Katma Değer Vergisi Haberleri

Katma Değer Vergisi haber, Katma Değer Vergisi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Katma Değer Vergisi - Dün
Sanayi kenti Kocaeli'de 3,4 milyar liralık yatırıma teşvik
Kocaeli'de yılın ilk çeyreğinde sabit yatırım tutarı 3,4 milyar lira olarak öngörülen 132 proje için yatırım teşvik belgesi düzenlendi.
Katma Değer Vergisi - 16.05.2021
TESK Genel Başkanı Palandöken: "Karşılıksız hibe desteği ve tüm borçların faizsiz ertelenmesi kaçınılmaz oldu"
- TESK Genel Başkanı Palandöken: "Karşılıksız hibe desteği ve tüm borçların faizsiz ertelenmesi kaçınılmaz oldu" Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Karşılıksız hibe desteği ve tüm borçların faizsiz yıl sonuna kadar ertelenmesi kaçınılmaz oldu.
Katma Değer Vergisi - 14.05.2021
Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla tören düzenlendi
Edirne Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Arabacı, çiftçilerin tarımsal üretim faaliyetlerine yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele sürecinde de devam ettiğini belirtti.
Katma Değer Vergisi - 12.05.2021
Gayrimenkul sektörü temsilcileri, TÜİK satış istatistiklerini değerlendirdi
Gayrimenkul sektörü temsilcileri, nisanda konut satışlarında geçen yılın aynı dönemine göre yaşanan yüzde 124,1'lik artışın konuta duyulan ihtiyacı gösterdiğini, faiz indirimleriyle satış rakamlarının daha da artacağını belirtti.
Katma Değer Vergisi - 10.05.2021
CHP, elektrikte KDV'nin yüzde 18'den yüzde 1'e düşürülmesi için kanun teklifi verdi
CHP, elektrikte KDV'nin yüzde 18'den yüzde 1'e düşürülmesini, TRT payının kaldırılmasını, kayıp-kaçak ve sayaç okuma bedellerinin faturaya yansıtılmamasını öngören kanun teklifini, TBMM Başkanlığına sundu.
Katma Değer Vergisi - 10.05.2021
Kuveyt Türk ve Asko Grubu arasında katkı paylı leasing anlaşması
Kuveyt Türk, kendi bünyesinde sunduğu leasing hizmetiyle Türkiye genelindeki sağlam projelere destek vermeye devam ediyor.
Katma Değer Vergisi - 09.05.2021
Borçlu mükellefler Gelir İdaresi ile uzlaşarak 321 milyon lira cezadan kurtuldu
Vergi ziyaı cezalarının 57,9 milyon lirasını katma değer vergisi (KDV), 17 milyon lirasını da gelir vergisi kalemleri oluşturdu.
Katma Değer Vergisi - 07.05.2021
Çeşmeli-Erdemli-Silifke-Taşucu Otoyolu Projesi'nde Çeşmeli-Kızkalesi kesiminin yapımı için ihaleye çıkıldı
Çeşmeli-Erdemli-Silifke-Taşucu Otoyolu Projesi kapsamında Çeşmeli-Kızkalesi kesiminin yap-işlet-devret (YİD) modeliyle yapımı için ihale açıldı.
Katma Değer Vergisi - 06.05.2021
Havza OSB'de 207 bin 797 metrekare yer tahsisi yapıldı
OSB'de yer tahsisi için yeni taleplerin gelmeye devam ettiğini belirten Acar, şunları kaydetti: "Yeni bir yatırımcımız Havza OSB'den yatırım yapmak için 40 bin metrekare alan talebinde bulundu. Havza OSB katma değer vergisi istisnası, gümrük vergisi muafiyeti, vergi indirimi, sigorta primi işveren hissesi desteği, faiz veya kar payı desteği gibi birçok avantajın bulunduğu 5.
Katma Değer Vergisi - 06.05.2021
Kolombiya'da gösterilere neden olan vergi reformuyla vatandaştan daha fazla vergi toplanması amaçlanıyor
Vergi reformu ayrıca ülkede şahıslara yönelik mevcut vergi imtiyazlarının birçoğunu ortadan kaldırmayı, işletmelere uygulanan vergilerin yanı sıra birçok üründe katma değer vergisini (KDV) artırmayı hedefliyor.
Katma Değer Vergisi - 06.05.2021
TZOB "2020-2021 Tarımsal Üretim Dönemi Kuraklık Risk Tahmin Raporu"nu açıkladı
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, bazı illerde tarımsal kuraklık yaşandığına dikkati çekerek, "Nisan sonu itibarıyla geçen yıl 20 milyon 500 bin ton olan rekoltenin yüzde 9,75 azalarak 2021'de yaklaşık olarak 18 milyon 500 bin ton olması tahmin edilmektedir.
Katma Değer Vergisi - 05.05.2021
AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanı Çizmelioğlu, Tepebaşı Belediyesi hakkında suç duyurusunda bulundu
AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanı Hakan Çizmelioğlu, merkez Tepebaşı İlçe Belediyesinin hukuka aykırı olarak reklam harcamaları yaptığını öne sürerek, konunun yargıya taşındığını bildirdi.
Katma Değer Vergisi - 04.05.2021
Samsung'un Anneler Günü'ne özel indirim ve fırsatlarla dolu kampanyası başladı
Samsung'un Anneler Günü'ne özel, akıllı telefonlardan tabletlere, akıllı saatlerden elektrikli süpürgelere kadar birçok üründe başlattığı kampanyada birbirinden cazip fırsatlar kullanıcılarını bekliyor.
Katma Değer Vergisi - 04.05.2021
TCMB: "Enflasyondaki artışa en belirgin katkı enerji grubundan geldi"
Nisan ayına ilişkin fiyat gelişmeleri değerlendirmesinde Merkez Bankası gıda dışındaki ana kalemlerde yıllık enflasyon yükselirken, tüketici enflasyonundaki artışa en belirgin katkının enerji grubundan geldiğini belirtti.
Katma Değer Vergisi - 04.05.2021
ATSO'dan güvenli turizm seferberliği
Antalya'nın güvenli turizm destinasyonu olarak öne çıkması için pandemi ile mücadele tedbirlerinin azami özenle uygulanmasının önemine vurgu yapan ATSO Başkanı Çetin, "Güvenli turizm sertifikası almak zorunda olmayan ancak bu yüzden de öncelikli aşı programına dahil olamayan çok sayıda küçük...
Katma Değer Vergisi - 03.05.2021
Son dakika ekonomi: Sakarya'da ilk çeyrekte "tamamlama vizesi" alan yatırımlar 631 kişiye iş kapısı oldu
Gelen son dakika haberine göre Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca yılın ilk çeyreğinde Sakarya'da gerçekleştirilen 437 milyon 40 bin 657 lira tutarındaki 6 yatırıma "tamamlama vizesi" verildi.
Katma Değer Vergisi - 01.05.2021
Kolombiya'da hükümet, protestolara yol açan vergi reformu yasa tasarısında değişikliğe gidecek
Kolombiya'da 3 günden bu yana devam eden vergi reformu karşıtı gösterilerde 2 kişinin ölmesi, 150'den fazla kişinin yaralanmasının ardından hükümet yasa tasarısında değişikliğe gitme kararı aldı.
Katma Değer Vergisi - 30.04.2021
Konaklama tesislerinde geceleme hizmetlerindeki KDV indirimi 1 ay uzatıldı
Mal ve Hizmetlere Uygulanacak Katma Değer Vergisi Oranlarının Tespitine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.
Katma Değer Vergisi - 30.04.2021
Kısıtlamayı duyan bayram tıraşını erken oldu
Sinop'ta 17 günlük tam kısıtlamanın duyulmasının ardından berberlerde yoğunluk yaşandı.
Katma Değer Vergisi - 29.04.2021
Akaryakıt kaçakçılığıyla mücadeleye ilişkin kanun teklifi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi (1)
AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız ile AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Katma Değer Vergisi Haberleri | Katma Değer Vergisi Haber - Haberler - Katma Değer Vergisi haberleri, son dakika katma değer vergisi haber ve gelişmeleri burada. Rusya'da 4. Covid-19 aşısı Sputnik Light'ın azami satış fiyatı belirlendi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.05.2021 12:19:05. #1.13#

title