Harvard Üniversitesi Haberleri

Harvard Üniversitesi haber, Harvard Üniversitesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Harvard Üniversitesi - 02.09.2021
BAU Dünyanın ve Türkiye'nin En İyi Üniversiteleri Arasında | BAU | Bahçeşehir Üniversitesi
2010 yılından itibaren alanlarında dünyanın en iyi üniversitelerinin belirlendiği ve en güvenilir sıralama listesi olarak görülen Times Higher Education (THE), bu yıl hazırladığı listede 99 ülke ve bölgeden bin 600'ün üzerinde üniversiteye yer verdi. Listedeki üniversiteler; Eğitim/Öğretim, Araştırma, Atıf, Uluslararası Görünürlük ve Endüstri geliri gibi kriterler göz önüne alınarak hazırlandı. Türkiye'de genel sıralama alanında listede sırasıyla; Çankaya Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi yer aldı. Dünya listesinin ilk sırasında Oxford Üniversitesi bulunurken, üniversiteyi; Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü, Harvard Üniversitesi, Stanford Üniversitesi, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü ve Cambridge Üniversitesi takip etti.
Harvard Üniversitesi - 06.08.2021
Moldova Başbakanı Natalya Gavrilitsa oldu
Yüksek lisansını Harvard Üniversitesi John F.
Harvard Üniversitesi - 30.07.2021
Prof. Dr. Erol Özvar, YÖK Başkanlığına getirildi
Mehmet Genç ile hazırladığı 2 ciltlik "Osmanlı Maliyesi: Kurumlar ve Bütçeler" adlı eseri 2013'te Uluslararası Halil İnalcık Tarih Ödülü'ne değer görülen Özvar, 2009-2012 arasında Harvard Üniversitesi Orta Doğu Araştırmaları Merkezinde ve araştırma desteği kazandığı Harvard Hukuk Fakültesi İslam Hukuku Araştırmaları Programında ziyaretçi öğretim üyesi olarak çalıştı.
Harvard Üniversitesi - 20.07.2021
Hindistan'da Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 4,7 milyon olabilir
Hint ekonomist Arvind Subramanian, Harvard Üniversitesi ve merkezi Washington DC'de bulunan bir düşünce kuruluşundan iki görevli tarafından yapılan araştırmada, Kovid-19'a bağlı can kayıpları ele alındı.
Harvard Üniversitesi - 30.06.2021
Kuzey Kore lideri Kim, Covid-19 ile mücadelede hükümet yetkililerini azarladı
Kuzey Kore'de sağlık projelerinde çalışan ve Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Dr.
Harvard Üniversitesi - 09.06.2021
Son dakika haber... Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, "Verimlilik ve Teknoloji Fuarı"nda konuştu Açıklaması
Bilginin ikiye katlanma prensibi üzerinde IBM ve Harvard Üniversitesi tarafından yapılan araştırmalara göre, insanoğlunun yararlandığı bilgi, geçtiğimiz yüzyılda 25 yılda bir ikiye katlanırken özellikle nesnelerin interneti ve makine öğrenmesinin hayatımıza girmesiyle bu süre yarım güne kadar düşmüştür.
Harvard Üniversitesi - 02.06.2021
Binyamin Netanyahu kimdir? Binyamin Netanyahu kaç yaşında? Binyamin Netanyahu hayatı ve biyografisi
Netanyahu'nun siyasi kariyeri nasıl başladı? Harvard Üniversitesi'nde siyaset bilimi üzerine eğitim alan Netanyahu, 1988'de politikaya adım attı.
Harvard Üniversitesi - 02.06.2021
Binyamin Netanyahu kimdir? Binyamin Netanyahu kaç yaşında? Binyamin Netanyahu hayatı ve biyografisi
Netanyahu'nun siyasi kariyeri nasıl başladı? Harvard Üniversitesi'nde siyaset bilimi üzerine eğitim alan Netanyahu, 1988'de politikaya adım attı.
Harvard Üniversitesi - 28.05.2021
Sabri Ülker Bilim Ödülü'nün kazananı Doç. Dr. Elif Nur Fırat Karalar oldu
Sabri Ülker Vakfı bilim dünyasının en prestijli ödülleri arasında yer alan Bilim Ödülü töreninin 7.sini düzenledi. Harvard Üniversitesi bünyesinde genetik ve kompleks hastalıklar üzerine araştırmalar yapan Sabri Ülker Metabolik Araştırmalar Merkezi ile iki yılda bir gerçekleştirdiği ve bilim dünyasının en dikkat çekici etkinliklerden biri olarak kabul gören Metabolizma ve Yaşam Sempozyumu'nda gerçekleştirilen törende, Koç Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü'nden öğretim üyesi Doç.
Harvard Üniversitesi - 27.05.2021
Bahçeşehir Koleji, Ordu'da "Fen ve Teknoloji Lisesi" açıyor
Öğrenciler her yıl ulusal ve uluslararası bilim olimpiyatlarına katılıyor Bugüne kadar Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Liselerinden mezun olan 120'yi aşkın öğrenci, aralarında Harvard, M.I.T, Stanford gibi üniversitelerin olduğu dünyanın en başarılı üniversitelerinden tam burslu kabul aldı. 2021 yılında aralarında İzmir 50. Yıl Fen ve Teknoloji Lisesi'nden Zeynep Naz'ın Stanford; Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi'nden Alkım Ekin Argüz'ün Cornell Üniversitesi, Diyarbakır Fen ve Teknoloji Lisesi'nden Nehir Toklu ve Dicle Ezgi Ekinci'nin Harvard Üniversitesi, Seyit Metin Barut'un Brown Üniversitesi'nden tam burslu kabulleri başta olmak üzere 20'yi aşkın öğrenci dünya üniversitelerine kabul edildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Harvard Üniversitesi Haberleri | Harvard Üniversitesi Haber - Haberler - Harvard Üniversitesi haberleri, son dakika harvard üniversitesi haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberi... Bilimsel Araştırma: Bitkisel beslenme Covid-19 riskini azaltıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.09.2021 06:19:59. #1.13#

title