Faiz Haberleri

Faiz haber, Faiz son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Faiz - 28.11.2020
Muğla merkezli tefecilik operasyonunda yakalanan 9 zanlıdan 2'si tutuklandı
İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, yüksek faizle borç verip zorla tahsil eden şüphelilerle ilgili çalışma kapsamında Muğla, İstanbul ve Diyarbakır'da belirlenen adreslere 24 Kasım'da eş zamanlı operasyon düzenlenmiş, 9 zanlı yakalanmıştı.
Faiz - 28.11.2020
CHP, Merkez Bankası'nın sattığı döviz rezervinin araştırılmasını istedi
Süreç içinde Merkez Bankası'nın ve kamu bankalarının kaynaklarının, döviz satarak, dövizi ve faizi düşük tutmaya harcandığı, düşük faizle kullandırılan kredilerle piyasaya çıkan paranın, ithalatı tetikleyip cari işlemler açığını artırırken altın ve dövize olan talebi körüklediği öne sürüldü.
Faiz - 28.11.2020
AK Parti'li Çalık: "Malatya'da 6 bin 81 deprem konutu inşa ediliyor"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Malatya'daki deprem konutları vatandaşların uygun şartlarda ödeyebilmesi adına konut fiyatlarında yüzde 40 indirim yaptığını kaydeden Çalık, "Bu müjdeyi vatandaşımızla paylaştılar. Bu çerçevede 2 yıl ödemesiz, 18 yıl sıfır faizle AFAD'dan hak sahibi olan vatandaşlarımız ödemelerini yapıyor olacaklar.
Faiz - 28.11.2020
Son dakika: Arızalı televizyonun izini sürdü, 8 sene sonra hukuk zaferi kazandı
Eli boş dönen A.Ç., 2012 senesinde 5. Tüketici Mahkemesi'ne başvurdu. Televizyonun arızalandığını, yetkili servis ile görüşüldüğünde cihazın garanti süresi dolduğundan tamirin ücretli olarak yapılabileceğinin söylendiğini, arızanın televizyonun panelinden kaynaklandığını, bu teknolojideki bir televizyonda en önemli parçanın panel olması nedeniyle tamirinin gerektirdiği ücretle yeni bir televizyon dahi alınabileceğini öğrendiğini söyledi. Kullanım hatası olmaksızın üretim hatasından kaynaklanan bu tip bir arızanın cihazın kullanım süresini kısaltabileceği hususunda kendisine servis tarafından bilgi verildiğini ancak ileri derecede teknik ve detaylı bir analizi gerektirecek kadar gizli ayıbı bünyesinde barındıran kusurlu cihazın yenisiyle değiştirilmesini talep etti. Garanti süresinin 2 sene olmasına rağmen 818 sayılı Borçlar Kanunu'nun 96. maddesi çerçevesinde ve on yıllık zamanaşımına tabi şekilde sorumluluklarının bulunduğunu dile getirdi. Cihaza ödenen ücret göz önüne alındığında beklenen kalitenin sağlanamadığını ve cihazın lüzumlu vasfında ortaya çıkan esaslı kusurun kullanım ömrünü de kısalttığını ileri sürerek ürün bedelinin davalıdan faiziyle tahsiline karar verilmesini dava etti.
Faiz - 27.11.2020
2021 Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi
2021 Yılı bütçesi kabul edildi. 2021 bütçesinin giderleri 1 trilyon 346,1 milyar lira, faiz hariç giderler 1 trilyon 166,6 milyar lira, bütçe gelirleri 1 trilyon 101,1 milyar lira, vergi gelirleri 922,7 milyar lira, bütçe açığı 245 milyar lira olarak öngörüldü.
Faiz - 27.11.2020
BIST100 yüzde 1.02 düştü, dolar 7.85 lirada
TCMB'nin "Finansal İstikrar Raporu"nda, makrofinansal risklerin önemini koruduğuna dikkat çekilerek, "Önümüzdeki dönemde, fiyat istikrarı odaklı sıkı para politikası duruşu ve ilgili paydaşlarla koordinasyon içerisinde uygulamaya konulacak diğer politikalar makrofinansal istikrara yönelik riskleri sınırlayabilecektir" denildi.  Para politikasındaki sıkılaşmaya BDDK düzenlemelerinin koordineli bir şekilde eşlik etmesi, kredi ivmesinin yavaşlaması ve aktarım kanalının etkin işleyişi açısından olumlu olduğunun altı çizilen raporda, faiz oranlarındaki artış ve kredi büyümesindeki yavaşlamanın bankacılık sektörünün karlılığı üzerinde düşürücü etkisi olabileceğine de işaret edildi.
Faiz - 27.11.2020
Merkez Bankası Finansal İstikrar Raporu
TCMB'nin fiyat istikrarı amacı doğrultusunda temel politika aracı olan 1 hafta vadeli repo ihale faiz oranını eylül ve kasım aylarında önemli ölçüde yükselterek parasal sıkılaştırma gerçekleştirdiği ifade edilen raporda, bankanın, kasım ayında şeffaflığı, öngörülebilirliği ve para politikasının etkinliğini artırmak amacıyla likidite yönetimi operasyonel çerçevesinde değişikliğe giderek kısa vadeli fonlamanın tamamının politika faizinden yapılmasına karar verdiği aktarıldı.
Faiz - 27.11.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, AK Parti'nin, bütçeyi faiz bütçesi olmaktan çıkardığını, yüzde 100 halkın bütçesi haline dönüştürdüğünü belirtti.
Faiz - 27.11.2020
Anayasa Mahkemesinden 7139 sayılı torba kanuna kısmi iptal
Kararda, Anayasa'nın 46. maddesine göre özel mülkiyette bulunan taşınmazların gerçek karşılıklarının nakden ve peşin olarak ödenmesi, istisnai hallerde taksitlendirme süresinin beş yılı aşmaması, taksitlendirmelerde ve herhangi bir sebeple ödenmemiş kamulaştırma bedellerinde kamu alacakları için öngörülen en yüksek faizin uygulanmasının kamulaştırma için esas olduğu kaydedilerek, mülkiyetin idareye geçmesine ve Anayasa'nın 46.
Faiz - 27.11.2020
Suzuki Vitara 4x4'e özel yılın son kampanyası
Suzuki, SUV modeli ALLGRIP 4x4 sistemli Vitara'yı 100 bin TL'ye 12 ay boyunca yüzde 0,99 faizli kredi imkanı avantajıyla sunacağını duyurdu.
Faiz - 27.11.2020
Son dakika haberi | Kılıçdaroğlu, canlı yayında soruları yanıtladı: (2)
Kılıçdaroğlu, şu açıklamalarda bulundu: "Şu anda Türkiye Büyük Millet Meclisinin bir üyesi, herhangi bir milletvekili bazı bilgileri istese de yürütme organı, yani hükümet vermiyor. Önce saydamlığı sağlamak lazım. Parayı kimin için harcayacaksınız, tefeciler için mi harcayacaksınız parayı? Emekli, memur, esnaf, öğretmen, sanayici için yani üreten, çalışan alın teri döken için mi harcayacaksınız, buna karar vereceksiniz. Mevcut yapıda tefecilere hizmet ediyoruz, 83 milyon kişi. Sadece bu yılın ilk 10 ayında tefecilere ödediğimiz para 119 milyar lira, faiz olarak ödediğimiz para.
Faiz - 27.11.2020
TCMB repo ihaleleriyle piyasaya yaklaşık 44 milyar lira verdi
İhalelerde basit faiz yüzde 15 olurken, 2 Aralık vadeli repo ihalesinde bileşik faiz yüzde 16,17, 4 Aralık vadeli repo ihalesinde bileşik faiz yüzde 16,16 seviyesinde gerçekleşti.
Faiz - 27.11.2020
TCMB-Resmi rezerv varlıkları Ekim'de yüzde 6.1 yükseldi
Bu tutarın 20.7 milyar doları anapara, 5.3 milyar doları da faizden oluşuyordu.
Faiz - 27.11.2020
BIST100 yüzde 0.45 artışla başladı, dolar 7.82 lirada
TCMB Para Politikası Kurulu'nun, 475 bazpuan artışla politika faizini yüzde 15'e yükselttiği toplantının tutanaklarında, "Türk lirasındaki değer kaybının gecikmeli etkileri, uluslararası emtia fiyatlarındaki yükseliş ve enflasyon beklentilerindeki bozulma enflasyon görünümünü olumsuz etkilemektedir" denildi Türkiye Varlık Fonu (TVF) ve Katar Yatırım Otoritesi (QIA), Borsa İstanbul'un yüzde 10 payının QIA'ya devri için mutabakat anlaşması imzaladı.
Faiz - 27.11.2020
Son dakika haber... VİOP'ta endeks kontratı güne yükselişle başladı
TCMB, bugün Resmi Gazete'de yer alan kararı ile reel kredi büyümesine göre farklılaşan zorunlu karşılık ve faiz oranları uygulamasını yürürlükten kaldırırken, Türk lirası ve yabancı para zorunlu karşılık oranlarını da artırdı.
Faiz - 27.11.2020
Gümrük alacaklarını yapılandırmaya ilişkin usul ve esaslar belli oldu
Gümrük vergileri, idari para cezaları, faizler, gecikme faizleri, gecikme zammı alacaklarının yeniden yapılandırılması ve tahsiline ilişkin detaylar belli oldu.
Faiz - 27.11.2020
Küresel piyasalarda, Kovid-19 salgınına ilişkin haberler takip ediliyor
Parasal aktarım mekanizmasının etkinliğini artırmak amacıyla sade bir zorunlu karşılık sistemine geçilmesine karar veren TCMB, reel kredi büyümesine göre farklılaşan zorunlu karşılık ve faiz/nema oranları uygulamasını yürürlükten kaldırırken, ayrıca Türk lirası ve yabancı para zorunlu karşılık oranlarını da artırdı.
Faiz - 27.11.2020
Dolar 7.88 lira, euro 9.40 lira, sterlin 10.54 lirada
TCMB Para Politikası Kurulu'nun, 475 bazpuan artışla politika faizini yüzde 15'e yükselttiği toplantının tutanaklarında, "Türk lirasındaki değer kaybının gecikmeli etkileri, uluslararası emtia fiyatlarındaki yükseliş ve enflasyon beklentilerindeki bozulma enflasyon görünümünü olumsuz etkilemektedir" denildi Türkiye Varlık Fonu (TVF) ve Katar Yatırım Otoritesi (QIA), Borsa İstanbul'un yüzde 10 payının QIA'ya devri için mutabakat anlaşması imzaladı.
Faiz - 26.11.2020
Eski İzmit Büyükşehir Belediye Başkanı Sefa Sirmen'e tazminat cezası
Davanın Sefa Sirmen bakımından kabulüne ve diğer 15 şüpheli bakamından reddine karar veren mahkeme, İzmit Doğalgaz projesi kapsamında haksız yere konsorsiyuma para ödediği gerekçesiyle 13 milyon 658 bin 772 liranın dava tarihi olan 7 Nisan 2006 tarihinden itibaren yasal faiziyIe beraber davalıdan alınıp davacı Kocaeli Büyükşehir Belediyesine verilmesine karar verdi.
Faiz - 26.11.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 27
CHP'li Sirmen'e 13 milyon 658 bin lira ceza İZMİT Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Sefa Sirmen hakkında İzmit Gaz A.Ş.'nin (İZGAZ) şebekesinin yapımında görevini kötüye kullanmaktan dolayı açılan davada karar çıktı. Mahkeme heyeti, Sirmen'in 13 milyon 658 bin 772 lira 32 kuruş tazminat ödemesine karar verdi.  İzmit Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde 2002 yılında İZGAZ şebekesinin yapımında görevini kötüye kullandıkları ve yapılmayan işlere dair haksız ödeme yapıldığı iddiasıyla dönemin belediye başkanı Sefa Sirmen ve 15 kişi hakkında Başbakanlık Teftiş Kurulu tarafından rapor hazırlandı. Raporun ardından Sefa Sirmen ve 15 kişi hakkında görevini kötüyü kullandığı gerekçesiyle dava açıldı. Sirmen, dava sonucunda 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Yargıtay tarafından cezası onanan Sefa Sirmen, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Yaklaşık 8 ay cezaevinde kalan Sirmen, 7 Şubat 2017 tarihinde tahliye oldu.  Açılan davanın devamı bugün Kocaeli 3. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görüldü. Mahkeme, Sefa Sirmen'in Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne 13 milyon 658 bin 772 lira 32 kuruş tazminatı, davanın açıldığı 7 Nisan 2006 tarihinden itibaren yasal faizi ile birlikte ödemesine karar verdi.
Faiz - 26.11.2020
ECB'den Kovid-19 ikinci dalgası dolayısıyla daha fazla teşvik sinyali
Toplantı 10 Aralık'ta ECB, 28-29 Ekim'de yapılan para politikası toplantısında piyasa beklentileri doğrultusunda faiz oranlarında değişikliğe gitmezken, salgın nedeniyle martta 750 milyar avro ile başlatılan ve haziranda 600 milyar avro artırılarak toplam 1 trilyon 350 milyar avroya çıkarılan Pandemi Acil Varlık Alım Programı'nın (PEPP) boyutunda da değişiklik yapılmamıştı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Faiz Haberleri | Faiz Haber - Haberler - Faiz haberleri, son dakika faiz haber ve gelişmeleri burada. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Ahlaklı bir siyaseti bu coğrafyaya getirmek istiyoruz.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.11.2020 18:08:15. #1.14#
title