Helsinki Haberleri

Helsinki haber, Helsinki son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Helsinki - 26.11.2020
ABD Kongresinden haksız yere işine son verilen 5 Müslüman çalışanına 850 bin dolar
ABD Başkanı Donald Trump'ın 2018'de Rusya Başkanı Vladimir Putin ile Helsinki'deki görüşmesi sırasında Kongredeki Pakistanlı çalışanların Demokrat yetkililerin e-postalarının çalınmasından sorumlu olabileceğini söylemesi üzerine ise söz konusu çalışanlar açık hedef haline geldi.
Helsinki - 23.11.2020
Finlandiya'da yolcu gemisi karaya oturdu, 400'den fazla kişi mahsur kaldı
Finlandiya'da bir yolcu gemisinin liman yakınlarında karaya oturması sonucu 400'den fazla yolcu ve mürettebat gemide mahsur kaldı.
Helsinki - 21.10.2020
Kovid-19 insan hücrelerini etkili biçimde enfekte etmek için bir reseptör kullanıyor
NewsMedicalLifeSciences sitesinin haberine göre keşif, Münih Teknik Üniversitesinde görevli Mika Simons liderliğindeki nörologlar ve Helsinki Üniversitesinden virolog Giuseppe Balistreri öncülüğünde yapıldı.
Helsinki - 20.10.2020
TRT ortak yapımları uluslararası festivallerde yarışmaya devam ediyor
Helsinki'de düzenlenen İskandinavya Film Festivalinden En İyi Görüntü Yönetmeni ve En İyi Kostüm Tasarımı ödülleriyle dönen film, Los Angeles Asya Filmleri Festivali, İran Gilan Film Festivali'nin yanı sıra Bangladeş Dakka Uluslararası Film Festivali'nde de Çocuk Filmleri kategorisinde yarışacak.
Helsinki - 19.10.2020
Son dakika... İKV Başkanı Zeytinoğlu'dan KKTC'ye yatırım çağrısı Açıklaması
Kıbrıs sorununun Türkiye-AB ilişkileri açısından kritik bir konu olduğunu ifade eden Zeytinoğlu, "2003 yılında imzalanan Atina Anlaşması'nın ardından 2004 yılında GKRY tüm adayı temsilen AB'ye üye oldu. Ancak bu üyelik AB değerlerine aykırıydı. Zira Güney Kıbrıs'ta yapılan referandumda BM'nin adayı tek bir entiteye dönüştürmeyi öngören Annan planı reddedildi. Bu şekilde bir barış planını reddeden bir yönetim Kıbrıs'ı temsilen AB üyesi oldu. Kuzey Kıbrıs Türk halkı ise planı kabul etmesine rağmen cezalandırılmış oldu. Bu AB'nin Helsinki sonuçlarında da öngörülen ikili sorunların barışçı çözümü ilkesine de aykırıydı.
Helsinki - 16.10.2020
Son dakika: AGİT Minsk Grubu nasıl oluştu, ne işe yaradı?
Minsk süreci ve Ermenistan'ın provokasyonları 1992 başında her iki ülkenin (1994 yılındaki Budapeşte Zirvesi'nde alınan kararla ismi AGİT olarak değiştirilen) Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Konseyi'ne (AGİK) üye olmasının ardından, 24 Mart 1992'de Helsinki'de toplanan AGİK Dışişleri Bakanları Konseyi, Karabağ'daki durumu değerlendirdi.
Helsinki - 6.10.2020
İnsan hakları örgütlerinden Yunan Parlamentosuna "sığınmacılara yönelik ihlalleri araştırın" çağrısı
Yunan Helsinki Monitor Sözcüsü Panayote Dimitras ise Yunanistan sınırlarında ölümler de dahil olmak üzere geri itmelerle ilgili Yunan savcılarının görmezden geldiği bir dizi şikayette bulunduklarını söyleyerek, "Yunanistan'ın, Avrupa Komisyonunun önerdiği şekilde ihlalleri soruşturmak için bağımsız bir sınır izleme mekanizması kurmak için hızlı hareket etmesi ve bu ihlalleri kesin olarak sona erdirmesi gerekiyor.
Helsinki - 4.10.2020
Son dakika... Rusya ve ABD Silah kontrolü konusunda müzakerelere devam edecek
Son dakika habere göre Rusya ve ABD Stratejik Saldırı Silahlarının Azaltılması Anlaşması'nın (START) yenilenmesi için müzakerelere Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de devam edecek.
Helsinki - 23.9.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Finlandiya'da hassas koku eğitimli köpeklerle havalimanı yolcularına yönelik Kovid-19 taraması başlatıldı. Uygulama kapsamında Helsinki-Vantaa Havalimanı'nı kullanan yolculara bugünden itibaren koku eğitimli köpeklerle Kovid-19 taraması yapılacak.
Helsinki - 23.9.2020
Son dakika haber! Finlandiya'da havalimanı yolcularına yönelik eğitimli köpeklerle Kovid-19 taraması başlatıldı
Salgınla mücadele kapsamında gerçekleştirilen bu pilot uygulama ile Helsinki-Vantaa Havalimanı'nı kullanan yolculara bugünden itibaren koku eğitimli köpeklerle Kovid-19 taraması yapılacak.
Helsinki - 21.9.2020
Antalya Kovid-19 döneminde en çok tercih edilen turizm şehirlerinden oldu
Kovid-19 tedbirlerinin alındığı kentte, otellerin ve turizm tesislerinin de yurt dışından gelen misafirlere açıldığına dikkati çeken Yazıcı, şunları kaydetti: "Sağlık Bakanlığımız bünyesinde Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri ve Turizm Bakanlığı Sertifikasyon Belgelerimiz ve otellerde oluşturduğumuz standartlar sayesinde, dünyanın başka şehirlerine turistik amaçlı gitmeyenler, Antalya'mızı tercih etti. Bu süreçte en çok tercih edilen turizm şehirlerinden biri olduk. 5-10 bin seviyelerinde başladığımız yabancı turist sayısında günlük 40 bin rakamlarına ulaştık. Hafta sonları ise bu rakam 45 bin rakamına ulaşmaktadır. Bu rakamlar geçen yıla oranla tabi ki düşük, eylül ayı rakamlarımız ise geçen yılın eylül ayına göre benzerlik göstermektedir. İnşallah bu sürecin sonunda geçmiş yıllardaki rakamları tekrar yakalayıp, daha da fazla yabancı turist sayısına ulaşacağız." Büyükelçi Maki ise salgın öncesi Helsinki-Antalya ve Gazipaşa havalimanlarında, yaz ve kış sezonlarında direk uçuşların olduğunu hatırlatarak, salgın dolasıyla bu uçuşların askıya alındığını ifade etti.
Helsinki - 17.9.2020
Baltık kıyılarını vuran Alia Fırtınası nedeniyle onbinlerce hane elektriksiz kaldı
Fırtınanın perşembe gününden itibaren güneye doğru hareket edeceği, daha sonra başkent Helsinki'ye ulaşarak Estonya kıyılarını etkilemeyi sürdüreceği kaydedildi.
Helsinki - 8.9.2020
Avrupa'da kadına şiddet artıyor
Polonya'da kadınların yüzde 20'si tecavüz kurbanı Helsinki İnsan Hakları Vakfı'ndan Zuzanna Warso ise devletin temin etmesi gereken yardımı alamamaları neticesiyle maruz kaldıkları şiddetten kendilerini korumak isterken katil olan 200'e yakın kadının da bugün cezaevlerinde bulunduğu Polonya'da kadınların pek çok alanda ayrımcılığa uğradığını ifade etti.
Helsinki - 25.8.2020
Son dakika haberleri... Finlandiya Başbakanı Marin, 6 saat çalışma modelini yineledi
Son dakika habere göre Finlandiya Başbakanı Sanna Marin, günlük çalışma saatlerinin kısaltılmasının daha verimli olacağını ifade ederek, "Günde 8 saat yerine 6 saat çalışma daha verimli olacak.
Helsinki - 24.8.2020
"Bir Düş Gördüm"e, İskandinav Uluslararası Film Festivali'nde 2 ödül
TRT'nin ortak yapımcılığında çekilen film, Helsinki'de düzenlenen festivalde En İyi Görüntü Yönetimi ve En İyi Kostüm Tasarımı ödüllerine layık görüldü.
Helsinki - 24.8.2020
'Bir Düş Gördüm' festival sürecine hızlı başladı!
Finlandiya'dan İki Ödül birden… Yapımcılığını Filimetre Medya'nın yaptığı film, Finlandiya Helsinki'den iki ödülle döndü.
Helsinki - 2.8.2020
Gazipaşa-Alanya'da dış hat uçuşları başladı
TAV Havalimanları açıklamasına göre, bu sabah Finlandiya'nın başkenti Helsinki'den 166 yolcuyla gelen FinnAir uçağı, su takıyla karşılandı.
Helsinki - 27.7.2020
Polonya'da her yıl 500'e yakın kadın aile içi şiddet sonucu yaşamını yitiriyor
Polonya'da kadınların yüzde 20'si tecavüz kurbanı Helsinki İnsan Hakları Vakfı'ndan Zuzanna Warso ise devletin temin etmesi gereken yardımı alamamaları neticesiyle maruz kaldıkları şiddetten kendilerini korumak isterken katil olan 200'e yakın kadının da bugün cezaevlerinde bulunduğu Polonya'da kadınların pek çok alanda ayrımcılığa uğradığını ifade etti.
Helsinki - 26.7.2020
Haftanın tarihine bakış
1975- Helsinki Nihai Senedi (Helsinki İnsan Hakları Sözleşmesi) imzalandı.
Helsinki - 17.7.2020
Azerbaycan Milli Meclisi Milletvekili Nurullayeva'dan Ermenistan açıklaması
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın saldırının Dağlık Karabağ'da değil, iki ülke arasındaki sınırda yapılmasını Azerbaycan'a kasıtlı bir saldırı olarak nitelendirdiğini, Türkiye'nin, Azerbaycan'ın hak, hukuk ve topraklarına karşı yapılan herhangi bir saldırının karşısında olmaktan asla tereddüt duymayacağını belirttiğini hatırlatan Nurullayeva, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun ise BM Tüzüğü, Helsinki Nihai Senedi, BM Güvenlik Konseyi kararları da dahil olmak üzere uluslararası hukuk ilkelerine dayanan Azerbaycan'ın konumunun adil olduğunu belirterek, Türkiye'nin her zaman Azerbaycan'ın yanında olduğunu söylediğini bildirdi.
Helsinki - 9.7.2020
Korumasız ve yardıma muhtaç 24 göçmen çocuk, Yunanistan'dan Finlandiya'ya getirildi
Avrupa Komisyonu ile Finlandiya tarafından alınan karar doğrultusunda Akdeniz ülkelerindeki mülteci kamplarında bulunan korumasız ve tedaviye muhtaç 24 göçmen çocuk Finlandiya'ya ulaştı.
Helsinki - 6.7.2020
İkinci kez şampiyon olan TİM, Türkiye'yi Avrupa'da temsil edecek
Altı kategoride gerçekleştirilecek olan EEPA'a bu yıl "Girişimcilik yeteneklerine yatırım yapmak: Girişimcilik becerilerinin ve mesleki, teknik ve yönetsel becerilerin geliştirilmesine yönelik uygulamalar" kategorisinde başvuru yapıldı. TİM, geçen yıl da İnovasyon ve Girişimcilik Akademisi çatısı altında yürüttüğü "TİM-TEB Girişim Evleri" projesi ile ulusal şampiyonluğun ardından, 25-27 Kasım tarihlerinde Finlandiya-Helsinki'de düzenlenen "SME Assembly 2019" etkinlikleri kapsamındaki "Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödül Töreni"nde 29 farklı ülkenin, 290 ulusal irtibat noktasından katılan projeler arasından özel ödüle layık görüldü.
Helsinki - 2.7.2020
Finlandiya Hava Kuvvetleri gamalı haç sembolünü ambleminden çıkardı
Değişiklik, Helsinki Üniversitesinden akademisyen Teivo Teivainen'in sosyal medyada yaptığı paylaşımla gündeme geldi.
Helsinki - 1.7.2020
Son dakika haberi | Türkiye'nin Ege denizinde tek taraflı MEB ilanının kapısı aralandı
Bu konuyu daha açık biçimde ortaya koymak için Türkiye-AB ilişkilerinin son dönemine mercek tutmak gerekmektedir. AB Komisyonu tarafından 1997 yılında yayımlanan Gündem-2000 raporunda Türkiye'ye karşı ayrımcılık yapılmış, Varşova Paktı, SSCB ve eski Yugoslavya kökenli ülkeler AB'ye aday ilan edilirken Türkiye dışlanmıştı. Aynı yılın Aralık ayında Lüksemburg'da toplanan devlet ve hükümet başkanları zirvesinde söz konusu Gündem-2000 raporu olduğu gibi onaylanınca, Türkiye bu duruma tepki göstermiş, dönemin başbakanı Mesut Yılmaz AB ile ilişkilerin dondurulduğunu açıklamıştı. Türkiye'nin bu tepkisi son derece haklı gerekçelere dayanıyordu. Çünkü 1990'lı yıllar boyunca AB yetkilileri tarafından çeşitli platformlarda yapılan açıklamalarla ısrarla üzerinde durulan husus, başvuru yapan tüm devletlere eşit uygulama yapılacağı, Türkiye'ye karşı ayrımcı tutum izlenmeyeceği şeklindeydi. Lüksemburg zirvesinden üç yıl sonra, 1999 yılı Aralık ayında toplanan Helsinki zirvesinde Türkiye AB'ye aday ilan edildi.
Helsinki - 17.6.2020
UEFA'dan yeni kararlar
Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi kupalarını kazanan takımların karşılaştığı final maçı, 2021'de Kuzey İrlanda'nın başkenti Belfast, 2022'de Finlandiya'nın başkenti Helsinki, 2023'te ise Rusya'ya bağlı Kazan'da düzenlenecek.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Helsinki Haberleri | Helsinki Haber - Haberler - Helsinki haberleri, son dakika helsinki haber ve gelişmeleri burada. ABD Kongresinden haksız yere işine son verilen 5 Müslüman çalışanına 850 bin dolar.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.11.2020 02:30:55. #1.15#
title