Kırım Haberleri

Kırım haber, Kırım son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kırım - 17.09.2021
Rusya'da halk, milletvekili seçimleri için sandık başında
Rusya yasa dışı ilhak ettiği Kırım'da da seçim yapıyor Öte yandan 2014'te Rusya'nın Ukrayna'dan yasa dışı ilhak ettiği Kırım ve Sivastopol'da da seçimler yapılıyor.
Kırım - 16.09.2021
Enerji depolama teknolojilerinin önemi giderek artıyor
"Enerji üretiminde depolama, maliyeti de düşürür" Açıklamada görüşlerine yer verilen encazip.com kurucusu Çağada Kırım, enerji kaynaklarının azalması ve fiyatların yükselmesi sorununun, depolama teknolojilerinin gelişmesiyle çözülebileceğini ifade ederek, şunları kaydetti: "Enerji kaynakları giderek azalıyor ve yenilenebilir enerji kaynaklarına olan ihtiyaç her geçen gün artıyor.
Kırım - 11.09.2021
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "Afganistan'daki vatandaşlarımız dönmek isterlerse getiririz"
Program kapsamında Çavuşoğlu, Eskişehir Valiliği ve esnaf ziyaretinin ardından bir otelde düzenlenen Sivil Toplum Kuruluşları Buluşması'na katıldı. Burada Çavuşoğlu'nu Ak Parti Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı ve Emine Nur Günay karşıladı. Nabi Avcı'nın konuşmasıyla başlayan etkinlikte Bakan Çavuşoğlu da açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu konuşmasında Afganistan'daki Türk vatandaşları, Kırım'ın ilhakı ve Türkiye'nin bölgedeki pozisyonu hakkında değerlendirmelerde bulundu.
Kırım - 10.09.2021
Ukrayna'dan dünyaya 5 Kırım Tatar Türkü'nün gözaltına alınması nedeniyle Rusya'ya baskı çağrısı
Ukrayna Parlamentosunda, Rusya'nın yasa dışı ilhak ettiği Kırım'da 5 Kırım Tatar Türkü'nü gözaltına alması nedeniyle uluslararası toplumu Rusya'ya baskı uygulamaya çağıran yasa tasarısı kabul edildi.
Kırım - 10.09.2021
AB, Rusya'ya uyguladığı yaptırımları 6 ay uzattı
Rusya, Mart 2014'te Kırım Özerk Cumhuriyeti ve Sivastopol şehrini yasa dışı ilhak etmişti.
Kırım - 10.09.2021
Tokat'ta KKKA teşhisi konulan 3 kişinin tedavisi sürüyor
Tokat'ta 3 kişi Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) teşhisiyle hastanede tedavi görüyor.
Kırım - 10.09.2021
Devletten destek aldı, bin dönüm arazi üzerine ektiği bademlerin hasadına başladı
"Hasat 30-35 gün içinde bitiyor" Şu anda rekolte olarak geçen seneye oranla fazla bir fark olmadığını fakat bu sene kuraklıktan dolayı bademlerin ufak olduğunu dile getiren Yazıcı, "Bizim bu bölgeye yaklaşık 8 aydır yağmur yağmıyor. O nedenle ağaçlarımız damla sulama sistemleriyle sulanıyor ama istediğimiz sulamayı yapamadık. Geçen sene 13 buçuk ile 14 buçuk arasında kabuklu olarak verdik. Maalesef badem fiyatlarını Amerika'dan ithal edilen bademler belirliyor. Amerika'da badem üreticileri çok ciddi teşvik alıyorlar. Oradaki fiyatlar düşük olduğu için daha doğrusu girişleri gümrüksüz olduğu için bizim buradaki badem fiyatları 3 yıldır değişmedi. Fiyatlar 2 yıl öncede aynıydı geçen sene de aynıydı fakat bu sene fiyatlar henüz belli değil. Tarım Kredi Kooperatifi Kahta'da kırım yapıyordu bizim badem de randıman üzerinden fiyat belirleniyor yani bir kilo kabuklu bademden ne kadar iç badem çıkıyorsa hesaplanıp onun üzerinden fiyat belirleniyor.
Kırım - 08.09.2021
Rusya'nın yasa dışı ilhak ettiği Kırım'da bir Kırım Tatar Türkü gözaltına alındı
Rusya'nın yasa dışı ilhak ettiği Kırım'da Akmescit Kırım Tatar Meclisinin eski üyesi Eldar Menseit gözaltına alındı.
Kırım - 07.09.2021
Son dakika haberleri: AB, Rusya'nın Kırım Tatar liderlerini gözaltına almasını kınadı
Son dakika haber... Avrupa Birliği (AB), Rusya'nın Kırım'da Tatar liderleri ile 50'ye yakın kişiyi gözaltına alınmasını kınadı.
Kırım - 06.09.2021
Ukrayna'dan Kırım Tatar Milli Meclisi Başkan Yardımcısı Celal'in tutuklu yargılanmasına tepki
Ukrayna Dışişleri Bakan Yardımcısı Emine Ceppar, Rus mahkemesinin Kırım Tatar Milli Meclisi Başkan Yardımcısı Celal'in tutukluluk halinin devamına kararı vermesine tepki gösterdi.
Kırım - 06.09.2021
Son dakika haberleri: ABD yönetimi Kırım Tatarlarının gözaltına alınmasını şiddetle kınadı
Son dakika haberler... ABD yönetimi, Kırım Tatar Milli Meclisi Başkan (KTMM) Yardımcısı Neriman Celal'in de arasında olduğu 45 Kırım Tatar Türkü'nün gözaltına alınmasını kınadı.
Kırım - 04.09.2021
Son dakika: Rusya'nın yasa dışı ilhak ettiği Kırım'da 50'den fazla kişi gözaltına alındı
Son dakika gündem haberine göre Ukrayna Dışişleri Bakan Yardımcısı Emine Ceppar, Rusya'nın yasa dışı ilhak ettiği Kırım'da 50'den fazla kişinin gözaltına alındığını duyurdu.
Kırım - 04.09.2021
Son dakika: Dışişleri Sözcüsünden, Kırım Tatar Milli Meclisi Başkan Yardımcısı Celal'in gözaltına alınmasıyla ilgili açıklama
Edinilen son dakika haberine göre DIŞİŞLERİ Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç, Kırım Tatar Milli Meclisi Birinci Başkan Yardımcısı Nariman Celal'in gözaltına alınmasıyla ilgili gelişmeleri endişeyle takip ettiklerini ifade etti.
Kırım - 04.09.2021
Son dakika haberi! Türkiye'den Kırım Tatar Milli Meclisi Başkan Yardımcısı Celal'in gözaltına alınmasına ilişkin açıklama Açıklaması
Son dakika gündem haberine göre Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Rusya'nın yasa dışı ilhak ettiği Kırım'da, Rus güvenlik güçlerinin Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) Başkan Yardımcısı Neriman Celal'i gözaltına almasına ilişkin gelişmeleri endişeyle takip ettiklerini bildirdi.
Kırım - 04.09.2021
Ukrayna'dan Kırım Tatar Milli Meclisi Başkan Yardımcısı Celal'in gözaltına alınmasına tepki
Ukrayna Dışişleri Bakan Yardımcısı Emine Ceppar, Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) Başkan Yardımcısı Neriman Celal'in de aralarında olduğu 5 Kırım Tatar Türkü'nün gözaltına alınmasının Rusya'nın yasa dışı ilhak ettiği Kırım'da "bir başka baskı dalgası" olduğunu belirtti.
Kırım - 04.09.2021
Rus güvenlik güçleri Kırım Tatar Milli Meclisi Başkan Yardımcısı Celal'i gözaltına aldı
Rusya'nın yasa dışı ilhak ettiği Kırım'da Rus güvenlik güçleri Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) Başkan Yardımcısı Neriman Celal'i gözaltına aldı.
Kırım - 01.09.2021
Son dakika haberi | Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski Pentagon'da ABD Savunma Bakanı Austin ile görüştü
Son dakika haberlerine göre ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski ve Savunma Bakanı Andrii Taran'ı Pentagon'da ağırlarken, Rusya'yı "Kırım'daki işgaline son vermeye ve Ukrayna'nın doğusundaki çatışmaları durdurmaya" çağırdı.
Kırım - 30.08.2021
Ukrayna'dan uluslararası topluma Kırım ve Donbas'ta kaybolan veya kaçırılanlara dikkat çekme çağrısı
Ukrayna Dışişleri Bakanlığı, uluslararası toplumu Kırım ve Donbas'ta kaybolan veya kaçırılan kişilerin akıbetine dikkat çekmeye çağırdı.
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kırım Haber, Kırım Son Dakika Haberleri - Haberler - Kırım haber sayfamızda Kırım haberleri okuyabilir, Kırım son dakika haberleri ve güncel Kırım gelişmelerini görebilirsiniz. Marmarabirlik ihracatta 7. ödülünü aldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.9.2021 12:13:07. #1.15#

title