Mart Haberleri

Mart haber, Mart son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mart 5.4.2020
Brezilya'da Kovid-19 görülen kişi sayısı 10 bini aştı
Nüfusu 210 milyona yaklaşan Brezilya'da ilk Kovid-19 vakasının 26 Şubat'ta görüldüğü, ilk ölümün ise 17 Mart'ta gerçekleştiği açıklanmıştı.
Mart 5.4.2020
Filistin'de Kovid-19 vaka sayısı 217'ye yükseldi
Filistin Sağlık Bakanlığı verilerine göre, 25 Mart'ta Kudüs'ün kuzeybatısındaki Biddu beldesi sakini 60 yaşındaki bir kadın koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirmiş ve bu Filistin'de Kovid-19 kaynaklı ilk can kaybı olarak kayıtlara geçmişti.
Mart 4.4.2020
Pakistan Afganların ülkelerine dönmesi için sınırı açacak
Pakistan, 16 Mart'ta koronavirüs salgınına karşı İran ve Afganistan'la olan sınır kapılarını kapatmıştı.
Mart 4.4.2020
Mart ayında 5'i ölü, 56'sı yaralı, 28'i teslim olmak üzere 89 terörist etkisiz hale getirildi.
İÇİŞLERİ Bakanlığı, mart ayında bakanlık koordinesinde yürütülen İç Güvenlik Operasyonları'nda 5'i ölü, 56'sı yaralı ve 28'i teslim olan olmak üzere 89 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
Mart 4.4.2020
İngiltere'de kısmi sokağa çıkma yasağı güneşli havada ihlal edildi
Güneşli olan cumartesi günü çok sayıda İngilizin parklarda vakit geçirdiği görüldü.
Mart 4.4.2020
Maradona, kulübünden maaşının kesilmesini talep etti
Arjantin'de ligler 17 Mart'ta askıya alınmıştı.
Mart 4.4.2020
İtalya'da Kovid-19'dan ölenlerin sayısı 15 bini aştı
İtalya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 681 artarak 15 bin 362'ye yükseldi. Sivil Savunma Genel Müdürü Angelo Borrelli, ülkede 6 haftadır süren Kovid-19 salgınına ilişkin son bilgileri başkentte düzenlediği basın toplantısında paylaştı. Borrelli, ülkede mevcut vaka sayısının 88 bin 274'e ulaştığını, bu sayıya ölenler ve iyileşenler dahil edildiğinde Kovid-19 bulaşanların toplam sayısının ise 124 bin 632'ye yükseldiğini aktardı. Sivil Savunma Genel Müdürü, dün 19 bin 758 olarak açıklanan iyileşenlerin sayısının bugün 1238 artışla 20 bin 996'ya ulaştığını kaydetti. Borrelli, ölü sayısının son 24 saatte 681 kişi daha artarak 15 bin 362'ye yükseldiğini açıkladı. Borrelli, bunun 26 Mart'tan sonra son 9 günde kaydedilen en düşük ölü sayısı olduğunu söyledi.
Mart 4.4.2020
Karabük Valiliğinden "Cezayirli" açıklaması
Karabük Valiliğinden yapılan açıklamada, korona virüs (Covid-19) pandemisi ile ilgili tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi Türkiye'de de salgının yayılmasını önlemek ve var olan durumdan vatandaşların korunmasını sağlamak amacıyla bir dizi sıkı tedbirler alındığı belirtildi. Bu süreçte ülkelerin sınır kapılarını kapatması nedeni ile birçok ülke vatandaşının ülkelerine dönemediği ve mağdur bir şekilde kaldığı ifade edilen açıklamada, "Başta umreden dönen vatandaşlarımız ile dünyanın değişik bölgelerinden gelen vatandaşlarımız ile hava sahalarının kapatılması yüzünden ülkemizde kalan yerli ve yabancı uyruklu vatandaşlar 52 ildeki Kredi Yurtlar Kurumuna ait yurtlara yerleştirilmiş ve 25 binin üzerinde insan bu yurtlarda gözlem altına alınmıştır. 14 günlük gözlem süresini tamamlayıp evlerine gönderilen vatandaşları da dahil ettiğimizde bu sayı katlanmaktadır. Bu kapsamda, İstanbul Havalimanı'nda diğer ülkelerden gelerek transit yolcu olarak Cezayir'e gidecek Cezayirli vatandaşlar ile ülkemizden Cezayir'e gidecek bin 725 Cezayirli vatandaş, Cezayir'in 19 Mart 2020 tarihinde hava sahasını kapatması üzerine İstanbul Havalimanı'nda mahsur kalmıştır.
Mart 4.4.2020
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu canlı yayında gündemi değerlendirdi: (2)
"Niçin toplamıyorsun" Salgının yarattığı tahribatın nasıl giderileceği konusunda bir strateji oluşturulması gerektiğini dile getiren CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu nasıl olacaktı? Bir sağlık konusunda, daha sağlıklı, tutarlı ve saydam bir politika izlenecekti. Bilim Kurulu ne diyorsa onu yapacaklardı, Saray değil. 'Sokağa çıkmayı yasaklayın, insanları evde tutun' denildi, yapılmadı. '65 yaş üstündekiler sokağa çıkmasın'. 65 yaş üstündeki kişinin oğlu, 20 yaşında gitti, akşam eve geldi, ne oldu? Sokağa çıksaydı ne olurdu, çıkmasaydı ne olurdu? Bu kadar akıldan, mantıktan yoksun kararlar da alındı. Ekonomi konusunda ne karar alındı? Orada ciddi eksiklikler var. 13 Mart'tan itibaren Ekonomik Sosyal Konseyi toplayın dedik.
Mart 4.4.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 18
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ---------------------------- Polisler konteyneri açmaya çalışırken Polisler kokainin bulunduğu yeri açarken Polisler kokaini çıkartırken Polisler kokain paketlerini sergilerken Polisler cihazla kokainin ölçümünü yaparken Genel ve detay Haber-Kamera: MERSİN; ========================= Hendek'te otoyolda trafik durdurulacak, izin belgesi olmayan araçların geçişine izin verilmeyecek  SAKARYA İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, TEM Otoyolu Hendek mevkiinde İstanbul istikametine giden araçları durdurarak, izin belgesi olmayan araçların geçişine izin vermeyeceklerini açıkladı.   Sakarya Emniyet Müdürlüğü ve Sakarya İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Sakarya'da 22 ayrı noktada şehrin giriş ve çıkışlarını kapattı. Uygulama noktalarını ziyaret eden Sakarya İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, TEM Otoyolu Adapazarı gişelerinde yapılan uygulama noktasındaki ekiplerden bilgi aldı. Fatih Kaya, Anadolu'dan İstanbul ve Kocaeli gibi illere geçişin kontrollü sağlanması için TEM Otoyolu İstanbul istikametini kapatacaklarını açıkladı.  TEM Otoyolu Hendek mevkii İstanbul istikametinde trafiği kapatacaklarını belirten Fatih Kaya, "TEM Otoyolu Sapanca ve Akyazı gişelerini kapattık. Kontrollü giriş sağlamak için Hendek gişeler ve Adapazarı gişeler kısmı açık kaldı. Burada da ekiplerimiz 24 saat kontrollerini sürdürüyorlar. Aldığımız yeni karar doğrultusunda tıpkı D-100'de olduğu gibi TEM Otoyolu İstanbul istikametini kapatacağız. Ankara istikametinden İstanbul istikametine seyir halinde olan tüm araçlar Hendek Gişeler mevkiinde durdurulacak. İzin belgesi olmayan ve ticari amaçla yolculuk yapmayan tüm araçlar TEM otoyolundan çıkartılarak geri çevrilecek. Kurallara uymayan sürücülere idari para cezası uygulanacak.ö dedi.  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ  Uygulama noktası detay  Emniyet Müdürü uygulama noktası denetimi  TEM Otoyolu giriş detay  HABER-KAMERA:  Ramiz Kaan OKTAR/SAKARYA,   ========================== Karabük'ten ülkelerine gönderildiler KARABÜK'te, Kredi Yurtlar Kurumu'na ait yurtta misafir edilen Cezayir, Ürdün ve Tunus vatandaşlarının ülkelerine gönderilmesine devam edildi.   Koronavirüs salgını nedeniyle uçuş sahaları kapanan ülkelerine gidemeyerek İstanbul Havalimanı'nda bekleyen Cezayir, Ürdün ve Tunus vatandaşları, 26 Mart tarihinde otobüslerle Karabük'te Kredi Yurtlar Kurumu'na ait İsmail Necati Efendi Yurdu'na yerleştirildi.
Mart: Günün ÖzetiMart 4.4.2020
Mart 4.4.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 17
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ------- Emniyet müdürü ile vatandaşın diyalogu Genel ve detay görüntüler Haber: Arif ARSLAN-Kamera: BATMAN, ========================= Tunceli'de kayıp uzman çavuş ve Gülistan'dan bugün de iz yok TUNCELİ'de, 17 Mart günü Munzur Nehri'nde arama-kurtarma eğitimi yaptıkları sırada botun devrilmesi sonucu akıntıya kapılıp kaybolan Jandarma Uzman Çavuş Yılmaz Güneş (36) ile 5 Ocak'tan bu yana haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku (21) için yapılan arama çalışmalarından bugün de sonuç alınamadı.
Mart 4.4.2020
İran Sağlık Bakan Yardımcısı: "Tahran'daki trafik yoğunluğu bizi endişelendiriyor"
İran'da alınan tedbirler İran'da 7 Mart'ta büyük kentlerin girişlerinde halkın seyahatlerini kısıtlamak amacıyla kontrol noktaları oluşturulmuştu.
Mart 4.4.2020
Ceyhan Belediyesindeki "başkan seçimini etkilemeye yönelik istihdam" iddiasına soruşturma
Açıklamada, şunlar kaydedildi: "Yarın yapılacak seçimden önce belediye meclis üyelerinin iradelerini ve seçimi etkilemeye yönelik olarak organize bir şekilde meclis üyelerinin birinci ve ikinci derece akrabalarından toplam 26 kişinin 1-4 Nisan'da işe alındığı belirlenmiştir. Ceyhan Belediyesi Personel AŞ'de 13 Mart 2020'den itibaren de bu kapsamda 51 kişinin işe alındığı, belediye yöneticilerinin kamu kaynaklarını kamu hizmeti amacının dışında şahsi siyasi amaçları ve çıkarlar için kullandıkları, 5 Nisan'da yapılacak seçimlere açıkça hile karıştırmaya çalıştıkları ve bu işe alınmaların kamuoyuna yansıması üzerine bahsi geçen 26 kişinin işten çıkarıldığı Ceyhan Kaymakamlığına gelen şikayet ve ihbarlar üzerine tespit edilmiştir.
Mart 4.4.2020
Ceyhan Belediyesi'nde seçim öncesi alınan 26 kişi işten çıkartıldı
Valilikten yapılan açıklamada, 1 Nisan ile 3 Nisan tarihleri arasında belediyeye meclis üyelerinin yakınlarından işe alınan 26 kişinin çıkartıldığını ve soruşturma açıldığını belirtilerek şu ifadelere yer verildi: "5 Nisan 2020 tarihinde yapılacak seçimden önce belediye meclis üyelerinin iradelerini ve seçimi etkilemeye yönelik olarak organize bir şekilde meclis üyelerinin birinci ve ikinci derece akrabalarından toplam 26 kişinin 1 ile 3 Nisan 2020 tarihleri arasında Ceyhan Belediyesi Personel A.Ş'ye işe alındığı, aynı yerden 13 Mart 2020 tarihinden beri de bu kapsamda 18 kişinin işten çıkarılıp 51 kişinin işe alındığı, belediye yöneticilerinin kamu kaynaklarını kamu hizmeti amacının dışında şahsi siyasi amaçları ve çıkarlar için kullandıkları, 5 Nisan tarihinde yapılacak seçimlere açıkça hile karıştırmaya çalıştıkları ve bu işe alınmaların kamuoyuna yansıması üzerine bahsi geçen 26 kişinin işten çıkarıldığı Ceyhan Kaymakamlığı'na gelen şikayet ve ihbarlar üzerine tespit edilmiştir.
Mart 4.4.2020
İngiltere'de Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 4 bin 313 oldu
23 Mart'ta alınan kararlarla, halkın evden çıkmasına sınırlama getirilirken marketler ve eczaneler hariç tüm ticari işletmeler de kapatılmıştı.
Mart 4.4.2020
Vali açıkladı, Rizeliler'in seyahat yasağını delme girişimleri "Pes" dedirtti
Konuyla ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Çeber, "Rizemisin Rize dışında yaşayan önemli bir bölümü de İstanbul'da olan çok sayıda vatandaşımız var, her biri Rize aşığıdır, memleketlerini çok severler ve düzenli gelirler. Bu tarihler de (Mart-Nisan) ayları onların gelmeyi en çok sevdiği tarihlerdir.
Şu an buradasınız: Mart Haberleri | Mart Haber - Haberler - Mart haberleri, son dakika mart haber ve gelişmeleri burada. Brezilya'da Kovid-19 görülen kişi sayısı 10 bini aştı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.4.2020 04:43:42. #1.15#
title