Kırım Haberleri

Kırım haber, Kırım son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kırım - 22.10.2020
Büyükçekmece'de eğitim uçağı düştü
Ankara'dan kaza kırım ekibi ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün araştırma ekibinin olay yerine geleceğini belirten Cingöz, "Kaza sonunda öğrencimiz yaralı olarak 112 helikopteri ile alındı, şu anda hastanede tedavi altında.
Kırım - 21.10.2020
TBMM Genel Kurulu toplandı
Türkiye'nin ilk aşı araştırma ve geliştirme merkezinin 2015'te Erciyes Üniversitesi bünyesinde kurulduğunu dile getiren Nergis, bu laboratuvarda Kırım Kongo kanamalı ateşine karşı inaktif aşının faz 1 çalışmalarının tamamlandığını söyledi.
Kırım - 20.10.2020
Kırım Tatar Türkleri"nin lideri Kırımoğlu'ndan KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'a tebrik
Kırım Tatar Türkleri'nin lideri ve Ukrayna Parlamentosu milletvekili Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı seçilen Ersin Tatar'a tebrik mesajı gönderdi.
Kırım - 19.10.2020
Son dakika haberleri | KKTC'nin yeni Cumhurbaşkanı Tatar, mazbata öncesi babasının elini öpmeye gitti
'OĞLUMLA İFTİHAR EDİYORUM' Baba Tatar da, "Ersin, milli duyguları yüksek bir evlat. Oğlumla iftihar ediyorum" dedi. Aile olarak Türkiye'ye bağlı olduklarını kaydeden Rüstem Tatar, "Biz aile olarak şehitler vermişiz. Kıbrıs'ta verilen mücadelede bizlerin de büyük katkıları olmuştur. Ersin bir gün şöyle bir cümle kullandı 'Biz Türkoğlu Türk, Tataroğlu Tatarız' dedi. Bizler Kırım'dan gelen aileyiz" dedi.
Kırım - 18.10.2020
Haftanın tarihine bakış
23 Ekim 1853- Kırım Savaşı başladı.
Kırım - 16.10.2020
Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ortak basın toplantısında konuştu Açıklaması
"Türkiye'nin Ukrayna'nın egemenliğine ve toprak bütünlüğüne verdiği destek bizim için son derece önemlidir" Zelenskiy, Türkiye'nin Ukrayna'nın toprak bütünlüğüne verdiği desteğe dikkati çekerek, "Türkiye'nin Ukrayna'nın egemenliğine ve toprak bütünlüğüne verdiği destek bizim için son derece önemlidir. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya tarafından yasa dışı olarak gözaltında tutulan Ukraynalı ve Kırım Tatar siyasi tutsakların serbest bırakılması için aktif kişisel çaba göstermeye devam edeceğini teyit etti.
Kırım - 16.10.2020
Erdoğan-Zelenskiy görüşmesine ilişkin ortak bildiri yayımlandı
Vahdettin Köşkü'ndeki heyetler arası görüşmenin ardından yayımlanan bildiride, "Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve Ukrayna Devlet Başkanı olarak, ülkelerimiz arasındaki stratejik ortaklığı güçlendirme arzusunu teyit ederek, 3 Şubat 2020'de Kiev'de gerçekleştirilen Türkiye Cumhuriyeti-Ukrayna Yüksek Düzeyli Stratejik Konsey Sekizinci Toplantısı Ortak Bildirgesinde yer alan anlaşmaların uygulanmasının önemini kaydediyoruz. Uluslararası hukukun ilke ve normlarına bağlılığımızı vurgulayarak, Türkiye Cumhuriyeti, Ukrayna'nın egemenliği ve uluslararası tanınmış sınırları dahilinde toprak bütünlüğüne olan koşulsuz desteğini teyit eder ve Ukrayna tarafından başlatılan 'Kırım Platformu' kapsamındaki iş birliğini memnuniyetle karşılar.
Kırım - 16.10.2020
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İLE UKRAYNA DEVLET BAŞKANI ZELENSKİ BASIN AÇIKLAMASI
  KIRIM KONUSU Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Görüşmelerimizi de güvenlik alanındaki anlaşmalarımızı güçlendirme ve suçlarının iadesi konusunda anlaşmamızı artırma konusunda mutabık kaldık. Özellikle FETÖ ve diğer terör örgütleriyle ortak mücadelemizde eşgüdümümüzü güçlendirme hususunda mutabıkız. Türkiye Ukrayna'yı bölgemizde istikrar, güvenlik, barış ve refahın temini için kilit bir ülke olarak görüyor. Bu çerçevede Ukrayna'nın egemenliğini, Kırım dahil toprak bütünlüğünü, siyasi egemenliğini hep destekledik, desteklemeye de devam edeceğiz.
Kırım - 16.10.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile ortak basın toplantısında konuştu Açıklaması
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin Ukrayna'yı bölgede istikrar, güvenlik, barış ve refahın temini için kilit bir ülke olarak gördüğünü belirterek, "Bu çerçevede Ukrayna'nın egemenliğini, Kırım dahil toprak bütünlüğünü ve siyasi birliğini hep destekledik, destekleyeceğiz.
Kırım - 16.10.2020
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Ukrayna'nın egemenliğinin Kırım dahil toprak bütünlüğünü hep destekledik destekleyeceğiz."
Son dakika politika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Ukrayna'nın egemenliğinin Kırım dahil toprak bütünlüğünü hep destekledik destekleyeceğiz.
Kırım - 16.10.2020
Erdoğan: "Ukrayna'nın egemenliğini Kırım dahil toprak bütünlüğünü ve siyasi birliğini hep destekledik destekleyeceğiz."
Erdoğan: "Ukrayna'nın egemenliğini Kırım dahil toprak bütünlüğünü ve siyasi birliğini hep destekledik destekleyeceğiz.
Kırım - 16.10.2020
Son dakika haber... İsviçre, Kırım Köprüsü ile ilgili Rusya'ya yaptırım kararı aldı
Son dakika politika haberi... İsviçre, 2 yıl önce yapımı tamamlanan Kırım Köprüsü nedeniyle Rusya'da 2 kişi ve 4 kuruluşa yaptırım kararı aldı.
Kırım - 14.10.2020
Son dakika haberi! Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Ukrayna Dışişleri Bakan Yardımcısı Ceppar'ı kabul etti
Çavuşoğlu, "Kırım davasının kararlı savunucusu olarak Kırım Tatarlarının her zaman yanındayız.
Kırım - 13.10.2020
Son dakika haberleri! Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, İsveçli mevkidaşıyla düzenlediği ortak basın toplantısında konuştu (1)...
Bu çağrının yapılmadığını vurgulayan Çavuşoğlu, Ukrayna ve Gürcistan karşısında uluslararası toplumun takındığı tutumu örnek göstererek şu ifadeleri kullandı: "Ukrayna'da AGİT'in misyonunun başında da bir büyükelçimiz var, Halit Çevik. Ukrayna'daki durumu da değerlendirme fırsatı bulduk, aynı şekilde Gürcistan'da da AGİT'İn misyonları var. Şimdi Kırım ve Ukrayna toprakları ya da Gürcistan toprakları söz konusu olduğu zaman AGİT dahil hepimiz ne diyoruz, 'Rusya ya da oradaki başka unsurlar çekilsin.
Kırım - 12.10.2020
Polonya ve Ukrayna'dan Rusya'ya Kırım'ın yasa dışı ilhakını sona erdirme çağrısı
Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda ve Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Rusya'nın Kırım'ı yasa dışı ilhakını sonlandırması çağrısı yaptı.
Kırım - 9.10.2020
Ukrayna'dan uluslararası topluma Rusya'ya baskıyı artırma çağrısı
Ukrayna Dışişleri Bakanlığı, Birleşmiş Milletler'in (BM) Rusya'nın yasa dışı ilhak ettiği Kırım'a ilişkin yayımladığı rapordaki insan hakları ihlalleri dolayısıyla uluslararası toplumu Rusya'ya baskıyı arttırmaya çağırdı.
Kırım - 8.10.2020
İngiltere ve Ukrayna, Rusya'ya karşı birlikte çalışacak
Kuleba, İngiliz mevkidaşını Ukrayna'da gerçekleşecek Uluslararası Kırım Platformu'na davet etmişti.
Kırım - 8.10.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Kapalı Maraş açıklaması
"İKİLİ GÖRÜŞMELERDE KARABAĞ MESELESİNİ DEĞERLENDİRDİK" Bakan Çavuşoğlu, yaptığı ikili görüşmelerde Karabağ meselesinin, Avrupa Birliği zirvesi ve bu zirveden çıkan sonucu değerlendirdiğini ifade etti. Çavuşoğlu, "Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas ile bugün ikili bir görüşme gerçekleştirdik. Avrupa Birliği zirvesi ve zirveden çıkan karardan duyduğumuz hayal kırıklığını kendilerine de bir kere daha söyledik. Almanya, Sayın Merkel, Heiko Maas elinden geleni yaptı ama sonuçta ortaya çıkan tabloda malum diğer konularda, ikili konular dahil yine Karabağ meselesini de değerlendirdik. Bugün Ukrayna Dışişleri Bakanı Yardımcısı Emine Ceppar ile görüştük. İlk defa Kırım Tatarı kardeşimiz, Ukrayna'da birinci Dışişleri Bakanı Yardımcısı oldu.
Kırım - 8.10.2020
Çavuşoğlu, "Yunanistan'la istikşafi görüşmelerin yapılmasında mutabık kaldık"
"Yukarı Karabağ konusunu ve kardeş Azerbaycan'ın haklı davasını da anlattık" İkili görüşmeye ilişkin açıklama yapan Çavuşoğlu, "Hitabımda Türk dış politikasının önceliklerini anlattım ve stratejik hamlelerimizi neden atıyoruz ve neyi amaçlıyoruz bunları değerlendirme imkanım oldu, soruları cevapladık. Avrupa Birliği ile yaşanan süreç aynı şekilde Doğu Akdeniz meselesi, hem forumda hem de tüm görüşmelerimizde tabi ki Yukarı Karabağ konusunu ve kardeş Azerbaycan'ın haklı davasını da anlattık. Bazı ikili görüşmelerimiz de oldu. Kazakistan Dışişleri Bakanı ile Azerbaycan'a olan desteğimizi arttırmamız gerektiğini vurguladım. Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas'la yaptığımız ikili görüşmede Avrupa Birliği Zirvesi ve zirveden çıkan karardan duyduğumuz hayal kırıklığını kendilerine de bir kere daha söyledik. Almanya, Sayın Merkel, Sayın Maas elinden geleni yaptı ama sonuçta ortaya çıkan tablo da malum. Karabağ meselesini de değerlendirdik. Macaristan Dışişleri Bakanı ile her zaman görüşüyoruz. Ukrayna Dışişleri Bakan Yardımcısı Emine Ceppar ile görüştük. İlk defa bir Kırım Tatarı kardeşimiz Ukrayna'da birinci dışişleri bakanı yardımcısı oldu.
Kırım - 8.10.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Kıbrıs Rumlarına hukuk dersi Açıklaması
Çavuşoğlu, düzensiz göç, sığınmacı ve donmuş ihtilafların Türkiye'nin etrafını kuşattığına işaret ederek, Dağlık Karabağ, Kırım, Osetya, Abhazya gibi donmuş ihtilafların bölgede istikrarı tehdit ettiğinin altını çizdi.
Kırım - 8.10.2020
Ödüllü liseliler Türkiye'nin İHA gücünü ileriye taşımak istiyor
Oluşturdukları takım sayesinde çalışmalarının daha sistematik hale geldiğini ve işlerine yoğunlaştıklarını dile getiren Barut, "Ekip olarak bu alanda ikinci senemize girdik. Bu süreçte birçok kırım ve kaza yaşadık ama hiçbir zaman vazgeçmedik.
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kırım Haber, Kırım Son Dakika Haberleri - Haberler - Kırım haber sayfamızda Kırım haberleri okuyabilir, Kırım son dakika haberleri ve güncel Kırım gelişmelerini görebilirsiniz. Son dakika haber: Su tankerinin çarptığı otomobilde sıkıştılar.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.10.2020 05:59:04. #1.15#
title