Kimyasal Haberleri

Kimyasal haber, Kimyasal son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kimyasal - 1.12.2020
Bilinçli davranılmazsa "Kovid-19 önümüzdeki günlerde daha tehlikeli olabilir" uyarısı
Hastalığı atlatan ve hiç yakalanmamışlar için yeterli düzeyde güneş ışığı alıp D ve C vitamini içeren gıdalar tüketmesini önerdiklerini vurgulayan Usta, şöyle devam etti: "Virüsten korunmak için her gıdayı aşırıya kaçmadan ölçülü ve dengeli şekilde normal oranlarda tüketmek gerekiyor. Hem psikolojik olarak hem de bağışıklığı artırmak için yürüyüş yapmayı mutlaka alışkanlık haline getirmeliyiz. Cep telefonumuzda en az 3 pazarcının numarası kayıtlı değilse sağlıklı beslenmiyoruz demektir. Sağlıklı beslenme için aşçılık okullarının sayısı artırılmalı. Sağlıklı beslenme aşçıların elinde. Sağlığın mimarı, doktorlar kadar bilinçli aşçılardır da. Kimyasalla üretim yapan çiftçiler toplumsal virüslerdir.
Kimyasal - 1.12.2020
İSO Türkiye İmalat PMI kasımda 51,4 oldu
Yeni siparişler açısından, kimyasal, plastik ve kauçuk ile gıda ürünleri olmak üzere iki sektörün büyüme bölgesinde olduğu gözlendi.
Kimyasal - 30.11.2020
Türkiye Katar arasında su yönetimi alanında iş birliği mutabakat zaptı imzalandı
İki ülke arasında entegre su kaynakları yönetimi, su kaynaklarını koruma ve geliştirme, su kalitesini ve miktarını izleme, su kaynaklarını, bu kaynakların gıda güvenliği ile ilişkilerini yönetme, yer altı suyu sistemini ve doğal ve yapay beslenmeyi yönetme ve iklim değişikliğinin su kaynakları üzerine etkilerinin araştırılmasına yönelik imzalanan mutabakat zaptının içeriği hakkında açıklamada, şu bilgiler paylaşıldı: "Su tesisleri sistemleri yönetimi, enerji verimliliğinin artırılması, iletim ve dağıtım ağlarında kullanılan malzemeleri ve bunların bakım yaklaşımlarının yönetilmesi, müşteri şikayetlerini, yanıt mekanizmasını ve çözüm yaklaşımlarını ele alma yöntemleri, nitelikli su izleme, su arıtma ve kimyasal kullanımda verimliliği artırma, her iki ülkede su kaynaklarını geliştirmek için en son teknolojileri uygulama, gelir getirmeyen suyu (GGS) azaltmak ve şebekelerde su kaçağı ve su kaybını tespit etmek için en son teknolojileri uygulamak, su kullanımı koruma programlarının iyileştirilmesi ve bu alandaki en son teknolojilerin uygulanması konularında karşılıklı ziyaretler, seminerler, sempozyumlar, konferanslar düzenlenmesi ayrıca ilgili araştırma enstitüleri arasında karşılıklı ziyaretler gerçekleştirilmesi ve bilgi alışveriş yoluyla iş birliğini mümkün kılmaktadır.
Kimyasal - 29.11.2020
Evine gönderdiği baklavayla kayınpederini zehirlettiği öne sürülen damatla ve bir arkadaşı tutuklandı
"Baklavanın acı olmasından şüphelendik" Damat F.A'nın üzerinde yapılan aramada zehirlenmeye sebebiyet verebilecek 10 gram ağırlığında kimyasal bir maddenin ele geçirildiği öğrenildi.
Kimyasal - 29.11.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 12
Küçük kızın telefonunu gasbeden şüpheli tutuklandı ŞANLIURFA'nın Suruç ilçesinde yolda yürüyen Suriyeli kız çocuğunun cep telefonunu gasbeden şüpheli M.G., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
Kimyasal - 28.11.2020
Atabay Kimya'dan "Favicovir ilacı ile ilgili ithamlara" yanıt
Atabay Kimya, kamuoyunda Favicovir ilacının etken ham maddesi ile ilgili iddiaların asılsız olduğunu vurgulayarak, ham maddenin başlangıç ürünü olan kimyasalların ithal edilmesinin son ürün olan ilacın yerli sentez olduğu gerçeğini değiştirmeyeceğini bildirdi.
Kimyasal - 28.11.2020
Antalya merkezli akaryakıt kaçakçılığı operasyonunda 10 zanlı yakalandı
Üç aylık teknik takip sonucu topladıkları ham maddeyi depolarda saklayan ve kamyonlarla Uşak'taki geri dönüşüm tesisine sevk eden şüphelilerin, kimyasal işlemlerin ardından akaryakıta dönüştürülen ürünleri ülke genelinde satışa sunarak haksız kazanç sağladıkları tespit edildi.
Kimyasal - 28.11.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 3
GÖRÜNTÜ GEÇİLİYOR ADANA, -  ===================== Tiner, boya ve kimyasal dolu depoda korkutan yangın ERZURUM'da gece geç saatlerde bir inşaat firmasına ait tiner, boya ve kimsayal madde dolu depoda yangın çıktı.
Kimyasal - 27.11.2020
Türk Eczacıları Birliğinden "gıda takviyesi" uyarısı Açıklaması
Eczane dışında satılan ürünlerde, hekim ve eczacı danışmanlığı ortadan kalkmaktadır. Bu da beraberinde hatalı kullanımı getirmektedir. 'Bitkisel', 'doğal' gibi masum ve ikna edici ifadelerle piyasaya sürülen ürünlerin yan etkilerinin bulunmadığını düşünmek, bilimsel gerçekliklerle uyuşmamaktadır. Bitkiler, değişik yapıda ve çok sayıda kimyasal madde içermektedir.
Kimyasal - 27.11.2020
Suriye rejiminin kimyasal saldırılarına ilişkin Almanya'da suç duyurusunda bulunuldu
Suriye rejiminin halkına yönelik düzenlediği kimyasal saldırılar nedeniyle bazı sivil toplum örgütleri, Almanya'da suç duyurusunda bulundu.
Kimyasal - 27.11.2020
Rus muhalif Navalnıy, Rusya'daki oligarklara yaptırım istedi
AB, yaptırımlar uygulama kararı almıştı AB, ekimde Navalnıy'ın Rusya'da kimyasal maddeyle zehirlenmesi nedeniyle Rus istihbarat kurumlarının yetkililerinden 6 kişi ve Rusya Devlet Organik Kimya ve Teknoloji Araştırmaları Enstitüsüne seyahat yasağı, varlıkların dondurulmasını içeren yaptırımlar uygulama kararı almıştı.
Kimyasal - 26.11.2020
Selçuk Yaşar Ödülü, Ord. Prof. Dr. Niyazi Serdar Sarıçiftçi'nin oldu
Halbuki ülkemizin güneşi hem Türkiye'nin enerjisini hem de bu enerjiden elde ettiğimiz başarıları yurt dışına satabilmemize yetecek kapasitededir. Bir sene içinde, bir metrekareye Türkiye'nin pek çok yerinde 1000 kilowatt saatten fazla enerji gider. Bu enerjiyi toplayıp bizim için kullanabilecek bir durumda elektrik enerjisine ve hatta kimyasal enerjiye dönüştürebilirsek dışa bağımlılığımız tümüyle azalacak ve kendi içimizde yeterlilik sağlanacaktır.
Kimyasal - 25.11.2020
Tayland'da ele geçirilen 'bir milyar dolarlık uyuşturucu', temizlik maddesi çıktı
Tayland'da 12 Kasım'da ele geçirilen ve "bir milyar dolarlık ketamin" diye duyurulan kimyasalların temizlik maddesi olduğu ortaya çıktı.
Kimyasal - 25.11.2020
Antibiyotik direnci yakın gelecekte insan sağlığını tehdit edebilir
"Antibiyotik direncine dikkat" Doktorları antibiyotik yazmaya, eczacıları da reçetesiz vermeye zorlamamak gerektiğini belirten Azap, antibiyotiklerin canlı olan bütün hücrelere zarar verebilen ciddi ilaçlar olduğunu bildirdi. Gereksiz antibiyotik kullanımının kalp, karaciğer ve böbrekler başta olmak üzere birçok organda zarara neden olabileceğini ifade eden Azap, açıklamasında şu bilgileri verdi: "Bakterilerin direnç kazanması ve bu direnci diğer bakterilere de bulaştırması nedeniyle antibiyotik direnci yaygınlaşır. Antibiyotik direnci, bakterilerin çeşitli mekanizmalarla antibiyotik dediğimiz kimyasal moleküllere karşı dayanıklı hale gelmesi, antibiyotiklerden etkilenmeden çoğalmaya ve hastalık yapmaya devam etmesidir.
Kimyasal - 25.11.2020
Şişecam, Polatlı'daki yeni düzcam yatırımıyla ileri teknoloji ürünlerini pazara sundu
"Türkiye'nin geleceğine olan güvenimizin önemli bir göstergesi" Kırman, Polatlı'daki 130 milyon dolarlık yeni fırın yatırımının Türkiye'nin geleceğine olan güvenlerinin önemli bir göstergesi olduğunu aktararak, şunları kaydetti: "Bugün düzcam alanındaki faaliyetlerimizi mimari camlar, enerji camları ve beyaz eşya camları olmak üzere üç farklı başlıkta yürütüyor; inşaat, mobilya, enerji ve beyaz eşya gibi önemli sektörlere girdi sağlıyoruz. Ülkemizde Bursa Yenişehir, Kırklareli, Mersin ve Ankara Polatlı olmak üzere toplamda 4 üretim tesisiyle düzcam faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Yeni yatırımımızla birlikte yıllık üretim kapasitesi 540 bin tona ulaşan Polatlı'daki tesisimiz Avrupa'nın en büyük düzcam üretim üslerinden biri haline geldi. Ülkemizdeki düzcam fırını sayımız 8'e çıkarken, toplam düzcam üretim kapasitemiz ise yıllık 2 milyon ton seviyesini aştı." "Yeni yatırımla Polatlı'daki istihdamımız yüzde 40 oranında artacak" Şişecam'ın, dört kıtaya yayılan üretim faaliyetleri ve 150 ülkeyi aşan satışlarıyla küresel ölçekte bir şirket olduğuna işaret eden Kırman, "Bugün dünyada cam ev eşyasında en büyük 3, cam ambalaj ve düzcamda ise en büyük 5 üretici arasında yer alıyoruz. Dünyanın en büyük 8'inci soda üreticisi olmamızın yanı sıra krom kimyasallarında ise dünyada lider konumdayız.
Kimyasal - 25.11.2020
Tayland'da polisin ele geçirdiği ilacın temizlik maddesi olduğu ortaya çıktı
Somsak, bu teknik hatanın, kimyasal testte hem ketamin hidroklorür hem de temizlik maddesi trisodyum fosfatın varlığında aynı tepkimenin meydana gelmesinden kaynaklandığını açıkladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kimyasal Haberleri | Kimyasal Haber - Haberler - Kimyasal haberleri, son dakika kimyasal haber ve gelişmeleri burada. - Gıda ve Yem analizleri artık Malatya'da yapılabiliyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.12.2020 15:44:32. #1.14#
title