Karadeniz Bölgesi Haberleri

Karadeniz Bölgesi haber, Karadeniz Bölgesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Karadeniz Bölgesi - Dün
Selçuklu ve Danişmendlileri yansıtan eserlerden oluşan sergi Karadeniz turnesinde
Selçuklu ve Danişmendliler dönemini yansıtan, minyatür, heykel, kostüm ve tabloların da aralarında bulunduğu 300 eser, Karadeniz Bölgesi'ndeki tarihi mekanlarda sergileniyor.
Karadeniz Bölgesi - Dün
Son dakika... Bakan Soylu: "Uyuşturucu ile mücadelede yılbaşından itibaren 148 bin 585 operasyon yapıldı"
"Şu ana kadar uyuşturucu ile mücadele kapsamında yılbaşından itibaren 148 bin 585 operasyon yapıldı" Konuşmasında, uyuşturucuya ve satıcılarına yönelik mücadelenin artarak devam ettiğini ifade eden Bakan Soylu, şu ifadelere yer verdi: "Biz gelecek nesillere endişe bırakmamak için çok çalışıyor ve gayret ediyoruz. Onun için birilerinin 'alınmalı mı alınmamalı' diye düşündüğü riskleri alıyoruz. Bizim için terör neyse, uyuşturucu da odur. 2017 yılında 941 insanımız uyuşturucuya bağlı direkt ölümlerden hayatını kaybetti. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı ile başladık bana da kızdılar, zaten bana kızmak için fırsat kolluyorlar. Demişim ki 'uyuşturucu satıcısını görünce polis ve jandarmamız ayağını kırsın'. Kötü mü demişim? Gelinen noktayı söyleyeyim. O gün 941 idi uyuşturucuya bağlı direkt ölümler, geçen yıl toplam 314'e geldi. Bu yıl da yüzde 26 ölümlerdeki düşüşle birlikte gidiyoruz. O gün, uyuşturucu satan ve cezaevinde olan kişi sayısı 35 bin civarındaydı, bugün ise 92 bin kişi cezaevlerinde. Burası, kimsenin istediği gibi uyuşturucu satacağı bir tarla değil, buna müsaade etmeyiz. Afganistan'da Amerika 20 yıldır orayı işgal edecek, 30 bin dekardan 300 bin dekara neredeyse 10 kat uyuşturucu ekim alanları artacak, sonra da dünyaya transfer edilecek, biz de seyredeceğiz. Seyretmiyoruz ve seyretmeyeceğiz. Halen uyuşturucudaki alarm devam ediyor. Uyuşturucu operasyon sayımız 104 bindi, bu yıl başından itibaren 148 bin 585 oldu. Yani tam yüzde 42 arttı." Bakan Soylu, Eren Bülbül'ün vefatının kendilerini çok etkilediği ve o gün teröristleri orada yemin ettiklerini belirterek, Karadeniz Bölgesi'nin teröristlerden arındırıldığına dikkat çekti.
Karadeniz Bölgesi - 22.09.2021
Batı Karadeniz'in kıyı kesimleri ile Marmara'nın doğusunda kuvvetli sağanak bekleniyor
Batı Karadeniz Bölgesi'nin kıyı kesimleri ile Marmara Bölgesi'nin doğusunda akşam saatlerinden itibaren kuvvetli sağanak öngörülüyor.
Karadeniz Bölgesi - 21.09.2021
Samsun'da 92 metrelik Karacaören Şelalesi cam seyir terasından izlenecek
Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, yaptığı açıklamada, 92 metre uzunluğundaki Karadeniz Bölgesi'nin en uzun şelalelerinden olan Karacaören Şelalesi'nin zirvesine çelik konstrüksiyonlu cam seyir platformu yapacaklarını belirtti.
Karadeniz Bölgesi - 20.09.2021
6. Samsun Tarım Fuarı'nı 57 bin kişi ziyaret etti
Fuara katılımcı ve ziyaretçi ilgisinden memnun olduklarını ifade eden Ersözlü, şunları kaydetti: "Karadeniz Bölgesi'nin ekonomik ve sosyal kalkınmasına olumlu katkılar sağlayan ticari fuarlara ev sahipliği yapan TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlediğimiz fuara tarım ve hayvancılık sektörlerinde faaliyet gösteren önemli firmalar katıldı.
Karadeniz Bölgesi - 20.09.2021
Marmara ve Karadeniz bölgelerinin bazı kesimleri için sağanak uyarısı
Marmara'nın doğusu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Balıkesir, Kütahya ve Eskişehir çevreleri ile Tekirdağ'ın doğu kesimlerinde yarın yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.
Karadeniz Bölgesi - 17.09.2021
Son dakika gündem: Bakan Yanık: Yangın ve sel bölgelerine 124,3 milyon TL yardımda bulunduk
Bakan Yanık, yaptığı yazılı açıklamada, yangın ve sel gibi afetlerde vatandaşın yanında olduklarını ve normal zamanlarda yapılan sosyal yardımlardan farklı olarak bu dönemlerde muhtaçlık şartı gözetmediklerini belirtti. Karadeniz Bölgesi'ndeki sel felaketi sonrasında hızlıca bölgede çalışma yaptıklarını kaydeden Yanık, "Felaketten etkilenen vatandaşlarımızın yaralarının sarılması için ilk olarak Rize ve Artvin'e toplamda 6 milyon TL kaynak aktardık.
Karadeniz Bölgesi - 14.09.2021
Göller Yöresi, İç Anadolu ile Karadeniz Bölgesi'nin bazı kesimlerinde yarın kuvvetli yağış bekleniyor
Göller Yöresi, İç Anadolu'nun güney ve batısı, Ordu ve Giresun çevreleri ile Samsun'un doğusunda yarın kuvvetli yağış tahmin ediliyor.
Karadeniz Bölgesi - 14.09.2021
"Anadolu Kadınları Konak'ta" Halk Oyunları Festivali, İzmir'e renk kattı
İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğünün açmış olduğu hibe programı kapsamında İzmir Folklor Gençlik ve Spor Kulübü Derneği'nin başvuruculuğunda ve Konak Belediyesi'nin ortaklığında yazılan ve yürütülen "Anadolu Kadınları Konak'ta" projesinin Halk oyunları gösterileri Alsancak Vapur İskelesi önünde kurulan dev sahnede izleyicilerle buluştu. Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Cumhuriyet Halk Partisi Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu, Konak Belediyesi Meclis üyeleri, muhtarlar ile çok sayıda halk oyunları sevdalılarının katıldığı Gala Gecesi'nde, Türkiye'nin dört bir yanından Halk oyunları dernekleri sahne aldı. Ege Bölgesi'nden Destan Halk Oyunları G.S.K. Derneği, KUHOD G.S.K. Derneği ve İzmir Folklor G.S.K Derneği, Marmara Bölgesi'nden Kırklareli Belediyesi, Karadeniz Bölgesi'nden Trabzon İmece G.
Karadeniz Bölgesi - 12.09.2021
Rize-Artvin Havalimanında 100 milyon ton dolgunun 97 milyon tonu tamamlandı
Ordu-Giresun Havalimanı'nın ardından deniz dolgusuna yapılacak Türkiye'deki ve Karadeniz Bölgesi'ndeki 2.
Karadeniz Bölgesi - 11.09.2021
Defne, TÜRKPATENT tarafından 'Türk' ibaresi ile tescillenen ilk ürün oldu
Orman köylüsüne istihdam kaynağı Kırsalda özellikle kadınların ekonomik ve sosyal olarak güçlenmesi için projeler yürüten OGM, orman dışı ürünlerin üretiminde orman köylüsünü desteklemeye devam ediyor. Bunlardan biri olan ve yağından sabun, yaprağından ise çeşitli dertlere baharatlar elde edilen defne, kırsalda önemli bir istihdam kaynağı oluşturuyor. Marmara, Ege, Akdeniz ve Karadeniz Bölgesi'nde yer alan pek çok şehirdeki orman köylüsünün belli başlı geçim kaynaklarından biri haline gelen defne, özellikle ev hanımlarına gelir kapısı oluyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Karadeniz Bölgesi Haberleri | Karadeniz Bölgesi Haber - Haberler - Karadeniz Bölgesi haberleri, son dakika karadeniz bölgesi haber ve gelişmeleri burada. Yaz geri dönüyor! İstanbul'da 17 dereceye kadar düşen sıcaklık hafta sonu 26 dereceye kadar çıkacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.9.2021 11:19:45. #1.14#

title