Taşeron Haberleri

Taşeron haber, Taşeron son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Taşeron - 22.10.2020
Kuzey Marmara Otoyolu'nda otomobil kablo yüklü kamyonete çarptı: 5 yaralı
Kocaeli'nin İzmit ilçesi Kuzey Marmara Otoyolu'nda otomobil, tünel içerisinde çalışma yapan taşeron işçilerin bulunduğu kamyona çarptı.
Taşeron - 21.10.2020
Türk-İş Genel Başkanı Atalay'dan torba yasa eleştirisi Açıklaması
Taşeron işçilerin kadroya alınması için ilk mücadeleyi Yol-İş Sendikasının başlattığına dikkati çeken Atalay, yüz binlerce taşeron işçisinin kadroya alınmasının, bu mücadelenin ürünü olduğunu belirtti.
Taşeron - 20.10.2020
Hizmet-İş Sendikası Başkanlar Kurulu toplandı
Hizmet-İş Sendikası, taşeron şirketlerden kamudaki işçi kadrolarına geçirilen çalışanların üyesi oldukları sendikalardan farklı iş kollarındaki sendikalara geçişine imkan sağlayan düzenlemeye tepki gösterdi.
Taşeron - 19.10.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 8
Suriyeli 50 aşiret temsilcisinden YPG/PKK ve Ermenistan'a tepki   ŞANLIURFA'da bir araya gelen Suriyeli 50 aşiret temsilcisi, Ermenistan'ın Azerbaycan'a saldırmasına ve ülkelerindeki terör örgütü YPG/PKK'ya tepki gösterdi. Aşiret reislerinden Hasan Duğaym, "Nerede bir zalim varsa terör örgütleri, her zaman onlarla iş tutuyor, taşeronluk yapıyor.
Taşeron - 15.10.2020
Hak-İş Genel Başkanı Arslan Hizmet-İş Genel Kurulu'nda konuştu Açıklaması
Burada konuşan Arslan, taşeron işçi konusunda verdikleri mücadeleye değinerek, "Taşeron mücadelesinin liderliğini Hak-İş yapmıştır.
Taşeron - 10.10.2020
Hak-İş Genel Başkanı Arslan, Hizmet-İş Genel Kurulu'nda konuştu Açıklaması
Kararnamenin çalışanlara kadro veren yönünün tarihi bir başarı olduğunu vurgulayan Arslan, taşeron sisteminin sürdürülebilir olmadığını anlatmak için mücadeleye 2010'da başladıklarını ve kadro mücadelesini başarıyla tamamlandıklarını anlattı.
Taşeron - 9.10.2020
HAK-İŞ Genel Başkanı Arslan'dan TBMM Başkanı ve bakanlara 696 sayılı KHK ile ilgili mektup
HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, TBMM Başkanı, bakanlar, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları, siyasi partilerin grup başkanları ve başkan vekilleri, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkan ve üyeleri ile Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu üyelerine işçilerin kanun zoruyla sendikalarından ayrılmak zorunda kalmalarının engellenmesine ilişkin bir mektup yazdı. Arslan, yazdığı mektupta şu görüşlere yer verdi: "Çalışma hayatının en büyük reformu olarak gördüğümüz taşeron düzenlemesi ile Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde, hükümetimizin ve bakanlarımızın katkılarıyla 1 milyona yakın taşeron emekçi kadroya geçirilmiştir.
Taşeron - 9.10.2020
Son dakika haberi: Hak-İş Genel Başkanı Arslan'dan, Şentop ve bakanlara mektup Açıklaması
Mektubunda, çalışma hayatının en büyük reformu olarak gördükleri taşeron düzenlemesiyle, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde, hükümetin katkılarıyla 1 milyona yakın taşeron emekçinin kadroya geçirildiğini belirten Arslan, bu reform nedeniyle Konfederasyonun 700 bin üyesi adına Erdoğan'a teşekkürlerini iletti.
Taşeron - 9.10.2020
Son dakika! ESENYURT'TA 11 İŞÇİNİN HAYATINI KAYBETTİĞİ DAVA... 4 SANIK HAKKINDA 22'ŞER YILA KADAR HAPİS İSTENDİ
YATAKLARIN ÇIKIŞI ENGELLEYECEK ŞEKİLDE DÜŞTÜ Esas hakkındaki mütalaasını açıklayan savcı, Marmarapark Alışveriş Merkezi'nin inşaatında taşeron şirket olan Kaldem Yapı İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi'nin işçilerinin kaldığını belirtti.
Taşeron - 1.10.2020
Hak-İş'ten kadroya geçirilen taşeron işçilerin iş kolu düzenlemesine eleştiri
İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, kamuda kadroya geçirilen taşeron işçilere yönelik iş kolu düzenlemesi kapsamında 1 Kasım itibariyle çalışanların üyesi oldukları sendikalardan ayrılıp başka sendikalara üye olmak zorunda bırakılmasına itiraz ettiklerini bildirdi.
Taşeron - 1.10.2020
Hak-İş Genel Başkanı Arslan, çalışma hayatına ilişkin açıklamalarda bulundu Açıklaması
Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, taşerondan kadroya alınan işçilerin iş kollarını değiştiren düzenlemeyle ilgili, "Bizim itirazımız bu düzenlemenin yanlış olduğudur.
Taşeron - 28.9.2020
Küresel sömürü sisteminin memuru: Macron
Fransa'nın Doğu Akdeniz'e bu kadar müdahil olmasını çeşitli yönlerden okumak gerekiyor. Fransa Doğu Akdeniz'e yöneliyor ve Yunanistan Fransa'nın taşeronluğunu yapıyor.
Taşeron - 23.9.2020
İzmir'de işçilerin sendika üyeliği nedeniyle istifaya zorlandığı iddiası
İşverenin sendikaya üye olduğunu düşündüğü birçok işçiyi hiçbir gerekçe olmadan 2 aylık ücretsiz izne çıkardığını aktaran Ballı, şunları kaydetti: "Yıllardır işletme bünyesinde yürütülen işler, örgütlenmemizin duyulduğu gün taşerona verilmesine karar verilmiş, bu bölümlerde çalışan arkadaşlarımız 2 ay ücretsiz izne çıkarma tehdidiyle taşeron şirkette çalışmaya zorlanmış, bunu kabul etmeyen arkadaşlarımız ise işten ayrılmak zorunda bırakılmıştır.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Taşeron Haberleri | Taşeron Haber - Haberler - Taşeron haberleri, son dakika taşeron haber ve gelişmeleri burada. Edward Snowden: Rusya, ABD'nin istihbarat bilgilerini sızdıran eski casusa sürekli oturum izni verdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.10.2020 22:57:40. #1.14#
title