SOKAK HAYVANLARI HABERLERİ

Sokak Hayvanları Haberleri

Sokak Hayvanları haber, Sokak Hayvanları son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sokak Hayvanları - 28.11.2020
Son dakika haberi: Türkiye genelinde Kovid-19 tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması başladı
30 Nisan 2020 tarihli genelge kapsamında oluşturulan hayvan besleme grubu üyeleri ile sokak hayvanlarını besleyecek olanlar, bitkisel ve hayvansal ürünlerin üretimi, sulaması, işlenmesi, ilaçlaması, hasadı, pazarlanması ve nakliyesinde çalışanlar, ikametinin önü ile sınırlı olmak kaydıyla evcil hayvanlarının zorunlu ihtiyacını karşılamak üzere dışarı çıkanlar, sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan saatler içerisinde evlere paket servis hizmetinde görevli olanlar, mahkeme kararı çerçevesinde çocukları ile şahsi münasebet tesis edecekler (mahkeme kararını ibraz etmeleri şartıyla), seyircisiz oynanabilecek spor müsabakalarındaki sporcu, yönetici ve diğer görevliler, şehirlerarası toplu ulaşım araçlarında (uçak, otobüs, tren, gemi gibi) görevli olanlar ile bu toplu ulaşım araçlarıyla seyahat edeceğini bilet, rezervasyon kodu ibraz ederek belgeleyenler, şehir içi toplu ulaşım araçlarının (metrobüs, metro, otobüs, dolmuş, taksi gibi) sürücü ve görevlileri.
Sokak Hayvanları - 27.11.2020
Güdül'de sokak hayvanları için "Ailenin Yeni Üyesi" projesi
Ankara'nın Güdül ilçesinde, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, sokak hayvanları için "Ailenin Yeni Üyesi" projesi hayata geçirildi.
Sokak Hayvanları - 27.11.2020
Bartın Mahalli İdareler Birliği Meclis toplantısı yapıldı
Amasra yolunda bulunan Uğurlar köyü mevkisine yapılan Bartın Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nin 7/24 hizmet vermeye başladığını ifade eden Vali Güner, şunları kaydetti: "İlimiz için bir değer önemli proje olan Bartın İli Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi de tamamlanıp hizmete girdiğinde turizm şehri olan ilimizde atıklardan kaynaklı çevre kirliliği ortadan kalkacak.
Sokak Hayvanları - 26.11.2020
Sivas'ta karla mücadelede 446 personel görev alacak
???????AFAD kurtarma araçlarının kışlık bakımının yapıldığını, karla mücadele çalışması yürütecek tüm kurumların hazırlıklarını tamamladığını belirten Ayhan, şunları kaydetti: "Şehir içi karla mücadele çalışmalarını yürütmek üzere, Belediye Başkanlığımızca 20 tuzlama kamyonu, 17 kar taşıma kamyonu, 6 greyder, 10 lastikli yükleyici kepçe, 9 traktör kepçe olmak üzere 62 araç ve 130 personel görevlendirilmiştir. Ayrıca 9 bin ton tuz istif edilmiştir. Sivas İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü 32 greyder, 37 yükleyici ve kazıcı yükleyici, 6 dozer, 9 kar bıçaklı kamyon, 38 servis kamyonu, 122 personeli ile karla mücadele çalışmalarında görev alacak. Karayolları Bölge Müdürlüğü Sivas il sınırları içerisinde karla mücadele çalışmaları için 45 şube şefliğinde ve 14 bakımevinde kamuya ait 122 muhtelif cins araç ve 250 kamu işçisi, 116 yüklenici firmaya ait iş makinası ve 196 yüklenici işçisi görevlendirdi. Bu amaçla 250 kamu personeli ile 196 yüklenici firma personeli olmak üzere toplam 446 personel görevlendirilmiştir. Karla mücadele süresince yaklaşık 15 bin ton tuz ve 30 bin ton agrega malzeme refüj mahallerine depolanmıştır." Asılsız ihbarlar cezalandırılacak Karla mücadele çalışmalarında asılsız ihbarların mücadeleyi sekteye uğrattığını ve bu tür durumlarda cezai müeyyide uygulanacağını hatırlatan Vali Ayhan, şunları dile getirdi: "Kapanan yollarda Karayolları ve İl Özel İdaresi ekiplerimiz hızlı bir şekilde çalışma yürütecek. Kar yağışı nedeniyle ulaşımın aksadığı yollarda önceliği olan yerleşim alanlarına daha sonra diğer yerleşim birimlerine hizmet götürülecek. Ana arterler, ilk yardım gerektiren hususlar ve İl Sağlık Müdürlüğünün riskli grupta olan astım, kanser, gebe ve KOAH gibi hastaları olan yerleşim birimlerine öncelik tanınacak. Kovid-19 şartlarında iyileşme olup, eğitim ve öğretime devam edilmesi, öğretmen ve öğrenci ulaşımında herhangi bir risk olması durumunda, konu değerlendirilecek ve gerekli karar verilecektir. Köy yollarının erken açılması için yapılan asılsız ihbarların işimizi aksattığı da ortadadır. Bunun için de her yıl olduğu gibi bu yılda 112 Acil Çağrı Merkezine yapılacak asılsız ihbarlara gerekli cezai müeyyide uygulanacaktır." Vali Ayhan, kimsesiz, ihtiyaç sahibi ve sokak hayvanlarının da unutulmayacağını ifade ederek, bu hususa önem vereceklerini belirtti.
Sokak Hayvanları - 26.11.2020
Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, hayvan barınağında incelemelerde bulundu
Tokat Belediyesi hayvan barınağında yapılan çalışmalar ile ilgili görevlilerden bilgi alan Eroğlu, barınakta tedavi altına alınan sokak hayvanlarıyla ilgilendi.
Sokak Hayvanları - 26.11.2020
Hayvanlara eziyet etmenin teorik temelinde "toplumsal ilgi açlığı" yatıyor
"Hayvan istifçiliği yaygınlaşma eğiliminde olan toplumsal bir sorundur" Hayvanlara yönelik fiziksel saldırganlığın temelleri konusunda birçok araştırma yapıldığını kaydeden Bulut, saldırgan davranışın sergilendiği hayvanların, bazen kişilerin kendi evcil hayvanları bazen sokak hayvanları bazen de sadece kötü niyetlerle sahiplenilmiş hayvanlar olabileceğini ifade etti.
Sokak Hayvanları - 25.11.2020
Son dakika haber! Emine Erdoğan: "Bir kadına kalkan el, hepimize kalkıyor
"Güçlü erkek, gücü kadına yeten değil, sevgisiyle ailesine güç olandır" Dizilerde oluşturulan karakterlerin şiddet unsurunun tam tersi bir yönde donanımlara sahip kişiler olabileceğinin altını çizen Emine Erdoğan, "Belki de delikanlı olan belinde silah taşıyan değil, sokak hayvanlarına mama taşıyan adamdır.
Sokak Hayvanları - 25.11.2020
Gözleri görmeyen sokak köpeği "Cangöz"ün tedavisi için kumbarasındaki paraları bağışladı
Kentte sokak hayvanları yararına çalışmalar yapan Bir El Bin Nefes Derneği, gözleri görmeyen ve ayaklarında rahatsızlık bulunan "Cangöz"ün tedavi masrafları için çağrıda bulundu.
Sokak Hayvanları - 23.11.2020
Son dakika haberleri: Ardahan'da Mehmetçik karla kaplanan doğada yiyecek bulamayan sokak hayvanlarını unutmadı
Son dakika haberlerine göre Ardahan'da jandarma ve doğa koruma ekipleri, kar yağışı nedeniyle yiyecek bulmakta güçlük çeken sokak hayvanları için doğaya yem bıraktı.
Sokak Hayvanları - 23.11.2020
Mardin'deki rehabilitasyon merkezi sokak hayvanlarını hayata bağlıyor
Mardin Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi, sunduğu hizmet ile sokak hayvanlarını hayata bağlıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Sokak Hayvanları Haberleri | Sokak Hayvanları Haber - Haberler - Sokak Hayvanları haberleri, son dakika sokak hayvanları haber ve gelişmeleri burada. Başkent'te kısıtlama bitti, vatandaşlar sokağa indi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.11.2020 14:42:34. #1.14#
title