Hasan Nasrallah Haberleri

Hasan Nasrallah haber, Hasan Nasrallah son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hasan Nasrallah 10.9.2020
Lübnan'da siyasi kırılganlık dış müdahaleye kapı aralıyor
Lübnan siyasi tarihinin siyasi suikastlarla dolu olduğu ve suikastların neredeyse hiçbirinin Lübnan yargısı tarafından açıklığa kavuşturulamadığı için Hariri davası bağımsız bir uluslararası mahkemeye götürülmüştü. Ancak suikast sonrası olay mahallindeki delillerin ortadan kaldırılması, uluslararası mahkemenin elini epey zorlaştıran bir faktör oldu. Uluslararası mahkemede görünürde suikastla ilişkili olarak dört kişi yargılanıyordu ancak tutuklanmış hiç kimse yoktu, dördü de gıyaben yargılanıyordu. Delillerin karartıldığı, sanıkların sorgulanamadığı ve yıllardır sürüncemede olan bu dava Lübnan için maddi olarak da büyük külfet oldu. Müfettişler, araştırmacı ve avukatlar ordusuyla bu dava Lübnan'a milyonlarca dolara mal oldu. Üstelik 15 yıl süren yargılamanın sonucunda mahküm edilen Selim Cemil Ayyaş'ın gıyaben yargılandığı için tutuklanması halinde tekrar yargılanması gerekecek. Tutuklanması ise pek ihtimal dahilinde görünmüyor zira Hizbullah lideri Hasan Nasrallah konuyla ilgili "Her kim ki bir üyemizi tutuklamaya kalkarsa ellerini keseriz" şeklinde sözler sarf ederek yargıyı açıkça tehdit etti.
Hasan Nasrallah 6.9.2020
Hamas lideri Heniyye ile Nasrallah Beyrut'ta bir araya geldi
Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Lübnan'daki temasları çerçevesinde Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah ile bir araya geldi.
Hasan Nasrallah 2.9.2020
Orta Doğu'da yeniden yeşeren bir sömürgecilik rüyası: Fransız mandası
Bugün de Fransa'nın Lübnan politikası, ülkenin tam bağımsızlığı üstüne kurulu değil. Aksine, ülkedeki istikrarın önündeki en büyük engel olan mezhepçilik, cemaatleşme gibi (Fransa'nın kendi ülkesindeki Müslüman vatandaşları alelade fişlerken de kullandığı) kavramlar, konu bu durumdan gerçekten muzdarip olan Lübnan'a geldiğinde hasıraltı ediliyor. Hizbullah'ın silahlı bir örgüt olarak ülkedeki diğer siyasi ve toplumsal odaklar üstünde kurduğu şiddet ve baskı sarmalı Lübnan'ın öncelikli problemlerinden birini oluşturuyor. Buna karşın ülkeye yeni bir umut olacağı iddiasıyla yola çıkan Macron, Lübnan'ın bağımsız ve istikrarlı bir geleceğe sahip olması için konuşulması şart olan bu konuya değinmiyor. İdealizm söylemleriyle süslenmiş vaatler ve öneriler, İran'la Fransa arasında Lübnan'ın kaderi hakkında yapılan olası uzlaşının ve Hizbullah'ın ülke siyasetinde oluşturduğu çıkışsızlığın pragmatik gerekçelerle görmezden gelindiğini gizleyemiyor. Bunun aksine, yürütülmesi artık imkansız hale gelen mezhepçi, etnik unsurlara dayalı sistemin üstü örtülerek, yine aynı çözümsüzlüklerin daha ehil ve modern bir şekilde idaresi, Fransa'nın adını büyük değişim olarak koyduğu ve gerçek bir yarar sağlaması imkansız olan önermelerini oluşturuyor. Lübnan Hizbullah'ı lideri Hasan Nasrallah'ın Macron'la yeni bir Lübnan'ın inşası için görüşmeye açık olduklarını belirtmesi ve Fransız cumhurbaşkanının Hizbullah'ın meclisteki grubunun lideri Muhammed Raad'la görüşmesi, ülkedeki statükonun biraz makyaj yapılacak olsa bile tamamen değişmeyeceğinin bir kanıtı.
Hasan Nasrallah 30.8.2020
Hizbullah'tan Lübnan ordusuna çağrı: Patlamanın olduğu 12 nolu ambarın içindekileri açıklayın
Lübnan Hizbullahı Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, orduya, Beyrut Limanı'nda şiddetli patlamanın meydana geldiği 12 numaralı ambarın içindeki maddeleri açıklama çağrısında bulundu.
Hasan Nasrallah 30.8.2020
Hizbullah lideri Nasrallah: "Amerikalılar Hizbullah'la iletişim kanalları açmaya çalıştı"
Lübnan Hizbullahı Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, Amerikalılar'ın kendileriyle iletişim kanalları açmaya çalıştığını ileri sürdü.
Hasan Nasrallah 19.8.2020
Son dakika haber | Beyrut patlamasının ardından Lübnan siyaseti ve Hizbullah
Hizbullah'ın statükocu politikaları Tüm bu genel yorumları bir tarafa bıraktığımızda Hizbullah'ın statükocu politikaları sürdüreceği ve bu durumun Lübnan'da dillendirilen değişimi geciktireceği söylenebilir. Geçmişte Hariri ve Beyrut patlamaları sonrasında Diyab hükümetinin istifasını eleştiren Hizbullah lideri Hasan Nasrallah'ın son açıklamalarında erken seçime karşı çıkması, meclis başkanı ve cumhurbaşkanının istifa olasılığını reddetmesi ve şiddete başvuran protestocuların "elçilikler" tarafından desteklendiğini dile getirmesi bu politikaların temel yansımaları olarak karşımıza çıkıyor.
Hasan Nasrallah 18.8.2020
Son dakika! Hariri suikastinin kilit ismi: Selim Cemil Ayyaş
Lübnan Hizbullahı Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, birkaç gün önceki televizyon konuşmasında Uluslararası Lübnan Özel Mahkemesinin açıklayacağı karara işaret ederek, şunları söylemişti: "Karar ne olursa olsun bizim için yok hükmündedir.
Hasan Nasrallah 18.8.2020
Son dakika haberleri... Hariri suikastı davasında karar açıklandı
Lübnan Hizbullahı Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, birkaç gün önceki televizyon konuşmasında Uluslararası Lübnan Özel Mahkemesinin açıklayacağı karara işaret ederek, şunları söylemişti: "Karar ne olursa olsun bizim için yok hükmündedir.
Hasan Nasrallah 18.8.2020
Son dakika haberleri: Hariri suikastı davasının kararı bugün açıklanacak
HİZBULLAH KARARI REDDEDİYOR Hizbullah örgütü, Uluslararası Lübnan Özel Mahkemesi ve alacağı kararı kabul etmediğini duyurdu. Lübnan Hizbullahı Genel Sekreteri Hasan Nasrallah önceki günlerde yaptığı açıklamada, "Karar bizim için yok hükmündedir" ifadelerini kullanmıştı.
Hasan Nasrallah 18.8.2020
Son dakika haberleri |
Lübnan Hizbullahı Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, birkaç gün önceki televizyon konuşmasında Uluslararası Lübnan Özel Mahkemesinin açıklayacağı karara işaret ederek, şunları söylemişti: "Karar ne olursa olsun bizim için yok hükmündedir.
Hasan Nasrallah 15.8.2020
İç çekişmeler ile dış müdahaleler arasında kalan Lübnan'da sistem değişimi mümkün mü?
Bu senaryolardan biri de İran'ın ülkedeki vekili olarak bilinen Lübnan Hizbullahı Genel Sekreteri Hasan Nasrallah tarafından gündeme getirildi.
Hasan Nasrallah 14.8.2020
Son dakika haberleri: Hizbullah lideri Nasrallah: "Patlamanın arkasından İsrail çıkarsa aynı boyutta bedel ödeyecektir"
Son dakika haberi: Lübnan Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, başkent Beyrut'ta ağır can ve mal kaybına yol açan şiddetli patlamanın arkasından İsrail'in çıkması halinde aynı boyutta bedel ödetileceğini söyledi.
Hasan Nasrallah 12.8.2020
Son dakika haberleri | Beyrut'taki patlama sonrası Hizbullah'ın geleceği belirsizleşti
Önceki dönemler, Lübnan liderleriyle mesafeli olan Tahran yönetimi, Hizbullah'la ittifak kuran Başbakan Hassan Diyab'a patlama sonrası destek mesajları verdi. İran, patlamanın sorumluluğunun Başbakan Diyab ve Hizbullah lideri Hasan Nasrallah'a yüklenmesinin önüne geçmeye çalışsa da bu konuda çok başarılı olamadı.
Hasan Nasrallah 10.8.2020
İsrail'den Lübnan'a savaş tehdidi
İsrail Meclisi Basın Ofisine göre Gantz, Meclis Dışişleri ve Güvenlik Konseyi oturumunda yaptığı konuşmada, Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah'ı işaret ederek, "En büyük düşmanınız Nasrallah, Lübnan'ın da en büyük sorunudur.
Hasan Nasrallah 8.8.2020
Lübnanlılar, Beyrut Limanı'ndaki patlamadan sorumlu tuttukları yetkilileri protesto etti
Öte yandan eylemciler, Şehitler Meydanı'nda yan yana dizilen temsili darağaçlarına Meclis Başkanı Nebih Berri ile Lübnan Hizbullahı Genel Sekreteri Hasan Nasrallah'ın fotoğraflarını astı.
Hasan Nasrallah 7.8.2020
Hizbullah lideri Nasrallah: "Beyrut Limanı kontrolümüzde değil ve içindekilerini bilmiyoruz"
Lübnan Hizbullahı Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, şiddetli patlamanın meydana geldiği Beyrut Limanı'nda kendilerine ait silah depolarının olmadığını ve soruşturmada bu gerçeğin ortaya çıkacağını söyledi.
Hasan Nasrallah 5.8.2020
İsrail, Hayfa'da "Beyrut" benzeri felaketten korkuyor
Lübnan Hizbullahı Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah 2016'da yaptığı açıklamada, İsrail'i Hayfa'daki amonyak depolarını vurmakla tehdit ederek, "Bir füzenin bu depolara düşmesi, nükleer bomba etkisi yaratacaktır.
Hasan Nasrallah 5.8.2020
Beyrut'taki feci patlamanın kazananları ve kaybedenleri
Hizbullah lideri Hasan Nasrallah'ın bir konuşmasındaki amonyum nitrat ifadeleri de dikkat çekti.
Hasan Nasrallah 5.8.2020
Lübnan Hizbullahından Beyrut'taki patlama sonrası "dayanışma" çağrısı
Lübnan'ı vuran bu ulusal facia ve ilan edilen ulusal yas nedeniyle Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah'ın bugün yapması planlanan konuşmanın ileriki bir tarihe ertelendiği kaydedildi.
Hasan Nasrallah 28.7.2020
Netanyahu'dan İran ve Hizbullah'a tehdit
Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah'ın Lübnan'dan İran'ın menfaatlerine hizmet ettiğini öne süren Netanyahu, şunları söyledi: "İsrail ordusu muhtemel tüm senaryolara hazırdır.
Hasan Nasrallah 8.7.2020
Son dakika haber...
Başbakan Diyab'ın Şii örgütün politikaları doğrultusunda çalıştığını savunan Rabih, bunun en açık kanıtının da örgüt lideri Hasan Nasrallah'ın, hükümeti İran, Irak ve Çin gibi doğu ülkelerine yönlendirmesi olduğuna dikkati çekti.
Hasan Nasrallah 7.7.2020
Son dakika haberi: Hizbullah lideri Nasrallah: "ABD'nin politikaları Hizbullah'ı değil kendi müttefiklerini zayıflatır"
Bir son dakika haberine göre Lübnan'daki Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, ABD'nin Lübnan'a yönelik "boğma politikalarının" Hizbullahı zayıflatmayacağını aksine daha fazla kişiyi kendilerine sığınmaya sevk edeceğini söyledi.
Hasan Nasrallah 16.6.2020
Hizbullah lideri Nasrallah'tan ABD'ye "Lübnan Merkez Bankasına müdahale" suçlaması
Lübnan'daki Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, ABD'nin Lübnan Merkez Bankasının piyasaya dolar akışını engellediğini söyledi.
Hasan Nasrallah 29.5.2020
İran'ın Suriye'deki konumu zayıflıyor
İran Suriye'den çekilir mi? İran'a bağlı milislerin Suriye'deki hareketliliği, bazı yorumcular tarafından İran'ın Suriye'den çekilmeyi planladığı şeklinde yorumlandı. Fakat sahada yaşanan bu gelişmelerin yeni bir durum olmadığı ve yaklaşık iki yıl önce başlayan bir süreç olduğu gözden kaçırılmamalı. Suriye'deki askeri operasyonların azalmasının etkisi, ABD yaptırımları ve İran'ın er ya da geç askerlerini Suriye'den çekmek zorunda kalacağı kanaatine varması, DMO komutanlarını Suriye'deki konumlarını koruyarak askeri güçlerinin sayısının azaltılabileceği kanaatine ulaştırdı. Bununla birlikte, İran'ın bazı güçlerini kaybetmekle projelerinden vazgeçecek bir ülke olmadığını da not etmek gerekir. İran'ı hava saldırılarıyla Suriye'den çıkarmak mümkün değil. Kara operasyonları olmadan kimse İran'ı Suriye'den çekilmeye zorlayamaz. İran şimdiye kadar İsrail saldırılarıyla başa çıkmaya çalıştı ve İsrail'in yüzlerce saldırısına karşı sessiz kaldı. Görünen o ki İran, verdiği kayıplar kırmızı çizgisini aşmadığı sürece tutumunda bir değişikliğe gitmeyecek. İran medyası saldırılara karşı sessizliği gerekçelendirmek için, saldırıların asıl amacını İran'ın Suriye'deki varlığı değil, Esed hükümetini zayıflatmak ve İsrail'in Suriye'ye yönelik gayrimeşru eylemlerini meşrulaştırmak olarak sunuyor. Hasan Nasrallah'ın bu yöndeki sözleri İran medyasında tekrarlanıyor.
Hasan Nasrallah 13.5.2020
Hizbullah'tan Lübnan hükümetine "Esed rejimi ile ilişkilerini düzeltme" çağrısı
Lübnan'daki Şii Hizbullah örgütü Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, ülkedeki ekonomik krizin çözümü için hükümete, Beşşar Esed rejimiyle ilişkileri düzeltme çağrısında bulundu.
Hasan Nasrallah 5.5.2020
Almanya'nın Beyrut Büyükelçisi Hizbullah kararı nedeniyle Dışişleri Bakanlığına çağrıldı
Örgüt lideri Hasan Nasrallah, dün destekçilerine hitaben yaptığı televizyon konuşmasında, Alman makamlarınca kendilerine yönelik alınan kararı ABD baskıları sonucu atılan "siyasi" bir adım olarak nitelendirmişti.
Hasan Nasrallah 21.3.2020
Hizbullah: İsrail adına ajanlık yapan Fahuri ABD tehditleriyle serbest bırakıldı
Lübnan'daki Şii Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, İsrail adına ajanlık yapmakla suçlanan Lübnanlı eski asker Amir Fahuri'nin, ABD'nin Lübnan'a yönelik tehditleri sonucu serbes bırakıldığını söyledi.
Hasan Nasrallah 17.2.2020
İran Meclis Başkanı'ndan "Lübnan'a ekonomik destek vermeye hazırız" açıklaması
Laricani ayrıca, Lübnan'daki temasları çerçevesinde Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah ile de görüştü.
Hasan Nasrallah 16.2.2020
Nasrallah'tan "Trump'ın sözde barış planının Lübnan topraklarını hedeflediği" açıklaması
Lübnan'daki Hizbullah örgütü Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, ABD Başkanı Donald Trump'ın sözde barış planının işgal altındaki Lübnan topraklarını hedeflediğini söyledi.
Hasan Nasrallah 7.2.2020
Sadr İran için Iraklı göstericileri terk etti
Süleymani ve Mühendis'in öldürülmesinden sonra açık bir şekilde kendi ülkelerinde ABD'nin kolayca hedefi haline gelebileceklerini anlayan Iraklı Şii milis gruplar, ABD tehdidine karşı tüm ihtilafları bir kenera bırakıp uzlaşmak için ilk önce Beyrut'ta Hizbullah lideri Hasan Nasrallah ve ardından Kum kentinde Sadr ile bir araya geldi.
Hasan Nasrallah 27.1.2020
Irak'ta Sadr'ın riskli siyasi manevraları
Kasım Süleymani ve Mehdi el-Mühendis'in bu ayki ABD saldırısında hayatını kaybetmesiyle birlikte, İran da Irak siyaseti ve Orta Doğu genelinde en büyük manevra güçlerini kaybetmişti. Bu bakımdan İran'ın Lübnan ve Irak'ta yeni çabalarla siyasi derinlik kazanma çabaları Hizbullah lideri Hasan Nasrallah'ın bölge siyasetinde daha fazla inisiyatif alması ve Mukteda es-Sadr ile ABD'ye karşıya girilen ittifak neticesinde şekillenmişti.
Hasan Nasrallah 22.1.2020
ABD'nin öldürdüğü Haşdi Şabi Komutanı Mühendis'in yerine yeni isim belirlendi iddiası
Haberde İran'ın talebi üzerine Beyrut'ta Hizbullah lideri Hasan Nasrallah ile gerçekleştirilen toplantıda tüm ihtilafların bir kenara bırakılarak uzlaşıya varılmasının hedeflendiği ifade edilmişti.
Hasan Nasrallah 16.1.2020
İran'ın, Nasrallah'tan Irak'taki Şii grupları birleştirmesini istediği ileri sürüldü
İran'ın, Hizbullah lideri Hasan Nasrallah'ı, Irak'taki Şii milis güçlerini tek bir cephede birleştirmesi için görevlendirdiği, bu amaç için Lübnan ve İran'da toplantılar yapıldığı iddia edildi.
Hasan Nasrallah 13.1.2020
İsrail Dışişleri Bakanı'ndan Nasrallah'a gözdağı
İsrail Dışişleri ve İstihbarat Bakanı Yisrael Katz, Lübnan'daki Hizbullah örgütü Genel Sekreteri Hasan Nasrallah'a "sığınağının kendisini korumayacağı" tehdidinde bulundu.
Hasan Nasrallah 13.1.2020
IKBY'den Hizbullah lideri Nasrallah'a: "Korkudan yıllardır sığınaklarda yaşıyorsun"
Lübnanlı Hizbullah lideri Hasan Nasrallah'ın Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) eski Başkanı Mesut Barzani hakkındaki sözlerine yönelik IKBY hükümeti tarafından yapılan açıklamada, "Korkudan yıllardır sığınaklarda yaşıyorsun" denildi.
Hasan Nasrallah 6.1.2020
5 Ocak 2020 Haberleri
5 Ocak 2020 Manşet Haberleri.
Hasan Nasrallah 5.1.2020
Hizbullah Genel Sekreteri Nasrallah: "Süleymani'yi öldüren ABD askerleri bedel ödeyecek"
Lübnan'daki Şii Hizbullah örgütü Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, "Süleymani'yi öldüren ABD askerlerinin bedel ödeyeceğini" belirtti.
Şu an buradasınız: Hasan Nasrallah Haberleri | Hasan Nasrallah Kimdir - Haberler - Hasan Nasrallah haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Hasan Nasrallah kimdir, hayatı ve biyografisi. Lübnan'da siyasi kırılganlık dış müdahaleye kapı aralıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 12.9.2020 01:13:17. #1.14#
title