Türk Dünyası Haberleri

Türk Dünyası haber, Türk Dünyası son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Türk Dünyası - Bugün
Ege'li akademisyene Kazakistan Halkı Asamblesi'nden ödül
Ege Üniversitesi (EÜ) Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü Türk Dili ve Lehçeleri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. İbrahim Şahin'in Kazakistan Halkı Asamblesi'nin "Birlik" ödülüne layık görüldüğü bildirildi.
Türk Dünyası - 19.01.2021
TDPV'nin "siyaset ve liderlik" eğitimine başvurular başladı
Türk Dünyası Parlamenterler Vakfı (TDPV), geleceğin lider adaylarını yetiştirmek üzere "siyaset ve liderlik" eğitimi düzenliyor.
Türk Dünyası - 08.01.2021
Kazakistan'da Türk dünyasının tarihi ve kültürel atlası tanıtıldı
NUR Uluslararası Türk Akademisi tarafından hazırlanan ve 200'den fazla tarihi haritayı içeren "Türk Dünyası: Tarihi ve Kültürel Atlası" Kazakistan'ın başkenti Nur Sultan'da tanıtıldı.
Türk Dünyası - 06.01.2021
TÜRKSOY'da "Abay'ı Okumak" kitabı tanıtıldı ve Abay Madalyası takdim töreni düzenlendi
TÜRKSOY'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Genel Sekreter Düsen Kaseinov'un ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikle, "Abay Kunanbayev Anma Yılı" kapsamında, teşkilatın hazırladığı ve içerisinde ozanın sözleri, eserlerine ithafen Türk dünyası ressamlarının resimlerinin yer aldığı "Abay'ı Okumak" kitabının tanıtımı yapıldı.
Türk Dünyası - 30.12.2020
Son dakika haber... Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Türk Konseyi Genel Sekreteri Amreyev ile görüştü
Çavuşoğlu açıklamasında, "Türk Dünyası Vizyonu 2040, Türk Konseyi Stratejisi 2020-2025" çalışmasını ele aldık.
Türk Dünyası - 30.12.2020
Karabağ zaferi 2020 Türk dış politikasının en büyük kazanımı oldu
Türkiye'nin desteğiyle 30 yıldır işgal altındaki Azerbaycan toprakları kurtarıldı. Savaş sonunda bir asırdır Türk dünyasının hayali olan Nahçıvan-Azerbaycan koridoru açıldı.
Türk Dünyası - 28.12.2020
Son dakika haberleri! Kazakistan'da reform süreci hızlanıyor
Avrasya coğrafyasının merkezinde yer alan Kazakistan'daki gelişmeler Türkiye açısından büyük önem taşıyor. Bağımsızlığının ardından geçen yaklaşık 30 yıllık sürede bölgesinde özgün bir konuma yükselen Kazakistan Cumhuriyeti, Türkiye'nin etkili bir stratejik ortağı olmanın yanı sıra, Türk dünyasının bütünleşme kararlarında da bugüne kadar öncü bir rol oynadı.
Türk Dünyası - 25.12.2020
Nazif Tunç "Konuşmalar" programına konuk oldu Açıklaması
Türkiye'den önümüzdeki yılın Mart ayında Türk dünyasına yönelik bir film festivalinin başlayacağı müjdesini veren Tunç, "Türkiye'den ve Türki cumhuriyetlerden dünyaya sanat alanında nizam verecek Korkut Ata Türk Dünyası Film Festivali yapılacak.
Türk Dünyası - 23.12.2020
Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (4)
"Türkiye, zoru başaracak dirayete, azme ve stratejik akla sahiptir" "Ülkemizin ne Doğu'ya, ne de Batı'ya sırtını dönme gibi bir lüksü olabilir." ifadesini kullanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şunları kaydetti: "Avrupa ve Amerika ile ilişkilerimizi geliştirirken, Türk Dünyası'nı, Asya'yı, Latin Amerika'yı, Afrika'yı asla ihmal edemeyiz.
Türk Dünyası - 21.12.2020
SAÜ'deki "Ömer Seyfettin Öykü Yarışması" ödül töreni online yapılacak
SAÜ'den yapılan açıklamada, Türk Dünyası Uygulama ve Araştırma Merkezince (TÜRKMER) bahar aylarında ilk ilanı yapılan yarışmada son başvuruların ağustosta alındığı, jüri değerlendirmesinin ise ekim sonunda tamamlandığı anımsatıldı.
Türk Dünyası - 21.12.2020
Türkiye Sigorta Birliği, Azerbaycan'ın sigorta sektörüne destek verecek
Kökleri Orta Asya'ya uzanan coğrafyamızdaki Türk Cumhuriyeti ülkelerinde ekonomik büyüme dikkati çekiyor. Bunu daha da sağlıklı ve istikrarlı hale getirmenin yolu ise güçlü bir sigorta sektörü inşa etmekten geçiyor. Bu nedenle Azerbaycan'la başlayan iş birliğimizi ilerleyen dönemde tüm Türk coğrafyasına genişletmeyi planlıyoruz." Türk dünyası ortak sigorta forumu oluşturulacak Verilen bilgiye göre, Azerbaycan Sigortacılar Derneği ile yapılan söz konusu mutabakat ile ikili iş birliği ve ortak faaliyetler çerçevesinde uygulanacak projelerden biri de iki kurumun inisiyatif ve organizasyonunda pandemi sonrası dönemde Türk dünyasına yönelik ortak bir sigorta forumunun hayata geçirilmesi olacak.
Türk Dünyası - 18.12.2020
"4. Türk Filmleri Haftası-Bişkek" başladı
Dostluk, aile, sadakat, bağlılık, gelenekler, sabır ve çocuklar gibi temaların bu seneki filmlerde öne çıktığını kaydeden Kılıç, "Gösterilecek filmleri seçerken Türkiye ile Türk dünyası arasındaki ortak değerleri ön planda tuttuk.
Türk Dünyası - 12.12.2020
Bulgaristan'da HÖH Partisi Genel Başkanlığına Mustafa Karadayı seçildi
HÖH'ün kurultayına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve MHP'nin Türk Dünyası ve uluslararası ilişkilerden sorumlu Başkan Yardımcısı Kamil Aydın da birer video mesaj gönderdi.
Türk Dünyası - 12.12.2020
Son dakika... TBMM'de Sağlık, Çevre ve Şehircilik ile İçişleri bakanlıklarının bütçeleri görüşülüyor
Bu memlekette Gazi Mustafa Kemal Paşa'ya 'Atatürk' demekten utananlar var. Biz Türk milliyetçileri olarak ve Türk dünyası olarak Gazi Mustafa Kemal Paşa'ya 'Atatürk' demekten şeref duyarız, onur duyarız.
Türk Dünyası - 10.12.2020
Sakarya'dan kısa kısa
18. Uluslararası Türk Dünyası Sosyal Bilimler Kongresi, Sakarya Üniversitesi'nin (SAÜ) ev sahipliğinde, 12-14 Aralık'ta çevrim içi olarak gerçekleştirilecek.
Türk Dünyası - 10.12.2020
İYİ Partili Ağıralioğlu'ndan "Karabağ zaferi" açıklaması
İYİ Parti Türk Dünyası ve Yurtdışı Türkler Başkanı Yavuz Ağıralioğlu, "Azerbaycan devletine desteğimiz, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kardeşlik ve ortak vatan hissiyatıyla aynen devam edecektir.
Türk Dünyası - 09.12.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan'a hareketinden önce açıklamada bulundu: (1)
44 gün süren çetin mücadeleler neticesinde hamdolsun bugün yıldız ve hilal Karabağ semalarında gururla dalgalanıyor. Milletimiz ve Azerbaycanlı kardeşlerimiz birlikte tüm Türk dünyası 30 yıllık adaletsizliğe son verilmiş olmasının sevincini yaşıyor.
Türk Dünyası - 02.12.2020
TÜRKSOY, Türkmenistan'ın daimi tarafsızlığının 25. yılını kutladı
Özel olarak hazırlanan videonun prömiyeri niteliğindeki çevrim içi etkinliğe, TÜRKSOY Genel Sekreteri Büyükelçi Düsen Kaseinov, Türkmenistan Kültür Bakanı Atageldi Şamuradov ile Türk dünyasını temsilen Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Tacikistan, Türkiye, Türkmenistan, Moldova Gagauz Özerk Yeri, Rusya Federasyonu'na bağlı Tataristan, Başkurdistan, Kabardin-Balkar ve Saha-Yakut'tan sanatçılar kutlama mesajlarıyla katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Türk Dünyası Haberleri | Türk Dünyası Haber - Haberler - Türk Dünyası haberleri, son dakika türk dünyası haber ve gelişmeleri burada. Ege'li akademisyene Kazakistan Halkı Asamblesi'nden ödül.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.1.2021 16:16:03. #1.16#
title