Kuveyt Haberleri

Kuveyt haber, Kuveyt son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kuveyt - Dün
Son dakika haberleri! Lonca yeni dönemde sistemini yeniledi, hibe ve yatırım desteğini artırdı
Edinilen son dakika haberine göre Teknoloji odaklı ve ölçeklenebilir iş fikirlerinin desteklenmesi amacıyla Kuveyt Türk tarafından kurulan Lonca Girişimcilik Merkezi'nde yedinci dönem için başvurular alınmaya başlandı.
Kuveyt - 15.09.2021
Yunanistan Suudi Arabistan'a Patriot bataryası gönderdi
Törene katılanlar arasında Suudi Arabistan, Kuveyt ve ABD'nin Atina'daki diplomatik temsilcileri de yer aldı.
Kuveyt - 15.09.2021
Suudi Arabistan, "Savunmayı Geliştirme Genel Kurulu" oluşturuyor
Pentagon'un Kuveyt, Irak, Ürdün ve Suudi Arabistan'da konuşlu 8 Patriot hava savunma sistemini çekeceği iddia edilen haberde, Suudi Arabistan petrol tesislerine 14 Eylül 2019'da yapılan saldırılardan sonra ülkeye konuşlandırılmış olan Yüksek İrtifa Terminal Alan Savunma Sisteminin (THAAD) çekilmesinin yanı sıra bölgedeki hava kuvvetleri filolarının da sayısının azaltılacağı ileri sürülmüştü.
Kuveyt - 14.09.2021
Yabancıya konut satışı rekor kırmaya devam ediyor
İlk 8 ayda Ruslar 2 bin 575, Afganlar 1.819, Almanlar 1.186, Kazakistan vatandaşları 1.129, Kuveytliler 873, ABD vatandaşları 871, Azerbaycan Türkleri 858, Yemenliler 810 adet konut yatırımı gerçekleştirdi.
Kuveyt - 14.09.2021
Türkiye'de ağustosta 141 bin 400 konut satıldı (2)
Ağustosta İran vatandaşları Türkiye'den 911 konut satın aldı. İran vatandaşlarını sırasıyla 900 konutla Irak, 451 ile Rusya, 313 ile Afganistan ve 264 konutla Kuveyt vatandaşları takip etti.
Kuveyt - 12.09.2021
Son dakika haberi: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Bozkurt'ta konuştu: (3)
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda da bir miktar para toplandığını ve yakın zamanda teslim edileceğini aktaran Soylu, "Ticaret Bakanlığımızın koordinasyonunda 20 milyon lirası Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifleri, 15 milyon da TİM olmak üzere 35 milyon lira, bunun yanı sıra Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği 50 milyon, Kuveyt '5 milyon dolar AFAD'a, 5 milyon dolar da Kızılay'a afetler sebebiyle yardımcı olurum' diyor.
Kuveyt - 12.09.2021
Haftanın tarihine bakış
1960- Irak, İran, Kuveyt, Suudi Arabistan ve Venezuela, OPEC'i kurdu.
Kuveyt - 10.09.2021
Kuveyt Dışişleri Bakanı Sabah, bazı Arap ülkelerinin Arap uzlaşmasını teşvik etmede rol oynayacağını açıkladı
Kuveyt Dışişleri Bakanı Ahmed Nasır el-Muhammed es-Sabah, bazı Arap ülkelerinin Arap uzlaşmasını teşvik etmede rol oynayacağını söyledi.
Kuveyt - 09.09.2021
Son dakika haber: New York'taki BM Zirvesi'ne 130'dan fazla devlet ve hükümet başkanının katılması bekleniyor
Bozkır, BM 75. Genel Kurul Başkanı olarak Katar, Azerbaycan, Türkiye, Kuveyt, Karayip Adaları, Orta Asya Cumhuriyetleri, Kenya, Bangladeş, Pakistan ve Rusya'yı ziyaret ettiğini anlatarak, BM'nin hizmet ettiği insanlara ulaşması, onları dinlemesi, onların yanında olduğunu göstermesi gerektiğini vurguladı.
Kuveyt - 09.09.2021
Altının kilogramı 488 bin 800 liraya yükseldi
Altın borsasında bugün en fazla işlem gerçekleştiren kurumlar Vakıf Katılım, Ahlatçı Döviz ve Kıymetli Madenler Yetkili Müessese, AG Kıymetli Madenler, Agabullion Kıymetli Madenler ve Kuveyt Türk şeklinde sıralandı.
Kuveyt - 09.09.2021
Neova Katılım Sigorta'nın 5 yıllık stratejisi paylaşıldı
Kolaç, Neova Katılım Sigorta'nın 5 yıllık stratejisi ve hedeflerine ilişkin çevrim içi düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, geçen yıl Neova Katılım Sİgorta'nın Kuveyt Türk'ün yüzde 100 iştiraki olduğunu anımsattı.
Kuveyt - 08.09.2021
Mısır Cumhurbaşkanı Sisi, Kuveyt Dışişleri Bakanı Sabah ile görüştü
Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi, Kuveyt Dışişleri Bakanı, Ahmed Nasır el-Muhammed es-Sabah ile Afganistan, Arap dünyası ve bölgesel gelişmeleri ele aldı.
Kuveyt - 08.09.2021
Son dakika! Altının kilogramı 485 bin liraya yükseldi
Altın borsasında bugün en fazla işlem gerçekleştiren kurumlar Ahlatçı Döviz ve Kıymetli Madenler Yetkili Müessese, Vakıf Katılım, Kuveyt Türk, Atanur Kuyumculuk ve Rona Döviz ve Kıymetli Maden şeklinde sıralandı.
Kuveyt - 07.09.2021
TBMM Başkanı Şentop'tan parlamento başkanlarına dezenformasyon ve nefret söylemine karşı hukuki düzenleme çağrısı Açıklaması
Nefret söyleminin, ön yargının ve ayrımcılığın en zehirli biçimi olarak ortaya çıktığını, esasen toplumu oluşturan gruplar arasında bir dışlama, değersizleştirme ve düşmanlaştırma ideolojisi olduğunu anlatan Şentop, şunları kaydetti: "Popülist siyasetçiler ve medya tarafından normalleştirilmeye çalışılan dezenformasyon ve nefret söylemi tıpkı Kovid-19 gibi '21'inci asrın bir başka salgını' olarak tanımlanabilir. Bu noktada demokratik devletlerimizin ve parlamentolarımızın salgını ortadan kaldıracak aşıyı geliştirmesi gerektiğini düşünüyorum. Bunun tek çözüm yolu da söz konusu zehirli söyleme karşı hukuk çerçevesinde mücadele etmek için en isabetli hukuki düzenlemeleri yapmak, uluslararası sözleşmeleri geliştirmektir. Nefret söyleminin ve dezenformasyonun yol açtığı zarar ile orantılı yaptırımların kararlılıkla uygulanması da sürecin bütünleyici ve olmazsa olmaz şartıdır. Uluslararası çok uluslu şirketler ulusal kanunları ve hukuk düzenini tanımamak, ayrı bir hukuk düzeni geliştirmek arzusundadır. Burada parlamentoların birlikte hareket etmesi gerektiği kanaatindeyim." Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Başkanı Rik Daems, Arjantin Geçici Senato Başkanı Claudia Ledesma Abdala, Bangladeş Parlamento Başkanı Shirin Sharmin Chaudhury ile Nijerya Temsilciler Meclisi Başkanı Hakeem Gbajabiamila'nın sunduğu önerge üzerinde, Avusturya Ulusal Meclis Başkanı Wolfgang Sobotka, Belçika Senato Başkanı Stephanie D'Hose, Birleşik Arap Emirlikleri Federal Milli Konsey Başkanı Saqr Ghobash, Bosna-Hersek Temsilciler Meclisi Başkanı Denis Zvizdic, Bahreyn Parlamento Başkanı Fawzia Zainal, Umman Şura Konseyi Başkanı Şeyh Halid bin Hilal Al Maawalı, Sao Tome ve Principe Ulusal Meclis Başkanı Delfim Neves, Kuveyt Milli Meclis Başkanı Marzuk Ali Al-Ganim, Doğu Afrika Yasama Meclisi Başkanı Ngoga Karoli Martin, Irak Temsilciler Meclisi Başkanı Hasan Kareem Mutar Al-Chaabawi ile Libya Temsilciler Meclisi Başkan Yardımcısı Fouzi Salim de görüşlerini dile getirdi.
Kuveyt - 05.09.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Kuveyt Havayolları salgın nedeniyle bir yıl aradan sonra Kahire'ye uçak seferlerinin yeniden başladığını duyurdu.
Kuveyt - 05.09.2021
Kuveyt'ten Mısır'a uçuşlar bir yıl aradan sonra tekrar başladı
Kuveyt Havayolları yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle bir yıl aradan sonra Kahire'ye uçak seferlerinin yeniden başladığını duyurdu.
Kuveyt - 04.09.2021
Irak Başbakanı Kazımi, Suudi Arabistan İçişleri Bakanı ile terörle mücadeleyi görüştü
Riyad, Irak'ın 1990'da Kuveyt'i işgal etmesi nedeniyle 25 yıl aradan sonra, Aralık 2015'te Bağdat ile diplomatik ilişkilere yeniden başlamıştı.
Kuveyt - 03.09.2021
Son dakika! ABD Savunma Bakanı Austin, Körfez ülkelerini ziyaret edecek
Savunma Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, Austin'in, Afganistan'dan tahliye sürecinde ABD'ye destek veren Körfez ülkelerine teşekkür etmek üzere Bahreyn, Katar, Kuveyt ve Suudi Arabistan'a ziyarette bulunacağını açıkladı.
Kuveyt - 02.09.2021
ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris, Kuveyt ve Bahreyn Veliaht Prensleri ile telefonda görüştü
ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris, Bahreyn Veliaht Prensi Selman bin Hamad bin İsa Al Halife ve Kuveyt Veliaht Prensi Meşal el-Ahmed el-Cabir es-Sabah ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Kuveyt - 02.09.2021
Amerikan basını: Tahliye edilen Afganların 20 bini ABD'de, 40 bini ABD dışında bekletiliyor
Afganlar ABD'ye getirilmeden önce Katar, Bahreyn, Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Almanya, İspanya, İtalya'daki ABD ve NATO üslerine getiriliyor, burada güvenlik taramasından geçirilen kişiler ABD'ye tahliye ediliyor.
Kuveyt - 02.09.2021
"Temyiz Mahkemelerinde Mükemmeliyet" sempozyumu düzenlendi
Yargıtayın yeni hizmet binasında düzenlenen ilk uluslararası organizasyon olan "Temyiz Mahkemelerinde Mükemmeliyet" sempozyumuna, Akarca ve Yargıtay üyeleri ile Azerbaycan, Arnavutluk, Bosna Hersek, Kosova, Romanya, Filistin, Kuzey Makedonya, Kırgızistan, Kuveyt, Kazakistan, Bulgaristan ve Özbekistan'dan yüksek yargı mensupları katıldı.
Kuveyt - 01.09.2021
ABD Savunma Bakanı Austin, Körfez liderleri ile Afganistan'ı görüştü
ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, Kuveyt, Bahreyn, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) yetkilileri ile ABD'nin Afganistan'dan çekilmesini görüştü.
Kuveyt - 31.08.2021
Kuveyt Türk'ten yüksek kar paylı yatırım fonları
Kuveyt Türk'ün iştiraki KT Portföy tarafından yönetilen katılım finans prensiplerine uygun yatırım fonları, yatırımcılarına yüksek kar payı sunarken, nakit ihtiyacı durumunda hızlı ve kolayca nakde de dönüştürülebiliyor.
Kuveyt - 29.08.2021
Son dakika haberleri... Hanzala karakterini çizen karikatürist Naci el-Ali'nin oğlu Halid, 34. ölüm yılında babasını AA'ya anlattı
Çizimleriyle İsrail işgali altındaki Filistin'in dramını yansıtan karikatürist Naci el-Ali'nin vefatının ardından 34 yıl geçti. Arap dünyasının önemli çizerlerinden Ali, eserlerinde ABD, İsrail ve Arap rejimleri arasındaki ilişkilerin Filistin'e yansımalarını ele aldı. Özellikle Filistin davasına vurgu yapan karikatürleriyle kısa zamanda dikkatleri üzerine çeken, çizimleriyle büyük beğeni toplayan Ali'nin imzasını taşıyan "Hanzala" karakteri, Filistin'in özgürlük mücadelesinin sembollerinden biri oldu. Naci el-Ali'nin oğlu Halid el-Ali, AA muhabirine babasını, onun dünyaya bakışını ve çizimlerini anlattı. Halid el-Ali, babasının 1936'da Filistin'deki Ash Shajara köyünde doğduğunu ve 1948'de ailesiyle buradan ayrılmaya zorlanana kadar köyünde yaşadığını belirterek, "11-12 yaşlarındaydı. Binlerce Filistinli ile birlikte Filistin'den zorla çıkarıldı. Ailesiyle Lübnan'ın güneyinde bulunan Einal Hilweh kampında kaldı." dedi. "Bu deneyim onun yakasını da tıpkı binlerce Filistinlinin olduğu gibi hiç bırakmadı" Kamp yaşamının zorluğundan bahseden Ali, "Babam ve ailesi, evlerinden, hayatlarından, tarlalarından sürüldüler. Aniden bir çadırda buldular kendilerini. İş yok, meslek yok, temelde güvenecek hiçbir şeyleri yok. Çok kötü, travmatik bir deneyim. Bu deneyim onun yakasını, tıpkı binlerce Filistinlinin olduğu gibi hiç bırakmadı." diye konuştu. Ali, babası Naci el-Ali'nin küçükken bazı çizimler yaptığını ancak sanat hayatına çocukken başladığını söylemenin doğru olmayacağını belirterek, süreç içinde siyasetle ilgilenmeye ve uğraşmaya başladığını, bu nedenle defalarca tutuklandığını ve otoriteler tarafından hoş karşılanmadığını kaydetti. Babasının 1963'te Kuveyt'teki Al Talia dergisinden iş teklifi almasıyla Kuveyt'e taşındıklarını aktaran Ali, "Önceleri karikatürleri politik ve sosyal meselelerle, yerel meselelerle ilgiliydi.
Kuveyt - 29.08.2021
Kuveyt'in Irak sınırına roket düştü
Kuveyt Genelkurmay Başkanlığı, Irak sınırına katyuşa tipi roket düştüğünü duyurdu.
Kuveyt - 28.08.2021
Irak Başbakanı Kazımi, Bağdat Konferansı kapsamında Mısır, Kuveyt ve İran yetkilileriyle bir araya geldi
Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi, başkent Bağdat'ta, Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi, Kuveyt Başbakanı Sabah Halid es-Sabah ve İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ile ayrı ayrı görüştü.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kuveyt Haberleri | Kuveyt Haber - Haberler - Kuveyt haberleri, son dakika kuveyt haber ve gelişmeleri burada. Şeyma Subaşı: Nişanlım Mohammed Alsaloussi her ülkeden ev almak istiyor!.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.09.2021 07:44:09. #1.13#

title