Yerli Malı Haberleri

Yerli Malı haber, Yerli Malı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yerli Malı - 17.05.2021
DMO'nun kamu alımlarında tasarruf ve yerli ürün ön plana çıkacak
Tedarik edilen makine ürün grubunda "Yerli Malı" belgeli ürün oranının bu yıl yüzde 16'ya çıkarılması planlanıyor.
Yerli Malı - 31.03.2021
AK Parti'li Cora: "Her alanda kalıcı eserler üretmeye, ülkemizi geliştirmeye devam ediyoruz"
Savunma sanayisinde yerlilik payının yüzde 30'dan yüzde 70'lere çıktığını dile getiren Cora, şunları kaydetti: "Bir yerli malı haftası düzenlense Türkiye, yiyecek ve giyecek ürünlerini koymanın dışında İHA, SİHA, Hürkuş, Altay tankını masaya koyabilecek bir konuma gelmiştir.
Yerli Malı - 28.03.2021
Haftanın tarihine bakış
4 Nisan 1929- İstanbul'da düzenlenen "Yerli Malı Kullanma ve Koruma" toplantısında, gençlik, yerli malı kullanmaya yemin etti.
Yerli Malı - 24.03.2021
Yerel kalkınma webinar'ları 'savunuculuk' temasıyla başladı
"Pandemi ötesi hedef daha demokrat, yeşil, dijital, bilimsel ve sosyal bir uygarlık" Panel kapsamında "İş Dünyası ve Örgütleri için Savunuculuk ve Lobicilik Etkinlikleri"ni değerlendiren Paris Bosphorus Enstitüsü Başkanı Dr. Bahadır Kaleağası, pandemi öncesinde küreselleşme sayesinde gezegen sathında para, mallar, hizmetler, insanlar, bilgi, veri, düşünce ve kültür gibi birçok etkenin hareketliliğinin tarihsel açıdan zirvede olduğunu hatırlattı. Aynı zamanda küresel virüsler riskinin de bu hareketlilik ile tetiklendiğini vurgulayan, bu çerçevede de önümüzdeki dönemi belirleyecek sorunlar ve ilerleme alanlarına dikkat çeken Dr. Kaleağası şunları söyledi: "Yaşam türümüz pandemiden arınmaya çabalarken toplumlar için varoluşsal sorunlar derinleşiyor. Güvenlik, özgürlük, teknoloji, özel alan, milli devlet, uluslararası iş birliği, korumacılık, hareketlilik, petrol fiyatları, yeşil enerji yatırımları, enerji piyasaları, iklim değişikliği ile mücadele ve gelir dağılımı eşitsizliği gibi birçok konuda değişim hızlandı. Yirmi birinci yüzyılda hedef daha demokrat, yeşil, dijital, bilimsel ve sosyal bir uygarlık, ülke, kurumlar, şirketler ve sivil toplum." "Pandemi sürecinde Türkiye'nin lojistik yönden avantajı ortaya çıktı" "İş Dünyası Gözünden Katılımcı Süreçler ve Bölgesel Kalkınmaya Etkisi"ni ele alan OSİAD Yönetim Kurulu Başkanı ve Ankara Kent Konseyi Başkanvekili Süleyman Ekinci ise 1991 yılında kurulan OSİAD'ın, üyelerinin katkısıyla organize sanayi bölgesi kurmuş Türkiye'deki ilk dernek olduğunu söyledi. OSİAD'ın, yerel yönetimler ile sivil toplum kuruluşlarının ortak hareket ettiğinde elde edilen başarının en önemli göstergelerinden biri olduğunu belirten Süleyman Ekinci, yerli malı kullanımının yaygınlaştırılması, markalaşma, uluslararası standartlarda ürün üretimi, kadın iş gücünün ekonomiye daha fazla katılması gibi konularda çalışmalar yürüttüklerini ifade etti.
Yerli Malı - 12.03.2021
Turk İlaç, Hepatit B aşısının Türkiye'de üretimi için LG Chem ile anlaştı
Turk İlaç ve Serum Sanayi AŞ'nin Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlanan açıklamasında, anlaşma ile Hepatit B aşısının yerlileştirilmesi için ithalden imale geçiş sürecinin başlatıldığı belirtilerek, girilecek ilk ihalede yüzde 15 yerli malı avantajından faydalanılacağı bildirildi.
Yerli Malı - 13.02.2021
TOBB Türkiye İklimlendirme Meclisi üyeleri, Sanayi ve Teknoloji ile Çevre ve Şehircilik bakanlıklarını ziyaret etti
Yapım işlerinde yerli malı kullanımında net şekilde ürün tarifi yapılamadığını ifade eden sektör temsilcileri, AB Sanayi Ürün Listesi Türkiye Versiyonu (ProdTR) ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Birim Fiyat Tarifeleri (Poz numaraları) dönüşüm listeleriyle ilgili çalışmanın tamamlanması beklentilerini belirtti.
Yerli Malı - 13.02.2021
KOBİ'ler sosyal medyada desteğiyle güçleniyor
Şahin şu bilgileri verdi: "İlk günden itibaren yerli alım yükümlülüğü konusunda çaba gösteriyoruz. 4,5G yatırım yükümlülüğümüz gereği, yatırımlarımızın yüzde 45'ini yerli malı belgeli ürünlerden, yüzde 10'unu Türkiye'de ürün veya sistem geliştirmek üzere kurulan KOBİ niteliğindeki tedarikçiler tarafından Türkiye'de üretilen ürünlerden sağlamaya çalışıyoruz.
Yerli Malı - 05.02.2021
Yerli Malı Belgesi'nde yüzde 6,5'lık artış yaşandı
Yerli Malı Belgesi, 2020 yılında bir önceki yıla göre yüzde 6,5 artarak 16 bin 16'ya ulaştı.
Yerli Malı - 28.01.2021
Nazi sempatizanı gruptan, Avustralya kırsalında "ırkçı sembollü" doğa kampı
Bu grupların federal yönetim ve eyaletler tarafından terör listesine alınması ve takip edilmesi gerektiğini vurgulayan Abramovich, "Neo-nazi ideolojileri ve gösterileri Victoria eyaletinde gayet canlı ve açıktan yürütülüyor. Avustralyalı bir Hitler'in başında olduğu bir Dördüncü Reich'ın düşünü kuran bu yerli malı SS askerleri, bir ırk savaşını teşvik ederek ve kendileri gibi dar kafalıları saflarına katarak mevcut ve açık bir tehlike arz ediyor.
Yerli Malı - 21.01.2021
İSO Başkanı Bahçıvan: "Savunma sanayisinde çalışan sayısı 70 bini aştı"
Bu bağlamda yerli üretiminin ve yerli malı alımını teşvikinin öncelikleri arasında bulunduğunu dile getiren Bahçıvan, "Daha önce bir dizi etkinliğimizde kamu ile tedarikçileri buluşturarak iş birliklerinin önünü açtık.
Yerli Malı - 20.01.2021
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: "KOBİ'lerimizi yeni teknolojiler üretmede yalnız bırakmayacağız"
Ar-Ge konusunda sadece devlet destekleri değil, aynı zaman da 'Ufuk Avrupa' ve 'Ufuk2020' gibi AB destekleri mevcut. Teknolojilerinizi geliştirirken bu mekanizmaları da göz önünde bulundurun. Yıl sonunda yapacağımız etkinlikte de Vodafone'un bu toplantıya katılan KOBİ'lerimizden sağlayacağı tedarikin güzel sonuçlarını görmüş olacağız." "2020'de 15 binden fazla yerli malı belgesi verdik" Hisarcıklıoğlu, TOBB Sanayi Veri Tabanı'ndaki kapasite raporu sayısının 2020'de bir önceki yıla kıyasla yüzde 5 artışla 79 bini geçtiğini söyledi.
Yerli Malı - 20.01.2021
Uçtan Uca Yerli ve Milli 5G Haberleşme Şebekesi Projesi'nde ilk faz yılın birinci çeyreğinde tamamlanacak
Hedef, katma değeri yüksek ürünler üretmek Sektörde faaliyet gösteren tüm firmaların amacının, sadece yüzde 51'lik yerli girdi oranı sağlayarak ürüne Yerli Malı Belgesi almak olmaması gerektiğini ifade eden Sayan, "Ülkemizin yerli ve milli üretim vizyonu çerçevesinde, ülkemizdeki üretim potansiyeli bulunan üreticileri ortaya çıkarak araştırmalar yapılmalı ve bu üreticiler üretim çalışmalarına dahil edilmelidir.
Yerli Malı - 12.01.2021
TürkTraktör yerli iş makinesi üretiminde 1 yılı geride bıraktı
Açıklamada görüşlerine yer verilen TürkTraktör İş Makineleri İş Birimi Grup Müdürü Boğaç Ertekin, TürkTraktör'ün bu yatırımla iş makinelerindeki iddiasını bir üst seviyeye taşıdığını belirterek, "Ülkelerde gelişim seviyesinin önemli göstergelerinden biri olan iş ve inşaat makineleri sektöründe, tüketiciyi yerli malı ile buluşturmaktan, Türk sanayiine ve ekonomisine katkıda bulunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.
Yerli Malı - 06.01.2021
Savunma Sanayii Başkanlığının mal ve hizmet alım usulleri belirlendi
Başlama kararının alınmasını müteakip, SSB tarafından uygun görülen hallerde teklife çağrı dosyası hazırlanacak ve yayımlanacak. Yerli malı veya yerli istekliler lehine fiyat avantajı sağlanması konuları da dahil olmak üzere teklife çağrı dosyası içinde yer alacak asgari hususlar SSB tarafından belirlenecek.
Yerli Malı - 23.12.2020
ASO 1. OSB'de 2 firmanın 13 motoru enerji verimli hale dönüştürüldü
TEVMOT Projesi'nde, motor enerji etüt raporlarında değiştirilmesi öngörülen motorlara yönelik harcamalar, üst limit firma başına 80 bin lira olacak şekilde yüzde 60 oranında destekleniyor. Yeni satın alınan enerji verimli elektrik motorlarının "Yerli Malı Tebliği"ne uygunluğu belgelenirse bu oran yüzde 75'e yükseliyor.
Yerli Malı - 22.12.2020
Öğretmenler sanal ortamda "Türkiye sınıfı" oluşturdu
Öğrencilerin bölgelerine has ürünleri tanıtma fırsatı yakaladığını aktaran Gövce, tutumlu olmanın, yatırım yapmanın ve yerli malı kullanmanın da önemine dikkat çekildiğini belirtti.
Yerli Malı - 21.12.2020
Son dakika haber | Öğretmenlerden "Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası"da "Türkiye Sınıfı"
Varol, yaptığı açıklamada, Türkiye'nin dört bir köşesinden bu sınıfa katılan öğretmen ve öğrencilerin sanal ortamda bir Türkiye sınıfı oluşturarak, bölgelerine ait ürünleri birbirine tanıtıp tutumlu olmanın, yatırım yapmanın ve yerli malı kullanmanın önemine dikkat çekildiğini söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Yerli Malı Haberleri | Yerli Malı Haber - Haberler - Yerli Malı haberleri, son dakika yerli malı haber ve gelişmeleri burada. Yerli malı haftası ne zaman 2021? Yerli Malı haftası ilk ne zaman başladı, amacı nedir?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.6.2021 00:40:04. #1.16#

title