Hasan Nasrallah Haberleri

Hasan Nasrallah haber, Hasan Nasrallah son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hasan Nasrallah - 13.09.2021
Nasrallah, İran'dan gelen ilk petrol gemisinin Suriye'nin Banyas Limanı'na ulaştığını söyledi
Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, Lübnan'a getirilmek üzere İran'dan yola çıkan ilk petrol gemisinin 12 Eylül'de Suriye'nin Banyas Limanı'na ulaştığını duyurdu.
Hasan Nasrallah - 02.09.2021
Lübnan Hizbullahı İran petrolünü Suriye üzerinden ithal etmeyi planlıyor
Örgüte yakınlığıyla bilinen El-Ahbar gazetesinin haberinde, Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah'ın 19 Ağustos'ta İran'dan Lübnan'a doğru yola çıktığını duyurduğu mazot yüklü geminin dün itibarıyla Suriye kara sularına girdiği ifade edildi.
Hasan Nasrallah - 24.08.2021
Lübnanlı uzmanlara göre Hizbullah'ın İran'dan petrol ithal etme girişiminin siyasi sonuçları da olacak
Ülkede yaşanan akaryakıt krizinin gölgesinde 19 Ağustos'ta Hizbullah lideri Hasan Nasrallah, İran'dan Lübnan'a gelecek akaryakıt yüklü ilk geminin birkaç saat içinde yola çıkmak üzere tüm işlemlerini tamamladığını açıkladı.
Hasan Nasrallah - 22.08.2021
Son dakika haber: Hizbullah'tan hükümete, "Lübnan karasularında petrol aramak için İran firmasıyla çalışma" önerisi
Son dakika gündem haberi: Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, Lübnan'a kurulacak yeni hükümete "ABD'nin yaptırımlarından korkmayan İran'ın petrol arama şirketiyle çalışma" çağrısında bulundu.
Hasan Nasrallah - 19.08.2021
Lübnanlı siyasilerden "Hizbullah'ın İran'dan petrol ithalatı girişimine" tepki
Sünni Müstakbel Hareketi Genel Başkanı Saad el-Hariri, Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah'ın İran'dan akaryakıt yüklü geminin birkaç saat içinde Lübnan'a doğru yola çıkacağını duyurmasından kısa süre sonra Twitter'dan bir açıklama paylaştı.
Hasan Nasrallah - 07.08.2021
Hizbullah: İsrail'in düzenleyeceği her saldırıya karşılık verilecek
Lübnan Hizbullahı Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, İsrail'in Lübnan'a yönelik düzenleyeceği her hava saldırısına karşılık vereceklerini söyledi.
Hasan Nasrallah - 06.08.2021
Lübnan ve İsrail arasındaki gerginlik bölgesel mesajlar mı taşıyor?
Lübnan Hizbullahı Genel Sekreteri Hasan Nasrallah'ın dile getirdiği "birleşik cepheler" ifadelerini hatırlatan Rabia, saldırılarla İran'a yapılacak bir saldırı durumunda tüm cephelerden İsrail ve ABD'ye karşılık verileceği mesajının iletildiğini savundu.
Hasan Nasrallah - 04.08.2021
Son Dakika | Hizbullah lideri Nasrallah: "(Lübnan'daki silahlı çatışmada) Hizbullah'ın sahaya inmesi iç savaş kararı olurdu"
Son dakika gelişmesine göre Lübnan Hizbullahı Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, 1 Ağustos'ta Hizbullah yanlıları ile Lübnanlı Arap aşiretleri (Bedevi Araplar) arasında çıkan silahlı çatışmaya ilişkin, Hizbullah'ın sahaya inmesinin iç savaş kararı anlamına geleceğini söyledi.
Hasan Nasrallah - 28.07.2021
Kriz şartlarından yararlanan Hizbullah kendi ekonomisini inşa ediyor
Ayrıca ülkede giderek vahim bir hal alan gıda güvenliği riskine karşı Hizbullah, tarım ürünlerini en düşük maliyetle üretmek için çeşitli tarım programları uygulamaya başladı. Bu girişim, 2020 yılı Temmuz ayında Lübnan Hizbullah'ı Genel Sekreteri Hasan Nasrallah tarafından mevcut mali zorluklarla başa çıkmak adına tasarlanan bir "tarımsal cihat" olarak nitelendirilmişti.
Hasan Nasrallah - 05.07.2021
Hizbullah Genel Sekreteri Nasrallah, Lübnan'da yaşanan krizler konusunda ABD'ye yüklendi Açıklaması
Lübnan Hizbullahı Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, Lübnan'da yaşanan ekonomik ve diğer krizlerin ardında ABD'nin ve onun politikalarının olduğunu söyledi.
Hasan Nasrallah - 22.06.2021
Lübnan tarihinin en ağır krizini yaşıyor
Krizin küresel boyuta taşınması hususunda dikkat çekici çıkışlardan biri de Hizbullah lideri Hasan Nasrallah'tan geldi.
Hasan Nasrallah - 26.05.2021
Hizbullah'tan İsrail'e "Kudüs'e karşı bölgesel savaş" uyarısı
Lübnan merkezli Hizbullah'ın Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, İsrail'in işgal altındaki Doğu Kudüs'teki ihlallerini sürdürmesi durumunda "bu ülkenin yok olmasıyla sonuçlanacak bölgesel bir savaş çıkabileceği" uyarısında bulundu.
Hasan Nasrallah - 31.03.2021
Son dakika! Lübnan'da kurulamayan hükümet ve Hariri'nin açmazları
Bu aşamada ihtisas sahibi uzmanlardan oluşturulması beklenen yeni hükümetin neden 18 bakanla sınırlandırıldığı meselesi Hariri'nin içine düştüğü başka bir handikap. Fakat burada da yine 8 Mart blokuyla yaşanan çekişmelerin yansımasını görmek mümkün. Lübnan siyasetinde bakanlık dağılımı mezhep temsili oranında sağlanıyor ve dörder bakanlığın Sünni, Şii ve Hristiyanlar arasında dağılması gerekiyor. Buraya kadar taraflar arasında bir sorun görünmezken, sayının artması yeni bir krizin kapısının aralanması anlamına geliyor. Zira bakanların sayısı 20 kişiye çıkarılırsa eşit dağılım ilkesine göre bir Müslüman bir de Hıristiyan isim aday olmalı. Müslümanlardan seçilecek olan adayın ise Dürzi olması gerekiyor ki siyasi çatlak tam da bu noktada kendisini gösteriyor. Çünkü önceki hükümet tartışmalarında da yer aldığı gibi, Lübnan Demokratik Parti lideri Talal Arslan'ın adayının gündeme gelmesi söz konusu. Bu durum Hizbullah öncülüğündeki 8 Mart Bloku'nun elini güçlendireceği anlamına geliyor. Arslan'a verilecek olan pay ise diğer Dürzi lider Velid Canbolat'ı memnun etmeyeceği gibi, hükümet yine Hariri'yi kilitleyen bir sistemle kurulmuş olacak. Dolayısıyla Hizbullah lideri Hasan Nasrallah'ın bakan sayısının artırılması üzerindeki ısrarı Hizbullah ağırlığının hissedilmesini kolaylaştıracağı için, Hariri 18 bakanda kalarak kapıyı kapatmaya çalışıyor.
Hasan Nasrallah - 29.03.2021
ABD, Hariri suikastı failinin başına 10 milyon dolar ödül koydu
Dışişleri Bakanlığı, Ayyash'ın Hizbullah'ın suikast ekibi olan ve doğrudan Lübnanlı Hizbullah lideri Hasan Nasrallah'tan emir alan Birim 121'de üst düzey bir ajan olduğunu kaydetti.
Hasan Nasrallah - 23.03.2021
Son dakika haberi: Ekonomik krize rağmen siyasilerin yeni hükümet için anlaşamadığı Lübnan'da belirsizlik sürüyor
Son dakika haberi: Ekonomik krize rağmen aylardır yeni hükümeti kurma konusundaki anlaşmazlıklar üzerinden siyasilerin birbirlerini suçladığı Lübnan'da uzmanlar, ülkenin belirsizliğe doğru sürüklendiğini ifade ediyor.
Hasan Nasrallah - 19.03.2021
Son dakika haber | Nasrallah, Lübnan'ı iç savaşa sürükleyen iç ve dış güçler olduğunu söyledi
Son dakika habere göre Lübnan'daki Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, iç ve dış güçlerin, ülkeyi iç savaşa sürüklediğini savundu.
Hasan Nasrallah - 17.02.2021
Son dakika haberleri... Hizbullah lideri Nasrallah, kendilerine muhalif Şii aktivistin ölümünden İsrail'i sorumlu tuttu
Son dakika haberleri... Lübnan'daki Hizbullah Örgütü Lideri Hasan Nasrallah, muhalif Şii Aktivist Lokman Slim'in öldürülmesinden örgütün suçlanmasını reddederek sorumluluğun İsrail'de olduğu imasında bulundu.
Hasan Nasrallah - 07.02.2021
Lübnan'da Cumhurbaşkanı Avn'ın kurucusu olduğu partiden "Hizbullah ile mutabakatın başarılı olmadığı" itirafı
Özgür Yurtsever Hareketi Siyasi Konsey Toplantısı'nın ardından yapılan yazılı açıklamada, 6 Şubat 2006'da Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah ve Özgür Yurtsever Hareketi'nin o dönemdeki lideri Mişel Avn'ın imzaladığı mutabakata değinildi.
Hasan Nasrallah - 04.01.2021
Nasrallah'tan, İran Hava Kuvvetleri Komutanının sözlerinin yanlış tercüme edildiği iddiası
Lübnan Hizbullahı Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, İran Hava Kuvvetleri Komutanı Ali Hacızade'nin Lübnan ile ilgili sözlerinin yanlış tercüme edildiğini öne sürdü.
Hasan Nasrallah - 28.12.2020
Hizbullah Lideri Nasrallah, Suudi Arabistan'ı kendisine suikastı teşvik etmekle suçladı
Lübnan'da Hizbullah Örgütü Lideri Hasan Nasrallah, Suudi Arabistan'ı kendisine yönelik suikastı teşvik etmekle suçladı.
Hasan Nasrallah - 22.12.2020
Beyrut patlaması neden Lübnan'ın miladı olamadı?
Öte yandan dönemin başbakanı Hassan Diyab'ın patlamanın yolsuzluk nedeniyle gerçekleştiğine dair ifadeleri siyasi grupların tepkisine yol açarken, hasardan en az yara almak isteyen parlamento temsilcileri de peş peşe istifa dilekçelerini sunmaya başladılar. İstifaların hükümetin de istifasının önünü açması, sorumluluğun bir anlamda Hassan Diyab hükümetine yüklenmesini kolaylaştırdı. Hizbullah lideri Hasan Nasrallah'ın partisinin suçlu gösterilerek okların kendilerine çevrilmesinden duyduğu rahatsızlığı dile getirmesi ise direniş destekçilerine patlamadan doğması muhtemel bir kargaşaya karşı bir uyarı niteliğindeydi.
Hasan Nasrallah - 11.12.2020
Eski Lübnan Başbakanı Hariri, Refik Hariri suikastı davasında çıkan kararın uygulanmasını istedi
Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, daha önce konuyla ilgili yaptığı bir konuşmada, Uluslararası Lübnan Özel Mahkemesinin açıklayacağı karara işaret ederek, şunları söylemişti: "Karar ne olursa olsun bizim için yok hükmündedir.
Hasan Nasrallah - 12.11.2020
Hizbullah Lideri Hasan Nasrallah: "Devletin İsrail ile belirleyeceği sınıra bağlıyız"
Lübnan'da Hizbullah Örgütü Lideri Hasan Nasrallah, örgütün İsrail ile normalleşme yönünde hareket ettiğine ilişkin iddiaların yalan ve iftira olduğunu belirterek "Devletin İsrail ile belirleyeceği sınıra bağlıyız" dedi.
Hasan Nasrallah - 31.10.2020
Hizbullah Lideri Nasrallah, Nice saldırısını kınadı
Lübnan'da Hizbullah Örgütü Lideri Hasan Nasrallah, Fransa'nın Nice kentindeki saldırıyı kınadı.
Hasan Nasrallah - 01.10.2020
Son dakika haber: Lübnan'da Hizbullah lideri Nasrallah'ın hükümetin kurulamamasıyla ilgili sözleri eski başbakanların...
Gelen son dakika haberine göre Lübnan'da Sünni eski başbakanlar, Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah'ın hükümetin kurulamamasıyla ilgili sarf ettiği sözlerinin "dolaylı tehdit" olarak algılandığına dikkati çekerek, Nasrallah'a tepki gösterdi.
Hasan Nasrallah - 30.09.2020
Hizbullah lideri Narallah'tan Lübnanlı siyasileri "ihanetle" suçlayan Macron'a sert tepki Açıklaması
Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, Lübnan'da hükümetin kurulamamasıyla ilgili kendilerini "ihanetle" suçlayan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a tepki gösterdi.
Hasan Nasrallah - 10.09.2020
Lübnan'da siyasi kırılganlık dış müdahaleye kapı aralıyor
Lübnan siyasi tarihinin siyasi suikastlarla dolu olduğu ve suikastların neredeyse hiçbirinin Lübnan yargısı tarafından açıklığa kavuşturulamadığı için Hariri davası bağımsız bir uluslararası mahkemeye götürülmüştü. Ancak suikast sonrası olay mahallindeki delillerin ortadan kaldırılması, uluslararası mahkemenin elini epey zorlaştıran bir faktör oldu. Uluslararası mahkemede görünürde suikastla ilişkili olarak dört kişi yargılanıyordu ancak tutuklanmış hiç kimse yoktu, dördü de gıyaben yargılanıyordu. Delillerin karartıldığı, sanıkların sorgulanamadığı ve yıllardır sürüncemede olan bu dava Lübnan için maddi olarak da büyük külfet oldu. Müfettişler, araştırmacı ve avukatlar ordusuyla bu dava Lübnan'a milyonlarca dolara mal oldu. Üstelik 15 yıl süren yargılamanın sonucunda mahküm edilen Selim Cemil Ayyaş'ın gıyaben yargılandığı için tutuklanması halinde tekrar yargılanması gerekecek. Tutuklanması ise pek ihtimal dahilinde görünmüyor zira Hizbullah lideri Hasan Nasrallah konuyla ilgili "Her kim ki bir üyemizi tutuklamaya kalkarsa ellerini keseriz" şeklinde sözler sarf ederek yargıyı açıkça tehdit etti.
Hasan Nasrallah - 06.09.2020
Hamas lideri Heniyye ile Nasrallah Beyrut'ta bir araya geldi
Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Lübnan'daki temasları çerçevesinde Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah ile bir araya geldi.
Hasan Nasrallah - 02.09.2020
Orta Doğu'da yeniden yeşeren bir sömürgecilik rüyası: Fransız mandası
Bugün de Fransa'nın Lübnan politikası, ülkenin tam bağımsızlığı üstüne kurulu değil. Aksine, ülkedeki istikrarın önündeki en büyük engel olan mezhepçilik, cemaatleşme gibi (Fransa'nın kendi ülkesindeki Müslüman vatandaşları alelade fişlerken de kullandığı) kavramlar, konu bu durumdan gerçekten muzdarip olan Lübnan'a geldiğinde hasıraltı ediliyor. Hizbullah'ın silahlı bir örgüt olarak ülkedeki diğer siyasi ve toplumsal odaklar üstünde kurduğu şiddet ve baskı sarmalı Lübnan'ın öncelikli problemlerinden birini oluşturuyor. Buna karşın ülkeye yeni bir umut olacağı iddiasıyla yola çıkan Macron, Lübnan'ın bağımsız ve istikrarlı bir geleceğe sahip olması için konuşulması şart olan bu konuya değinmiyor. İdealizm söylemleriyle süslenmiş vaatler ve öneriler, İran'la Fransa arasında Lübnan'ın kaderi hakkında yapılan olası uzlaşının ve Hizbullah'ın ülke siyasetinde oluşturduğu çıkışsızlığın pragmatik gerekçelerle görmezden gelindiğini gizleyemiyor. Bunun aksine, yürütülmesi artık imkansız hale gelen mezhepçi, etnik unsurlara dayalı sistemin üstü örtülerek, yine aynı çözümsüzlüklerin daha ehil ve modern bir şekilde idaresi, Fransa'nın adını büyük değişim olarak koyduğu ve gerçek bir yarar sağlaması imkansız olan önermelerini oluşturuyor. Lübnan Hizbullah'ı lideri Hasan Nasrallah'ın Macron'la yeni bir Lübnan'ın inşası için görüşmeye açık olduklarını belirtmesi ve Fransız cumhurbaşkanının Hizbullah'ın meclisteki grubunun lideri Muhammed Raad'la görüşmesi, ülkedeki statükonun biraz makyaj yapılacak olsa bile tamamen değişmeyeceğinin bir kanıtı.
Hasan Nasrallah - 30.08.2020
Hizbullah'tan Lübnan ordusuna çağrı: Patlamanın olduğu 12 nolu ambarın içindekileri açıklayın
Lübnan Hizbullahı Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, orduya, Beyrut Limanı'nda şiddetli patlamanın meydana geldiği 12 numaralı ambarın içindeki maddeleri açıklama çağrısında bulundu.
Hasan Nasrallah - 30.08.2020
Hizbullah lideri Nasrallah: "Amerikalılar Hizbullah'la iletişim kanalları açmaya çalıştı"
Lübnan Hizbullahı Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, Amerikalılar'ın kendileriyle iletişim kanalları açmaya çalıştığını ileri sürdü.
Hasan Nasrallah - 19.08.2020
Son dakika haber | Beyrut patlamasının ardından Lübnan siyaseti ve Hizbullah
Hizbullah'ın statükocu politikaları Tüm bu genel yorumları bir tarafa bıraktığımızda Hizbullah'ın statükocu politikaları sürdüreceği ve bu durumun Lübnan'da dillendirilen değişimi geciktireceği söylenebilir. Geçmişte Hariri ve Beyrut patlamaları sonrasında Diyab hükümetinin istifasını eleştiren Hizbullah lideri Hasan Nasrallah'ın son açıklamalarında erken seçime karşı çıkması, meclis başkanı ve cumhurbaşkanının istifa olasılığını reddetmesi ve şiddete başvuran protestocuların "elçilikler" tarafından desteklendiğini dile getirmesi bu politikaların temel yansımaları olarak karşımıza çıkıyor.
Hasan Nasrallah - 18.08.2020
Son dakika! Hariri suikastinin kilit ismi: Selim Cemil Ayyaş
Lübnan Hizbullahı Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, birkaç gün önceki televizyon konuşmasında Uluslararası Lübnan Özel Mahkemesinin açıklayacağı karara işaret ederek, şunları söylemişti: "Karar ne olursa olsun bizim için yok hükmündedir.
Hasan Nasrallah - 18.08.2020
Son dakika haberleri... Hariri suikastı davasında karar açıklandı
Lübnan Hizbullahı Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, birkaç gün önceki televizyon konuşmasında Uluslararası Lübnan Özel Mahkemesinin açıklayacağı karara işaret ederek, şunları söylemişti: "Karar ne olursa olsun bizim için yok hükmündedir.
Hasan Nasrallah - 18.08.2020
Son dakika haberleri: Hariri suikastı davasının kararı bugün açıklanacak
HİZBULLAH KARARI REDDEDİYOR Hizbullah örgütü, Uluslararası Lübnan Özel Mahkemesi ve alacağı kararı kabul etmediğini duyurdu. Lübnan Hizbullahı Genel Sekreteri Hasan Nasrallah önceki günlerde yaptığı açıklamada, "Karar bizim için yok hükmündedir" ifadelerini kullanmıştı.
Hasan Nasrallah - 15.08.2020
İç çekişmeler ile dış müdahaleler arasında kalan Lübnan'da sistem değişimi mümkün mü?
Bu senaryolardan biri de İran'ın ülkedeki vekili olarak bilinen Lübnan Hizbullahı Genel Sekreteri Hasan Nasrallah tarafından gündeme getirildi.
Hasan Nasrallah - 14.08.2020
Son dakika haberleri: Hizbullah lideri Nasrallah: "Patlamanın arkasından İsrail çıkarsa aynı boyutta bedel ödeyecektir"
Son dakika haberi: Lübnan Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, başkent Beyrut'ta ağır can ve mal kaybına yol açan şiddetli patlamanın arkasından İsrail'in çıkması halinde aynı boyutta bedel ödetileceğini söyledi.
Hasan Nasrallah - 12.08.2020
Son dakika haberleri | Beyrut'taki patlama sonrası Hizbullah'ın geleceği belirsizleşti
Önceki dönemler, Lübnan liderleriyle mesafeli olan Tahran yönetimi, Hizbullah'la ittifak kuran Başbakan Hassan Diyab'a patlama sonrası destek mesajları verdi. İran, patlamanın sorumluluğunun Başbakan Diyab ve Hizbullah lideri Hasan Nasrallah'a yüklenmesinin önüne geçmeye çalışsa da bu konuda çok başarılı olamadı.
Hasan Nasrallah - 10.08.2020
İsrail'den Lübnan'a savaş tehdidi
İsrail Meclisi Basın Ofisine göre Gantz, Meclis Dışişleri ve Güvenlik Konseyi oturumunda yaptığı konuşmada, Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah'ı işaret ederek, "En büyük düşmanınız Nasrallah, Lübnan'ın da en büyük sorunudur.
Hasan Nasrallah - 08.08.2020
Lübnanlılar, Beyrut Limanı'ndaki patlamadan sorumlu tuttukları yetkilileri protesto etti
Öte yandan eylemciler, Şehitler Meydanı'nda yan yana dizilen temsili darağaçlarına Meclis Başkanı Nebih Berri ile Lübnan Hizbullahı Genel Sekreteri Hasan Nasrallah'ın fotoğraflarını astı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Hasan Nasrallah Haberleri | Hasan Nasrallah Kimdir - Haberler - Hasan Nasrallah haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Hasan Nasrallah kimdir, hayatı ve biyografisi. Lübnan krizi: Hizbullah, İran petrolünü ülkeye sokmaya başladı, Hükümet 'izin verm
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.9.2021 03:20:18. #1.15#

title