ile bir araya geldi.
Yükseköğretim Kurulu - 19.02.2021
ÖSYM, 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı ile ilgili soruları yanıtladı
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2021-YKS) ile ilgili sıkça sorulan soruları yanıtladı.
Yükseköğretim Kurulu - 18.02.2021
Son dakika haberi... Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar
YÖK'ün anketinde, öğrenci ve akademisyenler uzaktan eğitim sürecini değerlendirdi Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde yükseköğretim kurumlarında yürütülen çevrim içi eğitime ilişkin geçen hafta öğrenci ve öğretim elemanlarının görüşlerine başvurmak amacıyla yapılan anketin sonuçları açıklandı.
Yükseköğretim Kurulu - 18.02.2021
TSK personeline ilişkin kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda yasalaştı (2)
Milli Savunma Üniversitesi ve bağlı kurumları ile Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) bünyesindeki diğer okullarda emekli kamu görevlileri, devlet memurları, emekli TSK personeli, emekli öğretim elemanları ile diğer yüksek öğretim kurumlarından görevlendirilen öğretim elemanları ders verebilecek.
Yükseköğretim Kurulu - 18.02.2021
TBMM Genel Kurulu
TBMM Başkanvekili Celal Adan, "Bir yaratık düşünün, ismini gizleyip, ülkeyi seviyor.
Yükseköğretim Kurulu - 18.02.2021
YÖKDİL adaylarının sınava giriş belgeleri erişime açıldı
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM), 28 Şubat'ta düzenlenecek Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (2020-YÖKDİL/2) adaylarının sınava giriş belgeleri erişime açıldı.
Yükseköğretim Kurulu - 18.02.2021
Devlet Malzeme Ofisi, görevde yükselme ve unvan değişikliği kriterlerinde düzenlemeye gitti
Devlet Malzeme Ofisi (DMO) personelinin görevde yükselme ve unvan değişikliklerine ilişkin usul ve esaslar yeniden düzenlendi.
Yükseköğretim Kurulu - 17.02.2021
İdil Kaymakamlığı, ihtiyaç sahibi öğrencilerin YKS başvuru ücretini ödeyecek
İdil Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Refik Özsoy, ilçede yaşayan ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu kapsamına giren öğrencilerin Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) başvuru ücretini karşılayacaklarını bildirdi.
Yükseköğretim Kurulu - 17.02.2021
YKS adaylarına önemli uyarı: İşlemlerinizi son güne bırakmayın
Milyonlarca öğrenci için 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) başvuruları 4 Şubat'ta başladı.
Yükseköğretim Kurulu - 17.02.2021
YÖK'ten üniversitelerde yüz yüze ve çevrim içi eğitime ilişkin açıklama Açıklaması
Yükseköğretim Kurulunca (YÖK), üniversitelerde 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı bahar döneminde uygulamalı eğitimlerin azami dikkatin gösterilmesi ve sıkı tedbirlerin alınması şartıyla öğrenciler seyreltilerek, gruplara ayrılarak yüz yüze;
Yükseköğretim Kurulu - 17.02.2021
Üniversitelerde uygulamalı eğitim yüz yüze, teorik eğitim uzaktan yapılacak
Üniversitelerde uygulamalı eğitim yüz yüze, teorik eğitim uzaktan yapılacakYÜKSEKÖĞRETİM Kurulu (YÖK) 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı bahar döneminde uygulamalı eğitimlerin yüzyüze, teorik eğitimlerin ise mümkün olduğunca çevrimiçi yapılması için tüm devlet ve vakıf üniversitelerine resmi...
Yükseköğretim Kurulu - 17.02.2021
Üniversitelerde uygulamalı eğitim yüz yüze, teorik eğitim uzaktan yapılacak
YÜKSEKÖĞRETİM Kurulu (YÖK) 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı bahar döneminde uygulamalı eğitimlerin yüzyüze, teorik eğitimlerin ise mümkün olduğunca çevrimiçi yapılması için tüm devlet ve vakıf üniversitelerine resmi yazı gönderdi.
Yükseköğretim Kurulu - 17.02.2021
Jandarma ve Sahil Güvenlik için 590 muvazzaf/sözleşmeli subay alınacak
Adaylarda aranacak niteliklerden bazıları şöyle: "Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, başvuru kılavuzlarında belirtilen öğrenim programlarından mezun olmak, bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak veya geçici kayıt tarihi olarak belirlenen 16 Ağustos 2021 tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı için kılavuzda belirtilen lisans bölümlerinden mezun olmuş veya 16 Ağustos 2021 tarihine kadar mezun olabilecek durumda olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 1 Ocak 2021 tarihi itibarıyla 27 yaşını bitirmemiş olmak, lisansüstü öğrenimi tamamlamış olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 32 yaşını bitirmemiş olmak, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak, hamile olmamak, Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında subay, astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş veya sözleşmeli erbaş/er olarak görevliyken ayrılmamış veya çıkarılmamış olmak.
Yükseköğretim Kurulu - 16.02.2021
Rusya'da nükleer mühendislik eğitimi alan 4. Türk öğrenci grubu mezun oldu
Rusya'nın başkenti Moskova'da bulunan Ulusal Nükleer Araştırmalar Enstitüsü Moskova Fizik Mühendisliği Üniversitesinde (NRNU MEPhI) eğitim gören 4. Türk öğrenci grubu diplomalarını aldı.
Yükseköğretim Kurulu - 15.02.2021
YÖKDİL başvuru süresi bugün sona erecek
Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL/1) için başvuru süresi bugün son bulacak.
Yükseköğretim Kurulu - 12.02.2021
Malazgirt Kaymakamı Demirer Halk Kütüphanesini ziyaret etti
Malazgirt Kaymakamı Yiğit Yaşar Demirer, Halk Kütüphanesini ziyaret ederek ders çalışan öğrencilerle bir araya geldi.
Yükseköğretim Kurulu - 11.02.2021
Yunanistan Parlamentosu tartışmalı "eğitim reformu paketini" onayladı
Yunanistan Parlamentosu, üniversitelere polis müdahalesine yol açabileceği ve eğitim kalitesini düşüreceği gerekçesiyle protesto edilen "eğitim reformu paketini" onayladı.
Yükseköğretim Kurulu - 11.02.2021
Son dakika gündem: Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Türkiye ile KKTC arasındaki anlaşmaların imza töreninde konuştu Açıklaması
Son dakika gündem haberi... Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Hemen hemen her alanda çok detaylı değerlendirmeler yaptık. Gündemimizde 2021 Yılı İktisadi-Mali İşbirliği Anlaşması, Kovid-19'la mücadele, altyapı yatırımları, KKTC ekonomisinin canlandırılmasıyla ilgili hususlar vardı.
Yükseköğretim Kurulu - 10.02.2021
YÖK Atlas, 2021-YKS'de tercih yapacak adaylar için güncellendi
Yükseköğretim Kurulundan (YÖK) yapılan açıklamaya göre, üniversite ve bölüm tercihi yapacak adayların daha bilinçli karar vermesini sağlamak amacıyla "https://yokatlas.
Yükseköğretim Kurulu - 09.02.2021
Antalya Büyükşehir Belediyesi yardım ettiği gençlerin YKS ücretini de karşılayacak
Antalya Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardımda bulunduğu ailelerin çocuklarının Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) giriş ücretlerini de karşılayacak.
Yükseköğretim Kurulu - 06.02.2021
KAEÜ, projeleriyle ilgi çekiyor
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi (KAEÜ) Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, devam eden ve yeni başlayan projelerle bir çok üniversitenin ilgisini çektiklerini bildirdi.
Yükseköğretim Kurulu - 06.02.2021
Son dakika haber: Ankara Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının YKS ücretini ödeyecek
Son dakika haberler: Ankara Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi aileler ile yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle kapanan sektörlerde çalışanların üniversite sınavına hazırlanan çocuklarının 2021-Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2021-YKS) ücretini karşılayacak.
Yükseköğretim Kurulu - 06.02.2021
Son dakika... Suriye'nin kuzeyindeki Çobanbey'de tıp fakültesi ve sağlık hizmetleri meslek yüksekokulu kurulacak
Son dakika gündem haberine göre Cumhurbaşkanı kararıyla Suriye'nin kuzeyindeki Çobanbey beldesinde tıp fakültesi ve sağlık hizmetleri meslek yüksekokulu kurulacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Yükseköğretim Kurulu Haberleri | Yükseköğretim Kurulu Haber - Haberler - Yükseköğretim Kurulu haberleri, son dakika yükseköğretim kurulu haber ve gelişmeleri burada. Bakan Kurum, Bartın Üniversitesi'ni ziyaret etti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 14.4.2021 18:41:38. #1.16#

title