Kırım Haberleri

Kırım haber, Kırım son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kırım - Dün
BBP Genel Başkanı Destici'den Kadir Gecesi mesajı Açıklaması
BBP Genel Başkanı Destici, şunları kaydetti: "Kur'an-ı Kerim'in nazil olduğu ve bin aydan hayırlı olduğu müjdelenen mübarek Kadir Gecesini idrak edeceğiz. Öncelikle bizleri mübarek ramazan ayına ve Kadir Gecesi'ne eriştiren Allah (C.C.)'a hamdediyorum. Rabb'im, cümle Müslümanları bu gecenin feyzinden ve mağfiretinden istifade eden kullarından eylesin. Başta mazlum coğrafyalarımız, Doğu Türkistan, Filistin, Kırım, Myanmar, Yemen ve Türkmeneli'nde yaşayanlar olmak üzere tüm Müslüman kardeşlerimin ve Müslüman Türk milletinin mübarek Kadir Gecesi'ni tebrik ediyor, dünyaya ve insanlığa barış, huzur, mutluluk ve hayırlar getirmesini yüce Allah'tan niyaz ediyorum.
Kırım - 07.05.2021
Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, Benelüks ülkeleri dışişleri bakanları ile Donbas'taki durumu görüştü
Ayrıca taraflar Kırım Platformu konusunu da ele aldı ve Zelenskiy, Belçika, Lüksemburg ve Hollanda'yı ağustosta gerçekleşecek platforma davet etti.
Kırım - 07.05.2021
Benelüks ülkelerinden Ukrayna'nın egemenliğine destek
Bakanların, dün, Lugansk cephesini ziyaret ettiklerini ve Donbas'taki duruma ilişkin ilk elden bilgi aldıklarını belirten Kuleba, "Ayrıca gerçekleşecek Kırım Platformu hakkında görüştük.
Kırım - 06.05.2021
İngiltere'de düzenlenen G7 Dışişleri Bakanları Toplantısı ortak bildirgesi açıklandı Açıklaması
Rusya ve Ukrayna Bildirgede, "Rusya'nın istikrarsızlaştırıcı ve sorumsuz faaliyetlerinin devam etmesinden derin endişe duyuyoruz. Buna, Ukrayna sınırı ve yasa dışı ilhak edilmiş Kırım'daki askeri hareketlilik, diğer ülkelerin demokratik sistemlerine zarar veren eylemler ve kötü niyetli siber saldırılar da dahildir.
Kırım - 05.05.2021
AB savunma bakanları, güvenlik konularını görüşmek üzere Brüksel'de toplanacak
AB savunma bakanları, yarınki toplantının bir bölümünde NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'i de konuk edecek. Stoltenberg ile bakanlar arasındaki görüşmede Rusya'nın Ukrayna sınırı ve Kırım'daki askeri yığınağı, Irak, ABD'nin çekilme kararı sonrası Afganistan'daki durum ve Balkanlar gibi konuların ele alınması bekleniyor.
Kırım - 05.05.2021
Tokat'ta Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı teşhisi ile 14 kişi tedavi görüyor
Tokat'ta, 14 kişi Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı teşhisiyle Gaziosmanpaşa Üniversitesi (TOGÜ) Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Bölümünde tedavi ediliyor.
Kırım - 04.05.2021
'Karşılıklı yaptırımların Rusya ve Batılı ülkelerin ekonomisine zararı yüz milyarlarca dolar"
İlişkilerin kötüleşmesindeki bir diğer etken ise, yarımadada yapılan referandumun ardından Rusya'nın Kırım ile yeniden birleşmesiydi.
Kırım - 04.05.2021
AB ile ABD arasında İran görüşmeleri, Rusya ve Çin başta olmak üzere dış politika öncelikleri değerlendirildi
Rusya'nın Ukrayna sınırında ve Kırım'da yaptığı askeri yığınak, cezaevindeki Rus muhalif Aleksey Navalnıy'ın sağlık durumu ve Rusya'nın 8 AB yetkilisine uygulamaya başladığı yaptırımlar da görüşmedeki konular arasında yer aldı.
Kırım - 04.05.2021
KOBİ'ler elektrik tedarikçilerini değiştirerek faturalarını yüzde 17 azaltabilir
Elektrik tedarikçileri karşılaştırma sitesi Encazip.com'un kurucusu Çağada Kırım, elektrik tedarikçisini değiştiren KOBİ'lerin yüzde 17'ye kadar daha ucuz fiyattan elektrik kullanabileceğini belirtti.
Kırım - 04.05.2021
Baharın müjdecisi Hıdırellez renkli ritüellerle yaşatılıyor
Hızır ve İlyas kelimelerinin birleştirilmesi sonunda ortaya çıkan ve her yıl 5-6 Mayıs'ta kutlanan Hıdırellez, Türkiye'nin yanı sıra Irak, Suriye, Kırım, Azerbaycan ile Balkan ülkelerinde "bayram" olarak değerlendiriliyor.
Kırım - 03.05.2021
İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'den "3 Mayıs Türkçülük Günü" mesajı Açıklaması
Başta Doğu Türkistan ve Kırım olmak üzere Türk Dünyası coğrafyasında yaşanan insan hakları ihlalleri konusunda diplomatik adımlar atılması ve etkili çalışmalar yapılması gerektiğini ifade eden Akşener, şunları kaydetti: "İktidar önerilerimizi görmezden gelse de İYİ Parti iktidarında, bu ilke ve hedefleri hayata geçirecek adımları süratle atacağız.
Kırım - 03.05.2021
BBP Genel Başkanı Destici'den "3 Mayıs Türkçülük Günü" mesajı Açıklaması
Destici, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Milliyetçilik, emperyalizmin sömürdüğü topraklarda sömürülenlere dayattığı şekliyle, bir ırkçılık ve geri kalmışlık değildir. Aksine Türk milliyetçiliği, Kurtuluş Savaşı'ndan bugüne, milletimizin var olma ve kendine sahip çıkma iradesiyle emperyalizme karşı en güçlü silahı olmuştur. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Yusuf Akçura'dan Hüseyin Nihal Atsız'a, Alparslan Türkeş'ten Muhsin Yazıcıoğlu'na, Türk milliyetçiliğinin bayrak şahsiyetlerini sevgiyle, saygıyla, rahmetle anıyor, 3 Mayıs Türkçüler Günü'müzü, başta Doğu Türkistan ve Kırım olmak üzere esaretteki Türk vatanlarının ve illerinin kurtuluşuna, İsmail Gaspıralı'nın dediği gibi 'Türk devlet ve toplulukları arasında dilde, fikirde, işte birliğin' gelişmesine ve milletimizin aydınlık yarınlarına vesile olması dileklerimle kutluyorum.
Kırım - 02.05.2021
DİTİB'den Ukrayna'ya ramazan yardımı
DİTİB'den yapılan açıklamaya göre, Ukrayna Kırım Tatarları Dini İdaresi Müftüsü Haydar Rüstemov, Türkiye Diyanet Vakfı Koordinatörü İsa Yaykın'ın da katıldığı dağıtım organizasyonunda, iki gün boyunca Kiev ve çevresindeki 6 şehirde yaşayan 1000 ihtiyaç sahibi aileye gıda paketi dağıtıldı.
Kırım - 30.04.2021
Samsun'dan kısa kısa
Kavak İlçe Sağlık Müdürü Abdulkadir Koçoğlu, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığının ölümle sonuçlanabilen bir hastalık olduğunu belirterek, kene ısırmalarına karşı vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulundu.
Kırım - 30.04.2021
ABD Dışişleri Bakanı Blinken, gelecek hafta Ukrayna'yı ziyaret edecek
Blinken, röportajında, "Şu anda Ukrayna sınırındaki asker yığınağı, Rusya'nın (Kırım'ı) işgal ettiği 2014 yılındakinden daha fazla.
Kırım - 29.04.2021
AB-Rusya ilişkilerinde yeni bir dönem mümkün mü?
Rusya'nın yaklaşımı AB-Rusya ilişkilerinin normalleşmesi adına Brüksel'in öne sürdüğü taleplere karşılık, Moskova'nın da bazı taleplerinin olduğunu gözden kaçırmamak gerekiyor. Bu doğrultuda Rusya öncelikle bir nevi "arka bahçesi" olarak gördüğü Gürcistan ve Ukrayna'nın ne AB ne de NATO şemsiyesi altında Batı'ya kaymasına izin vermiyor. Bu tavrını da sahadaki sert hamleleriyle ortaya koymaktan çekinmiyor. Aktüel bir mesele olması bakımından Rusya'nın özellikle Ukrayna'yı tarihsel bağları, enerji özelinde ekonomik ilişkileri ve Avrupa yönünde tampon bölge olarak görmesinden ötürü, Batı'ya karşı kırmızı çizgisi olarak gördüğünü belirtmek gerekiyor. Meseleye bu düzlemde bakıldığında, Moskova'nın aslında AB ve NATO'dan kendi yakın coğrafyasından uzak durmasını istediği sonucu çıkıyor. Bunların yanında Rusya, 2014'te ilhak ettiği Kırım'ın artık kendi iç meselesi olduğunu iddia ediyor ve gündeme getirilmesini istemiyor.
Kırım - 28.04.2021
encazip.com: Yeşil Mutabakat temiz ve sürdürülebilir ekonomiye geçişi sağlayacak
Elektrik tedarikçileri karşılaştırma sitesi encazip.com'un kurucusu Çağada Kırım, Avrupa Yeşil Mutabakatı'nın Türkiye'nin sürdürülebilir kalkınması için önemli fırsatlar sunduğunu bildirdi.
Kırım - 27.04.2021
Son Dakika | NATO, Rusya'nın Ukrayna civarındaki askeri faaliyetlerini yakından izlemeyi sürdürecek
Son dakika habere göre NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Rusya'nın Ukrayna sınırında ve yasa dışı ilhak ettiği Kırım'daki askeri yığınağını geri çektiğine ilişkin haberlerden memnuniyet duyduklarını, durumu yakından izlemeye devam edeceklerini bildirdi.
Kırım - 27.04.2021
Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy güneyde cephe hattını ziyaret etti
Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Rusya'nın yasa dışı ilhak ettiği Kırım ile Ukrayna arasındaki cephe hattını ziyaret etti.
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kırım Haber, Kırım Son Dakika Haberleri - Haberler - Kırım haber sayfamızda Kırım haberleri okuyabilir, Kırım son dakika haberleri ve güncel Kırım gelişmelerini görebilirsiniz. BBP Genel Başkanı Destici'den Kadir Gecesi mesajı Açıklaması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 9.5.2021 01:23:22. #1.14#

title