KARADENİZ BÖLGESİ HABERLERİ

Karadeniz Bölgesi Haberleri

Karadeniz Bölgesi haber, Karadeniz Bölgesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Karadeniz Bölgesi 4.6.2020
Karadeniz'de topraksız yetiştirilen çileğin hasadı başladı
Samsun'un Atakum ilçesinde, Yeşildere Vadisi içinde üretici Ali Yeşil ve Mustafa Karabıyık'a ait 10 dekar alanın, Karadeniz Bölgesi'nin en büyük topraksız çilek bahçesi olduğuna işaret eden Sağlam, katlı sistemle 40 dekarlık topraksız alan elde edildiğine işaret etti.
Karadeniz Bölgesi 3.6.2020
Meteorolojiden sağanak uyarısı
Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Karadeniz Bölgesi ile Afyonkarahisar, Adana, Hatay, Osmaniye, Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Sinop ve Gümüşhane'de yarın gök gürültülü sağanak bekleniyor.
Karadeniz Bölgesi 3.6.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEM
Karadeniz Bölgesi'nde son günlerde görülen yılanlar vatandaşları korkutuyor.
Karadeniz Bölgesi: KARADENİZ'DE YILAN TEHLİKESİKaradeniz Bölgesi 3.6.2020
Karadeniz Bölgesi 3.6.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEM
Karadeniz Bölgesi'nde son günlerde görülen yılanlar vatandaşları korkutuyor.
Karadeniz Bölgesi: Karadeniz'de yılan tehlikesiKaradeniz Bölgesi 3.6.2020
Karadeniz Bölgesi 1.6.2020
D-100 kara yolunda araç yoğunluğu arttı
Karadeniz Bölgesi'ndeki kentleri İstanbul'a bağlayan D-100 kara yolunun Karabük kesiminde, araç yoğunluğunda artış yaşandı.
Karadeniz Bölgesi 1.6.2020
Karadeniz Bölgesi'ndeki 7 ilde yağış bekleniyor
Karadeniz Bölgesi'ndeki 7 ilde, havanın, hafta sonuna kadar yağışlı tahmin ediliyor.
Karadeniz Bölgesi 31.5.2020
Karadeniz için serin ve yağışlı hava uyarısı
Karadeniz Bölgesinin iç kesimlerinde hafta ortasına kadar sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.
Karadeniz Bölgesi 31.5.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEM-TEKRAR
Her yıl mayıs ve haziran aylarında Karadeniz'in yüksek kesimlerinde açan orman gülü (komar) ve sifin çiçekleri güzel görüntüler oluşturdu. Mor ve pembe orman gülleri ile sarı sifin çiçeklerinin oluşturduğu görüntüler seyrine doyumsuz manzaralar ortaya çıkardı. Karadeniz Bölgesi'nde 'Deli Bal' diye tabir edilen kaliteli balın ana kaynağı olan orman gülü bitkisi hem arıcıların hem de doğa fotoğrafçılarının ilgisini çekiyor.
Karadeniz Bölgesi: TRABZON Karadeniz, turizm sezonuna hazırKaradeniz Bölgesi 31.5.2020
Karadeniz Bölgesi 30.5.2020
Kıyı balıkçıları hazırlıklarını ara vermeden sürüdürüyor
Batı Karadeniz Bölgesi'nin önemli balıkçı limanına sahip Düzce'nin Akçakoca ilçesinde kıyı balıkçıları yaklaşan sezon öncesi teknelerinin bakımlarına hız verdi.
Karadeniz Bölgesi 30.5.2020
Karadeniz'de "Evde kal" çağrısına kısmen uyuluyor
Karadeniz Bölgesi'nde vatandaşlar, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında yapılan "Evde kal." çağrılarına kısmen uyuyor.
Karadeniz Bölgesi 30.5.2020
Karadeniz'de ihracatın lideri Trabzon
"Trabzon, Karadeniz Bölgesi ihracatını sırtlayan il oldu" DKİB Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Kalyoncu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Trabzon'un her dönem bölge ve ülke ihracatında önemli bir potansiyel oluşturduğunu söyledi.
Karadeniz Bölgesi 29.5.2020
Karadeniz'de 15-20 yaş grubu gençler sokağa çıktı
Karadeniz Bölgesi'nde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını kapsamında alınan önlemler nedeniyle sokağa çıkmaları kısıtlanan 15-20 yaş grubu, yeniden sokağa çıkmanın mutluluğunu yaşadı.
Karadeniz Bölgesi 29.5.2020
Karadeniz'de salgın sonrası ilk cuma namazı kılındı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında toplu ibadetin kısıtlanmasının ardından Karadeniz Bölgesi'nde ilk cuma namazı, belirlenen camilerde kılındı.
Karadeniz Bölgesi 28.5.2020
Karadeniz Bölgesi'nde Kovid-19 tedbirleri
Karadeniz Bölgesi'nde yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında tedbirler sürüyor.
Karadeniz Bölgesi 28.5.2020
Fındık üreticilerine zirai mücadele ve bakım uyarısı
Bayraktar, mayıs ayıyla birlikte zararlılar ve hastalıklara karşı zirai mücadele ve bakım sürecinin başladığına dikkati çekerek, şunları kaydetti: "Üreticilerimiz bahçelerinde modern tarım tekniklerini en iyi şekilde uygulamalı. Zararlılara ve hastalıklara karşı zirai mücadeleye önem verilmeli. Verim ve kalite artırmaya yönelik uygulamalar yerine getirilmeli. Fındıkta diğer ülkelerde olduğu gibi yeterli düzeyde modern tarım teknikleri uygulansa verim ve kalite iki katına çıkacaktır. Bu da ülkemizin dünya pazarındaki yerini sağlamlaştıracak ve ekonomik açıdan da gelir miktarı artacaktır." Külleme, fındık kurdu ve kokarcaya karşı mücadele zamanı Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan da Karadeniz Bölgesi'nde fındık tarımında zararlılarla mücadele dönemine girildiğini söyledi.
Karadeniz Bölgesi 28.5.2020
Bakan Pakdemirli: Orman köylülerine 115 milyon lira ekonomik katkı sağladık
Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, anavatanı Anadolu ve Balkanlar olan defne Akdeniz bitki örtüsünün karakteristik bitkilerinden biri konumunda olduğu anımsatıldı. Türkiye'de defnenin; Ege, Akdeniz ve Karadeniz Bölgesi'nin bütün kıyı şeridi boyunca yayılış gösterdiği belirtilerek, "İnsanların besin temini konusunda bilinçlenmeleri, sentetik maddelerden mümkün olduğunca korunma istekleri, ekolojik veya tabiattan toplanan ürünlere olan talebi artırıyor, bu ise odun dışı orman ürünlerine yansıyor.
Karadeniz Bölgesi 28.5.2020
Tarım ve Orman Bakanlığı 2019'da 32 bin 600 ton defne üretimi gerçekleştirdi
Ana vatanı Anadolu ve Balkanlar olan defne, Akdeniz bitki örtüsünün karakteristik bitkilerinden biri konumunda bulunuyor. Ülkemizde defne, Ege, Akdeniz ve Karadeniz Bölgesi'nin bütün kıyı şeridi boyunca yayılış gösteriyor ve bu bitkiye yaklaşık 600-800 metre yüksekliklerde rastlanıyor.
Karadeniz Bölgesi 27.5.2020
Kısıtlama bitti çiftçi tarlaya akın etti
Batı Karadeniz Bölgesi'nde özellikle mayıs ayı ortalarında başlayan sebze dikimlerinde, dünya genelinde yaşanan koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan sokağa çıkma kararları nedeniyle aksaklıklar yaşanmıştı.
Karadeniz Bölgesi 27.5.2020
Karadeniz Bölgesi'nde Kovid-19 tedbirleri
Karadeniz Bölgesi'nde yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında tedbirler sürüyor.
Karadeniz Bölgesi 27.5.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEM -TEKRAR
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -------------- Haşhaş tarlalarından genel görüntü Haşhaşlardan yakın plan Detay HABER -KAMERA: Muzaffer NAL/AFYONKARAHİSAR, -   Haber Kodu : 200527043 =============================== 'Abdülhamid'in rüya projesi' yükseliyor; 12 bin istihdam hedefi   ZONGULDAK'ın Çaycuma ilçesine bağlı Filyos beldesinde, 'Osmanlı Padişahı 2. Abdülhamid'in rüya projesi' olarak bilinen Filyos Projesi'nin önemli ayaklarından Filyos Limanı inşaatının yüzde 67'si tamamlandı. Zonguldak Ticaret Sanayi Odası Başkanı Metin Demir, Filyos Endüstri Bölgesi'nde yapılacak yatırımlarla 12 bin doğrudan istihdam hedeflendiğini söyledi. Demir, "Filyos'un, 25 milyon tonluk limanıyla 6 bin dönümlük endüstri bölgesiyle ve yaklaşık 11 bin 500 dönümlük serbest bölgesiyle beklentimizi karşılayacak ve Zonguldak'ı 28'inci sıralardan Türkiye'nin ilk 10 ili arasına sokacak proje olacağı yönünde umutluyuz" dedi.  Osmanlı Padişahı 2. Abdülhamid döneminde, gemilerin yükleme- boşaltma yapabileceği uluslararası ticaret ve sanayi alanı oluşturulması için Zonguldak'ın Çaycuma ilçesine bağlı Filyos beldesinde proje geliştirildi. '2. Abdülhamid'in rüya projesi' olarak bilinen projenin, 2014 yılında yatırım programına alınmasının ardından ilk olarak deniz ticareti için liman inşaatına başlandı. Ayrıca yatırım programında 6 milyon metrekarelik alan da 'Filyos Endüstri Bölgesi' ilan edildi. 4 milyon metrekare alan ise 'serbest bölge' olarak sanayicilere açıldı. Yapılacak yatırımlar ile bölgede faaliyete geçecek fabrikalarda 12 bin doğrudan istihdam hedefiyle Filyos Projesi'ne 'bölgenin kurtuluşu' olarak bakılıyor. Yüzde 67'si tamamlanan ve 2020 yılı sonunda faaliyete geçmesi planlanan Filyos Limanı'nın ise 25 milyon tonluk yük kapasitesiyle hizmete girdiğinde, Türkiye'nin 3 büyük limanı arasına girmesi hedefleniyor.   'FİLYOS LİMANI, ANAHTAR ÖNEME SAHİP' Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir, Filyos Projesi'nin sadece kent için değil Batı Karadeniz için de büyük öneme sahip olduğunu söyledi. Zonguldak'ın, Türkiye Cumhuriyeti'nin kalkınma hamlesinde kömür ve demir çelik üretimiyle önemli tarihi merkezlerinden olduğunu; ancak kömür sektöründeki azalmayla son 30 yıldır geri gidiş meydana geldiğini söyledi. Filyos Projesi'ni 'bölgenin umudu' olarak gördüklerini anlatan Demir, "Zonguldak 1950'li yıllarda Türkiye'nin kalkınmış 6'ncı illeri arasındayken bugün 28'inci sıraya kadar gerilemiş durumda. Filyos Projesi, oyunun kurallarını kökten değiştirecek, Zonguldak'ın 30 yıllık geri gidiş sürecini tersine çevirecek mahiyette bir proje. Batı Karadeniz bölgesi olarak Filyos Projesi'nden beklentimiz çok büyük.
Karadeniz Bölgesi 27.5.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEM
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -------------- Haşhaş tarlalarından genel görüntü Haşhaşlardan yakın plan Detay HABER -KAMERA: Muzaffer NAL/AFYONKARAHİSAR, -  =============================== 'Abdülhamid'in rüya projesi' yükseliyor; 12 bin istihdam hedefi   ZONGULDAK'ın Çaycuma ilçesine bağlı Filyos beldesinde, 'Osmanlı Padişahı 2. Abdülhamid'in rüya projesi' olarak bilinen Filyos Projesi'nin önemli ayaklarından Filyos Limanı inşaatının yüzde 67'si tamamlandı. Zonguldak Ticaret Sanayi Odası Başkanı Metin Demir, Filyos Endüstri Bölgesi'nde yapılacak yatırımlarla 12 bin doğrudan istihdam hedeflendiğini söyledi. Demir, "Filyos'un, 25 milyon tonluk limanıyla 6 bin dönümlük endüstri bölgesiyle ve yaklaşık 11 bin 500 dönümlük serbest bölgesiyle beklentimizi karşılayacak ve Zonguldak'ı 28'inci sıralardan Türkiye'nin ilk 10 ili arasına sokacak proje olacağı yönünde umutluyuz" dedi.  Osmanlı Padişahı 2. Abdülhamid döneminde, gemilerin yükleme- boşaltma yapabileceği uluslararası ticaret ve sanayi alanı oluşturulması için Zonguldak'ın Çaycuma ilçesine bağlı Filyos beldesinde proje geliştirildi. '2. Abdülhamid'in rüya projesi' olarak bilinen projenin, 2014 yılında yatırım programına alınmasının ardından ilk olarak deniz ticareti için liman inşaatına başlandı. Ayrıca yatırım programında 6 milyon metrekarelik alan da 'Filyos Endüstri Bölgesi' ilan edildi. 4 milyon metrekare alan ise 'serbest bölge' olarak sanayicilere açıldı. Yapılacak yatırımlar ile bölgede faaliyete geçecek fabrikalarda 12 bin doğrudan istihdam hedefiyle Filyos Projesi'ne 'bölgenin kurtuluşu' olarak bakılıyor. Yüzde 67'si tamamlanan ve 2020 yılı sonunda faaliyete geçmesi planlanan Filyos Limanı'nın ise 25 milyon tonluk yük kapasitesiyle hizmete girdiğinde, Türkiye'nin 3 büyük limanı arasına girmesi hedefleniyor.   'FİLYOS LİMANI, ANAHTAR ÖNEME SAHİP' Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir, Filyos Projesi'nin sadece kent için değil Batı Karadeniz için de büyük öneme sahip olduğunu söyledi. Zonguldak'ın, Türkiye Cumhuriyeti'nin kalkınma hamlesinde kömür ve demir çelik üretimiyle önemli tarihi merkezlerinden olduğunu; ancak kömür sektöründeki azalmayla son 30 yıldır geri gidiş meydana geldiğini söyledi. Filyos Projesi'ni 'bölgenin umudu' olarak gördüklerini anlatan Demir, "Zonguldak 1950'li yıllarda Türkiye'nin kalkınmış 6'ncı illeri arasındayken bugün 28'inci sıraya kadar gerilemiş durumda. Filyos Projesi, oyunun kurallarını kökten değiştirecek, Zonguldak'ın 30 yıllık geri gidiş sürecini tersine çevirecek mahiyette bir proje. Batı Karadeniz bölgesi olarak Filyos Projesi'nden beklentimiz çok büyük.
Karadeniz Bölgesi 26.5.2020
D-100 kara yolunun Karabük kesiminde sessizlik hakim
Karadeniz Bölgesi'ndeki kentleri İstanbul'a bağlayan D-100 kara yolu, Kovid-19 tedbirleri kapsamında uygulanan tedbirler nedeniyle en sakin günlerini yaşıyor.
Karadeniz Bölgesi 26.5.2020
Karadeniz'de sokağa çıkma kısıtlamasının dördüncü gününde sessizlik hakim
Karadeniz Bölgesi'nde yer alan Samsun, Tokat, Sinop, Kastamonu, Amasya ve Çorum ile İç Anadolu'daki Çankırı'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle sessizlik hakim oldu.
Karadeniz Bölgesi 25.5.2020
Karadeniz'de sokağa çıkma kısıtlamasının üçüncü gününde sessizlik hakim
Karadeniz Bölgesi'nde yer alan Samsun, Kastamonu, Amasya, Sinop, Tokat, Çankırı ve Çorum'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle sessizlik hakim oldu.
Karadeniz Bölgesi: Karadeniz'de mayıs karı güzelliğiKaradeniz Bölgesi 25.5.2020
Şu an buradasınız: Karadeniz Bölgesi Haberleri | Karadeniz Bölgesi Haber - Haberler - Karadeniz Bölgesi haberleri, son dakika karadeniz bölgesi haber ve gelişmeleri burada. Topraksız çilek tarımıyla birim alandan kazancını dörde katladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.6.2020 04:18:15. #1.15#
title