HARVARD ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Harvard Üniversitesi Haberleri

Harvard Üniversitesi haber, Harvard Üniversitesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Harvard Üniversitesi - 2.9.2020
Son dakika haberi | Geniş çaplı antikor araştırması, Kovid-19 aşısı için ümidi artırdı
Araştırmanın bulgularının yayımlandığı "New England Journal of Medicine" dergisine açıklama yapan Harvard Üniversitesi ve ABD Ulusal Sağlık Enstitüleri uzmanları, çalışmanın "doğal enfeksiyonda olduğu gibi aşının uzun süreli antikor üretilmesini teşvik etmesi halinde bunun, öngörülemez ve çok bulaşıcı yeni tip koronavirüse karşı kazanılacak bağışıklığın çabuk sona ermeyeceği ümidini doğurduğu" değerlendirmesini yaptı.
Harvard Üniversitesi - 27.8.2020
İş seyahatleri küresel büyümenin itici gücü oluyor
Mastercard tarafından sağlanan verilerle Harvard Üniversitesi bilim insanlarının yaptığı araştırmaya göre, iş seyahatleri küresel ekonominin büyümesinde etkili oluyor.
Harvard Üniversitesi - 20.8.2020
Harvard Üniversitesi - 19.8.2020
ISEWorld'den ABD'deki Türk öğrencilere destek
Türk öğrenciler için ISEWorld üniversite yetkilileri ile görüştü Açıklamada görüşlerine yer verilen ISEWorld Genel Müdürü Gökyar Karşit, Harvard Üniversitesi'nde birçok Türk öğrencinin eğitim gördüğünü belirterek, alınan kararlar doğrultusunda Türk öğrencilerin de mağdur olmaması için üzerlerine düşeni yaptıklarını kaydetti.
Harvard Üniversitesi - 17.7.2020
Tunus erken seçime varabilecek yeni bir siyasi belirsizlik dönemine giriyor
Tunus siyasetindeki gelişmeleri AA muhabirine değerlendiren Harvard Üniversitesi Orta Doğu Girişimi Programında Araştırmacı Dr.
Harvard Üniversitesi - 8.7.2020
Amerikan üniversitelerinden Trump'ın yabancı öğrenci kararına karşı dava
ABD'nin köklü üniversitelerinden Harvard ve Massacchusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT), Donald Trump yönetiminin, sonbaharda online eğitim yapacak üniversitelerin yabancı öğrencilere yönelik kararının iptali için dava açtı. Trump yönetiminin, sonbahar döneminde tamamen online eğitime geçecek üniversitelerde okuyan yabancı uyruklu öğrencilere yönelik ya yüz yüze eğitim veren başka bir üniversiteye geçme ya da ülkeyi terk etme şartını getiren kararının ardından Harvard ve MIT'den karşı atak geldi. Harvard Üniversitesi Rektörü Lawrence Bacow, yaptığı yazılı açıklamada, Trump yönetiminin kararınını eleştirdi ve hükümetin okullara yüz yüze eğitime geçilmesi konusunda baskı uygulamak için böyle bir adım attığını savundu.
Harvard Üniversitesi - 7.7.2020
ABD yönetiminden online eğitime geçen üniversiteleredeki yabancı öğrencilere ilişkin karar
ABD'de Harvard Üniversitesi başta olmak üzere bazı üniversitelerin gelecek akademik yılda tamamen online eğitim yapma kararının ardından ABD Sınır ve Gümrük Muhafaza Biriminden (ICE) yabancı öğrencilere ilişkin açıklama geldi.
Harvard Üniversitesi - 6.7.2020
Uşak Üniversitesi ile Japon Teikyo Üniversitesi arasında işbirliği
Savaş, açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Tıp fakülteleri arasında bu yıl ilk kez imzalanan anlaşma ile beş yıl süreyle geçerli olacak şekilde öğrenci ve öğretim elemanı hareketliliği sağlanacaktır. Üniversitemiz Tıp Fakültesi öğrenci ve öğretim elemanları bu anlaşma kapsamında Teikyo Üniversitesi'nde, her yıl birer aylık sürelerle Teikyo Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyeleri tarafından düzenlenen 'Teikyo Summer School' ve Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyeleri tarafından düzenlenen 'Harvard Special Sessions' etkinliklerine katılabilecekler.
Harvard Üniversitesi - 21.6.2020
KORONAVİRÜSTEN ÖNCE YAVAŞLIK DERSİ ALDILAR, EVDE KALMA STRESİNİ YAŞAMADILAR
HARVARD ÜNİVERSİTESİ'NİN DEKANI İLHAM VERDİ Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Rıdvan Yurtseven, yavaşlık dersini müfredata almalarında Harvard Üniversitesi dekanından etkilediklerini söyledi.
Harvard Üniversitesi - 21.6.2020
Harvardlı Türk bilim insanına 400 bin dolarlık araştırma ödülü
Harvard Üniversitesinde Kimyasal Biyoloji ve Moleküler Farmakoloji Bölümünde çalışmalarına devam eden Dr.
Harvard Üniversitesi - 20.6.2020
ABD'deki Hollywood Şöhretler Yolu'na adını yazdıracak ilk Türk oldu
DR. MEHMET ÖZ KİMDİR?   Mehmet Öz, 11 Haziran 1960'da babasının görev yaptığı Cleveland'da doğdu. Harvard Üniversitesi'nden mezun olmuştur.
Harvard Üniversitesi - 18.6.2020
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, AA Editör Masası'na konuk oldu: (4)
Öğretmenlerin, işe yarayan ve işe yaradıklarını hissettiren içerikler istediğini belirten Selçuk, "Yani siz, sadece belli mevzuatların yazıldığı kağıtların aktarımı biçiminde değil de bize hayatta, sınıfta işimize yarayacak işler getirin. Bunu da onlara sorarak belirledik ve Türkiye'de yüz binlerce öğretmenin kendi istediği alanda mesela Harvard Üniversitesi ile fen ve matematik alanlarındaki yenilikçi uygulamalar çalışması yaptık, Stanford ile algoritmik düşünmede yeni açılımlar çalışması yaptık.
Harvard Üniversitesi - 18.6.2020
GYODER'in yeni başkanı Mehmet Kalyoncu oldu
Çalışmalarıyla beraber akademik gelişimini de devam ettiren Kalyoncu, uluslararası üniversitelerde programlara katıldı. Harvard Üniversitesi'nde Müzakere, Babson College'da Girişimcilik ve Tufts Üniversitesi'nde Kurumsal Diplomasi eğitimlerini tamamladı.
Harvard Üniversitesi - 11.6.2020
Harvard bilim insanlarından DSÖ'ye suçlama
Harvard Üniversitesi bilim insanları, Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) asemptomatik (belirti göstermeyen) kişilerden virüsün bulaşmasının çok nadir olduğuna dair açıklamasına tepki gösterdi.
Harvard Üniversitesi - 9.6.2020
Harvard Üniversitesi: "Korona virüs 2019 sonbaharda yayılmaya başlamış"
ABD'de bulunan Harvard Üniversite'sinin araştırmacıları, yeni tip korona virüsün (Covid-19) geçtiğimiz yılın yaz sonu itibari ile yayılmaya başladığını iddia etti.
Harvard Üniversitesi - 8.6.2020
Vuhan'daki hastanelerde 2019 sonbaharında araç trafiğinin yoğunlaştığı ortaya çıktı
ABCNews'in haberine göre, Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesinde görevli Dr.
Harvard Üniversitesi - 29.5.2020
"Küresel kronik metabolik hastalıklar virüs kadar büyük sağlık tehdidi"
Kadir Has Üniversitesi'nin alanında yetkin isimleri konuk ettiği Herkese Açık Kolokyum serisinin 20 Mayıs tarihinde düzenlenen online toplantısının konuğu Harvard Üniversitesi J. S. Simmons Genetik ve Metabolizma Profesörü ve Sabri Ülker Araştırma Merkezi Başkanı Prof. Dr. Gökhan Hotamışlıgil'di.
Harvard Üniversitesi - 28.5.2020
İsveç'te Covid-19 bilançosu artıyor
Öte yandan Harvard Üniversitesi Epidemiloğu Dr.
Harvard Üniversitesi - 28.5.2020
İsveç'te Covid-19 bilançosu artıyor
Öte yandan Harvard Üniversitesi Epidemiloğu Dr.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Harvard Üniversitesi Haberleri | Harvard Üniversitesi Haber - Haberler - Harvard Üniversitesi haberleri, son dakika harvard üniversitesi haber ve gelişmeleri burada. Ağaçtan yapılan çatal çubukla 'su' arıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.9.2020 07:10:24. #1.14#
title