Visa Haberleri

Visa haber, Visa son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Visa - 17.09.2021
Akıllı KOBİ Platformu Tanıtım Toplantısı gerçekleştirildi
Hisarcıklıoğlu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın da katıldığı TOBB ve Visa'nın ortaklaşa kurduğu Akıllı KOBİ Platformu Tanıtım Toplantısı'nda, Akıllı KOBİ'nin bir fikirle başladığını ve dijital ortamda somut bir platform haline geldiğini söyledi.
Visa - 17.09.2021
İSTANBUL HABER TAKİP GÜNDEMİ
10.00İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, merhum Başbakan Adnan Menderes, Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan için Topkapı Anıt Mezar'da düzenlenecek anma programına katılacak14.
Visa - 16.09.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 17 Eylül 2021
(Rize/10.00-14.00) EKONOMİ FİNANS 1- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TEKNOFEST Robotaksi Binek Otonom Araç Yarışması ve TEKNOFEST İnsansız Su Altı Sistemleri Yarışması'na katılacak, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Visa'nın Ortaklaşa Kurduğu "Akıllı KOBİ Platformu" Tanıtım Toplantısı'na video konferans yöntemiyle iştirak edecek.
Visa - 08.09.2021
İkonik Visa markası "Visa'yla Tanış" sloganıyla yenileniyor
Visa, ikonik logosunun yenilenmiş halini ve kapsamlı bir marka dönüşümünü içeren "Visa'yla Tanış" kampanyasını Türkiye'de ve tüm dünyada duyurdu.
Visa - 26.07.2021
Piyasalarda temmuz ayının son haftası dolu dolu geçecek
Analistler, Tesla, Apple, Microsoft, Alphabet, Visa, UPS, General Electric, 3M ve Starbucks başta olmak üzere bu hafta ABD'li şirketlerin yaklaşık 3'te 1'inin ikinci çeyrek bilançolarını açıklamasının beklendiğini, bu açıdan hisse bazlı hareketler görülebileceğini söyledi.
Visa - 01.07.2021
"2020 Tokyo Olimpiyatları ve Paralimpik Olimpiyatlar" için "Team Visa" kadrosu açıklandı
Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları Resmi Ödeme Teknolojisi Ortağı Visa (NYSE: V), "Team Visa" programı kapsamında destek vereceği sporcuların listesini açıkladı.
Visa - 15.06.2021
Türk kripto para borsası Bitay, faaliyet ağını ABD ve AB ile genişletiyor
Bu sayede satıcı firmaların dilerlerse muhasebeleştirirken kripto para işlemleri göstermek zorunda kalmadıklarını aktaran Yılmaz, "Bu alanda ülkemizde de yakın zamanda düzenlemenin geleceğini öngörüyoruz. O zamana kadar da global pazarda BitayPay ürünümüzü yaygınlaştıracağız. Ödemeler ekseninde ayrıca, kripto parayla ödeme yapılabilen kartlar çıkarmaya başlayan Visa'yla bir anlaşma yaptık.
Visa - 04.06.2021
Akıllı Kobi Platformu
TOBB ve Visa iş birliğinde, işini dijitale taşımak ve dijital dönüşümünü gerçekleştirmek isteyen KOBİ'lerin ihtiyaç duyduğu ürün ve hizmetlerin tek bir noktadan ulaşılabilir olmasını sağlamak ve bu konuda rehberlik ve eğitim hizmetleri sunmak amacıyla Akıllı KOBİ platformu...
Visa - 02.06.2021
Garanti BBVA CepPOS'ta artık işlem limiti yok
Garanti BBVA'dan yapılan açıklamaya göre, Visa'nın "Tap to Phone" teknolojisiyle hayata geçen ek özellik sayesinde, KOBİ ve mikro ölçekteki iş yerleri bundan böyle CepPOS uygulamasıyla akıllı cep telefonlarından hızlı ve güvenli bir şekilde, şifreli işlemlerle limit sınırı olmaksızın ödeme alabilecek.
Visa - 01.06.2021
Visa İnovasyon Programı kapsamını Güneydoğu Avrupa Bölgesi'ne genişletti
Visa ve Hackquarters ortaklığında hayata geçen Visa İnovasyon Programı'nın yeni döneminde programa katılan fintech'ler, Visa'nın Güneydoğu Avrupa bölgesindeki iş ortakları ve uzmanlarla ile çalışma fırsatı elde edecek.
Visa - 27.04.2021
TÜRKONFED 23. Girişim ve İş Dünyası Zirvesi
Yapay zeka (AI), ileri analitikler, robotik sistemler ve bunlarla beraber gelecek olan siber güvenlik konularının nitelikli insan kaynağını zorunlu kıldığını belirten Kızıltan, şunları kaydetti: "Bugün Türkiye'nin bilişim sektöründe çalışan insan sayısı 140 binler civarında ve bizim bu sayıyı çok ciddi artırmamız gerekiyor. AB'nin şu anda uygulamakta olduğu Digital Compass Programı, 2030'a kadar yaklaşık 20 milyon bilişimciden bahsediyor. Bizim oralara yetişmek için yapmamız gereken çok şey var. Bu da sadece kamunun bu konuda yapacaklarıyla değil, özel sektörün dinamizmi ve aynı zamanda bu alana gelecek olan yatırımlarla da yakından ilişkili. Tabii ki KOBİ'leri de bu dönüşüme ikna etmeliyiz. Çünkü onların iş modelleri yapıcı bir şekilde yıkılıyor. KOBİ'lerimizi sadece bilgi ve iletişim teknolojilerine uyarlamakla değil, bu bilgi ve iletişim teknolojilerine uyarladıktan sonra dünyadaki yeni iş modellerine nasıl adapte olacaklarını düşünerek kurgulamalıyız. Ancak böyle bu kadar rekabetçi bir dünyada ayakta kalabilecek bir düzeni kurgulama şansımız olabilir." "Temassız ödemeler şu anda 3 katına çıktı" Visa Türkiye Genel Müdürü Merve Tezel de KOBİ'lerin dijitalleşmesinin bir öncelik olduğunu ifade ederek, fiziksel gelen müşteriye sırtını yaslayan KOBİ'ler için salgın sürecinin zorlayıcı geçtiğini söyledi.
Visa - 14.04.2021
PeP Visa Kart kullanıcıları, CarrefourSA market alışverişlerinde yüzde 5 iade alıyor
CarrefourSA marketlerinden alışveriş yapan PeP Visa Kart kullanıcıları, yaptıkları her alışverişin yüzde 5'ini iade alıyor.
Visa - 13.04.2021
Kremlin, Rusya'nın Visa ve Mastercard sistemlerinden çıkarılmasını "ihtimal dışı" görmüyor
Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya'nın Visa ve Mastercard ödeme sistemlerinden çıkarılmasını ihtimal dışı görmediklerini belirterek, "Diğer ülkelerin Rusya'ya yönelik yaklaşımını göz önünde bulundurduğumuzda her şey ihtimal dahilindedir.
Visa - 12.04.2021
AA foto muhabirine uluslararası fotoğraf ödülü
Fransa'nın Perpignan kentinde düzenlenen ve dünyanın en büyük haber fotoğrafçılığı festivali olan Visa Pour L'Image'a da katılan AA, düzenlediği İstanbul Photo Awards adlı yarışma ile de dünya medyasında gündem oldu.
Visa - 09.04.2021
Trabzon'dan "Bir alışverişle çok şey fark eder" kampanyasına destek çağrısı
Ergan, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı Suat Hacısalihoğlu ile TTSO'da düzenlediği basın açıklamasında, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Visa tarafından başlatılan kampanya ile tüketicilerin ihtiyaçlarını yaşadıkları bölgedeki yerel küçük işletmelerden karşılamaya teşvik etmenin amaçlandığını söyledi.
Visa - 09.04.2021
Ordu'da "Bir alışverişle çok şey fark eder" kampanyasına destek çağrısı
Ordu Ticaret ve Sanayi Odası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Visa'nın, küçük işletmeleri desteklemek üzere başlattığı "Bir alışverişle çok şey fark eder" kampanyasına destek olunması çağrısında bulundu.
Visa - 09.04.2021
Tüketici temassız kart harcamalarını sevdi
Visa, bugün yaptığı açıklama ile Covid-19 pandemisi ile beraber tüm Avrupa'da temassız limitlerinin yükseltilmesinin ardından geçen sürede bir milyar ek temassız işlem gerçekleştiğini duyurdu.
Visa - 08.04.2021
Ünye'de "Bir alışverişle çok şey fark eder" kampanyasına destek çağrısı
Ünye Ticaret ve Sanayi Odası ile Ünye Ticaret Borsası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Visa'nın, küçük işletmeleri desteklemek üzere başlattığı "Bir alışverişle çok şey fark eder" kampanyasına destek olunması çağrısında bulundu.
Visa - 08.04.2021
CebimPOS başvuruları artık Kuveyt Türk Mobil'den de yapılabiliyor
Akıllı telefonların kredi kartı ve ATM kartlarından ödeme kabul etmesini sağlayan CebimPOS, tüm şahıs firmaları ve tüzel müşteriler tarafından kullanılabiliyor. POS aidat ücreti olmadığı gibi kurulum da ücretsiz. Yapılan kartlı ödeme işlemlerinde 3D Secure ve GO-Güvenli Öde altyapıları üzerinden çalışan CebimPOS ile Türkiye'deki banka ve ödeme kuruluşlarının Troy, Mastercard ve Visa logolu kartlarından ödeme alınabiliyor.
Visa - 16.03.2021
Fibabanka'dan süt üreticilerine 4 ay sıfır faizli kredi imkanı
Keskin, "Visa özelliğine sahip bu kart sayesinde anlaşmalı noktalarda çeşitli avantajlardan yararlanırken tüm banka ve ATM'lerden para çekebilecekler.
Visa - 02.03.2021
Sınır ötesi e-ticarette büyük gelişme
Aydın, şunları kaydetti: "Birleşmiş Milletler Ticaret ve Kalkınma Konferansı'nın çalışmasında 2016-2018 yılları arasında, 2 yılda tüm dünyada sınır ötesi B2C alışveriş yapan kişi sayısının toplamda 130 milyon kişi artarak 330 milyon kişiye ulaştığı görülmektedir. Bu rakamın büyüklüğü 2019 yılında Türkiye'de internetten alışveriş yapan 39,3 milyon kişiyle karşılaştırıldığında daha net anlaşılmaktadır. Sınır ötesi ticaretin önemini küresel çapta gerçekleştirilen anket çalışmaları da doğrulamaktadır. Visa firmasının 2019 yılında Avustralya, Kanada, Çin/Hong Kong, Fransa, Almanya, Meksika, Singapur, İspanya, Birleşik Krallık ve ABD'nin aralarında bulunduğu 10 büyük pazarda yaklaşık 1.
Visa - 01.03.2021
AA foto muhabirlerine uluslararası fotoğraf ödülü
Fransa'nın Perpignan kentinde düzenlenen ve dünyanın en büyük haber fotoğrafçılığı festivali olan Visa Pour L'Image'a da katılan AA, düzenlediği İstanbul Photo Awards adlı yarışma ile de dünya medyasında gündem oldu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Visa Haberleri | Visa Haber - Haberler - Visa haberleri, son dakika visa haber ve gelişmeleri burada. Bakan Varank: Dijital dönüşümü hızlandırmak amacıyla, KOBİ'lerimizin dijital dönüşüm harcamalarını vergi teşviki kapsamına alacağız.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.9.2021 17:57:05. #1.16#

title